Alternatifim Cafe

Çin'de saklanan Türk Piramitleri

Discussion started on Tarih

barbie9138

Çin'de saklanan Türk Piramitleri  [beyaz piramitler]

İlk insan mumyalama tekniğini mükemmel bir şekilde uygulayanlar Altay Türkleridir.(Mısır medeniyetinden yüzyıllarca önce) Uygur bölgesinde bulunan,Mısır piramitlerinden yüzyıllarca önce yapılan ve Mısır piramitlerinden daha yüksek/büyük olan piramitleri yapan Türklerdir.Çin hükümeti buraya girişi tamamı ile yasaklamıştır.Çünkü bu piramitlerin içinde proto-Türk yazılar mevcut.Arkeologların dahi girişine kati surette izin verilmiyor.Çünkü dünya tarihinin tekrar yazılması gerekebilir.

ORTA ASYADAKİ TÜRK PİRAMİTLERİ
Bugün çin sınırları içerisinde yer alan, xian şehrine 100 km uzaklıkta qin ling shan dağlarında Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber, 300 metre yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır; BEYAZ PİRAMİT
Beyaz Piramit’in ikinci dünya savaşı sırasında çin’e yardım malzemesi götüren bir C-54 uçağından çekilen fotoğrafı 1957 yılında ilk kez life dergisinde yayınlanmıştır.
Bu piramitleri araştırmak üzere 1994 yılında şensi bölgesinde bir araştırma gezisi yapan alman bilim adamı hartwig hausdof kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiştir. hausdorf’a göre piramitlerin yapım tarihi en az M.Ö. 2500’ler civarındadır.
Bölge çin tarafından yasak bölge ilan edilmiş olduğundan dolayı piramitler içerisinde bulunan mısır medeniyetinden çok ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma yapılamamaktadır.

Piramitlerin ebat,orijinal şekil ve büyüklükleri ,dikkat çekmemesi açısından çin hükümeti tarafından maksatlı olarak tahrip ve kamufle edilmiştir.Piramitlerin üst tarafları kesilmiş ve üstleri toprakla doldurulup, kamuflaj amacıyla ağaçlandırılmıştır .

Çin’deki Türk Mumyaları

Ceviz Kabuğu Progamın’a katılan (İzleyici telefonu) Halil Şıvgın (Eski “Sağlık Bakanı” demiş ki:

“1984 yılında ben Çin’i ziyaret ettim, Çin’i ziyaretim sırasında Turfan’a götürdüler. İlk defa Turfan’a giden Türk heyetinin mensubu olmakla da gerçekten gurur duyuyorum. Orada bizi gezdirirken mumya bulduklarını söylediler ve biz mumyaları gördük. O gördüğümüz mumyaların Mısır’daki mumyalardan çok farklı olduğunu ifade ettiler, yani teknoloji olarak, yapımı olarak Mısır’daki mumyaların önünde olduğunu.

Daha sonra aradan yıllar geçti, bir televizyon kanalında bu konun tartışılmakta olduğunu gördüm. Gerçekten bilimsel olarak, gidilmiş, Mısır mumyalarıyla Turfan’daki mumyalar arasında bir kıyaslama yapılıyor. Bu kıyaslamada, Turfan mumyalarının… …Ben orada kadın mumyaları gördüm, çocuk mumyaları gördüm, erkek mumyaları gördükm, fakrlı şeylerden. Ve o sırada, hatta bir tanesinde yeterince koruma yapılmamış, bozulmaya başlamılştı müzede gördük onları.

Bu mumyalardaki üstünlüğü bilim adamları ortaya koymaya başladılar. Bilim adamlarının ortaya koydukları bir gerçek var ki, ilk defa mumya kültürünün Türkler’den geliştiği ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ben şimdi iştirak ediyorum. Yani ben bilim adamı değilim, ama bizim bilim adamlarımınızın bu olayın üzerine ciddiyetle eğilmeleri gerekiyor. Eğer Mısır’daki mumya kültürü olduysa, var idiyse geçmişte, onun etrafında da bir kültürün olması lazım. Mısır’ın etrafında mumya kültürüyle ilgili herhangi bir şey yok. Afrika öbür taraf, bu tarafta da yine böyle bir kültür yok. Dolayısıyla, Orta Asya’dan o bölgeye giden Türkler’in varlığı söz konusu olabilir…”

Ben bir katkıda bulunmak istiyorum bu mumyalar konusunda Urumçi mumyalarını söz konusu etmiştir, tabii ki çok önemli. Bakın, buradaki Urumçi’de teşhir edilen mumyalardan ilk birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 1000, yani günümüzden 3000 yıllık. Bir başkası gene 1600, en yaşlı olarak da işte bu “Lolan” denilen bayan mumyası var, Doğum’dan önce 2000 bu, yani 4000. Şimdi en büyük özellii iç organlarının çıkartılmamış olması. Başka ?.. Şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olması… İleri teknolojide bir mumyalama sistemi öyledir, uygulanmıştır. Dahası, bir mumyanın üzerinde ameliyat izi var, at kılıyla dikilmiş. Amerika doktorların tespiti, dünyada ilk ameliyat veya operasyonlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Dahası var; burada kumaş ekose ve boyalı ve Doğum’dan önce 2000′i konuşuyoruz, günüzmüden 4000 sene öncesini konuşuyoruz.

Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak isimlendirilen Ön-Mısır’a M.Ö 3000 Yıllarında Doğu Anadolu’dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir. Kazım MİRŞAN’ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000′li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin Eski Mısır’a Ön-Türk Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır.
Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.
#1 - Temmuz 26 2008, 11:59:13
« Son Düzenleme: Temmuz 26 2008, 12:03:56 Gönderen: Cin-derella »

vayy çok ilginç ya nereye kadar saklayabilirlerdi ki zaten
#2 - Temmuz 26 2008, 12:12:01
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Bana bunları geçen sene babam internette göstermişti okuduğumda çok şaşırmıştım.Birde bunların resimleri var yanlışlıkla çekilmiş.Onları da google dan görebilirsiniz.Ben de bunları ceviz kabuğunda görmüştüm sonra babam anlattı işte...
#3 - Temmuz 26 2008, 12:18:23
« Son Düzenleme: Temmuz 30 2008, 01:10:53 Gönderen: TÜRKO »
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

barbie9138

Resim mi dediniz,buyrun resimleri.. ;)
#4 - Temmuz 26 2008, 12:21:06

Şu siyah beyaz olan resim,2. dünya savaşı sırasında bir pilot tarafından çekilmiş.O bölgeye girmek yasakmış.Tabi sadece yerliler girebiliyor ama içine değil,bölgeye.Herneys işte adam uçaktan çekmiş görüntüyü oraya da yanlışlıkla girmiş.Sonra o resimleri basına falan vermişler...Onların içinde Türklere ait şeyler olduğundan içine kimsenin girmesine izin vermiyorlarmış.Hatta giren birkaç kişiyi idam etmişler!...Kendi tarihlerinin sarsılmaması açısından burası haritada bile yok.İnşallah ilerde bu piramidin içine binyıllar sonra giren ilk Türk ben olurum.Ben olmasam da bir Türk girsin artık.Zamanı geldi...
#5 - Temmuz 30 2008, 01:12:36
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

,,
#6 - Temmuz 30 2008, 01:37:39
« Son Düzenleme: Kasım 15 2009, 12:35:06 Gönderen: Pσρυℓαя Dємαη∂ »
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Yani o piramitte söylenene göre çok gizli şeyler varmış.Şöyle özetliyim,piramidin içinde dünyanın tek bir soydan geldiğine ait bilgiler yer alıyormuş.Yani tüm dünyanın Türk olabilme ihtimali var!...
#7 - Temmuz 30 2008, 11:46:17
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Vay be şaşırdım harbiden..
#8 - Ağustos 01 2008, 15:04:25
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

İLginç gerçekten
PayLaşım için saoL
#9 - Ağustos 01 2008, 15:20:25

Bu piramitlerin de Mu kıtasıyla bi alakası var diye düşünüyorum..
#10 - Ağustos 01 2008, 15:47:44

Vak ki...
Bak google dan dtaylı arama yaparsan bulursun zaten MU ve ATLANTIS ile ilgili içinde bir şey olmasaydı saklamazlardı ve bunları da Türkler yapmasaydı ayrıca...
#11 - Ağustos 01 2008, 21:35:29
Menino quem te fez?
Quem te mostrou a beleza

Bir kaç okuduğum derin,gizlenmiş tarihten bahseden kitapta ve bir siyasal kurgu olan Metal Fırtına Turan da da bu piramitlerden detaylı bir şekilde bahsediyordu ...Özellikle beyaz piramit ve kalgancı çak(bir şaman kehaneti) hakkında bulabildiğiniz yazıları ve kitapları okuyun derim ...Zira beyaz piramit yer yüzünün en büyük piramitidir ..Bu piramitleri Çin elinden geldiğince gizlediği gibi , içinden birçok önemli kaynağı da kim bilir nerelere gizlemiştir ...Resimlere dikkat ederseniz piramitleri resmen ağaçlandırıp kamufle etmişler ...Bu piramitlerin içinden çıkan kaynaklar tarihi büyük oranda değiştirecek unsurlardır ...Ki söylendiği gibi Mu ve Atlantis kavmine ışık tutacak şeyler olduğuna bende inanıyorum ..

Çok güzel bir paylaşım,Teşekkürler ...
#12 - Eylül 17 2008, 02:33:54
Hayatta en çok iki şeye güvenirim ...
bir... yukarı baktığımda göremediğim , iki... aynaya baktığımda gördüğüm .

Vak ki...
Bak google dan dtaylı arama yaparsan bulursun zaten MU ve ATLANTIS ile ilgili içinde bir şey olmasaydı saklamazlardı ve bunları da Türkler yapmasaydı ayrıca...

Mu Kıtası'yla bi alakasının olması bunları Türklerin yapmış olduğunu ortaya çıkarmaz ki, eğer Mu Kıtası'nın varlığının kanıtlanması, bütün dünyanın Türk olduğu fikrini ortaya çıkarmaz, Mu Kıtası'nın varlığının kanıtlanması bu zamana kadar Türkler, İnkalar, eski Yunan uygarlıkları, Mısır vs. toplumların ortak bi kıtadan gelmiş olduğunu ortaya koyar, ki bu da bu uygarlıkların hepsini Türk olduğunu değil hepimizin Mu Kıtasından geldiğini ortaya çıkarır..
#13 - Eylül 18 2008, 21:35:39

çok şaşırtıcı gerçekten o piramitler tarihi yeniden yazdırabiLir.Eğer iLk piramitLeri Türklerin yaptığı ortaya çıkarsa TürkLerin mimari,tıp,eczacıLık,astronomi gibi bi çok daLda dönemine göre çok geLiştiğini gösterir.Ve eğer böyLe bir şey gerçekten varsa yetkiLi kişiLer gerekeni yapmaLıdır önceLikLe bu piramitLerin varLığını tüm dünyaya duyurarak başLanabiLir bu işe...
#14 - Ekim 30 2008, 18:28:04
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

vay be gerçekten var demek ki bunlar !
#16 - Şubat 07 2009, 16:01:57
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

Düz Mantık

Her taşın altından biz çıkıyoruz.. breh breh. .
#17 - Şubat 07 2009, 16:19:17

Boş zamanlarımda bu konuyu araştırma imkanı buldum.

bize ait bi piramitin olduğu sözkonusu olamaz.burda verilmek istenen mesaj 'bakın biz ezelden beri moderniz' oluyor.kardeşim iyi bi tarihçi olmak isteyen her kişi bi kere iyinin yanında kötüyüde yüze vurmalı,bilmeli.çok konuşulan abdülhamid meselesinde kötülüklerinin yanında iyi yok mudur? biz zaten göçebe bi toplumuz altaylar zamanında.bırakın piramiti yapılması gerekn birçok iş varki akıldan geçmez böyle bi iş.kendimizi kandırmayalım.
#18 - Kasım 15 2009, 12:39:39
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Düz Mantık

Boş zamanlarımda bu konuyu araştırma imkanı buldum.

bize ait bi piramitin olduğu sözkonusu olamaz.burda verilmek istenen mesaj 'bakın biz ezelden beri moderniz' oluyor.kardeşim iyi bi tarihçi olmak isteyen her kişi bi kere iyinin yanında kötüyüde yüze vurmalı,bilmeli.çok konuşulan abdülhamid meselesinde kötülüklerinin yanında iyi yok mudur? biz zaten göçebe bi toplumuz altaylar zamanında.bırakın piramiti yapılması gerekn birçok iş varki akıldan geçmez böyle bi iş.kendimizi kandırmayalım.

katılıyorum. Biz savaşmaktan başka birşey bilmeyen Türkler tutupta piramit mi yapıcaz ? Boş iş bunlar. Orta Asya'da yiyecek ekmek bulamayınca Çin'i yağmalamaktan başka birşey yapmadık. Tutup da Piramit mi yapıcaz. Türkler o zamanlar piramit değil çadır kuruyodu :Ç  Biz yiyecek ekmek bulamazken, kışın açlıktan insanlarımız ölürken mi diktik bu piramitleri ? Böyle zor zamanlarda yiyecek bulabilmek için çoğunlukla yaz aylarında at üstünde düşmana seferler yaparak kışlık yiyeceğimizi çıkarıyoduk . koskoca yazı piramit yaparak geçirseydik, ne siz olurdunuz ne ben olurdum, s.kerlerdi belamızı.

#19 - Kasım 15 2009, 12:58:53

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.