Alternatifim Cafe

Onların Kaliteli Müzikleri de Yoktu !!!

Discussion started on Konu Dışı

*..:: GöKBörÜ ::..*

Şarkıcılar bölümünde S.O.A.D. a yazılan yorumları okudum genel olarak dinleyenlerde şöyle bişey var ; '' şarkıları kaliteli , gerisi bizim meselemiz değil.. ''

Onları okuduktan sonra içimden bunları yazmak geldi ..

Madem müzikleri çok kaliteli diyorsunuz .. Demek ki aynı kalitede müzik yapan bir türk grubu olsaydı ve atalarınıza küfretseydi , katil deseydi , olmayan bir soykırım için var deseydi , bu vatanı size emanet eden Atatürk ü aşağılasaydı onlar içinde yaptıkları müzik kaliteli , kime ne düşmanlıkları olursa olsun derdiniz ... Ama tahmin etmiyorum o zaman böyle demezdiniz .. Bunu dememenizin sebebi de atalarınıza edilen küfürden dolayı olmazdı , o grubun yerli malı olmasından dolayı olurdu .. Bunun adı SOAD yaptığı zaman kaliteli müzik , yerli bir grup yaptığı zaman ihanet olur milli dava naraları atmaya başlardınız .. Milli şuuru hissetmeden sadece dilinizle konuşurdunuz ..

Tamam kim ne dinlerse dinlesin kendi vicdanına kalmıştır , ancak çıkıpta yaptıkları müzik kaliteli,gerisi bilmem neremden aşaaaaaa kasımpaşa diyorsanız , atalarınızın şehitliklerinde ters dönüyor haberiniz yok ..

Kaliteli müzik dinlemek zevktir .. Acaba Atatürk zevklerinden vazgeçemediği için atalarına küfür edilmesine göz yuman bir gençliğe emanet edeceğini bilseydi bu vatanı ve cumhuriyeti ne düşünürdü ... Kaliteli müzik yapıyor gerisi beni ilgilendirmez demek , zevklerim milli onurumdan , davamdan , atalarımdan önce gelir demektir .. Ki o atalarınızın en büyük zevki vatanı için şehitlik mertebesine gülerek koşmak olmuştur ...

Aşağıdaki resme iyi bakın ,altındaki yazıyı hissederek okuyun ve vicdanınızı yoklayın.. Yaşları forumun geneline yakındı hatta daha da ufak 14-15 di ...

ONLARIN KALİTELİ MÜZİKLERİ DE YOKTU ..
#1 - Kasım 14 2006, 03:39:41
« Son Düzenleme: Kasım 14 2006, 03:52:40 Gönderen: *..:: GöKBörÜ ::..* »

katılıyorum gökbürü çok haklısın

ben o resmi çanakkale ziyaretimde görmüştüm bu sene gitmiştim. o semtin içinde bi müze var o müzenin içinde çok duygulanmıştım

saod ı tanımam ama gençliğin büyük bir özenti içinde olduğu bi gerçek
belki sözlerini düşüncelerini bilmiyorlar sadece müzikleri hoşuna gittikleri için dinliyorlar ama yinede dikkatli olmak seçici olmak gerek çok haklısın helede o kadar seçenek varken
#2 - Kasım 14 2006, 10:32:22
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

eyvallah abi .. ne anlatmak istediğimi anladığın için teşekkür ederim ..
#3 - Kasım 14 2006, 12:36:19

bnde soad ı hiç sefmiom :ban ve kesinlike sana katılıyorum *..:: GöKBörÜ ::..* ve müzikleri de bnce hiç kaliteli deil hatta iğrenç :S
#4 - Kasım 14 2006, 12:41:08
Enjoy the silence.

TuRKuaZz

Tşk.ler abi güzel konu açmışsın.
Bu bir tek Soad için geçerli değilki.

Ülkemizde sanatçıyım diye geçinen bir çok şerefsiz için geçerlidir.

Sonra lafa gelince "Müzik evrenseldir".  :öff
#5 - Kasım 14 2006, 12:47:52
« Son Düzenleme: Kasım 14 2006, 12:49:56 Gönderen: TuRKuaZz »

bnde soad ı hiç sefmiom :ban ve kesinlike sana katılıyorum *..:: GöKBörÜ ::..* ve müzikleri de bnce hiç kaliteli deil hatta iğrenç :S

aynen hiç sevmiyorum soad ı yaptıkları kaliteli müzik de onların olsun onlar bnim atama küfür ettikten sonra
#6 - Kasım 14 2006, 13:03:26

Kaliteli müzik dinlemesek soad a iyi derim. Yaptıkları müzik iyi deyipte gerisi beni ilgilendirmez diyemem. Çünkü o yaptıkları müziğin içindeki  sözler bizlere hakaret edilen sözler. Bu lafı diyenler herhalde hakaretten hoşlanan insancıklardır. soad da iyi müzık yapıyorsa ajdar da  dünya starı!
#7 - Kasım 15 2006, 12:03:23

TuRKuaZz

Kaliteli müzik dinlemesek soad a iyi derim. Yaptıkları müzik iyi deyipte gerisi beni ilgilendirmez diyemem. Çünkü o yaptıkları müziğin içindeki  sözler bizlere hakaret edilen sözler. Bu lafı diyenler herhalde hakaretten hoşlanan insancıklardır. soad da iyi müzık yapıyorsa ajdar da  dünya starı!
Yorum diye buna derim.
İşte son NOKTA  :artis
#8 - Kasım 15 2006, 12:07:38

teşekkürler arkadaşlar değerli yorumlarınız için ..  ;)

müzik kaliteli ,gerisi beni ilgilendirmez .. istedikleri kadar sövsünler atama diye düşünenlerrden bir tanesi yorum yapmamış ..  :alala
#9 - Kasım 15 2006, 15:48:56

TuRKuaZz

müzik kaliteli ,gerisi beni ilgilendirmez .. istedikleri kadar sövsünler atama diye düşünenlerrden bir tanesi yorum yapmamış ..  :alala

Yusuf  :nohashas
#10 - Kasım 15 2006, 17:35:48

3,5 tırs yusuf tan bahsediyorsun değil mi ..  :artis  oğlum atacaklar bizi siteden ..   (6)
#11 - Kasım 15 2006, 17:38:40
« Son Düzenleme: Kasım 15 2006, 18:15:41 Gönderen: *..:: GöKBörÜ ::..* »

TuRKuaZz

3,5 tırs yusuf tan bahsediyorsun değil mi ..  :artis  oğlum atacaklar bizi siteden ..   (6)

1000'e ulaşmadan gitmek istemiyorum ama ne yapayım adamlarda yürek yok, sıkıya gelemiyorlar.  :)
#12 - Kasım 15 2006, 18:27:31

1000'e ulaşmadan gitmek istemiyorum ama ne yapayım adamlarda yürek yok, sıkıya gelemiyorlar.  :)

kardeş biz kalbimizden geçeni yazmışız .. diğer tarafta soad kaliteli müzik yapıyor gerisi beni alakadar etmez gibilerinden konuşanlar buraya yazsın veya yazmasın hiç umrumda da değil açıkcası .. hee yazan olur onunla da medenice, saygı çerçevesinde tartışırız  ..
#13 - Kasım 15 2006, 18:33:36

saçma :yanlis
müzikten önce sözLerde önemLidir bence
sözLere bakmadan müzik dinLiyen biri at gözLüğü takmış gibidir sanırım :öff
heLe bunLar bize ve bizim AtaLarımıza küfür eden biriLeriyse :vur
#14 - Kasım 16 2006, 19:49:09
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

sago ablam öle diyossa öledir :D
#15 - Kasım 16 2006, 19:51:27

sago ablam öle diyossa öledir :D
öyLe Emrejim :okey
#16 - Kasım 16 2006, 19:55:32
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

TuRKuaZz

Bir de Türkçe'niz tam olsa.  :haydut
#17 - Kasım 16 2006, 19:58:37
« Son Düzenleme: Kasım 24 2006, 21:59:13 Gönderen: TuRKuaZz »

yalnız nedir yani istediğin cevabı alamadın diye içene dert mi oldu gökbörü? çok farklı dşünüyorum ama soad dı hiç bi zaman müzikleriyle övmedim övmem de... onlardan iyi müzik yapan binlerce grup var o uyduruk kıçı kırık gruplara kalmadım ki kulak zevkimi bozayım...!
#18 - Kasım 18 2006, 22:14:38

yalnız nedir yani istediğin cevabı alamadın diye içene dert mi oldu gökbörü? çok farklı dşünüyorum ama soad dı hiç bi zaman müzikleriyle övmedim övmem de... onlardan iyi müzik yapan binlerce grup var o uyduruk kıçı kırık gruplara kalmadım ki kulak zevkimi bozayım...!

tamam da ben sana hiçbirşey demedim ki .. neden böyle bir cevap verme gereği duydun onu da anlamış değilim ... benim kimlere laf söylediğim açık , sen soad dan kıçı kırık bir grup diye bahsediyorsun , sonra bana dönüp içine dertmi oldu diyorsun .. içime dert olacak neymiş onu söylersen sevinirim, içime birşey dert olduğunda buraya yazmaktan da çekinmem ..
       anlayamadım bu çıkışı ..
#19 - Kasım 18 2006, 22:27:14

süper bi noktaya değinmişsin kardeş  :okey atalarıma küfredecek isterse dünyanın en iyi grubu olsun adamların yaptığı milliyetçiliğe bak bir de bizim yaptığımıza plaket vermediğimiz kaldı bi :vur
ayrıca EaranCarnesir e katılıorm onlar ii müzik yapıorsa ajdart da dünya starı  :haydut
#20 - Kasım 19 2006, 13:48:31
"Bir kız öğrenciyi başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek,İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."
Necip Fazıl Kısakürek;);)

uyuşturuc uya HAYIR!! OKUMADAN GEÇMEYİN ;) //forum.alternatifim.com/index.php?topic=68882.0

tamam da ben sana hiçbirşey demedim ki .. neden böyle bir cevap verme gereği duydun onu da anlamış değilim ... benim kimlere laf söylediğim açık , sen soad dan kıçı kırık bir grup diye bahsediyorsun , sonra bana dönüp içine dertmi oldu diyorsun .. içime dert olacak neymiş onu söylersen sevinirim, içime birşey dert olduğunda buraya yazmaktan da çekinmem ..
       anlayamadım bu çıkışı ..

Zaten bana dedin diye değil. Belki olayın içinde bayka bir olay var mı bilmiyorum ama, 3.5 yok yusuf gibi bi kelimeler sarfediyorsun. anlayamadım ki duymak istediğin cevabı duyamayıncaa bi hiddetlendin. ben öyle anladım. hay yaa ne yapıyosanız yapın uff :ban
#21 - Kasım 20 2006, 12:50:18

C_R_A_Z_Y

atalarına küfür eden serefsizleri savunuyosan defol git bu vatan dan..senin yerin onların yanı...(sözüm kimseye değil sadece bu adi insanları savunanlara..)
#22 - Kasım 20 2006, 12:53:43

schumi_81

soad kim abi
şu tvde çıkan atamıza küfür dolu şarkı yapmış olan ermeni grubu ise hiç dinlemedim dinlemmde...

gökbörü resim çok etkileyici teşekkür ederim..
şunu da söylemek isterim ki gençlik artık özentiden başka bişey yapamaz hale geliyor.. yabancıların yaptıklarını göğe çıkartır olmuşlar ATALARIMIZA SÖVSELER BİLE......
#23 - Kasım 20 2006, 12:59:35

herlhalde diyecek yeni birşey bulamam dedim ama yine de yazmak istedim çünkü hepiniz o kadar haklısınız ki..
o grubun hiçbir şarkısını dinlemedim ve bir yorum yapamam ama benim demek istediğim ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, bu şerefsizleri dinlemem, dinleyeni sevmem, kimse kusura bakmasın ama bunların ağzına düşenlere de ayrı bir sinir olurum..
bu şerefsizlerin soyu, sadece Atalarımıza sövmeye çalışmakla kalmıyor (onlar öyle birşey yapamaz, sadece yapmaya çalışır)
bir de zamanında ne çok diplomatımızı dış ülkelerde öldürdüler ASALA ile.. bizimkiler de tutup 'ayy çok iyi müzik yapıyorlar, bana ne ne dediklerinden' diyorsa soad vbden farkları yoktur benim için..hatta daha suçlular çünkü o adamlar sonuna kadar kendi atalarını savunurken sen tutup kendininkine hakaret ettiriyorsun..bir de sayesinde bugün o müziği dinleyip daha önemlisi özgürce yaşayabildiğin insanlara bunu yapıyorsun..ne diyim..öte tarafta nasıl açıklayacağını düşün bunu atalarına..
not=lafım özellikle bu foruma değil genel olarak insanımızadır..takaza yapmayalım
#24 - Kasım 20 2006, 13:19:16

schumi_81

bizim burada bu konu konuşmamız bile bana acı veriyor..

neyi tartışıyoruz. atamıza söven bir grup ermeniye yine atalarımızın canlarını feda ederek yaşama şansı verdiği gençlerin yani BİZLERİN çok güzel müzikleri var, ben seviyorum, ne söyledikleri umrumda değil demesini..

bizim bunları tartışmak yerine organize bir şekilde yada teker teker, bu vatanı kuranların, savunanların ve hala yaşamakta olan insanların şereflerini benlliklerini savunmamız lazım..

malesef kendi halkımızı kendi gençlerimizi anlayamaz duruma gelmişiz..
şuan belki birçok insan bu başlık altında yazılanları okuyup bizlerede sövüyordur.. sizin nenize böyle şeyler siz müziğini dinleyin gerisini takmayın...

ama herşey böyle başlamıyormu? sen takma ben takmayayım onlar takmasın.. peki kim takacak bu konuyu?? sadece siyasetcilere topu atmak bişey yapamayıncada onları ezmek yermekmi olacak bizim amacımız..

EY TÜRK GENÇLİĞİ UYAN ARTIK.. KIR ZİNCİRLERİNİ.. ELİNDEN HİÇBİRŞEY GELMİYORSA BİLE DİNLEME BU SOYSUZLARI.. NE KADAR ACİZ DURUMDASIN Kİ ECDADIMIZA HAKARET EDEN ÇİRKEF İTHAMLARDA BULUNAN YERDEN YERE VURAN ŞEREFSİZLERİ DESTEKLİYORSUN..

yazdıklarımı isteyen istediği yere çeksin. sonuna kadar sözümün arkasındayım ve gerektiğinde aynı atalarımın yaptığı gibi bu vatn uğruna canımı vermeye hazırım. ama Türk milletini aşağılayanları destekleyenleri savunmak geçmiyor içimden.. barındırmak istemiyor onlarıda bu vatanda bu can ;)...
#25 - Kasım 20 2006, 13:35:06

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.