Alternatifim Cafe

Uçak bileti alıp kampa gitmek

Discussion started on Kişisel

hicabundantleones

Bir arkadaşımın sosyal medya hesabındaki gönderisini sizinle paylaşmak istiyorum. “Kamp yapmayı, bulduğum her yere çadır atmayı çok seviyorum. Sanırım yalnız kalmak ve doğayla iç içe olmak bana huzur veren tek şey. İnsan olduğumu ve neden yaşadığımızı daha iyi anlamamı sağlıyor. Son bir yıldır dünyanın birçok şehrini gezdim. Herkes maddiyat konusunu sorup duruyor. Biliyorsunuz ki uzun zaman özel bir firmada yönetici olarak çalıştım. Tabi o konuma gelmek için çok çabaladım. Bu süre zarfında sürekli insanları gözlemledim. Herkes tüketimlerini birbiriyle samimiyetsizce paylaşırken ben ürettiklerimi kimseyle paylaşmayıp yeni ve faydalı orjinal fikirler bulmak için uğraştım. Projelerimden biri kabul edildi. Kısa zamanda ciddi rakamlar kazanınca kurumsallaşmayı seçtim. Patenti bende olduğu için kendi işimin patronuyum kısaca. Hem işyerinde olmama da gerek yok. Uzaktan yönetiyorum her şeyi. Birçok insana iş imkanı sağlamanın verdiği ayrı bir mutluluk da var tabi. Olaya sadece maddiyat açısından bakmamak gerek. Merak etmeyin bir yıldır dünyanın çoğu yerini gezdim ve uçak bileti alıp ilk fırsatta dönüyorum ülkeme...” şeklinde bir fotoğrafla paylaşımda bulundu. İmrendim doğrusu. Çünkü o kadar çalışkan bir insan ki, bizim gibi tüketim çılgını değil, üretim çılgını...
#1 - Kasım 04 2016, 10:24:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.