Alternatifim Cafe

Hagi Trabzon için mi geldi?

Discussion started on Trabzonspor

Turkcell Süper Lig'de, dün deplasmanda Galatasaray'a 4-3 yenilen ve son 3 haftada galip gelemeyen Trabzonspor'da, kulüp futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, basın organlarında yer alan Hagi konusuna da açıklık getirdi!

Turkcell Süper Lig'de, dün deplasmanda Galatasaray'a 4-3 yenilen ve son 3 haftada galip gelemeyen Trabzonspor'da, kulüp futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, ''Trabzonspor yönetimi olarak eksiklikler nelerdir, neler yapabiliriz, bunları masaya yatıracağız'' dedi.

Alioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir maçın neticesini birçok faktörün etkilediğini belirterek, ''Bunda takımın fiziksel, ruhsal hazırlığı, oyun kurgusu, oyun içerisinde iyi taktik stratejisi, rakibin hamlelerine karşı hamle kabiliyetinin hepsinin rolü olur. Böyle izah ettiğimiz zaman takımın hazırlanması yolunda yönetim olarak elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Başkanımız Sadri Şener, takımın peşine koşuyor, moral vermeye çalışıyor. Yönetim olarak biz elimizden geleni yaptık'' dedi.

Teknik konularda artıları veya eksileri yorumlamasının doğru olmayacağını ifade eden Alioğlu, ''Ama biz bunları takdir edersiniz ki, masaya yatıracağız. Trabzonspor yönetimi olarak ne yapabiliriz, eksiklikler nelerdir. Kişi ve kişilere dayalı bir olumsuzluk mudur bu? Onu değerlendireceğiz ve karar vereceğiz'' diye konuştu.

Dünkü maçın tek başına irdelenecek bir maç olmadığını kaydeden Alioğlu, şöyle konuştu:
''Ligin başından bu yana kadar devam eden bütünün finali gibiydi. Onun için biz bunu kendi aramızda bir karara bağlamak, değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Bu hafta bunun değerlendirmesini yaparız, oradan hangi analizlerin çıktığı görülür.''

-''HOCA KONUSUNDA VERİLMİŞ KARARIMIZ YOK''-
Alioğlu, şu anda mevcut hoca konusunda verilmiş bir yönetim kurulu kararının olmadığını belirterek, ''Dün maçı oynadık ve gece buraya geldik.

Yöneticiler olarak tabi ki bir araya geleceğiz, başkanımızla istişare kuracağız, tekrar camiaya bu konuda ne yapmak istediğimizi, mevcut durumu sağlıklı bir şekilde değerlendirip karar vereceğiz. Şu anda verilmiş böyle bir karar yok'' dedi.

Dün basın organlarında Hagi'nin, Trabzonspor ile anlaşmak için Türkiye'ye geldiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını da anlatan Alioğlu, ''Bizim isimlendirdiğimiz bir antrenör yok. Neticede futbol dinamik bir olay. Her zaman her şey olabilir. O konuda bir şey söylemeyeceğiz şu anda'' ifadelerini kullandı.

-''HAKEM ÇİFTE STANDART GÖSTERDİ''-
Alioğlu, Galatasaray maçının hakemi Mustafa Kemal Abitoğlu'nun yönetimine ilişkin olarak ise şunları söyledi:
''Hakemin zaman zaman çifte standart uyguladığını düşünüyorum. Şimdiye kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım. Belki ev sahibi takımın tribünlerin baskısının etkileniminde maçı yönetti. Bazı kararlar onun doğruları, tercihleri ama bizim açımızdan maçın sonucuna etki etti denilebilir.''

-YATTARA'NIN DURUMU-
Alioğlu, Galatasaray maçında forma giyemeyen Yattara'nın şu anda sağlık probleminin bulunmadığını belirterek, ''Oyuncunun kendine güvenmesi, hocanın ona güvenmesi sorunu vardı. Hoca kendisine görev verseydi oynayabilecek durumdaydı. Ama verimlilik beklentisi bizim dışımızda bir konudur. Hocamız, tahmin ediyorum oyuncunun güven duygusu ve kendinin ona gözlemleri zemininde bu maçta fayda sağlayabilir kanaati taşımadığı için ona görev vermedi'' diye konuştu.

Yattara'nın şu anda oynamasına tıbbi bir engel bulunmadığını belirten Alioğlu, bu futbolcunun ameliyat olacağı yönündeki söylentilerin doğru olmadığını kaydetti.
#1 - Ekim 20 2009, 09:58:19
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.