Alternatifim Cafe

6.5 aylık bebeği annesi mi dövdü?

Discussion started on Haberler

Mersin'de, bir bebeğin, öz annesi tarafından darp edildiği öne sürüldü.

İhbar üzerine polis nezaretinde evinden alınıp hastaneye kaldırılan 6.5 aylık bebeğin birçok yerinde kırık tespit edilirken gözündeki şişlik ve yara dikkat çekti.

Ankara'da özel bir rehabilitasyon merkezinde şoför olarak çalışan 32 yaşındaki Oğuz Akiner, gönlünü kaptırdığı A.Akiner (25) ile yaklaşık iki yıl önce hayatını birleştirdi. Ancak bir süre sonra çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle altı ay evli kaldıktan sonra boşanma kararı aldı. Oğuz Akiner, boşanma işlemleri için mahkemeye başvururken, bir aylık hamile olan eşi A. Akiner ise Mersin'in Silifke ilçesinde yaşayan ailesinin yanına döndü. Bir süre sonra doğum yapan ve boşanma işlemleri devam eden çiftin bir erkek çocuğu oldu ve bebeklerine 'Doruk Efehan' adı verildi. 6.5 aylık olan Doruk bebek, 10 gün önce feci şekilde dövülmüş halde hastaneye kaldırıldı. Yediği dayak nedeniyle vücudunun her yeri morluklar içinde kalan Doruk, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi gördü. Baba Oğuz Akiner, çocuğu bu hale annesinin getirdiğini öne sürdü.

Eşi ve ailesinin herhangi bir sosyal güvencesi olmadığı için ona çocuğunun sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için zaman zaman maddi yardımda bulunduğunu anlatan Oğuz Akiner, şöyle konuştu: "Bir akşam evde otururken telefonum çaldı. Arayan eşimin ağabeyiydi ve benden kendilerine para göndermemi istedi. Neden diye sorduğumda ilk başta söylemedi ısrar edince oğlumun hasta olduğunu söyledi. Bende istenilen miktarı banka hesabına yatırdım ve daha sonra oğlumun hastaneye kaldırılıp kaldırılmadığını sordum ama olumsuz cevap aldım. Israr ettim ama onlar oğlumu hastaneye kaldırıp tedavi altına aldırmadı. Bunun üzerine Silifke'de bulunan kız kardeşim Derya'ya haber verdim. O da durumu polise bildirdi ve oğlum polis eşliğinde annesinin evinden alınarak hastaneye kaldırıldı. Gerçeği de burada öğrendik."

OĞLUMUN SAĞLIĞINA KAVUŞMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORUM

Oğlunun önce Silifke Devlet Hastanesi'ne ardından Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildiğini belirten Akiner, burada darp iddialarının doktorlarca da doğrulandığı ve raporlarda yer aldığına dikkat çekti. Oğlunun elmacık kemiğinin kırık olduğu ve aynı kırıkların vücudunun çeşitli bölgelerinde bulunduğu gibi sol gözünün de şişlik nedeniyle görmediğini anlatan Akiner, oğlunun aynı zamanda beyin travması geçirdiğinin tespit edildiği bilgisini de verdi. Eşinin evde anne ve babasının yanında iki kardeşiyle birlikte yaşadığını anlatan Akiner, sözlerine şöyle devam etti: "Eşim dışında anne babası ya da diğer kardeşleri de oğlumu darp etmiş olabilir. Ancak eşimin psikolojik rahatsızlığı olduğunu bildiğim için daha çok kendinden şüpheleniyorum. Artık son sözü yargı söyleyecek."

Eşinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu ve bu durumun ayrılmalarının da gerekçesi olarak öne çıktığını anlatan Akiner, günlerce hastanede yatıp kalktığını ve oğlunun sağlığına kavuşmasından başka bir şey düşünmediğini ifade etti. Oğlunun tedavisi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığı gibi gerekenin yapılması için çaba sarf ettiğini belirten Akiner, mahkemenin de artık çocuğunun velayetini kendisine vermesini beklediğini sözlerine ekledi.

BEBEĞİN DARP EDİLDİĞİ DOĞRU AMA KONU YARGIYA İNTİKAL ETTİ

6.5 aylık olan Doruk Efehan Akiner'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Erdal Doruk ise, birçok yerinde kırık ve yaralanma gibi nedenlerden dolayı acil serviste kabul edilen bebeğin, yaklaşık 10 günden bu yana hastanede tedavi altında tutulduğunu söyledi. İç kanaması olan bebeğin, bu durumunun göz ve benzeri organları baskı altında tutmaması ve kanın vücutta normal bir şekilde akışının sağlanabilmesi amacıyla ameliyata alındığına dikkat çeken Doruk, tedavinin de sürdürüldüğünü belirtti.

Darp iddialarını doğrulayan Doç.Dr. Doruk, konunun yargıya intikal ettiği için bu konuda çok fazla açıklama yapmasının da doğru olmadığını söyledi. Doruk, bebeğin herhangi bir hayati tehlikesi bulunmadığını ve iç kanamasının henüz durdurulamadığını, bu nedenle de tam olarak iyileştiğini de söyleyemeyeceklerini dile getirdi. Doruk, babasının isteği doğrultusunda bebeğin Ankara'da yer alan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki hastaneye sevk edileceğini de sözlerine ekledi.
#1 - Eylül 21 2010, 18:18:20
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Evet , hastanemize geldi bu bebek . Hem de bu sene ben pediatrideyken .

Çocuk dayak yemedi . Hasta nöroblastom tanısı aldı . Anamnezini ben aldım .. Refakatçisi babannesiydi gelini hakkında baya konuşmuştu ama sırrr ! Gizlilik Esastır :)
#2 - Ağustos 15 2011, 22:17:29
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.