Alternatifim Cafe

Neden Çoğu Genç Arabeske Karşı !?!

Discussion started on Arabesk - Fantezi

Yaa herkesler bi özenti olmuş rock müzik dinlemeler, metalciyim havaları, rezil rezil giyinmeler(gerçekten özenti olmayanlara bi sözüm yok)... Eskiden ne güzel filmlerden gördüğümüz kadarıyla arabesk dinlermiş gençlik pekte güzelmiş yani peki şimdi niye arabesk dinleyenler horlanıyor :sizo
#1 - Şubat 14 2007, 06:50:25

aynı şekilde düşünürsek eskiden de metal dinleyenler horlanırdı...
bir garip bakılırdı hatta... ama şimdi alışıldı...
#2 - Şubat 14 2007, 09:00:50
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

C_R_A_Z_Y

müzik bi zevktir bence insanların değişik türde müzikler dinlemesi cok normal.günümüzde arabesk dinleyenlere karsı bi empati oldugu kesin bunun tek nedeni ise kanımca yıllardır arabesk müziğin genclere  öcü gibi gösterilmesi olabilir.oysa ki arabesk bir cok müzikten anlamlı tabi anlayabilene..
#3 - Şubat 14 2007, 09:41:52

eslem

gençlik insanın coşkulu dönemi olduğundan bu müzik tarzlarına da yansıyo.Arabeske aşk acısından bi haller olan gençler daha çok ilgi duyuyo  (6)
#4 - Şubat 14 2007, 20:57:45

Arabesk, 1970'lerde Türkiye'de ortaya çıkan bir müzik tarzıdır. Özellikle büyük şehirlerin varoş*larında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır... günümüz gençLiği ise kendi özünden sıyrılıp kabuğundan çıkma çabası içinde oLduğundandır ki arabeske karşı itici bir tutum sergiLemektedir. gençLik siyah sürmeLere küpe takmaLara iLginç giyim tarzLarına ve arabeskLe kıyasLandığı zaman %60 ı anLamsız şarkı sözLerinin buLunduğu ( rap, rock, v.s. ) müzik türLerine popüLer kültürün de etkisiyLe kaymaktadır. gençler batılaşmanın etkisiyLe kendi benlikLerinden uzaklaşıp popüler kültüre teslim oldukları için arabesk müzik dinletisi hoşlarına gitmiyor olabilir....

varoş * :
genellikle göçler sonunda oluşan dış mahalleler.

#5 - Şubat 14 2007, 21:05:23
« Son Düzenleme: Şubat 14 2007, 21:07:34 Gönderen: denizchi »
DÜNYAYI YENENLERİN YENİLDİĞİ YER
ÇANAKKALE

yürü be kaan abi kim tutar seni :D valla ben asla arebesk dinlemem ne o öle batsın bü dünya müslüm baba fln öö iirenç yani:D
#6 - Şubat 15 2007, 13:03:17
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Yahu ne kendi özü ,bugün Toros gibi arabalar artık neden tercih edilmiyorsa Arabeks de ondan dinlenmiyor.Müziklerinde saz falan var Dijital müziklere alışmış gençliğe basit geliyor.
Arabeks insanın içini bayıyor.Biz bu dünyaya ağlamaya mı geldik zaten Bu Öss adamı bayıyor bir de arabeks dinlersek hep koparız.
Benim görüşüm bu
#7 - Şubat 15 2007, 13:11:25

silinsin lütfen...
#8 - Şubat 15 2007, 17:17:09
« Son Düzenleme: Nisan 11 2007, 21:38:50 Gönderen: california »
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Yahu ne kendi özü ,bugün Toros gibi arabalar artık neden tercih edilmiyorsa Arabeks de ondan dinlenmiyor.Müziklerinde saz falan var Dijital müziklere alışmış gençliğe basit geliyor.
Arabeks insanın içini bayıyor.Biz bu dünyaya ağlamaya mı geldik zaten Bu Öss adamı bayıyor bir de arabeks dinlersek hep koparız.
Benim görüşüm bu
Katılıyorum bence de senin dediğin gibi :D
#9 - Şubat 17 2007, 00:17:43

!_By_Gizli_!

........
#10 - Şubat 19 2007, 22:15:32
« Son Düzenleme: Aralık 29 2008, 12:57:01 Gönderen: ^^GeCeMaViSi^^ »

Onlar aşık değil onlar metal midir nedir ondan anlar bide demezler mi müslüm ne dio anlaşılmıo asıl onlar ne dio anlaşılmıo sadece böğaegoöoaaaa yapıolar bir sürü seyirci topluyorlar

Müslüm baba ne güzel diyor

Kâh çıkarım gökyüzüne
  Seyrederim alemi
  Kâh inerim yer yüzüne
  Seyreder alem beni
  Ah haydar haydar
  Seyreder alem beni...

Taçsız Kral Müslüm Baba

zuhaha

#11 - Şubat 19 2007, 22:16:20
#мт//  αкℓıм∂αη gєçєη ѕözℓєя , кαℓвιм∂єη gєℓєη ѕєѕℓєя... нєρѕι вιя σямαη σℓ∂υ! вιя кιвяιтℓє уσк σℓ∂υ...!

ya yerı geldıgınde bende dınlıom ama arabesk farklı yaaaaaaa müslüm,güllü,cengız bunları dınlemeyen asık olmamıss ve acı cekmemıs demektırrr...
#12 - Şubat 20 2007, 14:38:25

Katılıyorum burcu sana
#13 - Şubat 22 2007, 10:30:16
#мт//  αкℓıм∂αη gєçєη ѕözℓєя , кαℓвιм∂єη gєℓєη ѕєѕℓєя... нєρѕι вιя σямαη σℓ∂υ! вιя кιвяιтℓє уσк σℓ∂υ...!

BİZ ARABESK DİNLERİZ ARADA BİR KAÇ TİP ÇIKIYOR POP DİNLEYEN
#14 - Şubat 23 2007, 12:31:07

BURCU BENDE SANA KATILIYORUM AYNEN
#15 - Şubat 23 2007, 12:34:11

Onlar aşık değil onlar metal midir nedir ondan anlar bide demezler mi müslüm ne dio anlaşılmıo asıl onlar ne dio anlaşılmıo sadece böğaegoöoaaaa yapıolar bir sürü seyirci topluyorlar

Müslüm baba ne güzel diyor

Kâh çıkarım gökyüzüne
  Seyrederim alemi
  Kâh inerim yer yüzüne
  Seyreder alem beni
  Ah haydar haydar
  Seyreder alem beni...

Taçsız Kral Müslüm Baba

zuhaha

İstiyorsan Sana Yabancı harika sözler bulabilirim
Bende Fazla Metal Dinlemem ama Hiç bir müziği kötülemiyoruz
Üstünlük arayacaksak çok şey bulabiliriz en iyi yorumu gece mavisi yapmış insanın kendisine kalmış bir şey
#16 - Şubat 23 2007, 15:07:44

arabeske karşı olanlara sormak lazım :öff
#17 - Şubat 24 2007, 20:00:52

walla bende arabesk dinlemiorum.dinliyemiorum.içimi bayıo ya müzik zewk işidir.herkes istedini dinler bazılarına göre arabesk iidir.bazılarına göre rock... :Ç
#18 - Şubat 24 2007, 20:03:25
haY Bu ÖsS nin...bIktIm yAwss ::yea

bnce kimsenin arabeske karşı çıktığı falan yok sadece arabeski sevmiolar bnde dahil herkes sevdiği müzik tarzını dinliyo,punk,rock,Rap,pop,arabesk dinliolar yani
#19 - Şubat 24 2007, 20:07:28

my awesome avy

Yeni çıkan dandik sanatçılar daha cazip gelio demekki ...
#20 - Mart 10 2007, 17:41:27
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

bence herkesin müzik tarzı farklıdır.. kim hangi tarzı isterse o tarzı dinler başkasının dinledigi tarza da karışmaya hakkı yoktur.. ve bu bölüm sadece arabesk müzik sevenler icindir... arabesk sevmeyenler icin degil...herkes kendi dinledigi tarz müzik bölümüne yorum yaparsa daha güzel olur ve tartışma falan cıkmaz.. tşkler... :okey
#21 - Mart 19 2007, 01:17:41
İmzanız kural dışı.

ya yerı geldıgınde bende dınlıom ama arabesk farklı yaaaaaaa müslüm,güllü,cengız bunları dınlemeyen asık olmamıss ve acı cekmemıs demektırrr...

kesinlikle katılıorum çok doru demişsin ben kendimi bildim bileli arabesk dinliorum buna bnm yaşadığım çewreninde etkisi çok fazla çünkü bu müziği dinleyen insanlardı çoğundan fazlası ben mutluda olsam mutsuzda olsam hep dinlerim rockçı birinin gelip tuaf bi şekilde bakması garip hebele hübele sesleri çıkarmasınında hiçbi anlamı yok arabeski tek geçerim ötesi yok bnce hor görüp saçma sesler çıkaran insanların çoğu özentidir çünkü gerçek anlamda bi müziği dinleyen dier tazrzlarada her zman saygı duyar bu en azından benim için böle...
#22 - Nisan 11 2007, 20:43:26
« Son Düzenleme: Nisan 11 2007, 20:45:33 Gönderen: PıNaR!!! »
Sanki şimdi bensiz çok mutlumusun?
Ben böyle ağlarken huzurlumusun?
Bu büyük sewdamdan korkuyormusun?
Söyle bana dönmen neden imkansız?!!!

ne bilem yaf şebo mu müslüm mü dedim kendi kendime şebo ama arabeske de karşı deilim dinlenebilir
#23 - Nisan 11 2007, 20:59:23
.

Yeni çıkan dandik sanatçılar daha cazip gelio demekki ...

süpersin ...
#24 - Nisan 15 2007, 01:34:39
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

ESKİDEN GERCEK SEVDALAR VARDI. GERCEK AŞKLAR VE DE GERCEK AYRILIKLAR. İNSANLAR ASIK OLURLARDI. SEVERLERDİ. ŞİMDİ İSE YAPMACIK SEVGİLER  VAR. "KİŞİ" Bİ BAKIYOSUNUZ  BİRİYLE Bİ BAKIYORSUNUZ DİĞERİYLE. DUYGU KALMADI ARTIK. SEVİPTE AYRI KALMALAR KARSILIKLI SEVMELER AYRILMALAR NERDE KALDI?? ÇOK NADİR.   ARTIK YAPMACIK AŞKLAR VAR ONLARA DA İŞTE BU GUNKÜ YAPMACIK SARKILAR İYİ GİDİYOR.
#25 - Nisan 16 2007, 10:51:09
nasıl iş bu her yanında ciçek açmış erik ağacının ışık içinde yüzüyor neresinden baksan gözlerin kamaşır  oysa ben akşam olmusum yapraklarım dökülüyor usul usul  adım son bahar

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.