Alternatifim Cafe

"Fatih ve Gökdeniz birlikte döner.."

Discussion started on Trabzonspor

Trabzonspor'un genç oyuncusu Barış Memiş yaşadığı düşüşten kendini sorumlu gördüğünü itiraf etti. Şenol Güneş'i şanş olarak gördüklerini belirten Barış, takım olarak hedeflerini açıkladı ve eski kaptanları Fatih ve Gökdeniz'in bir gün birlikte dönmelerini umduğunu kaydetti..

Trabzonspor'un genç futbolcusu Barış Memiş, yeniden teknik direktörlük görevine getirilen Şenol Güneş'i bir şans olarak gördüklerini anlattı.

Tecrübeli teknik adamın gelişinin sadece kendisi için değil, takımdaki tüm oyuncular için şans olduğununa inandığını söyleyen genç oyuncu, ''Şenol Güneş bana göre Türkiye'nin en iyi ilk 3 teknik adamından birisidir. Kendisinin insani ve taktiksel yönden bize çok şey kazandırdığı kesin. Geldiği zaman bize bir ciddiyet ve ruh getirdi. Trabzonlu olması da ayrıca bir şans. İnşallah önümüzdeki günlerde her şey daha iyi olacak'' dedi.

-''KUPADA İDDİALIYIZ, LİGDE HEDEF İLK 3''-
Trabzonspor olarak Turkcell Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'ndaki hedeflerine değinen Barış Memiş iddialı olduklarını kaydetti.

''Artık kolay kolay maç kaybetmeyeceğiz. Her maça kayıpsız geçme hedefiyle yola çıktık'' şeklinde konuşan Barış, ''Lig lideriyle aramızda 10 puan fark var. Şu anda bir söz vererek altında ezilmek istemiyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar maçları tek tek alıp, takımımızı daha yukarılara taşımak istiyoruz. Ancak kupada çok iddialıyız. Tutunacak başka dalımız yok gibi. Burada yaşayacağımız aksilikler bizi ve camiamızı çok üzecektir. 1,5 aydır kamptayız ve çok ciddi çalışıyoruz. Kupada son derece kararlıyız. Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyoruz. Ligde de en kötü ilk 3 içinde olmak istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

-''UMARIM BİR GÜN FATİH VE GÖKDENİZ BİRLİKTE DÖNER''-
Trabzonspor alt yapısında yetişen bir oyuncu olarak en önemli hayallerinden birini Gökdeniz Karadeniz ile aynı takımda oynayarak gerçekleştirdiğini, bir diğer hayalinin ise Fatih Tekke ile aynı takımda oynayabilmek olduğunu anlatan Barış Memiş, sözlerini şöyle tamamladı:
''Fatih Tekke ile aynı takımda olmayı henüz başaramadım. İnşallah o da olur. Onunla aynı takımda oynamayı çok istiyorum. Onunla oynamak benim için önemli. İnşallah Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz, Rusya'ya gittikleri gibi yine birlikte Trabzonspor'a dönerler ve Trabzospor'un başarısı için ter dökerler.''

-''DAHA FAZLA ŞANS BULACAĞIMA İNANIYORUM''-
Trabzonspor'un genç oyuncusu Barış Memiş, ilerleyen haftalarda takımda daha fazla şans bulacağına inandığını söyledi.

Barış Memiş, yaptığı açıklamada, daha çok forma giyebilmek adına Diyarbakırspor'a kiralık olarak gitmeyi kabul ettiğini ancak bu ekibin ekonomik sıkıntıları nedeniyle bunun gerçekleşmediğini ifade ederken, 'Hocalarımla çok konuşuyorum. Şu anda her şey yolunda. İnşallah önümüzdeki haftalarda daha çok şans verecek hocam bana ve ben de en iyi şekilde kullanacağım'' dedi.

Trabzonspor'un alt yapısından yetişmiş, Trabzonlu bir oyuncu olarak bordo-mavili ekipte başarılı olabilmenin kendisi için önemine vurgu yapan Barış, şunları söyledi:
''Trabzonspor alt yapısında oynarken, statta öyle bir coşku oluyordu ki, biz acaba burada oynayabilirmiyiz, elimiz ayağımız titrer mi? diye düşünüyorduk. Çünkü o taraftar arkanızda önemli bir itici güç. Ayağında top varken bile ne yapacağınızı gösterip, pas attırabiliyor. Bizim sorumluluğumuz var. Bu forma altında iyi oynadığımızda, bizim ailemiz, arkadaşlarımız, yakınlarımız sokakta rahatça yürüyebiliyor. Trabzon küçük bir şehir ve herkes birbirini tanıyor. Sıkıntı olduğu zaman ise eleştiriler hemen kulağımıza geliyor. Elimizden geldiğince iyi olmaya çalışıyoruz. Bu forma altında bizim büyüklerimiz önemli başarılar kazanıp, şampiyonluk yaşadı. Benim sırtımda ayrı bir yük de var. Uzun bir aradan sonra alt yapıdan gelen tek futbolcuyum. Bunun devamını sağlamamız gerekiyor. Ben de bunun yükünü taşıyorum. Alt yapıda daha iyi futbolcular var ve ben iyi oynayarak bu izlenimi vermeliyim. Onları da A takımda temsil ediyorum.''

-''YAŞADIĞIM DÜŞÜŞÜN SEBEBİ BENİM''-
Barış Memiş, Trabzonspor'da A takıma yükseldiği ilk sezondaki başarılı futbolunu devam ettirememesinin tek sebebinin kendisi olduğunu kaydetti. Çok genç yaşta önemli şanslar bulduğunu dile getiren genç oyuncu, yaptığı hataları fark etmesinin kendisine önemli katkı sağlayacağını belirterek, ''A takıma çıktığım ilk sezonun ikinci devresinde 17 maçın 15'inde oynadım. İnanılmaz rakam genç bir oyuncu için. Sonrasında istikrar sağlayamamamın tek sebebi bendim. Kimseye suç bulamam bu konuda. Biraz (Oldum) havasına girdim. Bundan sonra her şey kendiliğinden gelecek havasına oldum ve çalışmalarımı aksattım. Bunlarla ilgili (Ah) çektiğim zamanlar oluyor. Kendimi şimdi bu konularda biraz daha tecrübeli hissediyorum'' diye konuştu.

Şu anda 20 yaşında olduğunu ve çok erken yaşta yaptığı hataların şimdi kendisine avantaj getireceğine inandığını vurgulayan Barış, ''Şu anda kaybettiğim bir şey yok. Eğer ileride yapsaydım bu hataları, bana daha çok şey kaybettirecekti, telafi etme şansım olmayacaktı. Bunları erkenden görmem benim için çok daha iyi oldu'' ifadelerini kullandı.
#1 - Şubat 08 2010, 12:12:47
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.