Alternatifim Cafe

fishville

Discussion started on Alternatif Sözlük

Any_one

farmville gibi bir oyunun zaman kaybı olduğuna inananların da oynayabileceği oyundur. fazla zaman harcatmaz. sadece yem verme saatlerini ayarlayabilmeniz önemlidir. arada bir onlara, akvaryuma bakıp huzur alınabilir. gerçi balıkların yüzünden düşen bin parça olduğundan bi melankoliklik de gelebilir içinize. ama renkler hoş, su güzel, süsler seviye geçtikçe güzelleşiyor. hatta bi şey olur ki büyüttüğünüz bazı balıkları satamazsınız, bağlanırsınız. oy oy. bu da zaman kaybı ancak, zaten kaybılıyor, farmvilleye de laf atmamalıyım ben bu yüzden.

facebookta oynanan bir oyn. kikikiki. komşulara yardıma gidilir arada, hediye verilir. balıklar büyütülüp satılır, yeni yumurtalar alınır.  bir de şey geldi aklıma. masaüstünde böyle bir şey olsa, hani haraket eden yaşayan balıklar. her açtığımızda yem versek onlara, onlar da ekranda huzur verse. Allah'ım işe bak. her bi bk bilgisayara geçiyor artık. wall e dekiler gibin olacak sonumuz. e ama tabii yea, var mı bizim evimizde bir akvaryum yapmaya paramız.
#1 - Aralık 06 2009, 15:00:37

arsenik

Farmville kadar eğlenceli olmadığını düşünüyorum. Hemen sat, bitiyor işin. Alan desen kısıtlı, küçücük yer. Farm kadar seçeneği de yok. Öölesine, hevessiz oynanır.
#2 - Aralık 06 2009, 15:08:54

24 saat dolmadan 10 level aldığım oyun. atlaması kolay olduğu için bayağı zevkli. farmville yerine bununla zaman öldürmek daha mantıklı geliyor bana. hızlı yetişen balık seçenekleriyse sürekli pc başında olanlar için gayet iyi. böylelikle olması gereken zamandan daha çabuk level alıyorsun.

ayrıca en az 5-6 tane komşuya ihtiyacım var. oynayanlar falan yazsında 2. tankı alıcam lan ona göre.
#3 - Aralık 06 2009, 16:13:14
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Farm gibi bi çekiciliği olmayan oyun.
Ayrıca Radyasyon (bkz; Radi Menfi)un komşum olduğu Facebook oyunu. part2
#4 - Aralık 06 2009, 16:28:29
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Motley

Bir günde 6. Levele geldigim , çok hoşuma giden balıklarıma isim bile koydugum -hiç üşenmeden- güzel bir ville oyunu. Cavidanım kayboldu ama ölmedi hala daha düşünürüm nereye gitti diye...
#5 - Aralık 08 2009, 21:19:28

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.