Alternatifim Cafe

İşte yalan söyleyenlerin 10 hareketi

Discussion started on Magazin

Karşınızdaki kişinin size yalan söylediğini davranışlarına bakarak anlayabilirsiniz. İşte yalanı ele veren o hareketler...

1. Yalan söyleyenler genellikle göz temasından kaçınır. Ellerini ve kollarını daha az kullanır. Soru sorduğunuzda avucunu sıkar ya da ellerini size çevirmez.

2. Genel tavrı değişir. Sakin bir insan aniden heyecanlı davranırken, daha hareketli insanlar donuk tavırlarla konuşmaya başlar.

3. Sorduğunuz basit sorulara daha önceden cevabını tasarladığı için gerektiğinden detaylı cevaplar verir. Fakat bunun ardından beklemediği bir soru sorarsanız birden bocalar ve cevap vermek için zaman kazanmaya çalışır.

4. Şaşkınlık, korku ya da mutluluk gibi duyguları belirten ifadeleri sadece ağız bölgesiyle sınırlı kalır.

5. Ayakta dururken ya da otururken yalan söyleyen birisi genellikle sırtını dik tutmaz.

6. Bulunduğu rahatsız ortamdan kurtulmak isteğiyle gözünü kapıya çevirir ve konuştuğu kişiyle arasına mesafe koyar.

7. Sorulara net cevaplar vermez. Her zaman sakin karşıladığı sorulara aşırı tepkiler verir. Kendisi size soru yöneltmez.

8. Şakalar yaparak konuyu geçiştirmek ister ya da çok dramatik bir hikaye anlatarak sizi duyarsızlıkla suçlar.

9. Sık sık yüzüne dokunur. Burnunu çeker, başını kaşır. Özellikle ağız bölgesine yakın bölgelere dokunması dikkat çeker.

10. Üstündeki kıyafetleri düzeltir. Gömleğinin yakasını gevşetir. Ya da elinde tuttuğu bir cisimden güç almaya çalışır.
#1 - Ekim 04 2007, 14:08:56
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

angelfb1907

Magazinle ne âlâka acep? :hımm
#2 - Ekim 04 2007, 22:31:38

Yalan :Ç
#4 - Ekim 05 2007, 00:02:08
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

eet dymuştm ynede saol da magaznle n alakası vr grçktn :alala
#5 - Ekim 05 2007, 15:13:08

3. Sorduğunuz basit sorulara daha önceden cevabını tasarladığı için gerektiğinden detaylı cevaplar verir. Fakat bunun ardından beklemediği bir soru sorarsanız birden bocalar ve cevap vermek için zaman kazanmaya çalışır.

Kesinlikle doğruu.
Abim yalan söylerken hep "Hıı? Efendim?" der. Sanıyorum ki yalanı destekleyen başka bir yalan düşünüyor :D
#6 - Ekim 06 2007, 14:56:18
Dilimin ucunda kelimeler
Bir türlü söyleyemiyorum
Dilimin ucunda kelimeler
Nerden başlasam bilmiyorum

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.