Alternatifim Cafe

İşte Psikolojinin Varlığı..

Discussion started on Psikoloji

_TrAiToR_

Psikolojinin insan üzerindeki etkisi üzerine küçük bir yaşanmış bir olay;

Dikkatle okuyup yorumlamanızı rica ediyorum....

İngiltere demiryolu inşaasında çalışan gruplar var...Her grup belirli bir noktaya bakıyor....
3.gruptan birisi vardı ki her hareketiyle ben tedirgin bir insanım diyordu....Bir keresinde şef onu su almaya gönderdi.
Suyu alacağı yer biz buzhaneydi...Buzhaneye girdiğinde çok üşüdüğünü farketti..
Bir an önce ordan çıkmak istiyordu..Ama ne oduysa kapı kiltlendi ve adam içerde kaldı...
Adam her saniye burası çookk soğuk...Tanrım donuyorum gibisinden konuşuyordu...
Bağırması çağırması fayda etmedi...Kimse duymadı onu....
Sabah olduğunda adam orda ölü bulundu...Donarak ölmüştü adam...
Ama ilginç birşey vardı...Buzhane 2 haftadır bozuktu ve içerde +22 derece sıcaklık vardı...
İçerde hiç soğuk yoktu...
Ama adamın aklında kalan BUZHANE onu orasının devamlı soğuk olacağı düşüncesine itmişti..
+22 derecede bile orasının hala çok soğuk yer olduğunu düşünüyodu..
Sonunda bu psikolojiyle dayanamadı ve öldü.....

Psikoloji sizce gerçekten bunları yapabilir mi...?

Bence yapar...!
#1 - Ağustos 09 2006, 20:54:40

evet yapabiLir tabi ki...bu yazı bi yerLerde daha vardı....ama burdaki yorumLar biraz daha değişik oLmaLı sanırım!insanLarın deLirmeLeri biLe psikoLojikken bu şekiLde düşünerek öLmesi ki bence bu oLay birazda biLinçaLtı bunun oLması da mümkün...ama tabi ki bu her insana oLucak diye de bişey yok.oLayLara yada karşımıza çıkan şeyLere biraz da pozitif bakmayı öğrenirsek bunu daha koLay atLatabiLiriz...
#2 - Ağustos 10 2006, 05:51:40

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

bencede yapar çünkü insan ben deliriyorum delircem diyerek de delirebiliyor çevremde görmüştüm delirilebildikten sonra insan öledebilir psikoloji insanı çok yakından etkiliyo insanın düşüncesi psikolojisi insanı daha kötü yahut daha iyi yapmaya yetebiliyo BENCE :okey
#3 - Eylül 09 2006, 19:27:46

tabiki yapar  hasta diilken hasta olan yada hastayken rastgele ilaç içip iyileşen insanlar var
#4 - Eylül 09 2006, 19:31:59
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.