Alternatifim Cafe

İş bulma beklentisi artıyor

Discussion started on Ekonomi Haberleri

adige_cale60

Tüketici Güven Endeksi yükseliyor 
Tüketici Güven Endeksi, bu yılın mart ayında, bir önceki aya göre yüzde 0.58 artarak 101.70'e çıktı. Endeks, bu yıl şubat ayında 101.10 düzeyindeydi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Merkez Bankası tarafından her ay ortaklaşa düzenlenen ve tüketicilerin harcama davranış ve beklentilerinin değerlendirildiği, ''Tüketici Eğilim Anketi''nin, 2006 Mart ayı sonuçları açıklandı.

Güven endeksindeki artış, tüketicilerin, mevcut dönem satın alma güçlerine, gelecek dönem iş bulma olanaklarına ve mevcut dönemin dayanıklı tüketim malı satın almak için uygunluğuna dair değerlendirmelerinin iyileşmesinden kaynaklandı.

Endeksin alt kalemleri ve değişim oranlarına bakıldığında da mevcut dönemde satınalma gücü endeksi, şubat ayına göre artarak 87.41'den 87.97'ye çıktı.

İş bulma beklentisi arttı

Gelecek dönem satın alma gücü endeksi ise 94.76'dan 94.71'e, gelecek dönem genel ekonomik durum 97.57'den 96.72'ye geriledi. Gelecek dönem iş bulma olanakları endeksi 92.91'den 95.68'e, mevcut dönemin dayanıklı tüketim malı satın alma için uygunluğu endeksi de 132.86'dan 133.39'a çıktı.

Endeksin 100'den büyük olması tüketici güveninde iyimser durum, 100'den küçük olması tüketici güveninde kötümser durum, 100 olması ise tüketici güveninde ne iyimser ne de kötümser durum olduğunu gösteriyor.

#1 - Nisan 24 2006, 12:02:16

NovemberRain

Bırakın abi bu milletin afedersiniz ama çalışmaya g..tü yok ondan sonra her yerde iş yok diyolar. Insan Kaynakları Firmasında çalışıyorum hergün 30 kişi iş için çağırılıyor görüşmeye gelen sayısı 5-6 ondan sonra o gelmeyen 25-24 kişi iş yok iş yok diye ağlıyo. çalışmak isteyene her kapı açık. her yerde iş var.
#2 - Nisan 24 2006, 12:05:35

Bırakın abi bu milletin afedersiniz ama çalışmaya g..tü yok ondan sonra her yerde iş yok diyolar. Insan Kaynakları Firmasında çalışıyorum hergün 30 kişi iş için çağırılıyor görüşmeye gelen sayısı 5-6 ondan sonra o gelmeyen 25-24 kişi iş yok iş yok diye ağlıyo. çalışmak isteyene her kapı açık. her yerde iş var.

aynen katılıyorum....sudan sebeplerle çıkıolar az dişimi sıkim deiolar neler görüoruz yaa sokaklardaaa....
alşmşlar yan gelip yatmaya ohh vallaa.....
#3 - Nisan 28 2006, 23:19:58

boşa gidio harcanan emekler...bunlar kimin umrunda ki :sizo
#4 - Mayıs 02 2006, 16:03:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.