Alternatifim Cafe

Şampiyon FENERBAHÇE!

Discussion started on Fenerbahçe

kutlamalara giden varise, resim falan paylaşsın da farklı açılardan görelim. öptüm.

Fenerbahçe kaptanı Alex: Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik

Fenerbahçe'nin takım kaptanı ve Spor Toto Süper Lig'in gol kralı Alex de Souza, ligin ikinci yarısında çıkışa geçerek çok önemli bir seri yakaladıklarını ve şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım olduklarını söyledi. Ligtv'ye maçın sonunda açıklamalarda bulunan Alex, "Benim için, takım için zor bir sezon geçirdik. Sezon başında büyük sıkıntılar yaşadım, bireysel olarak tartışıldım ama birkaç ay analizi yaptıktan sonra 'En iyi cevabı saha içerisinde verebilirim' diye düşündüm. Çalışmama devam ettim ve kendimi kanıtladım. Takımla birlikte çıkışa geçerek şampiyonluğa ulaştık." diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Koç: Ne mutluyum ki Fenerbahçeliyim

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, çok önemli bir başarı elde ettiklerini belirterek, "Ne mutluyum ki Fenerbahçeliyim." dedi. Maçın ardından yayıncı kuruluş Ligtv'ye açıklamalarda bulunan asbaşkan Ali Koç, "Şu an zafer sarhoşuyum. Bu takım efsane oldu. Çünkü ligin ikinci yarısında 17 maçta 16 galibiyet, bir beraberlik elde ettiler. İlahi adalet diyorum. Adalet yerini buldu. İnşallah basketbolda da şampiyon olup 5'i 1 yerdeyi gerçekleştiririz." şeklinde konuştu.

Sivas'ta Fenerbahçe coşkusu

Spor Toto Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe'de futbolcular, saha içinde ve soyunma odasında büyük bir coşku yaşadı.

Sivasspor maçının bitiş düdüğü ile birlikte futbolcular, 4 Eylül Stadı'nda taraftarlarıyla şampiyonluğu paylaştı. Futbolcular, soyunma odasında da teknik ekip ve yöneticileriyle birlikte büyük bir sevinç yaşadı.

Şampiyonluk için özel olarak hazırlanan 'Biz bize yeteriz, çünkü Fenerbahçeliyiz' yazılı tişörtlerle saha içinde sevinç gösterileri yapan oyuncuların gece geç saatlerde Sabiha Gökçen Havaalanı'na ulaşması bekleniyor.

Stoch: Şampiyonluk herkese hayırlı olsun

Fenerbahçeli Stoch, Fenerbahçe'de ilk sezonda şampiyonluğu yaşadığı için mutlu olduğunu söyledi. Sivasspor maçının bitiminde Fenerbahçe TV'ye açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, "Burada ilk yılımda şampiyonluk yaşadım. Bu çok güzel bir duygu. Gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Bu şampiyonluk tüm taraftarlarımıza hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Fenerbahçeliler, Taksim'i şölen alanına çevirdi

Spor Toto Süper Lig'i 2010-2011 sezonunu son haftada Sivasspor'u yenerek şampiyon olan Fenerbahçe taraftarları Taksim Meydanı'nı doldurdu. Taksim'i şölen alanına çeviren taraftarlar, Fenerbahçe bayraklarıyla şampiyonluk turu attı.

Ligin 34. ve son haftasında Sivasspor'u 4-3 yenen sarı kanaryalar averajla Trabzonspor'u geride bırakıp şampiyonluğunu ilan etti. Maçın hemen ardından sarı lacivertli takımın taraftarları Taksim Meydanı'nı doldurdu. Fenerbahçe bayraklarıyla meydanı dolduran binlerce taraftar şampiyonluk turu attı. Hızını alamayan bazı taraftarlar Taksim Meydanı'nı trafiğe kapadı. Bazı taraftarlar ise Atatürk Anıtı'na çıktı.
#1 - Mayıs 25 2011, 00:00:35
« Son Düzenleme: Mayıs 25 2011, 00:11:46 Gönderen: roxelana »

#2 - Mayıs 25 2011, 00:06:44

#3 - Mayıs 25 2011, 00:10:47

Oyuncularımızdan Gökhan Gönül, ligin ikinci yarısında şampiyonluğa inanarak, ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıttıklarını ve sonunda şampiyon olduklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Gökhan Gönül, "Öncelikle şunu söyleyeyim, gerçekten ikinci yarı her şeyimizi verdik, bütün olduk, inandık hepimiz. Sonunun geleceğini biliyorduk. Şampiyon olduk. Tek üzücü yanı gerçekten sahada olmak istiyordum. Bir tek içimde bu kalacak. Bütün taraftarlarımıza bu şampiyonluk hayırlı olsun. "dedi.

“Hak eden taraf kazandı”

Kalecimiz Volkan Demirel, çok mutlu olduklarını belirterek, şampiyonluğu hak eden tarafın kazandığını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulanan Volkan Demirel, "Söylenecek fazla bir şey yok. Çok mutluyuz. Trabzon'u da tebrik ediyoruz. Ama sonunda hak eden taraf kazandı. Herkese çok teşekkür ediyorum Fenerbahçe camiasında. Bu şampiyonluk çok önemli bizim için. Malatya maçından sonra kendimize söz verdik ve bugünlere geldik. Şimdi İstanbul'a gideceğiz. Orada taraftarlarla buluşacağız. Ben olsam yarını resmi tatil ilan ederim yarını. Yarın bizi çok fazla taraftar bekliyor" dedi.

"Fenerbahçelileri ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, şampiyon olmanın başlı başına zor bir iş olduğuna dikkat çekerek, "Fenerbahçe her platformda iddialı olmak zorunda. Avrupa’dan elendikten ve şampiyonluk yarışında 9 puan geride kaldıktan sonra ilerisini  hayal etmek çok kolay değildi. Ama sonuç ortada. Fenerbahçelileri ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Son derece mutluyuz. Çok zor bir işi başardığımızın farkındayız. Yıllar sonra bu şampiyonluğun değerli, zor olduğu daha iyi anlaşılacak diye düşünüyorum. Fenerbahçe her platformda iddialı olmak zorunda. Avrupa’dan elendikten ve 9 puan geride kaldıktan sonra hayal etmek çok kolay değildi. Çok büyük bir inanç ortaya koydu kulüp" diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarının ve yönetimin desteğine değinen Aykut Kocaman, "Sivas’taki Fenerbahçeliler ve başka yerlerden gelen Fenerbahçeliler muazzam bir atmosfer yarattılar. Şampiyonluk sahası gibiydi. En sıkıntılı olduğumuz gün Yeni Malatyaspor maçından sonra Antalya’ya döndüğümüz gün protesto beklerken çiçeklerle bekleyen Antalyalıları unutmamak gerekiyor. Antalya kampı oyuncuların hayata dönüşü oldu. Başkan ve Ali Yıldırım’a da oyunculara verdiği büyük destek için çok teşekkür ediyorum. Zor bir işi başardık. Şampiyon olmak başlı başına zor bir iş. Fenerbahçelileri ve futbolcuları canı gönülden kutluyorum. Kelimelerin yeterli olmadığı anlar var. Hem şuan hem soyunma odası bunlardan biriydi. Şampiyonluğun mimarları varını yoğunu ortaya koyan, kırılmayan futbolculardır. Tekrar teşekkür ediyorum hepsine" şeklinde konuştu.

Trabzonspor ile yaşadıkları şampiyonluk yarışı içinse Aykut Kocaman, "Trabzonspor muazzam yarışın ortağıydı. Birkaç gün önce söylediğim gibi Fenerbahçe ligin ikinci yarısında bu kadar önemli bir sprint atarken Trabzon’un yarışta tutunması çok önemliydi. Her şey şampiyonlukla doğru orantılı gidiyor, ne söylesek boş artık onlar için. Şampiyonlar konuşuluyor, şampiyonluk konuşuluyor. Hak edilmiş bir şampiyonluktu. Bütün Fenerbahçelileri canı gönülden kutluyorum. Direkt Şampiyonlar Ligi’ne gidecek Fenerbahçe. Her platformda adı olduğu sürece iddialıdır Fenerbahçe. Avrupa’daki yolculukta biraz daha altımızı doldurarak sağlam şekilde o kulvarda yüremek en büyük amacımız" ifadelerini kullandı

Unutamadığı kurtarışlar ile ilgili soru üzerine Volkan Demirel, "Benim için en önemli kurtarışım Almeida'nın Beşiktaş maçında attığı şut var birinci sırada. Olcan'ın şutu var. Sercan'ın Bursa maçında attığı şutlar var. Çok kurtarışım var ama aklıma gelmiyor. Ama önemli olan Fenerbahçe'nin şampiyonluğudur" diye konuştu.

Üşengeçlik yaptım. Hiç fotoğraf yok :D
#4 - Mayıs 25 2011, 00:13:35
« Son Düzenleme: Mayıs 25 2011, 00:14:04 Gönderen: Gece Yürüyüşü »
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

ben kutlamalardaydım, saat 5ten 9a kadar caddedeydim ama otobüs gelmeyince stada girdim. bir iki tane çekebildim telle net görünmüyor.

#5 - Mayıs 25 2011, 02:27:05
He-man in abisi Çetin.

Şampiyon Fenerbahçe.. Her zamanda öyle..
#6 - Mayıs 09 2012, 18:10:30

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.