Alternatifim Cafe

Punk Rock Nedir?

Discussion started on Rock

tatlicadi

sen çok mu güzel oluon :icon
soru tekrarı ..
#51 - Şubat 14 2007, 20:26:15

_DaRkdreams_

sen çok mu güzel oluon :icon
ben normal normal giyiniyorum valla :) onlar kendilerini kasıyo bnm ihtiyacım yok bunlara.... + çok yapmacık görünüyolar  :sizo
cvp tekrarı :Ç ...       hatta bi daha yazayım daha açık :Ç kendimi kasmaya ihtiyacım yok,öyle kızlar kendilerini millete rocker gibi göstermek için kasıyolar...
umarım anlatabilmişimdir :P
kesin düşüncem bu ne kadar tartışsamda değişmez.... :Ç
#52 - Şubat 14 2007, 20:37:35

ne bilion kendilerini ööle göstermeye çalıştıklarını saflar belki de..
#53 - Şubat 14 2007, 20:58:05
imza kural dışı

_DaRkdreams_

ne bilion kendilerini ööle göstermeye çalıştıklarını saflar belki de..
bence geneli öyle ama istisnalar varsa bilemem....
#54 - Şubat 14 2007, 21:00:07

*__M-@-s-s-@-c-r-e__*

saf değil de embesil olma ihtimalleri yüksek ..

hep aynı hep aynı ..

insanın göz zevkini de bozuyorlar .. :öff
#55 - Şubat 14 2007, 21:00:35

tatlicadi

geldi sazan ..
koş koş bişi kaçırmadın ne kasması ya kasıcam ben şimdi sizi mal gibi dolaşmaktansa öle dolaşmak kasmak bin kat daha iiyii kasma düşüncesi varya siz kasılıyosunuz ..
#56 - Şubat 14 2007, 21:47:00

_DaRkdreams_

özentiler gibi dolaşmaktansa senin tabirinle Mal Mal dolaşmayı tercih ederim...
#57 - Şubat 14 2007, 21:49:22

tatlicadi

özenti derken kasettiğin o kaadr çok insan varki
kimse anasının  klarnından rock dinleyerek çıkmadı
herkes birine özenip bişiler yapıyo
bu özentiliğe takmışınız anca başkalarına özenti diyerek geçinin ilk önce kendinizi eleştirin sonra gelin özenti dicek cesareti gösterin ..
#58 - Şubat 14 2007, 21:58:51

konu punk-rock arkadaşlar pm den takılın artık.. :Ç
#59 - Şubat 14 2007, 23:38:05
imza kural dışı

forumun ROCK/METAL/BLUES/JAZZ mareşali olarak,bu başlıkta kılığı kıyafeti savunan SÜMBÜL arkadaşlara sadece gülüyorum.ben sokakta görebileceğiniz alelade KUROlardan biri gibi giyinirim,fakat bu PANKÇI damalı gençlik tarikatinin gizli üyeleri arkadaşların toptan cemaatini pantolumun cebindeki delikten çıkarırım.

müziği hayat felsefesi olarak alıp,öyle giyinmek,öyle yaşamak ve en önemlisi öyle hissetmek istereniz,BOB MARLEY,ROB HALFORD,BOB DYLAN ya da BRUCE SPRINGSTEEN gibi olmanız gerekir,her tarzın bir özü var,ve bu damalı pantollar,piercingler de punk ın özünde yok.

eğer gerçek punkçı gibi görünmekse amacınız,yırtık,eskimiş kıyafetler giyin,saçlarınıza şekil falan vermeden darmadağın çıkın sokağa,boş bulduğunuz her yerde sevişin ve alkol için.gerçek punk felsefesi ve görünümü budur.

ama müziği sadece müzikte bırakacak reşitliği sizde henüz göremediğimden,bu kadar nevi şahsına münhasır davranacağınızı da beklemiyorum tabi,orası ayrı.
#60 - Şubat 23 2007, 08:19:10

ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

emeğine sağlık paylaşm için saoll :) :)

önemli deeL :sizo
#61 - Şubat 27 2007, 20:08:32
Enjoy the silence.

chiLékk

.
#62 - Mart 04 2007, 11:24:46
« Son Düzenleme: Ağustos 14 2007, 19:09:44 Gönderen: Paranoid Android »

punk nedr ki? punk bi yaşm felsefesidr sokak gençliidr punk olmk cesurluktur kendi ruhunun içndeki pogodur aslında punk. sadece tarz yapmkla saçbaş yapmkla olmuo bu iş punk ı içnde yaşıcaksn hayatn tadını almalasn punkların renkli giynmelerinn piercingler vs. vs. apartlarn kullanılmasının tek amacı farklı olmaktr kendilerini göstermektr sınıf salklıının üstüne gitmektr 1977 sex pistols un tarzıdır onlarla başladı bu tarz ve punklar yaşadkça tarzda yaşıcak aykırı olun aykırı takılın eer sizi özenti yapmack gören varsa o onlarn problemi punkın felsefesini anlaymamalarndan kaynaklanan bi eksiklik tek lafm yazk... lafm ortaya alınmak isteyen alınır nie böle bi yazı yazdın diyp bni eleştirecek olanada tek cevabım sanane...

Punk yaşa Punk öl... ::yea ::yea ::yea
#63 - Mayıs 24 2007, 23:21:20
God Save The Sex Pistols

punk_31

zaten punkta sınırlama yoktur. o zamn adamlar kendi öfkelerini herkesin bu ne böle diyeceği kıyafetler giyerek göstermişler. sn aaa onlar böle giyiniomuş bnde öle giyiniyim en süper punk bn olıyım diyemessin. ayrıca sanki bn bu yazıyı wikipedia da okumuş gibiyim :P
#64 - Temmuz 12 2007, 23:17:24

Sum 41'i izledim geçen Tv'de... Süperdi. :Ç
#65 - Temmuz 13 2007, 11:39:06

Ramones ve Sex Pistols gibi grupların ağır, hızlı, müzikleriyle sistemi sarstıkları günlerin ardından 30 yıl geçti, ve bugün punk rock hiç olmadığı kadar büyük bir kitleye hitap eder oldu. "Pop punk" grupları, MTV'de büyük başarılara imza atarken, grup üyeleri ve dinleyiciler, geçmişteki grupların devrimci meşalesini günümüze taşımak için çok mu genç ya da acemi? Çünkü bu esnada, punk insanlara arabadan votkaya birtakım şeyler satmak için ticarileşen bir müziğe dönüşmekte ve pek çok genç için saç boyamak veya piercing takmaktan öte bir anlam ifade etmemekte. Bugünün kapitalist dünyasında, rahatsız, toplum karşıtı punk ruhu gerçekten canlı kalabilir mi?

işte aradığım kısım...ve cevabı kesinlikle HAYIR olan kısım.piercing takarak gothic olduğunu sanan SALAK lar bunun aslen punk kültürüne ait birşey olduğundan bihaber gezmekteler hala. ve asıl punk olayını en çok zedeleyen bu imaj kaygısıdır.sex pistols grubunun bbc ye çıktığı zamanki kıyafetlerine bakarsanız punk kültürünün kıyafetlere önem vermediğini daha iyi anlarsınız.

ama götikler piercing takamaz die bişi de yok arkadaşlar yapmayın her ne kadar sewmesem de kendilerini :D
#66 - Temmuz 13 2007, 12:23:43
ѕєωιşє ѕєωιşє αzαℓмαz кι тєη∂єкι özgüя яυн
кσρуαℓαуαяαк çσğαℓмαz кι gєη∂єкι özgüя яυн..!
ι αм ησт ιηησ¢єηт(6)

my chemical romance da punk yapmıo mu??:S
evet mcr punk rock tarzında bi grup

emotional punk a kayıyor onlar biraz :S
#67 - Temmuz 13 2007, 12:26:20
ѕєωιşє ѕєωιşє αzαℓмαz кι тєη∂єкι özgüя яυн
кσρуαℓαуαяαк çσğαℓмαz кι gєη∂єкι özgüя яυн..!
ι αм ησт ιηησ¢єηт(6)

my chemical romance da punk yapmıo mu??:S
evet mcr punk rock tarzında bi grup

emotional punk a kayıyor onlar biraz :S
allahın emoları ya onlar sadece emo. punk flnda diil sadece emo. çnkü punk olmak onlara yakışmaz. sokakta görsem dalıcaım insancıklardır...
#68 - Ağustos 14 2007, 19:02:12
God Save The Sex Pistols

_DaRkdreams_

Punk demek Ramones demektir Sex Pistols demektir buna bağlı olarak damalı pantolonlar değil yırtık jeanler demektir...

:artis

Yırtık pantolon satılmıyor artık am bulursam alacam  (6)
#69 - Ağustos 14 2007, 19:39:09

kendin yırt  (6) ama sex pistolsun london konserlerini izlersen hep görürsün ekoseli pantolonlar vardır misal johnny rotten ondan ekoseninde punkta önemi vardr tarz bakımından :)
#70 - Ağustos 15 2007, 22:05:39
God Save The Sex Pistols

punk=>ramones-sex pistols- the clash
#71 - Ağustos 19 2007, 10:17:00
« Son Düzenleme: Ağustos 19 2007, 10:19:04 Gönderen: punkreas »

_DaRkdreams_

Punks Not dead desemde punk can çekişiyor şuanda  (6)
Bir Offspring , Patti ve Bad religion kaldı

Offspring e bitiyorum zaten ya yok böyle bir grup  (6) (6)
Good şarlatan v.b gruplar Punk Rock'ın kalitesini düşürmekte...  :haydut
#72 - Ağustos 19 2007, 15:26:35

667_XenonX

Rock'ın Punk Olanı...
#73 - Ağustos 19 2007, 15:37:10

Punk demek Ramones demektir Sex Pistols demektir buna bağlı olarak damalı pantolonlar değil yırtık jeanler demektir...

kendin yırt daha güzel olur  :sizo
#74 - Ağustos 20 2007, 01:00:51
  zuhaha Kıyamet Gelsede Kopsak  zuhaha

_DaRkdreams_

kendin yırt daha güzel olur  :sizo
Bütün pantolonu yırtarım ben beceriksizin tekiyim :4
#75 - Ağustos 20 2007, 18:42:34

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.