Alternatifim Cafe

4 elektrik dağıtım bölgesine 39 teklif

Discussion started on Ekonomi Haberleri

4 dağıtım şirketinin özelleştirilmesi ihalelerinde, Boğaziçi Elektrik, Trakya Elektrik ve Gediz Elektrik Dağıtım şirketleri için 10'ar, Dicle Elektrik Dağıtım için 9 şirket teklif verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan (ÖİB) yapılan açıklamaya göre, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş., Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.'deki yüzde 100 düzeyindeki hisselerinin blok olarak satış yöntemi ile özelleştirilmesi amacıyla açılan ihalelerde, son teklif verme tarihi, 22 Temmuz (dün) itibariyle bitti.

Son teklif verme tarihi itibariyle, ÖİB'ye, Boğaziçi Elektrik, Trakya Elektrik ve Gediz Elektrik Dağıtım şirketleri için 10'ar, Dicle Elektrik Dağıtım için 9 şirket teklif ulaştırdı.

ÖİB açıklamasına göre, elektrik dağıtım şirketlerine teklif veren firmalar şöyle:

** Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. ihalesine katılan teklif sahipleri:
1- Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.
2- Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.
3- Park Holding A.Ş.
4- Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
5- Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.
6- Eti Gümüş A.Ş.&Söğütsen Seramik Sanayi İnşaat Madencilik İthalat İhracat A.Ş. Ortak Girişim Grubu
7- İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.  Ortak Girişim Grubu
8- KCETAŞ-AYEN Ortak Girişim Grubu
9- Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş.
10- IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

** Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. ihalesine katılan teklif sahipleri:
1- Karavil Dayanıklı Tüketim Malları İnşaat Otom. Pet. Ürün Paz. Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-Ceylan İnşaat ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu
2- Cengiz Elektrik Toptan Satış A.Ş.
3- Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.
4- Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
5- Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
6- Eti Gümüş A.Ş.&Söğütsen Seramik Sanayi İnşaat Madencilik İthalat İhracat A.Ş. Ortak Girişim Grubu
7- İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.- MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş.-Rosse Enerji İnşaat A.Ş.  Ortak Girişim Grubu
8- Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş.
9- IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

** Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. ihalesine katılan teklif sahipleri:
1- Park Holding A.Ş.
5- Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.
7- İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.- MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu
8- KCETAŞ-AYEN-REL-PETCO Ortak Girişim Grubu
9- Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş.
10- IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

** Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. ihalesine katılan teklif sahipleri:
1- Park Holding A.Ş.
5- Eti Gümüş A.Ş.&Söğütsen Seramik Sanayi İnşaat Madencilik İthalat İhracat A.Ş. Ortak Girişim Grubu
6- İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.- MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu
7- KCETAŞ-AYEN-REL-PETCO Ortak Girişim Grubu
8- Aksa Elektrik Perakende Satış A.Ş.
9- IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
10- Palmet Enerji A.Ş.
#1 - Temmuz 23 2010, 19:51:41
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.