Alternatifim Cafe

Leonardo DiCaprio Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Yeni!
evet arkadaşlar herkes film izlerken sessiz bir ortamda seyretmek dikkatini filme vermek ister.leo nun filmleri bazılarına saçma gelebilir ama onu farklı kılan birçok yönleri var.drama sevenleri özellikle yalnız sakin bir ortamda leonun herhangi bir filmini seyretmeye davet ediyorum seyretmediyseniz henüz.Duygu seline kapılmak isteyen drama sevenleri izlemeye davet ediyorum.

değerli üyelerimiz

1-dirty  :))
2-tutkum_ceza :))
3-ewrem :))
4-FrozeN_SuN  :))
5-conjon :))
6-hakan_paris  :))
7-shed :))
8-mR.ŞaGhiN :))
9-**Qu€€n**  :))
10-amply :))
11-Rebellion :))
12-Yildiz Yildiz :)) :cicek
13-__sArSıLmAz__ :))

The Departed (2006)
Oyuncu: Billy rolünde 

Göklerin Hakimi (2004)
The Aviator
Oyuncu: Howard Hughes rolünde 

New York Çeteleri (2002)
Gangs of New York
Oyuncu: Amsterdam Vallon rolünde 

Sıkıysa Yakala (2002)
Catch Me If You Can
Oyuncu: Frank Abagnale, Jr. rolünde 

Kumsal (2000)
The Beach
Oyuncu: Richard rolünde 

Demir Maskeli Adam (1998)
Man In The Iron Mask
Oyuncu 

Marvin'in Odası (1997)
Marvin's Room
Oyuncu 

Titanik (1997)
Titanic
Oyuncu: Jack Dawson rolünde 

Romeo + Juliet (1996)
Oyuncu: Romeo rolünde 

Günlük (1995)
Basketbol Diaries
Oyuncu 

Hızlı ve Ölü (1995)
The Quick and the Dead
Oyuncu: Kid rolünde 

Bu Çocuğun Hayatı (1993)
This Boy's Life
Oyuncu: Toby rolünde 

Leonardo DiCaprio
Gerçek Adı:   Leonardo Wilhelm DiCaprio
Doğum Yeri:   Hollywood, Kaliforniya, ABD
Doğum Tarihi:   11.11.1974

Boy : 1.85 m
Takma Adı : Leo

Onu Ünlü Yapan Ne?   Growing Pains adlı Tv dizisiyle tanındı, Titanic filmiyle yıldızlığa adım attı.

Birliktelikleri:   
Gisele Bündchen, model; 2000-2002
Vanessa Hayden, model; 1998
Kristen Zang, model; 1996-97

Ailesi:   
Babası: George DiCaprio, Çizgi roman dağıtıcısı
Annesi: Irmalin DiCaprio, Avukat sekreteri
Üvey kardeşi: Adam Farrar, Aktör

Ödüllerinden Bazıları:   
2005: Golden Globe - En İyi Aktör (Drama), The Aviator
1997: Berlin Film Festivali Silver Bear - En iyi oyuncu, William Shakespeare's Romeo + Juliet
1997: MTV Film Ödülleri - En iyi erkek oyuncu, Titanic
1993: National Board of Review - En iyi yardımcı oyuncu, What's Eating Gilbert Grape
1993: Los Angeles Film Critics - New Generation Ödülü, This Boy's Life ve What's Eating Gilbert Grape

Eğitim:   
 - Corinne A. Seeds University Elementary School, Los Angeles, California
 -  Center for Enriched Studies, Los Angeles, California
 -  John Marshall High School, Los Angeles, California

Meraklısına...

Bir iddiaya göre Alman annesi Floransa'daki Uffizi müzesinde DaVinci'nin eserlerini incelerken, henüz doğmamış olan Leonardo'nun tekmelerine maruz kalınca, oğluna Leonardo ismini koymayı düşünmüş.
  Daha bir yaşındayken annesi ve babası ayrıldılar.
  Babası İtalyan asıllı Amerikalı, Annesi Alman asıllı Amerikalı
  Üç yaşındayken en sevdiği Tv şovuna çıktı.
  Empire Dergisi'nin "Tüm zamanların en iyi 100 film yıldızı" listesinde 75. sırada yer aldı.(1997)
  People Dergisi'nin "Dünyanın en güzel 50 insanı" listesine seçildi. (1997 ve 1998)
  StarTv(USA)'nin "1990'ların Top 10 Box Office Starları" listesinde 6. sırada yer aldı (2003) 

#1 - Ağustos 02 2006, 09:20:56
« Son Düzenleme: Mart 29 2007, 09:59:34 Gönderen: alex »
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

Leonardo DiCaprio ile İlgili Haberler
29/06/2006 - DiCaprio Biyografileri Sevdi
24/04/2006 - Leo Hızlı Koşuyor
28/02/2006 - DiCaprio'ya Hapishane Yolları
06/12/2005 - Leo'nun Kabusu
09/11/2005 - Leo Neyi Gizliyor?
13/09/2005 - DiCaprio Başkan Oluyor
06/07/2005 - Leo'nun Paraları Doğru Yerde
29/06/2005 - Afrika Cangıllarında
27/05/2005 - Çanlar Leo İçin Çalıyor
23/05/2005 - Leo Politika Batağında
24/02/2005 - Yeni Neslin Tercihi
23/02/2005 - Leo'lu İskender Yeniden Yolda
11/02/2005 - Göklerin Hakimleri Karada Devam Dedi
04/02/2005 - Scorsese'ye Yakışır
07/01/2005 - Fransa'nın Şövalyeleri
12/11/2004 - DiCaprio Kuzu, De Niro Çoban
05/11/2004 - Leo'nun Titanik Pişmanlığı
12/08/2004 - Collateral Cesareti
23/07/2004 - Damon Gangster, DiCaprio Polis
14/07/2004 - DiCaprio'ya Oliver Stone Darbesi
03/03/2004 - Aranan Köstebek Leonardo mu?
09/09/2003 - Howard Hughes'ı Yakaladık!
23/03/2003 - Scorsese’den Uzun Çalar
20/02/2003 - Kidman Ava Gardner mı?
01/01/2003 - Leonardo DiCaprio İki Başyapıtla Gündemde...
19/09/2002 - Baz Luhrmann, Yine DiCaprio Dedi
16/08/2002 - DiCaprio'lu İskender'e Rakip Geliyor!
13/07/2002 - DiCaprio - Gisele Dönemi Kapandı
16/01/2002 - New York Çeteleri Cannes'da mı?
02/10/2001 - Gisele'den Leonardo'ya Ultimatom
31/08/2001 - Hanks DiCaprio'yu Kovalayacak !
25/08/2001 - Spielberg Filminde DiCaprio
14/04/2001 - Gisele De Oyuncu Oluyor...
20/12/2000 - Cameron Diaz Hırsızlık Mağduru

tüm bu haberleri bu linke tıklayarak okuyabilirsiniz
http://www.beyazperde.com/kisi/2288

#2 - Ağustos 02 2006, 10:24:45
« Son Düzenleme: Ağustos 02 2006, 10:26:33 Gönderen: alex »

resim ekleme işlemim bitene kadar lütfen yazmayın tşkler  :.dost :))
#3 - Ağustos 02 2006, 10:28:24

leo sevdiğim aktörlerden biridir. o zman ilk uye ben oliyim
#4 - Ağustos 02 2006, 10:29:29
I Don't Belong Here

tamm cnm bi sn ekleme işlemlerim bitsin okey memnun oldum  :))
#5 - Ağustos 02 2006, 10:32:06

:))
#6 - Ağustos 02 2006, 10:34:38

:okey
#7 - Ağustos 02 2006, 10:37:36

:.dost
#8 - Ağustos 02 2006, 10:40:21

:artis
#9 - Ağustos 02 2006, 10:43:21

:))
#10 - Ağustos 02 2006, 10:47:11

:artis
#11 - Ağustos 02 2006, 10:50:23

:okey
#12 - Ağustos 02 2006, 10:54:15

:)) :.dost :cicek :ask
#13 - Ağustos 02 2006, 10:57:54

üye olmak isteyen arkadaşlarımı bekliyorum :okey :cicek
#14 - Ağustos 02 2006, 22:05:34

ikinci   üye olabilirmiyim leo abicim
#15 - Ağustos 07 2006, 16:36:58
« Son Düzenleme: Ağustos 10 2006, 10:27:14 Gönderen: tutkum_ceza »
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

ewrem

bende olcamm senin için (6) ve titanic için ;)
#16 - Ağustos 07 2006, 16:38:21

Leonardo DiCaprio :kisss
#17 - Ağustos 07 2006, 16:49:16

leonardo  :ask :ask :ask
#18 - Ağustos 07 2006, 16:56:26

#19 - Ağustos 07 2006, 16:59:43

canımsınız :ask tutkum ceza ve merve çok tşkler canlarım  :)) hemen ekliyorum sizi
ayrıca tutkum ceza eklediğin resimler çok hoş tşkler cnm :kisss
#20 - Ağustos 09 2006, 17:28:02

Leonardo DiCaprioKariyerinin dönüm noktasında!

Martin Scorsese'nin önceki filmi “New York Çeteleri”nde artık aktör kimliğini ön plana almak istediğinin sinyallerini veren Leonardo diCaprio, 20. yüzyılın en renkli kişilerinden olan Howard Hughes'u canlandırdığı "Göklerin Hakimi"nde ("The Aviator") bu konuda şakası olmadığını dosta düşmana gösteriyor. Üstelik "Göklerin Hakimi", DiCaprio'nun yapım şirketi 'Appian Way'in ortak olduğu ilk film. 

Leonardo Di Caprio, 1974 yılında (henüz annesinin karnındayken), nasıl bir yaşam istediğinin sinyallerini vermeye başladı. Bu anlamda, annesi Floransa’da bir müzeyi gezerken, tam da Leonardo da Vinci’nin tablosunu incelediği sırada karnına attığı tekmeyle adını kazanmasıyla ‘copyright’ mevzuatına tabi olması için 1999’da avukatları aracılığıyla mahkemeye başvurması arasında bir paralellik kurmak mümkün. O, çevresinde olan biten her şeye hakim olmak, kariyerini avucunun içinde tutmak, adıyla insanları sıkmamak istiyor. Bunu geldiği yerin değerini bilmesine bağlayabileceğimiz gibi, rahatlıkla elden giden gençlikle birlikte ününden de olacağı türünde bir kaygıya verebiliriz. Nitekim “Romeo ve Juliet”in hemen ardından “Titanik”le henüz 23 yaşında tüm dünyanın tanıdığı isimlerden biri haline gelen di Caprio, hemen ardından Jeremy Irons, John Malkovich, Gérard Depardieu, Gabriel Byrne gibi usta oyuncularla yer aldığı “Demir Maskeli Adam” filminden sonra şöyle diyecekti: “Şu an önümde tek bir proje var, o da Woody Allen’ın son filmi (Celebrity’yi kastediyor) ve bu filmde misafir oyuncu olarak yer alacağım. Bundan sonra seçtiğim her şeyde içgüdülerime güvenmek istiyorum. Bütünlüğü olan ve kendim için yaptığıma inandığım işler yapmak istiyorum.”

Nitekim öyle de oldu. “Celebrity”den sonra Leonardo kariyerine iki yıllık bir ara verdi. 2000’de Danny Boyle’un sinema tarihinde hakkı biraz fazlaca yenmiş filmlerin arasına dahil olan filmi “Kumsal (The Beach)”, Leonardo’nun beyazperdeye dönüş filmi oldu. “Trainspotting” (1996) ve “Mezarımı Derin Kaz” (“Shallow Grave”, 1994) ile önemli bir çıkış yapan kendine özgü yönetmen Danny Boyle’un filminde yer alması, di Capiro’nun artık yüzünü eskitmeyecek, öncelikle iyi bir aktör olarak anılacak filmlerle anılmak istediğini gösteriyordu adeta. Bu filmde medeniyetle huzur arasında bir seçim yaparak, rüya gibi başlayan ama bir kâbusa dönüşen bir maceraya atılan Richard rolünde, karakterin kafa karışıklığını başarıyla yansıtan iyi bir performans ortaya koyan Caprio, aynı yıl “Amerikan Sapığı (American Psycho)” filminde başrol teklifini çekim tarihleri programına uymadığı için reddetti (Christian Bale’in filmdeki kusursuz performansını düşününce, insanın “iyi ki de reddetmiş” diyesi geliyor.) Eminiz bu reddedişin, Caprio’nun yüzünü eskitmeme konusundaki takıntısının da etkisi vardır; ancak en az bunun kadar etkili olan bir nokta da filmdeki karakterin etkileyici fiziksel görünümüne rağmen, özünde sorunlu ve itici bir karakter olmasıydı. Caprio, özellikle “Titanik”ten sonra adeta “iyi terbiye almış” genç kızların bile fantezilerini süsleme hakkı kazanmıştı. Bebek yüzlü, “ailenizin seks idolü” denebilecek kadar zararsız görünen aktörün bu kadar yaygın kabul görmesi, aktörlük kariyerine dair bazı çekincelerin oluşmasına da yol açtı. Örneğin, “Titanik”ten çok daha önce rol aldığı “Don’s Plum” adlı filmi ticari dağıtıma girmemesi için elinden geleni ardına koymadı. Bunun en önemli nedeni Caprio’nun Tobey Maguire’la birlikte filmin tek odağı olmayan karakterleri canlandırması ve daha da önemlisi bu karakterlerin takıldıkları “Don’s Plum” adlı barda sürekli belden aşağı muhabbet yapan, kadınlara sarkıntılık eden, itici tipler olmaları Nitekim film, uzun süren davalar sonucu bugün hâlâ ABD’de vizyona girebilmiş değil. Nihayet 2001 Berlin Film Festivali’nde, tamamlandıktan tam 6 yıl sonra galası yapılabilen film, daha sonra Karlovy Vary ve Rotterdam gibi festivallerle birkaç Avrupa ülkesinin vizyonuna da uğrayan film, adeta Caprio ve Maguire’ın çabasıyla neredeyse unutulan filmler statüsüne girmiş durumda. Bu tür bir inkârı, ‘temiz yıldız’ olmanın maliyeti olarak görebiliriz herhalde.

“Kumsal”dan sonra “yüzünü saklama” ilkesinden vazgeçmeyen Leonardo iki yıl daha birkaç TV şovu dışında ortalıkta gözükmedi. Ancak geçtiğimiz yıl sinemaya dönüşü “Kumsal”a göre çok daha görkemli oldu. İşin başında Martin Scorsese gibi mükemmeliyetçi bir yönetmen olunca, bunu gayet normal karşılayabiliriz. Gerçekten ülkemizde 14 Mart’ta vizyona girecek olan “Gangs of New York”, hem basında hem de sinemasever cephesinde önemli beklenti yarattı. ABD’de Aralık ayında, Avrupa’nın büyük bölümünde ise Ocak başında vizyona giren film, pekçok sinema eleştirmeni ve izleyici tarafından yarattığı beklentiyi karşılayan bir film olarak nitelendirildi. Filmin öyküsünün odağında yer alan Amsterdam Vallon karakterini canlandıran Leonardo di Caprio’nun performansı da, genç oyuncunun kariyerinin doruk noktası olarak nitelendirildi ve bu rolün Caprio için yeni bir dönemin başlangıcı olacağı yolunda yorumlar yapıldı.
Geçtiğimiz ay izlediğimiz “Sıkıysa Yakala”, Leonardo’nun “Gangs of New York”tan hemen sonra rol aldığı ve ona yakın iddiada bir filmdi. Bu filmde Steven Spileberg’le ilk kez çalışan Caprio, adeta artık büyük yönetmenlerle iş yapacağının sinyallerini veriyordu. “Sıkıysa Yakala”da ABD tarihinin en azılı ve de en komik yaşamöyküsüne sahip dolandırıcılarından Frank Abagnale Jr.’ı canlandıran ve film boyunca farklı kimliklere bürünen di Caprio’yu kariyerinin en eğlenceli ve de en renkli rollerinden birinde izlemiştik.

Ancak Caprio’nun bundan sonra yapacaklarında Spielberg’den çok Scorsese’nin etkisi olacak gibi. “The Aviator”dan sonra “ Romeo + Juliet”te çalıştığı Baz Luhrmann’ın yılan hikâyesine dönen filmi “Alexander The Great”de (eğer gerçekleşirse) rol alacak olan Leonardo’nun bu filmdeki rol arkadaşı Nicole Kidman olacak. Caprio’nun şu aralar meşgul olduğu film ise, beyazperdedeki ilk iddialı filmi olarak nitelendirebileceğimiz “This Boy’s Life”;da birlikte rol aldığı “Robert de Niro”nun üçüncü kez yönetmen koltuğunda oturduğu “The Good Shepherd”.

Anlaşılan o ki, Di Caprio artık alıştığı ve saygı duyduğu isimlerde, adını daha da büyütecek ve özellikle “Titanik”le birlikte hak etmediği şekilde altında kaldığı yakışıklılığını ve seks ikonu olmasını unutturup, tekrar aktör kimliğini ön plana alacak bir kariyer peşinde koşacak. Bu koşusunda, onu popüler gişe filmlerinde oynatmak isteyen yönetmen ve yapımcıların işi ise en az “Sıkıysa Yakala”daki FBI ajanı Carl Hanratty (Tom Hanks) kadar zor.

#21 - Ağustos 10 2006, 10:15:56

Doğum: 11 Kasım 1974

Tam İsmi : Leonardo Wilhelm DiCaprio

İsim Hakkında: Hamile olan annesi Irmelin DiCaprio, Uffizi Müzesinde bir Leonardo Da Vinci resmine bakarken bir tekmeleme hisseder. Böylece doğacak çocuğunun adını Leonardo koymaya karar verir.

Aile Durumu: Henüz bir yaşına gelmeden annesi ve babası ayrıldılar fakat görüşmeye devam ettiler. Bugüne kadar parasal konularla annesi ilgilendi. Babası da gelen bütün senaryoları okuyor.

Televizyon: Leonardo ilk TV oyunculuğunu 4 yaşında Romper Room adlı dizide yaptı. Daha sonra Santa Barbara dizisinde Mason Capwell karakterini canlandırdı.

İlk Filmleri: "Critters 3" ve "Poison Ivy" gibi filmlerde oynadıktan sonra Robert De Niro'un yanında oynadığı "This Boy's Life" filmindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekti. "What's Eating Gilbert Grape" filmindeki zihinsel özürlü tiplemesiyle Oscar'a aday oldu.

Şöhret: 2.5 milyon dolara oynadığı "Titanic" filmindeki rolüyle tüm dünyada tanınan bir isim oldu.

Son Projesi: 20 milyon dolar aldığı "The Beach"

Biliyor musunuz?: Leonardo, "Batman Forever" filminde Robin rolünü geri çevirdi ve James Dean'in hayat öyküsünü konu alacak bir filmde efsanevi aktörü oynayacak kadar deneyimli olmadığını söyledi.

Söz: "Benim için oyunculuk kendimi oynadığım karaktere vermek ve bundan para kazanmak. Bu harika birşey. Ama ben, kim olduğumdan emin değilim. Sanki bu hergün değişiyor."

#22 - Ağustos 10 2006, 10:30:57

onu ne kadar anlatsak bitmez o harika bir actör bilmiyorum ben çok seviyorum kendimi kaybediyorum filmlerinde :okey tşkler tekrar paylaşımların için tutku :kisss :cicek
#23 - Ağustos 10 2006, 14:18:06

faitHleSs

benide üye yaparmısınn ?? çok sefiorum ben leonardo yu  :ask çok sempatik ve başarılı
#24 - Ağustos 13 2006, 12:30:33

çok tşk ederim :)) aramıza hoşgeldin :okey :cicek
#25 - Ağustos 14 2006, 14:01:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.