Alternatifim Cafe

Ek kontenjan sona eriyor

Discussion started on Üniversiteler

Üniversitelerdeki boş kontenjanlara yapılacak ek yerleştirmeler için 5 Ekimde başlayan başvurular yarın sona erecek.

2009-ÖSS sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlara ve üniversitelerde yeni açılan bölümlere, 2009-ÖSYS sonuçlarına göre öğrenci yerleştirilecek.

Adaylar, ek yerleştirme kılavuzunu ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden 3 TL karşılığında alabilecek. Kılavuz, ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet adresinden de görülebilecek. Adaylar, kılavuz ücreti ile tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyecek. Postayla merkeze gönderilen tercih formları işleme alınmayacak.

Tercih formları başvuru merkezleri aracılığıyla veya kişisel olarak internet üzerinden ÖSYM'ye ulaştırılabilecek.

Yeni açılan yükseköğretim programları ile merkezi yerleştirmede kontenjanı dolmayan ve en küçük puanı oluşmayan yükseköğretim programları, ilgili puanı hesaplanmış tüm adaylar tarafından tercih edilebilecek.
#1 - Ekim 08 2009, 20:10:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.