Alternatifim Cafe

"İnanılmaz hırslıyım.."

Discussion started on Trabzonspor

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finale kalmanın sevinci yaşanan Trabzonspor'da, savunma oyuncusu Giray Kaçar, "Müzemizde bulunan Türkiye kupası için hazırlanmış boş bölümün bu yıl dolması gerekiyor" dedi, önemli açıklamalarda bulundu..

Bordo-mavili takımın internet sitesine açıklamalarda bulunan Kaçar, ligde hak ettikleri konumda bulunmadıklarını, bu nedenle Türkiye Kupası'nın daha önemli bir hale geldiğini söyledi.

Takım olarak bu durumun bilincinde olduklarını anlatan Kaçar, şöyle devam etti:
''Gruplar sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la oynadığımız ilk maçta 1-1 berabere kaldık. Rövanşta golsüz beraberlik bize yetiyordu. Ancak aynı zamanda bu skorun çok riskli olduğunun da farkındaydık. Maçın zor olacağını tahmin ediyorduk. Rakibimiz iyi mücadele ediyordu ve oyunumuzu bozmaya çalışıyordu. Ancak biz çok iyi hazırlanmıştık. Birbirimize söz verdik ve taraftarımızın desteği altında maça çıktık. Bu maça çıkarken müzemizde bulunan Türkiye Kupası için hazırlanmış boş bölümün dolması gerektiğinin farkındaydık.''

-''GOLÜ ANNEANNEME ARMAĞAN ETTİM''-
Böylesine önemli bir maçta takımına katkı sağlamaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını dile getiren Kaçar, attığı golü ise anneannesine armağan ettiğini belirterek, ''Anneannemin iki gün önce doğum günüydü. Doğum gününü kutladıktan sonra, benden bir isteği olup olmadığını sordum. O da bana, 'Ceyhun gol atıp annesine hediye etti. Sen de bana doğum günü hediyesi olarak bir gol armağan et, bu benim için en güzel hediye olur' dedi. Ben de kendisine söz verdim. Gol sonrası inanılmaz bir mutluluk yaşadım. Zaten maç sonrası soyunma odasına gittiğimde ilk işim sözümü tutmanın gururuyla anneannemi aramak oldu'' diye konuştu.

-''GALİBİYET ALIŞKANLIK HALİNE GELDİ''
Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında Antalyaspor ile zorlu iki maç yapacaklarını ifade eden Kaçar, takım olarak yakaladıkları iyi çıkışı sürdürmek istediklerini belirtti.

Ziraat Türkiye Kupası'nı alabilecek kapasitede oyuncu ve teknik kadroya sahip olduklarını anlatan Kaçar, şunları kaydetti:
''Kupa maçlarının atmosferi ve takımların motivasyonu çok farklı oluyor. Müsabakalar lig maçlarına oranla daha zor geçiyor. Orduspor maçını göz önüne getirin. Rakibimiz maça nasıl asıldı. Bu nedenle işi sıkı tutmalıyız. Antalyaspor iyi bir takım. Ama biz bu kupayı alabilecek kapasitede oyuncu ve teknik kadroya sahibiz. Çok iyi çalışıyoruz ve inancımız üst düzeyde. İnşallah bu kupayı alacağız.''

Öncelikli hedefin Türkiye Kupası olmasına rağmen ligde rakipleriyle aralarındaki puan farkının kapandığına dikkati çeken Giray Kaçar, ''Çok iyi bir çıkış içerisindeyiz. Son dönemde galibiyeti alışkanlık haline getirdik ve bu çok önemli. İnşallah böyle devam eder. Gönül ister ki bu sezon iki kupayı birden kaldıralım'' dedi.

Turkcell Süper Lig'de deplasmanda Bursaspor ile zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını hatırlatan Giray, ''Bu hafta galip gelirsek üst sıralar için çok önemli bir avantaj yakalamış oluruz. Bu maç her iki takım için kırılma noktası niteliği taşıyor. Rakibimiz çıkış yaparak zirvenin içinde olmak amacında. Ancak bu saatten sonra bizim için rakibin ne yaptığı değil, bizim ne yaptığımız önemli. Sahaya çıkıp mücadelemizi sergileyeceğiz'' diye konuştu.

-''ŞU AN İNANILMAZ HIRSLIYIM''-
Düzenli olarak forma giymesinin kendisini olumlu yönde etkilediğini ifade eden Giray Kaçar, ''Kendi açımdan iyi bir istikrar yakaladığımı düşünüyorum. Bu maçlarda takım çok başarılı sonuçlar aldı. Çıkış döneminde forma giydiğim için çok mutluyum. Hedefleri olan bir futbolcuyum ve 24 yaşındayım. Trabzonspor'la birlikte ligde ve kupada şampiyonluk yaşamak istiyorum'' diye konuştu.

Amacının milli takımda da forma giymek olduğunu anlatan başarılı futbolcu, ''Bu hedeflere de yaklaştığımı düşünüyorum. Kendime iyi bakıyorum, profesyonelce yaşamaya çalışıyorum ve her maçtan sonra hem fiziksel hem de mantelite olarak kendimi geliştirdiğimin farkındayım. Elbette eksiklerim var. Onları da gidermek ve takımım adına terimi sonuna kadar akıtmak istiyorum. Şu an inanılmaz hırslıyım'' dedi.
#1 - Şubat 12 2010, 20:34:31
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.