Alternatifim Cafe

Mersin ' liler Birliği

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Ozzy fikrini değişmiş bananek  :hii?

yeni gelen arkadasımız hoşgeldin  :Ç

Bu aradaa

Mustyy  :4 kıskan len  zuhaha

#251 - Mayıs 18 2007, 22:12:52

Ekiii kız sen değilmiydin ben Mersinli değilim diyen :D
Niye nispet yapıyon bakiim şimdi kıymete mi bindi bee Mersinim benim o bikere okdr :P  :Ç
#252 - Mayıs 18 2007, 22:17:25
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

Ben mersinli değilim diyorum  (6) çünkü değilim :D ama buralı olmaya karar verdim belki  X( :hii?

Kıymete biner tabiii  zuhaha
#253 - Mayıs 18 2007, 22:31:30

tatlii_cadii03

Bi hemşo daha geldi alın listeyeeee  :sizo
Hoşgeldin DnYm'S  ;)

hoş bulduk :cicek :ıslık
#254 - Mayıs 21 2007, 20:11:32

uFo göReN maSuM köyLü

ben haLa meRsinLi oLamadım yha ? ? :öff ne iŞş kabuL etmiyonuzmu ? ?
#255 - Haziran 03 2007, 22:47:59

Kriterleri değerlendiriyor Ekin galiba.:manyak
Çok olmak istiyosun madem ol gitsin.Hoşgeldin. :Ç
#256 - Haziran 04 2007, 15:28:51
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

slm millet.... fan club'un kurucu üyelerinden olarak eskiden olduğu gibi daa fazla online olmaya çalışacam...ünivde olduğm için çok fazla aktif olamadım yıl içinde ama doğma büyüme mersinli birisi olarak eski aktifliğime geri döneceğim...bayaa şey değişmiş fan clubda...buluşma olayının fikir babası benim bu arada...geçen yaz bir türlü buluşamamıştık...bu yaz olursa hiç te fena olmaz hani  :kisss :yaril :cicek
#257 - Temmuz 11 2007, 16:39:18
İmza Kural Dışı

Çin Yatırım Heyeti, Mersin'de İncelemelerde Bulundu

Çin Halk Cumhuriyeti Yatırım Heyeti, yatırım imkanları hakkında bilgi almak için Mersin'e geldi. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Yurtdışı Ekonomi ve Ticaret İşbirliği Bölgesi İdare Ofisi Başkan Yardımcısı Zhongliang Wen başkanlığındaki heyet Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Başkanı Kadri Şaman ile görüştü. Hayet MTSO heyeti ile toplantıya katıldı.

Çin Halk Cumhuriyeti Yatırım Heyeti, yatırım imkanları hakkında bilgi almak için Mersin'e geldi. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Yurtdışı Ekonomi ve Ticaret İşbirliği Bölgesi İdare Ofisi Başkan Yardımcısı Zhongliang Wen başkanlığındaki heyet Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Başkanı Kadri Şaman ile görüştü. Hayet MTSO heyeti ile toplantıya katıldı.

Heyet Başkanı Zhongliang Wen, Türkiye'deki bazı şehirlerde inceleme yapacaklarını ve ardından, belirledikleri yatırım araçlarını Çin'deki büyük firmalara tanıtarak onları Türkiye'de yatırım yapmaları konusunda teşvik edeceklerini ifade etti.
#258 - Temmuz 14 2007, 16:40:12
İmza Kural Dışı

Mersin'de su sıkıntısı yok

DSİ 6. Bölge Müdürlüğü 67. Şube Müdürü Kemal Çevik, Mersin'de su sıkıntısı bulunmadığını, stokların yeterli olduğunu söyledi.

CHP Mersin Milletvekili Adayı Ali Koç, seçim çalışmaları çerçevesinde DSİ 6. Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Milletvekili aday adayı Nedim İnce ile birlikte DSİ 6. Bölge Müdürlüğü'ne gelen Koç, kurum yetkililerinden kentin su sorunuyla ilgili bilgi aldı. Koç, 22 Temmuz seçimlerinde partisine destek istedi. Ziyarette çalışmalarla ilgili bilgi veren DSİ 6. Bölge Müdürlüğü 67. Şube Müdürü Kemal Çevik, Mersin'de su sıkıntısı bulunmadığını, stokların yeterli olduğunu söyledi. Sulama sisteminin modernize edilmesi gerektiğini belirten Çevik, "Damlama sulama metodu geliştirilmeli ve yaygınlaştırılmalı" dedi

Berdan Barajı'nın 2014 yılına kadar Mersin'in ihtiyacını karşılayabilecek durumda olduğunu da ifade eden Çevik, "Ancak Büyükşehir Belediyesi sınırları genişledi. O nedenle Pamukluk Barajı'nın en kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi gerek. Bu baraj tamamlandığında içme, sulama ve enerji üretimi konusunda Mersin, uzun süre sıkıntı yaşamaz. Berdan Nehri'nde taşkınları önlemek için 20 kilometrelik bir yatak ıslahı gerekiyor" diye konuştu.

Çevik, kalite politikalarını "Su ve toprak kaynaklarını geliştirmek, zararlarını önlemek, sürekli iyileştirmek anlayışı ile halkın hizmetine sunmak" olarak açıkladı.
#259 - Temmuz 18 2007, 16:39:13
« Son Düzenleme: Temmuz 18 2007, 16:41:01 Gönderen: ShAkiRa-MaNiA »
İmza Kural Dışı

Yaz kursları başladı

Mersin'de, Akdeniz Belediyesi'nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği yaz kursları başladı.

Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy, belediye olarak meslek ve beceri edindirmeye yönelik kursları 3 yıldır sürdürdüklerini belirterek, "Düzenlediğimiz kurslarımızda bugüne kadar 3 bin 500 vatandaşımız eğitim görme imkanı buldu. Halk Eğitim Müdürlüğü ve Akdeniz Belediyesi işbirliğiyle yapılan ve kış döneminde 8 ay süren kurslarımıza ek olarak yaz dönemi kursları da düzenliyoruz. Mesudiye Mahallesi'nde bulunan Müfide İlhan Kurs Merkezi'nde düzenlediğimiz satranç, yabancı dil ve gitar branşlarında verilen yaz kurslarına olan ilgi memnuniyet vericidir" dedi.

Yücesoy, ağustos ayı sonuna kadar sürecek olan yaz kurslarına 182 kursiyerin katıldığını sözlerine ekledi
#260 - Temmuz 18 2007, 16:42:54
İmza Kural Dışı

Çukurova Yanıyor

Mersin'in Anamur ve Bozyazı ilçelerinde, dün akşam elektrik tellerinin birbirine temas etmesiyle çıkan kıvılcamlardan başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları da şiddetli rüzgar ve bölgenin dağlık olması nedeniyle güçlükle yapılıyor. Enerji nakil hatlarının zarar görmesi nedeniyle her iki ilçeye elektrik de verilemezken, Mersin- Antalya karayolu da ulaşıma kapandı. Mersin yönüne giden araçlara Ermenek yolu üzerinden Gülnar yönünden geçiş verilirken, Antalya yönüne giden araçlara da Silifke ve Aydıncık kavşaklarından yine Gülnar istikametine geçiş verilerek ulaşım imkanı sağlanabiliyor.

Bozyazı'nın Sırtlan Yokuşu Mevkii'nde dün 15.30'da çıkan ve yaklaşık 100 hektarlık alanda etkili olan yangın kısmen kontrol altına alınabildi. İlçeye bağlı Tekeli Beldesi Gözsüzce Köyü'ndeki yangında enerji nakil hatlarını taşıyan direkler devrildi, elektrik telleri koptu. Alevler arasında kalan bazı evler ve çok sayıda sera da yanarak zarar gördü. Yangına 32 arasöz ve yaklaşık 300 yangın söndürme personeli ve vatandaşın müdahale ettiğini bildiren Mersin Orman Bölge Baş Müdürü Mustafa Gözükara, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 2 yangın söndürme uçağı talep ettiklerini bildirdi. Şiddetli rüzgar nedeniyle 2 yangın söndürme helikopterinin kalkamadığını, buna karşılık karadan etkili bir müdahale yaptıklarını anlatan Gözükara, yangının kısmen kontrol altına alınabildiğini söyledi.

Anamur'un Güleç ve Gözsüzce köylerindeki orman yangınıyla mücadele de 2 helikopter ve arasözlerle sürüyor. Alevler bu köylerde de sera alanları ve evleri etkiledi. Gözsüzce Köyü'nde yaşayan çiftçi Osman Çelik, yaklaşık 3 dönüm serasının kül olduğunu söyledi. Aynı köyden Eşe Şebgen ise “Alevlerden canımızı zor kurtardık, evden çıktığımızda alevlerin ortasında kendimizi bulduk. Hiç bir eşyamızı almadan kaçtık. Evlerimiz kül oldu” diye ağladı.
#261 - Temmuz 18 2007, 16:44:12
İmza Kural Dışı

biz daha buluşcazz mı ?* :Pp
#262 - Temmuz 25 2007, 12:17:49
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

uFo göReN maSuM köyLü

(6) olm bensiz buluşma oLmaz dedım oLmuyoda . . .   :artis
#263 - Temmuz 25 2007, 12:43:08

e seNde geL geLme dieN mi war saNa
#264 - Temmuz 25 2007, 12:46:46
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

buluşalım arkadaşlar aynı şehirdeyiz yaw   :Ç  burada haberleşelim işte mesela kimler gelebilir hangi tarihler gibi olabilir burada konuşalım işte  :okey :okey :okey
#265 - Temmuz 27 2007, 19:00:22
İmza Kural Dışı

bende üye olmak istiyorum
#266 - Ağustos 13 2007, 00:09:33
seni çok sevmiştim gözbebeğim neden gittin sensiz olamam bunu senden öğrendim

#267 - Eylül 03 2007, 20:00:47
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.