Alternatifim Cafe

Evanescence

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Evanescence "duman gibi yok olmak" anlamına geliyor.Vokalde ve piyanoda Amy Lee,gitarlarda John LeCompt, Will Boyd,Terry Balsamo ve bateride William Gray'den oluşan ilk albümü "Fallen"'ı yayınlamıştır(Mart 2003).Peki Fallen albümü ilk albümleri miydi?Tabi ki hayır.
          Grup Arkansaslıdır.Amy Lee'nin inanılmaz güzel sesi ile grubu diğer nu-metal gruplarından ayrı tutuyor.Amy Lee'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olmasıdır.Belki de Amy Lee'nin ta kendisidir.
          Grup Amy Lee ve Ben Moody tarafından kurulmuştur.İkisi çocukken yaz kampında tanışmışlar ve grubu kurmaya o gün karar vermişler.Amy Lee piyanoda Meat Loaf'ın "I'd Do Anything For Love"ını çalarak oyalanırken Meat Loaf hayranı olan Ben Moody ise gidip hemen Amy Lee ile tanışmış ve grubu kurmaya karar vermişler.Kendi çabalarıyla yayınladıkları, cd yazıcı ile çoğalttıkları ilk EP'leri ile yerel olarak tanınmışlar.Onlar eski albümleri şu an komik diye nitelendiriyorlar.Arkasından ikinci EP "Whisper" ve 2000 yılındaki ilk albüm "Origin" albümü gelmiş.Ancak grup özel bir neden yüzünden bu albümü hiç yayınlanmamış saymak istiyorlar.Bu sebeple bazı sitelerde ve resmi sitelerinde "Falen" ilk albüm gibi görünmektedir.
          Grup "Fallen" albümüyle büyük bir kitleye ulaşmıştır.Grubun albümü 600.000 satıp Billboard ilk 10'a girmiştir.Cristian-Rock kitlesi tarafından çok sevilip başarı grafiği hızla yükselişe geçince bu kitleye hitap eden müzik marketlerinden toplatılmış.Amerika'da Hristiyan Rock şeklinde bir olgu vardır.Dini temalar işleyen gruplar büyük ilgi toplar.Sadece bu türe endekslenmiş plak dükkanları, radyolar ve festivaller var fakat grup üyeleri kendilerini gotik tarzını kabul etmedikleri gibi yalnız bu kitleye hitap ediyor durumuna gelmek istemedikleri için bu tür dükkanlardan albümlerini toplatma kararı almışlardır.Şarkılarda çoğunlukla aşk ve çaresizlikle birlikte karanlık temaları dikkati çekiyor.
          Evanescence piyasadaki diğer nu-metal veya goth gruplarından çok farklıdır.Grup:"Öfke dolu gençlerin hazırladıkları, önceden paketlenerek satışa sunulmuş gibi duran çok albüm var piyasada Biz böyle değiliz.Bir görüntü satmaya çalışmıyoruz, sadece kalbimizdekileri yazıyoruz."diye açıklıyorlar.
          Grup turnedeyken Ben Moody grubu terketmiştir.Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratırken bazıları için de sevinç yaratmıştır!Ben Moody Avril Lavigne'ın bir ara gitaristliğini yaparken grup devam etme kararı alarak  turneye kaldığı yerden devam etmiştir ve Ben Moody'nin yerine Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo geçmiştir.2004 yılının Kasım ayında unutulmaz Paris konseri görüntüleriyle oluşan "Anywhere But Home" adında bir konser albümü çıkarmışlardır.
          İlk albümleri bu kadar patlama yarattıysa iler ki albümleri nasıl olacak düşünemiyorum...Dinleyicileri her geçen gün artan, tarzıyla, müzik kalitesi ve sarf ettiği cümleleriyle gönüllerde taht kuran gruptan daha fazlası da beklenemez zaten.Bizde Evanescence varoldukça hep arkalarında olacağız.Kalitesinden taviz vermeyen grubun müzikleriyle büyümeye devam edeceğiz...
#1 - Ocak 02 2006, 18:42:45
« Son Düzenleme: Ocak 17 2006, 20:55:53 Gönderen: tuu_cem »

bende çok severim ama grup dağılmadan önce daha iyiydi ben' severim ben ^-^
ekleme: dağılma derken ben moody nin ayrılmasını kastetmiştim. :)
#2 - Ocak 02 2006, 18:44:21
« Son Düzenleme: Şubat 05 2007, 14:49:58 Gönderen: df_grint »

...
#3 - Ocak 02 2006, 19:45:43
« Son Düzenleme: Eylül 20 2007, 21:53:55 Gönderen: BuzROck »
İmzanız kural dışı.

T!Z!C!K

ben moody gruptan ayrıldı diye herşey bitmedi eminim yeni albümde eskisi gibi kaliteli olacaktır hatırladığım kadarıyla martta çıkıyodu albüm bu kadr aydınlanma yeter size  :4
#4 - Ocak 02 2006, 22:34:21

bencede ben moody gitti die grup kötüleşmedi kesin toparlarlar kndilerini çoook iiler çünkü...amy nin sesi oldkça pk bişi olmazzzzz
#5 - Ocak 06 2006, 13:33:32
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

O0 O0 O0 beğeniorummm

bi kaç tane de resim koyayım  bari :D

[eklenti yönetici tarafından silindi]
#6 - Ocak 06 2006, 15:34:27
Yalnızlık Derin Bir Sancı Şimdilerde Yüreğimde..

ya kızın sesi harıka grup güzel hepsi guzel işte daha ne olsun
my ımmortal ve hello şarkıları benı cidden etkıleyen çok hoş şarkılar çok durgun sade olup bu kadar derınlıklere goturen bi şarkı olamaz piyanodan çıkan o sade notalar ve kulagımda çınlayan o harıka ezgiler yok muu!!!!
ya bu arada canlı performansları çok kotuymüş ole dıyolar:((((
#7 - Ocak 06 2006, 21:09:18

evet ya sarkilari gercekten cok guzelllllll
#8 - Ocak 07 2006, 16:31:10
hayallerime yuzmeyi ogrettim
suya dustuklerinde yuzecekler :)

ya ben burda size katılamıcam ark lar ok evanescence ei bi grup...ama hatrladıım kadaryla grubun hit alan şarkılarını  BEN yasmıştı yeniden ööle şarkıları bulabilcekller mi...ben yeni albümün bu kadar başarılı olcaanı anmıorum

live lara gelince de 2004 de fln my ımmortal ın live performance ını clip yapmışlardı yane 2. kere o da live dı...ama çoookk gselld,i yane pek bi fark yoktu orjinalinden ama belki üzerinde oynamışlardr piyasaya wermeden önde

eet amy nn sesi çok gsell ama şarkı söölerken suratı ööle 1 hal alıoki sanki...............yane muhahaanladınız sis anladınızzzzz muhaha muhaha
#9 - Ocak 08 2006, 20:06:39

ya ben burda size katılamıcam ark lar ok evanescence ei bi grup...ama hatrladıım kadaryla grubun hit alan şarkılarını  BEN yasmıştı yeniden ööle şarkıları bulabilcekller mi...ben yeni albümün bu kadar başarılı olcaanı anmıorum

live lara gelince de 2004 de fln my ımmortal ın live performance ını clip yapmışlardı yane 2. kere o da live dı...ama çoookk gselld,i yane pek bi fark yoktu orjinalinden ama belki üzerinde oynamışlardr piyasaya wermeden önde

eet amy nn sesi çok gsell ama şarkı söölerken suratı ööle 1 hal alıoki sanki...............yane muhahaanladınız sis anladınızzzzz muhaha muhaha

''eet amy nn sesi çok gsell ama şarkı söölerken suratı ööle 1 hal alıoki sanki...............yane muhahaanladınız sis anladınızzzzz muhaha muhaha''

sende o şekilde bi ses tonuyla şarkı sölesen eminim senn yüz ifadende öle olurdu

sen bülent ersoyun sarkı sölerken hiç yüz ifadesine dikkat ettin mi?? :)
ya çoğu rock yapanlrn yüs ifadesi o şeklde deişiyo şebo nunkide öle oluyo dikkat et sende fark edersn ;)
#10 - Ocak 13 2006, 11:19:53
İmza kural dışı.

Anlaşılan amy bizi koparmak için yaratılmış :) Sesi çok güzel çok tize inmeside adamı koparıyo zaten....
#11 - Ocak 14 2006, 10:50:51
saplanmış kalbine şuursuz oklar yine.
kim bilir, kim sorar halini?

..
#12 - Ocak 14 2006, 22:16:27
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:09:13 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

..
#13 - Ocak 17 2006, 01:45:08
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 15:06:34 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

ben buraya girdiimden beri amy dinliorum valla koptum hello,breathe no more şarkıları süper bu şarkıları dinlemeenlere tavsiye ederim ayrıca klip çektii şarkıları da süper ben de o kadar çok resmi var ki ona hayranım :ask :ask :gitar
#14 - Ocak 22 2006, 15:50:32
çarşı burda.Nerde?Aha burda

T!Z!C!K

amy lee kendide güzel seside yeni albümü çok merak ediyorum inşallah fazla bekletmezler bu arada benim en çok sevdiğim eva parçası GOİNG UNDER
#15 - Ocak 22 2006, 16:00:42

going under da çok güzel ama galiba ben mody gruptan ayrıldı ve grup daaldı o anastacia ile yaptıı düetten sora ??? :'(
#16 - Ocak 22 2006, 16:03:28

T!Z!C!K

doğru ben moody ayrıldı ama eva  ben moodysizde yapabilir ki yapıcak zaten benin yerine başkası geldi ayrıldığında çok kızmıştım pis tombiş  muhaha
#17 - Ocak 22 2006, 16:07:44

sana tamamen katılorum bu adam heralde insanların öfkesini nasıl kazanrm hayatımı nasıl mahvederim die düşündü ve bööle yapmaa karar verdi hem amy seether ile olan düetiile de çok başarılı olmustu
#18 - Ocak 22 2006, 16:12:37

T!Z!C!K

aa nerden getirdin şimdi aklıma neydi o şarkının adı broken m??ydı dinliyim bari  :4
#19 - Ocak 22 2006, 16:17:08

eeeeeveeet çok güzel şarkı :ask
#20 - Ocak 22 2006, 16:19:02

şarkılarının çok güzel olmasıyla beraber sony müzikle çalışması çok büük avantaj ve zaten çoook güzel olan sesini bu saede daaii kullanıo kıza hersey yakışıo
#21 - Ocak 22 2006, 16:39:36

tabi ki olmaz ama kalite bi şekilde kendini belli edio yanlış anlaşılma olmasın amy nin şarkılarınn güzelliinde bunun etkisi yok amy tabi gerekli ii olması için ama ben ufak da olsa tarzını fln etkileebileceini düşünüorum bu olumlu olur olumsz olur bişi diemem ama ben amy i hep sevicem :ask :ask :gitar
#22 - Ocak 22 2006, 16:47:40

ben de seviorum ve bunu bi kısım ufak teknik ayrıntı yüzünden deiştirecek diilim :ask :gitar :ask
#23 - Ocak 22 2006, 16:52:58

bence amy baslı basın bi hayat tarzı yani benm için alışkanlıktan da öte bişi
#24 - Ocak 22 2006, 17:08:00

benim eski masaüstüm o resme görür görmes vuruldum gerçi şimdi green day var ama bu amy akımından yararlanıp bi daa amy koyabilirm :o
#25 - Ocak 22 2006, 17:31:07

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.