Alternatifim Cafe

'Ya tabağın dibini sıyırmak isterse'

Discussion started on Magazin

'Çıplak geyşa üstünde suşi' muhabbeti güldürdü Son dönemin çok konuşulan 'çıplak geyşa üstünde suşi' olayını Türkiye'ye getiren girişimcisi Beyaz Show'a konuk oldu ve kahkahalar koptu....

Beyazıt Öztürk, Kanal D'deki Beyaz Show programının açılışında izleyiciye bir sürpriz yaparak Japonların Nyotaimori ismi verilen ritüelini canlı yayına taşıdı.

Bir süre önce medyanın gündemine gelen 'çıplak geyşa üstünde suşi yeme' olayının incelikleri ekran başındakilere de aktarıldı.

Olayı anlatmak için programa gelen ve masa üzerinde yatan 'geyşa', canlı yayında giyinik olsa da restauranttaki ritüelde çıplak olarak üzerindeki suşilerle konukların önüne çıkıyor.

Japon kültüründe üzerinde suşi yenen geyşa ile konuşmanın ve temas etmenin yasak olduğu belirtilirken, 10 kişilik bir gruba hizmet bedeli ise kişi başı 350 dolar olarak ücretlendiriliyor.

Bu ilginç ritüeli Türkiye'ye getiren girişimci Serhat Gür ve Beyaz arasındaki bazı muhabbetler ise çok güldürdü.

İşte o diyaloglardan bazıları:

Beyaz: Buralara suşiler konuyor (Masada yatan geyşanın vücudunu göstererek) ve insanlar bunun başına oturuyorlar. Kaç kişi girebiliyor, kaç kişi oturabiliyor başına? (Salondan kahkaha tufanı kopunca Beyaz hemen kurduğu cümleyi değiştirerek) Hayır, yani. Restauranta bir kişi de gelebiliyor mu yoksa ekip mi toplayıp gelmem lazım, onun için soruyorum.

Serhat Gür: Tabi ismi Beyaz ise tek gelebiliyor kişi....

Beyaz: Öğrenci indirimi var mı? Serhat Gür: Var Beyaz: (Programa, Serhat Gür'ün memleketi Sivas'taki Cumhuriyet Üniversitesi'nden gelen öğrencilere dönüyor) Hadi yaşadınız yarın. Yarın ki yemek çıktı. Yarın buraya tarhana çorbası koyacağız! (Geyşa'yı göstererek) ......

Serhat Gür: Kişi başı 350 dolar alıyoruz Beyaz: Kişi başı? Serhat Gür: Sen bence gel ye, hesap ödeme bulaşık da yıkatalım sana Beyaz: 'Bizde hesap ödemeyen bulaşıkları yıkar' gördüğümüz kadarıyla... Hayır bizde işin kötü tarafı Türkler'de tabağın dibini sıyırmak diye bir adet de vardır! ........

Serhat Gür: Biz daha çok bayanlardan ilgi görüyoruz. Bizden bunun tersini istiyorlar. 'Erkeğin üstünden yemek istiyoruz' diyorlar. Bunu da talep eden var. İlerleyen günlerde bunu da yapacağız.

Beyaz:!!! Hayırlısı olsun diyoruz! (Gülüşmeler)

Televizyon Gazetesi.com
#1 - Kasım 14 2009, 20:51:08
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

her zamanki beyaz :D
#2 - Kasım 15 2009, 01:52:17

bu komikliği 1 ay önce yaptığım için gülemedim, kızdım. ya itü ya burası ama ben bunu yaptım hacı, iyi biliyorum. sözlüklerde falan döndü yani onu demeye getiriyorum. ama tabi normal türk erkeğinin aklına gelebilecek türde bir komiklik, doğaldır.
sonuçta hangimiz düşünmeyiz ki o kadar yidikten sonra tabağı sıyırmamayı? çatalsız, kaşıksız, elle...
acıktım lan. yemeğe acıktım yanlış olmasın. karnım acıktı. yoksa çok doydum ben öbür türlüsüne, biliyosunuz :)
#3 - Kasım 15 2009, 03:09:54
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

sıyırmak isterse ozaman kız cağız yandııı
#4 - Kasım 15 2009, 18:33:25

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.