Alternatifim Cafe

Hangi Şarkılar Kime Yazılmış Biliyormusunuz??

Discussion started on Rock

dream theater - space-dye vest şarkısını eski Dt klavyecisi kevin moore Türk olan eski sevgilisine yazmış.. tabi kız daha sonra terketmiş kevin' ı o ayrı konu.. aynı şarkıda konuşma repliklerinde kızın sesini de duyabilirsiniz
#101 - Ekim 12 2008, 17:32:48
Beatles'te Beş Minare

Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady) - Bu şarkı için rivayet odur ki, Steven Tyler bi gece iş pişirmek ister.. Hatunla tam mercimek-fırın olayına gircekken hatunda bulunmaması gereken bir organ görür Steven abimiz.. Anlar ki travestilere gelmiştir.. Bunun üzerine yazar şarkıyı..

Jimi Hendrix - Foxey Lady - Jimi bunu sevgilisi Kathy Etchingham'a yazmıştır..

Bu Aerosmith - Dude (Looks Like A Lady)'nin hikayesi başkaymış düzeltiyorum :Ç Mötley Crue ve Aerosmith birlikte turnedeymiş, bu MC elemanları hep "Dude" diye sesleniyolarmış, tabi bi de o zamanların modası Glam Rock - Hair Metal bu MC elemanları da karı gibi görünüyo haliyle, bu görüntü üzerine Steven Tyler bu şarkıyı yazıyo :Ç
#102 - Ekim 14 2008, 21:26:22

Iron Maiden - Blood Brothers
Steve Harris bu şarkıyı o turnedeyken ölen babasına yazmış.
#103 - Kasım 06 2008, 21:54:17
Bir kış gününün en hüzünlü saati... Gün batımından önceki o nahoş kızıllık adaların üstüne vuruyor. Hafif dalgalı denizin üstünde martılar uçuşuyor bağırarak. Balıkçılar, vapurdan inmiş karşıdan karşıya geçen insanlar... Bakıyorum onlara. Dikiliyorum amaçsızca. Bir kış gününün en hüzünlü saati . Bu kalabalık bunca hüznü nasıl barındırıyor anlamıyorum. Ama kendimi o hüznün tam kalbinde buluyorum. Ağlıyorum .

Avril Lavigne - Losing Grip

Eski Sevgilisine Yazmış.
#104 - Kasım 15 2008, 19:17:46

eĞER yanlış bilmiosam

duman seni kendime sakladım sarkısını ''pakette kalan son sigarasına yazmışş''

ilginç:):)
#105 - Ocak 25 2009, 00:36:35

sebnem feraha da biri tecavüz etmiş BEN ŞARKIMI SÖYLERKENi ona yazmış
çüşşş  :sizo az salla :muhah

bunu bende duymuştum...
#106 - Ocak 25 2009, 02:23:12
Yeah, we're fucked!

bende eva'nın heLLo paRçasını öLen kız kaRdeşne yazdğnı biLiodum

bnde bliyodum (:
#107 - Mart 12 2009, 16:36:37
(MM) !!!!!   (LL)

Kbra ~

Cranberries:
Joe ve Iosa: grup solisti ölen dedesi için yazmıştır
Chocolate Brown: grup solisti oğlu Taylor için yazdı
Cordell: Cranberries'in albüm şirketiyle anlaşmasını sağlamış ve birlikte şarkı söyledikleri Cordell isimli birine adanmış
Yeat's grave: İrlandalı şair ve oyun yazarı William Butler Yeats'a ithaf edilmiş
Electric blue ve Daffodil Lament : Dolores O'riordan'ın eşi Don Burton'a yazılmış

Dolores O'riordan
Ordinary day : Solo albümünün ilk klibini çektiği şarkıyı kızına yazmış

#108 - Ağustos 08 2009, 20:59:25

On the day that you were born
The angels got together
They decided to create a dream come true
So they sprinkled moon dust in your hair
And put a starlight in your eyes so blue

Ek olarak ;

The Cranberries-Zombie; 1993 senesinde Cranberries'in İngiltere turnesi sırasında İra'nın Londra'daki bir çöp kutusuna koyduğu bombanın patlaması sonucu küçük bir çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine, Dolores O'riordan tarafından tüm bu olanlara bir tepki olarak yazılmıştır.

Alıntı.
#109 - Eylül 09 2009, 18:10:22
« Son Düzenleme: Eylül 09 2009, 18:17:36 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

bütün aşk şarkıları BENİMMM için yazıldı  :nohashas

::)
#110 - Eylül 26 2009, 14:07:15
when all are one and one is all
to be a ROCK 'N not to ROLL

Jimi Hendrix - Spanish Castle Magic

Spanish Castle, Jimi'nin Seattleda yaşadığı zamanlarda bi gece kulubüymüş, ona yazmış şarkıyı :f
#111 - Eylül 26 2009, 22:20:25

tüm aşk şarkıları bana yazıldı uleynnn :ask
#112 - Kasım 05 2009, 22:29:31
when all are one and one is all
to be a ROCK 'N not to ROLL

danny cavanagh - one last goodbye                       
annesi için.                                                                                           
#113 - Kasım 10 2009, 17:33:41

danny cavanagh - one last goodbye                       
annesi için.                                                                                           
Şok olduğum andır.
#114 - Kasım 10 2009, 17:37:20

Parisienne moonlight'ın da one last goodbye'a cevap olduğu söylenir.
#115 - Kasım 10 2009, 17:48:09

My Dying Bride'ün For My Fallen Angel , A kiss to remember ve çoğu şarkısı Aaron'un ölen karısını anlatmaktır.
grubun adı üstünde zaten. depresyondaysan yanından bile geçme anacım.
#116 - Aralık 05 2009, 19:26:31
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Amy Lee "Call me when you're sober" adlı parçayı Shaun'a yazmış.
(*Shaun'un Amy Lee ile yaşadığı ilişkinin son dönemlerinde kullandığı uyuşturucu, sigara, alkol hiç bir kötü alışkanlığı olmayan Amy Lee nin ondan soğumasına sebep olmuştur.)
#117 - Aralık 26 2009, 01:07:05
« Son Düzenleme: Aralık 26 2009, 01:07:46 Gönderen: Russka »
Yeah, we're fucked!

Şu aralar bi çok şarkı bana yazılmış gibi :Ç
#118 - Şubat 19 2012, 13:31:27
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Jude'cuğum şarkı istiyorum hemen.

Ne eksiğim var benim yazılanlardan.
#119 - Şubat 19 2012, 13:49:34
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Evanescence - The last song i'm wasting on you ( Amy Lee canını fazlasıyla yaktığını düşündüğü Ben Moody 'ye ithafen yazılmıştır..)

Evanescence - Snow white queen ( Amy Lee kendisine saplantılı derecede hayran olan bir bayan fanı için yazmıştır..)
#120 - Mart 03 2013, 17:26:30
If you still care, don't ever let me know !!!..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.