Alternatifim Cafe

Cem Adrian

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Fade

Kaynadı yine bu gece Cem Adrian damarlarım. Sayesinde hüznüm, küfrüme sabitleniyor her seferinde. Bir Emir'le Yalnız da Ayağa Kalkabilirim belki ama Bana Özel hallerde, Tanrı'nın Elleri'ni de es geçemem. Bir Melek Ölürken, Hoşçakal diyemem en azından. Aşk Bu Gece Şehri Terketti'yse de Aşktan Korkma'mayı öğrenmiş olurum. Ne demiş bak; Aşk Hep Sende. Hissettiyor Cem. Hem, Yine Geldi Sonbahar, Yollardayım ve Ben Geldim, Vazgeçme.

Ah bu ne yaa? :) Ard arda 13 kurşun yedim sanki. Gitmeliyim şimdi burdan. :P
#51 - Ekim 15 2009, 15:37:47
« Son Düzenleme: Ekim 15 2009, 15:39:22 Gönderen: Fade »

arsenik

Tek kelime ile; huzur.
#52 - Ekim 15 2009, 15:47:04

Proculianus

Yalnız Da Ayağa Kalkabilirim nasıl bir şarkıdır Allah'ım ? Bu kadar geç dinlememe şaşıyorum, kızıyorum kendime. Akşamdan beri en az 15 kere dinlemişimdir. Öyle de güzel anlattı ki günün anlam ve önemini.Dedim ya ağlatır bile mazallah.
Onun dışında Ben Geldim, Bana Özel, Bir Melek Ölürken, Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım gibi muhteşem şarkıları da es geçmemek lazım.
#53 - Ekim 15 2009, 22:56:17

ayyy süper şarkıları var fakat ben bu adamı hala anlamış değilim
#54 - Kasım 12 2009, 13:59:18

Tek kelime ile; huzur.

İki kelime yaparsak bunu; hüznü huzur.
#55 - Şubat 10 2010, 21:10:49
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Sonbahar,Yanlız da ayağa kalkabilirim.. Az dinlemedim bu parçalarını. Fakat bir problemimiz var Cem Adrian'la. Şarkılarda her türlü sesi çıkarabildiğini gösterme çabası içerisinde sanki. Yeteneklerini sergilemeye değil de parçaya odaklansa daha harika işler çıkarabilecek gibi. Ha böyle harika değil mi derseniz haklısın abi der susarım.Bir de bir röportajında pop müzikle ilgilenen -bazı- şarkıcılarla dalga geçercesine cümleler kurduğunu gördüm.Hatta geçercesine değil bizzat geçtiğini gördüm.Bunu yapmamasını diliyoruz.Sonuçta biyerlere ulaşmak için başkalarını eleştirmene gerek yok sayın Cem Adrian.Bunu yapmamanı gerektirecek kadar yeteneklisin çünki.
#56 - Şubat 11 2010, 14:11:33
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Yukarıdaki yoruma atfen, o farklı sesleri çıkarıcam çabası cidden rahatsız ediyor. Hayır, biliyoruz mükemmel olduğunu. ama bir şarkıda da sürekli yapıcan itici oluyor. O yüzden sürekli dinlemede bir rahatsızlık veriyor.
Sonbahar şarkısı gibi mesela. En sevdiğim o şarkısı. Ordaki sesler, tınılar. Hepsi yeterli. Hep o düzeyde gitmeli belki de.
#57 - Şubat 11 2010, 17:14:28

Geçenlerde Balıkesir'e geldi bu elaman. Küçücük konferans salonunda konser verdi kendileri. Beğenmemiş olacak ki son şarkısı biter bitmez arkasını döndü gitti. Eh napalım A4 kağıdı büyüklüğünde 10 tane posterden ibaret reklam yaparsan elalem duyup da gelemez konsere. Hele ki Salih Tozan'da eee.. Cem mucize mi bekledin baştan?
#58 - Mart 12 2010, 18:43:49
Hoşumuza giden bir bedenin içine
Hayalimizdeki insanı yerleştirir,
Adına da aşk deriz bu saçmalığın.

Cem Adrian da candır. Kesinlikle şarkı sözleri insanın ağzına s*çar tabiri caizse. Sadece şarkıları değil arada yazılar da yazıyor, okumanızı tavsiye ederim. Mükemmellik akıyor kelimelerinden.
#59 - Temmuz 19 2010, 20:02:03

Nereye Gidiyorsun unun üstüne laf yok yea. Ve o siyah saçlarını kes yavaş yavaş kısmı daha bi insanın içine işliyor nalet olsun.
zil sesim yaptım bana özeli.
#60 - Ağustos 10 2010, 15:33:44
Çağrı atmazsa aramam aga egoistim ben.

Gunes ve Ay

Alıntı
Cem Adrian - Sen Ağlarsan | albüm öncesi hediye parça
14.09.2010 / 23:59
http://www.facebook.com/cemadrian.net
Mutluyore.
#61 - Eylül 14 2010, 21:56:10

Ve yayınlanır; http://www.facebook.com/cemadrian.net

sen ağlarsan, ben ağlarım
sen susarsan, ben susarım
kalbini alır, alır zaman
sen gidersen, ben kalırım...
#62 - Eylül 15 2010, 00:10:04
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Adamın ağzına sçıyor.
#63 - Kasım 14 2010, 18:15:58
Mercey.

arsenik

Ah bir de popüler kültürün seni hiç etmediği zamanlarda olsaydık yine. Arada sırf bu yüzden soğusam da, yeni çıkan parça çok başarılı.
#64 - Kasım 14 2010, 18:26:26

Fade

Tamam evet, iyi bir sanatçı kesinlikle. Adam sanat yapıyor, insanı kendinden geçiriyor. İnkar eden yok, tüm kalbimle katılıyorum buna. Ama niçin ben gül güzeli'nin -Cem Adrian'ınki dışında- bir coverını paylaştığımda direk Cem Adrian'ınki ile karşılaştırılıp, değişik bulduğum bu coverın sıradan olduğu söyleniyor, benim kendi halindeki zevkim alt üst edilmeye çalışılıyor? Anlamıyorum ki. Neyse öyle işte. İyi ki forumlar var. Cem abi senden soğumak istemiyorum ya, bundan sonra sessiz sedasız dinleyeceğim şarkılarını, valla.
#65 - Nisan 18 2011, 13:29:21

Harika bir ses çogu insan begenmiyo neymiş karı sesi gibiymiş falanmış filanmış siz ne anlarsınız :Dl
#66 - Temmuz 27 2011, 16:52:02
--- Milan Baros --- <3

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.