Alternatifim Cafe

Pop dinleyenler neden eziliyor?

Discussion started on Pop

bu soruya ciddi bi cevap bekliyorum neden eziliyor hem pop hem rock hem arabesk dinlenemez mi

rock dinleyenler ne gibi bi üstünlüğü var ya da rock müziğin ne üstünlüğü var

#1 - Ocak 23 2007, 12:19:04

delikadir

cevap bulamadım ama çok güzel bi soru eline sağlık.
#2 - Ocak 23 2007, 15:37:12

pop bildiğim kadarıyla popüler den geliyor.yani aslında popüler müzik . ezilmelerinin nedeni bazı şuursuz insanların çıkıp abuk sabuk şarkı yapmaları...lolo - zart zurt  vb. saçma şarkılar zaten rock dinleyipte pop dinlemeyen insanlarda iyice bi aşağılama duygusu oluşturuyor.sözleri saçma , müzikleri aynı 2 laf edilen şarkılar olarak görüyolar. tabiiki iyi popçularda var ama pop dinlemeyen insan nerden bilsin..yada bunları duyduktan sonra bi daha dinlemeye cesaret edermi oda ayrı konu... diye düşünüyorum.. kendimce...  :)

güzel konu tebrikler...  :okey
#3 - Ocak 23 2007, 16:01:03

çoğu popçu şarkılarıyla değilde kçıyla başıyla gündeme geliyor ünleniyor çünkü...
#4 - Ocak 23 2007, 16:05:47
en büyük sevda sözü s.. çekmektir!
senimi sevdiler?şimdi söyle nerdeler?
tv dediğin bir bktr çkıp içine sçmayan gt yoktur :)

çoğu popçu şarkılarıyla değilde kçıyla başıyla gündeme geliyor ünleniyor çünkü...

en büyük sebeplerden biri bencede çok doğru..  :)
#5 - Ocak 23 2007, 16:06:36

delikadir

insanların çıkıp abuk sabuk şarkı yapmaları...lolo - zart zurt  vb. saçma şarkılar zaten rock dinleyipte pop dinlemeyen insanlarda iyice bi aşağılama duygusu oluşturuyor.sözleri saçma , müzikleri aynı 2 laf edilen şarkılar olarak görüyolar.

bu kısmı doğru ama bana göre rakçılar arasında da var.mesela duman tamam dinliyorum ama adam ıkınarak şarkı söylüyor herkes vaaauuu hoooo süper vs.popta söylediklerin rakta da geçerli fikrimce

söylediklerinize de katılıyorum.orasını burasını açıp şarkı yaparsan olacağı bu
#6 - Ocak 24 2007, 13:21:12

insanların çıkıp abuk sabuk şarkı yapmaları...lolo - zart zurt  vb. saçma şarkılar zaten rock dinleyipte pop dinlemeyen insanlarda iyice bi aşağılama duygusu oluşturuyor.sözleri saçma , müzikleri aynı 2 laf edilen şarkılar olarak görüyolar.

bu kısmı doğru ama bana göre rakçılar arasında da var.mesela duman tamam dinliyorum ama adam ıkınarak şarkı söylüyor herkes vaaauuu hoooo süper vs.popta söylediklerin rakta da geçerli fikrimce

söylediklerinize de katılıyorum.orasını burasını açıp şarkı yaparsan olacağı bu

en azından kendine özgü...  :sizo ben çok duman dinlemesemde fena diiller... abicim....  (6)
#7 - Ocak 24 2007, 13:25:34

siz de haklısınız ama sezen aksunun yaptığı da pop müzik petek dinçöz,gülşen gibi kalitesiz insanların da bunun ayrımını yapamıyorlar işte
#8 - Ocak 24 2007, 13:33:00

delikadir

her türlü müzikte iyi olanları ayırmaktan başlıyor iş

ne demiş çilekeş :sizo aynı kanda rak ve rep.bu da benden olsun aynı kanda rak,rep ve pop :sizo :sizo :sizo

biliyorum iğrencim :D
#9 - Ocak 24 2007, 13:56:11

bence tam tersine özenti rock çı olup herkes rock dinlio karizma oluyo benim neyim eksik deyip rock dinleyeceğine,pop dinlemek daha iyi bir şeydir.ayrıca bu görüş de nerden çıktı bilmiyorum.eziklik değil ki tercih meselesi.
ben rock ı seçmişimdr,adam popu.bu sebep dolayısıyla zaten onu eziyorsam bnm kişiliğimde ezilmeler mevcut olur.

ne bu müzikle adam yargılamak karizma oldunuğu sanmak yahu.herkes alem olmus.dinle müziğini ne dinliyorsan hava atmak için değil ama.garip gençlik garip yaşamlar.
#10 - Ocak 24 2007, 18:09:04
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

delikadir

garip gençlik garip yaşamlar.

ne güzel dedin ya :)
#11 - Ocak 25 2007, 11:13:28

kimse dinLediği müzik türü yüzünden eziLmez.. ezikLik nedir ki ? biz bazı şeyLeri çok fazLa karıştırmaya başLadık .. şu bi gerçek gençLiğimiz özenti oLduğu için rock dinlentisine kaymış bi durumda . rap dinLeyenLerde çoğunLuktu  gözLerini siyahLara böyamaLar nick oLarak angeL  yada deviL yada ne biliim yabancı bi şarkı ismi yada şarkıcı ... kimse sanat müziği dinLemez oLmuş .. sanat müziği dinLeyip rahatLamak varken rock dinLeyip kafa sallamak gerçekten tercih meseLesi :4 :4 :4
#12 - Ocak 27 2007, 01:59:55
DÜNYAYI YENENLERİN YENİLDİĞİ YER
ÇANAKKALE

delikadir

sen daha da güzel konuştun :) çok haklısın

sanat müziği dinleyince gerçekten insan kendini bulutların üstünde hissediyor.
#13 - Ocak 27 2007, 19:27:29

Ben sadece rock dinliorum dien yalan sölüo bence ille bi pop parçasına takılır bigün :p
#14 - Ocak 29 2007, 18:44:35

O popu ezen ezikler unutuyolarki ROck ta, birçok müzik türüde poptan gelmiştir  :@:@
#15 - Ocak 29 2007, 21:49:55

walla bende anlamıyorum neden ezildiklerini çok saçma...sanki ezenler hiç pop müziği dinlemiyo yada dinlemedi  :öff
#16 - Ocak 30 2007, 18:47:15

Yukarıda bazı arkadaşlar güsel açıklamış...Şahsen benim hoşuma hangisi giderse onu dinlerim...bigün rock bigün rap bigünde pop
Hangi şarkıyın beğenirsem onu dinlerimm...Kimse karışamazzz  :öff
#17 - Ocak 30 2007, 18:54:49
« Son Düzenleme: Ocak 31 2007, 12:16:10 Gönderen: נαѕмιη »
Etme çoluk çocukla muhabbet,koy g.tüne çekme zahmet. . .

çok güzel bi soru ben de soruyorum bunu kendime ben de anlamış değilim

ben güzel olan her müziği dinlerim sevmem önemli o şarkıyı bu genelde pop belki ama rockçılar üstün falan değil asi olmak tarz olmuş biz yumuşak kalıyoruz ondan belki de
#18 - Ocak 30 2007, 21:16:34

her rock dinleyen anasının karnından doğduğunda rockçı olmuyo..elbette genellikle ilk pop dinlerler

ama daha sora rock la tanışınca kişi poptan uzaklaşıyor..çünkü rock bambaşka bişeydir  ::yea anlatamam ki şimid bunu uzun uzun...

örnğin metal dinledikçe rock dinleyenlri küçümser ,oLAbilir bunLAr gençLik haLi... :sizo

bnm çevremde metal dinleidm için ben *** gibi duruyom ama akfama taktım yoKk...siz yeterki petek dinçöz gibi müzik yaptını sananları dinlemeyin yeter...
#19 - Ocak 31 2007, 23:57:32
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

_DaRkdreams_

pop dinleyenleri ezen genellikle Rock dinlediği için kendini bi halt sanan insandır...Rock çok mu yüce bi müzik ki ben pop dinleyenleri aşağılayayım?Aşağılayanlar önce kendi özentiliklerine baksınlar...  :)) kimse anasının karnından rock dinleyerek çıkmadı  :)
#20 - Şubat 01 2007, 00:04:05

çünkü pop eski değeri kaybetti sezen aksulu poplar kalmadı tuğba ekincili pop kaldı işte bu yüzden eziliyılar =))
#21 - Şubat 01 2007, 13:52:30
:ewet I'm MuSLıM DoN'T PaNıC :yaril

essgi

müzikal olarak hiç bi kalitesi yok bence.. arkadan kayıtlı bi müzik önden sesi bile olmayanların sölediği bi müzik türü.. hiç bi değeri yok bence..
pop müziği hiç sevmem ama dinleyenlere bişey dediğim yok..
#22 - Şubat 01 2007, 23:20:08

aysenur

Eziliyomuymus.? (6)
Beni kimse ezmedi simdiye kadar cok sükür. Aman tahtaya vur ezmesinler. :sizo
#23 - Şubat 01 2007, 23:45:59

bence çok güsel bi soru sormuşsunn...ben hem pop hem de rap dinleyen biriyim...belki de yuh yani de diyebilirsiniz ama bence hiç bi sakıncası yok...pop çok çocukça kabul ediliyor bence.ama aslında öle değil gerektiğinde gayet hızlı,eğlenceli ve hoş bi müzik türü...mesela ben üzgün olduğum da rap dinlerim ki kafam yerime gelsin.iyi olduğum da pop dinlerim ki neşem hiç gitmesin.ben aynı zamnda pop ve rap dinleyebiliryorum.hiç bi sakıncasını da görmedim.pop dinleyenlerin ezilmesini de istemem çünkü zaten pop bunu haketmiyor
#24 - Şubat 04 2007, 20:43:51
Fincan kahvem hatrına saydim
Bir yudumluk aşkım deli sarhoş
Komplo orduların gardiyanlari
Neyim var ki raptan gayri?

müzikal olarak hiç bi kalitesi yok bence.. arkadan kayıtlı bi müzik önden sesi bile olmayanların sölediği bi müzik türü.. hiç bi değeri yok bence..
pop müziği hiç sevmem ama dinleyenlere bişey dediğim yok..

aynen katılıyorum....
#25 - Şubat 04 2007, 20:55:24
Enjoy the silence.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.