Alternatifim Cafe

5 Adımda %100 Tam Güvenlik (Üstelik Bedava)

Discussion started on Yazılım

Bu başlık altında kucakla parayla satın alamayacağınız kaliteli ve güçlü güvenlik yazılımlarını paylaşacağız. Hemde sizlere 5 kuruş ücret ödetmeden. Güvenliğiniz bugünün teknolojisiyle en üst seviyede sağlanacak. Yapmanız gerekense sadece anlatımları adım adım takip etmek...  :okey

Anlatımların bazıları çeşitli kaynaklardan toplanmıştır. Kurulumlar üst düzey kurulum bilgisi gerektirir bilgisi olmayan kişiler kurulum yapmasınlar. Sorumluluk kabul etmem.

Buradaki paylaşımlar sadece yardım amaçlıdır. Ekleyebileceğiniz içerik varsa sizlerde ekleyerek katkıda bulunabilirsiniz. Teşekkürler

ADIM 1 : En hızlı Şekilde Güvenli Ve Ücretsiz bir AntiVirus Seçelim

a) Kaspersky (1 yıllık Deneme)

Kaspersky Antivirus programının en son sürümü. Kaspersky virüs programları arasında en başarılı program denilse yeridir. Taş gibi sağlam yapısıyla birçok virüs programından kaçan tüm zararlı nesneleri yakalıyor, internet üzerinde sörf yaparken gezmiş olduğunuz sayfaları ve almış olduğunuz mailleri tarıyor ve size güvenli sörf imkanı sunuyor. Şu an için eskiden hatırlayacağımız Personal ve Personal Pro versiyonları yerini tek bir programa bırakmış. AOL ile de bir partnerlik yapan Kaspersky, tamamen kendi altyapısını ve güncellememe sistemini kullanan AOL Active Virus Shield programını ücretsiz olarak dağıtıyor

programı yükleme sırasında vereceğiniz maile gelecek Lisans ile bir yıl ücretsiz kullanabilirsiniz

YÜKLE

Alternative Yükle

Alternative lisans al

b) Norton Internet Security™ 2007 (Ücretsiz 3ay Deneme Fırsatı)

Full güvenlik yazılımı Norton Internet Security™ 2007 ile bilgisayarınızı genel olarak hemen hemen tüm virüslere karşı korumanız mümkün.
Yazılım öncelikle sistemimizi hafif tutmasıyla gözümüze çarptı.. Ram Tüketimi konusunda önceki sürümlerinin çok üstüne çıkmayı başarmış program.

c) CA Anti-Virus 2007 (1 yıllık deneme sürümü)

Özellikler:
Karantina Özelliği
Şüphelendiğiniz dosyalarınızı karantina altına alıp açılmalarını engelleyebilirsiniz.
Gelişmiş Yardım Sistemi
İngilizce biliyorsanız bu yardım sistemi size çok yararlı olacak. Bilemediğiniz her terimi, her konuyu burada bulabilirsiniz.
Anlık Koruma
Anlık internetten son virüs bilgilerini alıp gelişmiş anlık koruma sağlanır.
Otomatik E-Posta Taraması
Outlook Express, Outlook vb.. e-posta programlarından posta geldiğinde eTrust EZ Antivirus otomatik olarak o e-postayı ve eklerini tarar.
Gelişmiş Uyarı Sistemi
Bir tehlike anında hemen uyarı gönderilir. İstenirse detaylı ya da normal uyarı verilir.
Sıkıştırılmış Dosya Taraması
".zip", ".cab" vb.. sıkıştırılmış dosyalarda da tarama sağlanır.

Diğer Özellikler:

Bulduğu virüs, trojan vb dosyaları otomatik olarak siler.
Her gün otomatik olarak virüs veritabanını günceller ve son çıkan virüslere karşı sisteminizi korur.
E-posta adreslerinize gelen spam postaları bloke eder.

Yenilikler:
Artık daha gelişmiş Anlık Koruma Özelliği ile virüsleri oturduğunuz yerden daha çabuk yakalayabilirsiniz.
CA Anti-Virus artık %100 virüsleri yakalayabilmektedir.
Güvenlik duvarlarında olan Program İzleme Monitörü CA Anti-Virus'e de eklenmiştir.
Değiştirilmiş arayüz ve daha birçok özellikle CA Anti-Virus 2007'nin 1 yıllık tam sürümü innDir.com ile karşınızda.

Uyarı: eTrust EZ Antivirus programının ismi, üretici firması olan Computer Associates Int. tarafından değiştirilerek CA Anti-Virus 2007 olmuştur. Programın yeni sürümleri bu şekilde piyasaya sürülmektedir.

E-mail adresinize gelen linke tıklayın, download linkinize ve bir yıllık lisansınıza yönlendirileceksiniz.

#1 - Mart 09 2007, 12:08:39
« Son Düzenleme: Mart 09 2007, 12:17:19 Gönderen: feat »

ADIM 2 : AntiSpyware'lerle CAsusları Bilgisayara Sokmayın

a) Spyware Doctor (3 ay ücretsiz)

Spyware Doctor, dünyanın en popüler casus yazılım temizleyicisi ve gerçek zamanlı koruma aracıdır.
Spyware Doctor; bilgisayarınızı gerçek zamanlı olarak tehditlerden engellemek, gelişmiş sistem taraması ve bilinen tarayıcı enfeksiyonlarına karşı bağışıklık kazandırmak için üç adet casus yazılım koruma yolu sağlar. Birçok ödül kazanmış olan Spyware Doctor, bilgisayarınızı casus yazılım, reklam içeren yazılım, truva atı (trojan), keylogger (klavye günlükçüsü), çerez (cookie), tarayıcı hijacker ve diğer tehditlere karşı korur.

b) Pc-Clean antispyware (1 yıl ücretsiz)

Spybot - Search & Destroy bilgisayarınızda birçok çeşitte casus yazılım tespit eder ve siler.
IE içinde kasıtlı kurmadığınız yeni bir toolbar görmüşseniz tarayıcınız çöker yada başlangıç sayfanız bilginiz olmadan değişirse büyük bir ihtimalle casus yazılımınız var. Ama hiçbir şey göremiyor olsanızda bulaşmış olabilir çünkü virçok casus yazılımı sessizce surf davranışınızı reklam şirketlerine satılmış yeni market profili oluşturmak için izliyor olabilir. Spybot-S&D ücretsiz bir yazılımdır böylece birileri bilgisayarınızdan bir şeyler çalmaya çalışsa bile zarar veremezler!

#2 - Mart 09 2007, 12:25:07

ADIM 3 :Güvenli bir Firewall Kurun

Comodo Firewall Pro v2.4 Tr (ücretsiz)

İnternette saldırıların, wormların, spyların kol gezdiği zamanlar bunlar.

Comodo Firewall Pro v2.4 Tr yazılımı ile internete bağlanan tüm bilgisayarlarınızı güvenli hale getirebilirsiniz...

Yüksek fiyata satılan benzerlerinden fazlası olan eksiği olmayan bu muhteşem güvenlik duvarı yazılımı tamamen ücretsiz..Ve kesinlikle güvenlik konusunda bir uzman..Bilgisayarınızın dışarıdan iletişim kurmaya çalıştığı her türlü noktayı anında size sunarak seçme şansını dilerseniz size bırakır dilerseniz kendisi programlar..COMODO'yu denemeden güvenli olduğunuzu düşünmeyin asla!!

Comodo Firewall başlıktada okuduğunuz gibi tamamen ücretsiz bir program. Daha önceden ismi Comodo Firewall iken şimdiadı Comodo Firewall Pro oldu nedeni ise gerçektende profesyonel olarak yazılmış ve tam güvenlik sistemine sahip olması diyebilirim. İlk başlarda yani adını ilk duyduğumda ve internet sayfası http://personalfirewall.comodo.com adresine girdiğimde ücretsiz olduğunu görünce biraz düşündüm hem Profesyonel olacak hemde ücretsiz açıkcası diğer ücretsiz dandik programlardan biri zannettim diyebilirim. Fakat öyle değilmiş gerçektende harika bir program. Sizlere şiddetle tavsiye ederim 50-100 USD arası lisans parası verip bir firewall kuracağınıza bence COMODO sizlere ücretsiz bir koruma sağlayacaktır.

Gün geçtikçe artan teknoloji ve hızla yayılan internet sayesinde güvenlik ön plana çıkmakta özelliklede internetten indirdiğiniz programlar ne kadar güvenli ? Hadi güvenli olsun bu programların ortaya çıkan güvenlik açıkları ? bir sürü ıvır zıvır ve rahatsız edici birçok güvenlik açığı.. Artık hemen hemen her pc ye şart olan Firewall programları ben bu geceye kadar Agitinium firmasının ürünü olan OUTPOST Firewall kullanıyordum. Bu gece tamamen Türkçe ve Ücretsiz olan Comodo Firewall programına geçiş yaptım ve programın testini sizlerle paylaşmak istedim.

KURULUM : Kurulumu çok basit ve rahat programın SETUP unu çift tıkladığınız zaman size Hangi dilde kurmak istediğinizi soruyor tabiki TÜRKÇE seçip devam ediyoruz. Herşeye ileri dedikten sonra program kuruluyor ve sizden bilgisayarı yeniden başlatmanızı istiyor. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra program hazır bir biçimde karşımıza geliyor.

RESTART VE AYARLARI :Daha önceden Norton AVG Antivir gibi bir program kullandıysanız. Sağ taraftaki güvenlik uyrıları sizlere yabancı gelmeyecektir. Bilgisayarınızı açtığınız zaman sağ tarafta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir uyarı göreceksiniz yada bir program internete çıkmaya çalıştığında yada Explorer açtığınızda sizden internete çıkmak isteyen programa izin verip vermek istemediğinizi soruyor. Eğer izin verirseniz ve oradaki kutuyu işaretlerseniz işte o zaman program güvenli sayılıyor ve Comodo Firewall tarafından internete çıkışına izin veriliyor. Eğer izin vermez iseniz o zaman hiçbir yere gidemiyor.

Program ilk kurulduğunda öğrenme kipinde çalışıyor yani bir program internete çıkmaya çalışırsa size yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi uyarı veriyor. Öğrenme kipini kapattığınızda ise artık sistemde sadece sizin izin verdiğiniz programların çıkışına izin veriyor ve interneti ona göre kullanmanızı sağlıyor. Tam bir güvenlik sistemi diyebilirim. Öğrenme modunu kapatmak için sağ alt köşedeki Comodo Firewall simgesini çift tıklayın ÖZET ekranından BİLEŞEN İZLEYİCİSİ yanındaki ÖĞRENİYOR yazısına tıklayın açılan ekranda AÇ , KAPAT , ÖĞREN seçeneklerini seçebilirsiniz. Tüm internete çıkan programları izin verdikten sonra KAPAT yapıp size uyarı vermesini durdurabilirsiniz. O arka planda çalışsın sizde rahatça internette dolaşın.

Ayrıca yine bu ekranda EKLE butonuna basarak internete çıkmasını istediğiniz programı seçerek manuel olarak izin listesine ekleyebilir yada ekli olanları KALDIR butonuna basarak izin listesinden kaldırabilirsiniz.

Programda GÖREVLER sekmesinde kısayollar mevcut bu bölümde YASAKLI yada GÜvenli uygulamaları belirtebilir, Bölge ekle kaldır seçeneğinde Yerel Network ünüzü yapılandırabilir, Güncelle-Denetle bölümünden programınızın updatelerini yükleyebilir, BİLİİNEN UYGULAMALARI tarama bölümünden de Bilgisayarınızdaki kurulu olan programları tarayabilirsiniz. Aslında en çok hoşuma giden tarafıda bu bunu tıkladığınız zaman program bilgisayarınızda yüklü olan programları arıyor ve onların güvenli olanlarını seçip internete çıkışına izin veriyor. Böylelike büyük bir zahmetten kurtulmuş oluyorsunuz.

1. Forum başlıkları ve güncel olaylar
2. İnternet kullanım verileri hangi program ne kadar bağlantınızı kullanıyor görebilmektesiniz.
3. Network durumunuzu göstermekte ip adresiniz Ethernet kartınızın bilgileri
4. Firewall durum raporları
5. Güncelleme var ise burada güncelleme yapmanızı istiyor. vs…
6. İnternet durumunuzun kontrol edebilmektesiniz. İzin verebilir yada bloke edebilirsiniz.
7. İnternet durumunuzu anlatan bilgi
8. Programın çalışma durumu ne yapıyor ne halde hangi kipte çalıştığını börebilir oradaki bilgilere tıklayarak ayarlayabilirsiniz.

9. Firewall’ınız yani güvenlik duvarınızın sisteminizi ne kadar koruduğunu ve durumu hakkındaki bilgiyi görebilmektesiniz.

Programa başka bir ayar yapmanıza gerek yok zırt pırt karşınıza çıkıp sizi rahatsız etmiyor. Gayet rahat ve basit kullanımı var en büyük avantajı da tabiki tamamen TÜRKÇE olmasıdır.

Programın Ek özelliklerinden birinden de bahsetmeden duramayacağım programda İLERİ SALDIRI TESPİT ve ÖNLEME bölümüde var program tam bir GÜVENLİK DUVARI ve tüm saldırılara karşı sizleri korumak için yapılandırılmış ayrıca ileri derecede güvenlik bilginiz var ise GELİŞMİŞ sekmesinden bu bölüme gelerek saldırılarıkoruma bölümünü istediğiniz gibi ayarlayabilmektesiniz. Bu bölümü bilmeyen kullanıcıların değiştirmesine yada kurcalamasına gerek yok diyorum ve ileri PC kullanıcılarına anlatmayada gerek duymuyorum. Zaten varsayılan ayarlarını değiştirmeye gerek yok tabi paranoyak değilseniz

Programın ana penceresinden birazda bahsedelim bakalım neymiş ne değilmiş diyenler için kısaca özetleyelim.

Bu bölümde sizlere sistemde ne olup ne bittiğini raporluyor. Soldaki resimdede gördüğünüz gibi bende 11 önemli olay olduğundan bahsediyor burayı tıkladığımda bilgisayarımda ne oldu hangi program internete çıkmak istedi ne yaptı ne yapmadı görebilmekteyim. Bunun sayesinde sisteminiz elinizin altında oluyor yani siz sistemi kullanıyorsunuz ve sizden habersiz hiçbirşey gerçekleşmiyor.

Bu bölümde ise sistemin durumunu görebilmektesiniz. Programın çalışma durumunu programın aktif olup olmadığını network durumunu ve uygulamaların yönetimini izleyebilmektesiniz. Ayrıca sağ resimde de gördüğünüz gibi istediğinizi tıklayıp ince ayarlarını yapabilmektesiniz. Gayet açıklayıcı ve basit yapılmış olması siz ev kullanıcıları ve standart bilgisayar kullanıcılarınında rahatlıkla kullanmasını sağlayabilmekte. Hiçbir yardıma ihtiyaç duymadan kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu kısımda ise isterseniz tek bir hamle ile tüm sisteminizdeki programları bloke edebilmektesiniz olduki bir saldırıya maruz kaldınız hemen bu bölümden HEPSİNİ ENGELLE yaparak sisteminizin giriş ve çıkışını kapatabilmektesiniz. Yada Hacker lik yapacaksınız bir trojan üzerinde çalışacaksınız yada bir virüs üzerinde çalışıyorsunuz o zaman HEPSİNE İZİN VER yaparak programın zararlı gördüğü programları virüs ve trojanların internete çıkışına izin vermiş olursunuz yani bir nevi Firewall programımızı yolgeçen hanına çevirmiş oluruz aman aman tavsiye etmiyorum.

İşte sağ tarafta ise işinize çok yarayacak bir bölüm daha sağ üst resimde gördüğünüz gibi TRAFİK başlığı altında o anda internete çıkmış olan programların internet bağlantınızın ne kadarını yediğini ne kadar meşgul ettiğini görebilmektesiniz. Sağ tarafra gördüğünüz gibi benim FireFox Explorer programın internet bağlantımın %80 ini kullanmakta

Ve SİSTEM BİLGİSİ başlığı altındaki bölüm ise YEREL NETWORK’ünüzün durumunu göstermektedir. Bu bölümden MAC adresiniz de dahil yerel ip adresinize kadar görebilmekte bilgi sahibi olabilmektesiniz. Ben MAC adresimin bir kısmını kırmızı renk ile kapattım amaan aman ne olur ne olmaz sistemime felan sızmak isteyen olur

GELELİM PROGRAM TEST SONUÇLARINA…!

Bilgisayarıma uzaktan SYN Attack ve bağlantı denemeleri yaptım %90 ında blokeyi yedim diyebilirim. Gerçi biraz fazla uğraşıp testi sonuna kadar götürmek lazım ama büyük oranda başarılı diyebilirim. Ataklarda ve saldırılarda sistemi koruyabilmekte.

Program Erişimlerinde kolay basit arayüzü ve rahat yönetimi sayesinde benden yüksek not aldı diyebilirim 10 yaşındaki bir çocuk bile bu programı rahatça kullanabilir kurabilir ve kendini koruma altına alabilir.

Bilgisayarı kasmıyor rahat davranıyor ve sizi üzmüyor yani ortalama bir donanıma sahipseniz sisteminizi kastırmadan kullanabileceğiniz bir Güvenlik duvarı ( Firewall ) diyebilirim.

Hangi programın hangi ip adresine ve hangi portla çıkış yapmak istediğini rahatça gösterebilmekte böylelikle sisteminizde açık olan portları görebilmekte ve yönetebilmektesiniz.

Ücretsiz olması gerçektende harika böyle bir programın ortalama fiyatı piyasada 50 - 75 USD arası programa ücret vermiyorsunuz ve hiçbirşeyinizi sınırlamıyor yani hem TAM sürüm hem PRO hemde Ücretsiz 3′ü bir arada diyebilirim. Mükemmel benden tam not aldı.

Comodo v2.4

Türkçe add ons

#3 - Mart 09 2007, 12:36:22

ADIM 4 : Güvenli Bir Tarayıcıya Geçin

Seçeceğiniz güvenli bir tarayıcı ile internette güvenle surf yapın

a)  Opera v9 Türkçe (ücretsiz)

b)  Firefox v2 (ücretsiz)

#4 - Mart 09 2007, 12:51:08
« Son Düzenleme: Mart 09 2007, 12:53:29 Gönderen: feat »

5. ve Son ADIM : online Güvenlik Taramaları

Virüs&Worm Taraması
Bilgisayarınızdaki Güvenmediğiniz Dosyaları online tarayın
http://virusscan.jotti.org/

PANDA ACTİVE SCAN
http://www.pandasoftware.com/products/ActiveScan.htm

Bilgisayarınıza bir ActiveX ile yerleşerek güncellenmiş olarak tarama yapar. Bir kere ActiveX olarak geldikten sonra tekrar indirmeye gerek kalmaz. Sadece IE ile çalışır.

KASPERSKY ONLINE SCANNER
http://www.kaspersky.com/virusscanner

BITDEFENDER
http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
(SADECE IE)

TREND MICRO HOUSECALL (PC CILLIN)
http://www.trendmicro.com/hc_intro/default.asp
(Hem IE hemde FF destekli)

Online Firewall Testleri
Online Portlarınızı tarayıp açık veya sorunlu olabilecek portlarınızın Firewallunuzla önlemini alın

http://www.securitymetrics.com/portscan.adp
http://www.grc.com/default.htm
http://scan.sygatetech.com
http://www.dslreports.com/scan
http://www.hackerwatch.org/probe/
http://www.pcflank.com/test.htm

Artık Bilgisayarınız Her Türlü Saldırıya Karşı Çok daha Güçlü Çok daha Güvenli..
İyi Forumlar..

Alıntıdır
#5 - Mart 09 2007, 12:57:07
« Son Düzenleme: Mart 09 2007, 12:57:45 Gönderen: feat »

...guilty...

Valla Allah razı olsun ne diyim paylaşıma daha :4

çok çok teşekkürler

özellikle firewall, Pc-Clean antispywar ve fire fox kullanmadım hiç onları indiriyorum bakalım nasıl olcek
#6 - Mart 10 2007, 13:29:47

:lamerböle bişi istemiosanz yüklein
#7 - Mart 12 2007, 03:20:08
ben ne dersem o !!!

hepsi çok güzel programlar paylaştığın içn saolasın...
#8 - Mart 12 2007, 23:40:19
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.