Alternatifim Cafe

Hacıosmanoğlu: “Futbol olarak çıkışımız sürüyor”

Discussion started on Trabzonspor

Başkan Yardımcımız İbrahim Hacıosmanoğlu yaptığı açıklamada, “Galatasaray maçında futbol olarak çıkışımızı sürdürdük” dedi.

Galatasaray maçına 4 maçlık bir galibiyet serisi ile çıkıldığını belirten Hacıosmanoğlu, “Bu nedenle Trabzonspor’u kimileri şampiyonluğun, kimileri de şampiyonlar ligine aday gösteriyordu. Ama ilk yarıda istenilen Trabzonspor’u izlettiremedik. Bunun sıkıntılarını yaşadık. Devre arasında hocamızın raporu doğrultusunda eksiklerimizi giderdik. İkinci yarıya iyi başladık. Ben daha öncede söyledim Trabzonspor ligin ikinci yarısından itibaren emekleme dönemindeki bir çocuk gibi. Hala aynı durumda. Alınan galibiyetlerden sonra bile puan cetvelindeki konumumuz bize hiç yakışmıyor. Bu emekleme dönemini Galatasaray maçıyla birlikte ortadan kaldırmak istiyorduk. Müsabakada futbol olarak çıkışımızı devam ettirdik ancak sonuç olarak istenileni elde edemedik. Maçta Galatasaray sanki karşısında avrupayi bir takım varmış gibi topu sağa sola vurdu. Buna rağmen kalemizde şanssız bir gol gördük. İkinci yarıda beraberliği yakaladık. Rakibe oranla daha çok pozisyon bulmamıza rağmen ikinci golü yedik. Şans faktörü Galatasaray maçında bizim yanımızda değildi. Oyuncu ve teknik heyete aynı şeyi söyledim. Morallerini bozmamaları gerekiyor. Trabzonspor elbet hak ettiği yerde olacaktır ancak bunun için sabır gerekli ”dedi.

Galatasaray’ın maçta can havliyle mücadele ettiğini dile getiren Hacıosmanoğlu, “Galatasaray maçını kazansaydık fark ikiye inecekti. İkincilik şansımız bir hayli artacaktı. Ama olmadı. Rakibimiz içinde bu müsabaka çok önemliydi. Keşke Beşiktaş maçını kazansaydılar. Artık bizim için bu karşılaşma geride kaldı. Temennimiz kalan 10 maçtan da galibiyetle ayrılmak” diye konuştu.

Ankaragücü maçında hedefin her zamanki gibi galibiyet olacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, “Futbol olarak çıkışımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu müsabakada çok değerli iki oyuncumuzdan eksiğiz. Onlara acil şifalar diliyorum. Kadromuzun zenginliği bu gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Trabzonspor’un ana hedefi şampiyonluktur. Ana hedefe giderken ara hedeflere bakmak lazım. Direk ana hedefe bakarsak engellere takılıp düşeriz. Her zaman önümüzdeki maçları düşünmeliyiz. Zaten ara hedefleri başarıyla atlatırsak ana hedefe kendiliğinden ulaşmış oluruz” yorumunu yaptı..

Hacıosmanoğlu, Galatasaray maçında hakem Bülent Demirlek’in iyi bir yönetim sergilediğini belirterek, “Trabzonspor’un en büyük hedefi şampiyonluktur. Bu hedefe de erdemli bir şekilde hakkaniyetle ulaşmak istiyoruz. Hakemlerimizin de adaletli olması gerekir. Galatasaray maçı öncesi son 2 aydır olduğu gibi hakem arkadaşın yanına giderek adaletli bir maç yönetmesini istedim. Kendiside çıktı iyi bir yönetim sergiledi” diyerek sözlerini tamamladı.
#1 - Mart 13 2007, 18:47:20
İmzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.