Alternatifim Cafe

Albüm Haberleri...

Discussion started on Pop

albüm haberlerini bi baslık altında toplayınız(:
#1 - Ekim 30 2006, 10:42:12

ee kimse yazmamış ben yazayım bari  :muhah

Nazan Öncel'in yepyeni albümü çıktı 7n bitirdin...

Track Listesi şöyle :

1  Aşkım Baksana Bana 03:47
  2  Omzumda Ağla 04:06
  3  7 n Bitirdin 03:54
  4  Ekilmekteyim 03:30
  5  Zehirli Sarmaşık 03:38
  6  Bırak Konuşsunlar 03:40
  7  Utan 02:45
  8  El Kızı 03:41
  9  Bittimse Bittim 04:11
  10  Anlat Arkadaşım 03:37
  11  Direkten Döndüm 03:03
  12  Kış Baba
#2 - Ekim 31 2006, 01:20:11
Sana Bir Yalnızın Gözünüden Çaldığım Bir Kaç Damla Yaş Yolladım Bu Sabah Ben İyi Bak Ona...

AmY

Türkiye’nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, 10 yıl sonra yeni albümü ile dinleyicileriyle buluşuyor. “AGU” isimli albüm 10 Nisan 2006’ da DMC etiketi ile müzik marketlerdeki yerini alıyor.

“Muaf”, Milli Park”, Vurgun Yedim”, “Amanın Aman”, “Sarı Laleler”, “O Neydi O”, “Ne Bileyim Ben”, “Gündüz Rüyası”, “Silmez Gibisin”, “Biz İstersek” ve “Olduramadım” isimli şarkılardan oluşan albümde, MFÖ; Turhan Yükseler, İskender Paydaş, Can Şengün, Gültekin, Cengiz Tuncer, Göksun Çavdar, Altuğ Öncü, Reha Koçer, Hamdi Akatay ve Ferda Özbekligil gibi müzisyenler ile çalıştı. Kayıt ve mixleri Miam, İmaj, FT ve İskender Paydaş Stüdyoları’ nda tamamlanan albümünün ilk video klibi “Sarı Laleler” isimli şarkıya çekilecek.

1) Muaf Söz: Eda Alanson Müzik: M. Alanson
2) Milli Park Söz: İsmet Özel Müzik: M. Alanson
3) Vurgun Yedim Söz: Aysel Gürel Müzik: F. Güner
4) Amanın Aman Söz: M. Alanson Müzik: Ö. Uğur
5) Sarı Laleler Söz: M. Alanson Müzik: M. Alanson
6) O Neydi O Söz: M. Alanson Müzik: Ö. Uğur
7) Ne Bileyim Ben Söz: M. Alanson Müzik: M. Alanson
8) Gündüz Rüyası Söz: M. Alanson Müzik: M. Alanson
9) Silmez Gibisin Söz: Aysel Gürel Müzik: F. Güner
10)Biz İstersek Söz: Dr Ömer Kaplan Müzik: F. Güner
11)Olduramadım Söz : Aysun Aslan Uğur Müzik: Ö. Uğur
#3 - Aralık 07 2006, 12:48:11
« Son Düzenleme: Aralık 07 2006, 12:48:50 Gönderen: AmY »

AmY

Badem / Badem
Tür: Türkçe pop

Akustik sounduyla, çok sesli vokal düzenlemeleriyle ve Karacaoğlan'ın şiirleriniz yorumladıkları parçalarla kısa sürede ilgi çeken Badem grubunun, aynı adı taşıyan ilk albümleri çıktı.
Sony Music BMG ve Taşoda Prodüksiyon ortak çalışmasıyla hazırlanan albümde 11 şarkı yer alıyor. Üstelik tüm besteler de gruba ait.

Albümdeki parçalar:

Kara Değil mi?
Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber
Sen Ağlama
Hayaller
Elif
Kalk Sevdiğim
Cennetten Beride (Yolda Neler Var)
Her An Gitmeler Üzerine
Sensiz Olmam
Kiminsin Sen?
Badem Ağacı
#4 - Aralık 07 2006, 12:49:47

Ebru Gündeş - Kaçak

01 - Hayatta Başarılar Diliyorum
02 - Mazi
03 - Kaçak
04 - Seni Unuturum
05 - Dertler Benim Olsun
06 - Mutluluklar Diliyorum
07 - Saygılarımla
08 - İyi Şanslar
09 - Gidiyorum
10 - Seni Sevmediğim Yalan
11 - Seni Sevmeyen Ölsün
#5 - Aralık 19 2006, 20:02:00

Yaşar-sevda sinemalarda
01-akdenizli
02-alıştım
03-başımda sevdan
04-beni arayabilir misin?
05-cumartesi
06-deniz yosunu
07-elde var bir
08-göz yakmayan
09-haıyrdır insallah
10-kayıkvı
11-şarkı halinde kal
12-selvi
13-sevda sinemalarda
14-yılgın

klasik yaşar albumu olmuş...
#6 - Aralık 19 2006, 20:15:44
Odun kesicinin hık diyicisi ..... :dondurma   

...
#7 - Ocak 05 2007, 11:11:47
« Son Düzenleme: Ocak 05 2007, 18:03:52 Gönderen: Pesim1sTLee »

Teomanın yeni albumu çıkacak bülent ortaçgille düet albumu sabırsızlıkla bekliyorummm
#8 - Ocak 15 2007, 17:12:13
Odun kesicinin hık diyicisi ..... :dondurma   

bilgileriniz iiçin çok saolun
#9 - Nisan 28 2007, 23:51:33
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

Hande Yener Erol Köse imzalı "Nasıl Delirdim" isimli yeni albümüyle karşımızda. Birbirinden güzel ve yepyeni 13 şarkının yer aldığı albümde Hande Yener imzalı şarkılar da var. Şarkı sözü yazmaya bu işi yapan arkadaşlarının verdiği cesaretle başladığını ve çok zevk aldığını söyleyen Hande Yener, kendisi olma yolculuğunda bir hayalini daha gerçekleştirdiğine inanıyor...

"Hande Maxi" albümünde birlikte çalıştığı Boaz Aldujeli ile "Nasıl Delirdim" için tekrar bir araya gelen Hande Yener bu kez müzik direktörü olarak Erol Temizel ile çalıştı.

"Nasıl Delirdim"in aşkın insanın başına gelen halleriyle hayatta yarattığı gücü ve değişiklikleri arayan bir albüm olduğunu söyleyen Hande Yener, "Güzel bir albüm yapmak ancak büyük bir organizasyonla ve çok çalışmayla mümkün, bu arada tesadüfi buluşmaların ve sağlam bir diskografinin başarı içindeki büyük payını unutmamak gerekir" diyor.

"Apayrı" albümün de birçok şarkısını seslendirdiği Mete Özgencil'in "Sen Anla" adlı yeni bir şarkısını da "Nasıl Delirdim"in repertuarına alan Hande, dinleyicilerini bu romantik slowla ilgili uyarırken Sezen Aksu'nun şarkısı "Kibir"in ise albüme büyük bir ihtişam kattığını söylüyor.

"Ne Yaparsın", "Şu An Erken", "Nasıl Delirdim", "Romeo", "Fırtına", "Aşkın Gücü", "Kötülük", "Kurtar Beni" isimli şarkıların dışında Hande Yener, bu albümde iki cover şarkı da seslendirdi. Olcayto Ahmet Tuğsuz'a ait Seyyal Taner'in klasikleşmiş şarkısı "Naciye" ve Anita Baker'in 80'li yıllara damgasını vuran hiti "Rapture of Love"... ya da Türkçe adıyla "Seni sevi...yorumlar yok". Bu unutulmaz şarkının Türkçe sözlerini Boaz Aldujeli ve Hande Yener yazdılar. Aranjesi ise; albümün bütün aranjelerini hazırlayan Erol Temizel'e ait. "Nasıl Delirdim" T-express studyolarında 6 aylık yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda hazırlandı.

Albümün bütün görsel konsepti Kemal Doğulu imzasını taşıyor. "Nasil Delirdim" için özel olarak tasarlanan yeni Hande Yener kıyafet ve saçlarıyla çekilen fotoğraflar görülmeye değer. Albüm kapağı bir masal kitabı olarak tasarlanmış ayrı bir dünya. Bu fikrin albümün içeriğinden doğduğunu ve tasarıma ilk gördüğü anda vurulduğunu söyleyen Hande, "Nasıl Delirdim" ve dinleyiciler arasındaki ilk temasın bu sıcaklıkta başlayacak olmasını bütün ekibin aralarında yarattığı samimi iletişime bağlıyor.
#10 - Mayıs 01 2007, 17:19:53

Eylem 1,5 -  2 ay içinde 1 veya 2 şarkılık single albüm yapacağını açıkladı . .
#11 - Temmuz 04 2007, 20:52:40

Gökhan Özen-Resimler&Hayaller
1.Ağlamak sırayla
2.Tövbeliyim
3.seni özledim
4.Resimler hayaller
#12 - Ağustos 06 2007, 01:16:48

5.Buraya kadar
6.inkar etme
7.kalsın
8.ikimizde kaybettik
9.tövbeliyim
10.tadı yok
11.yalan dünya
12.seni ozledım
13.aslında 2
14.ikimizde kaybettik[akustik]
15.inkar etme[akustik]
#13 - Ağustos 06 2007, 01:19:01

Zakkum-ZEhri Zakkum
1.rndg
2.ah çikolata
3.ahtapotlar
4.aglat benı
5.zehri zakkum(düet:Teoman)
6.erkek adamsın
7.kapat perdelerimi
8.hebenneka
9.yaralısın
10.anlıyorsun
11.zehri zakkum2
12.hpokondriyak
#14 - Ağustos 06 2007, 01:21:17

saolun paylaşmlr için bi de bengü yeni albüm çıkardı :P
#15 - Ağustos 18 2007, 13:49:48
Edebiyatın Bittiği Yerde Edepsizlik Başlar!  :okey

Anlamaya Çalışma, Anla...
*_* Beautiful Liar :band  

Hepsi'den sürpriz albüm: Hepsi 1+2

Türkiye'nin ilk Pop& RnB grubu olan Hepsi, ilk çıktıkları günden bu yana şarkıları, duruşları ve dizi film çalışmaları ile başarılarına başarı katmaya devam ediyorlar. İlk albümleri 2005 yılında "Hepsi 1" adı altında çıkan grubun; "Olmaz Oğlan", "Yalan", "Üç Kalp", "Herşeye Rağmen" isimli şarkıları listelerde bir numara oldu. Hemen ardından 2006 yılında "Hepsi 2" albümleri ile müzik severlerle buluşan Hepsi; "Olmaz Böyle Şey", "Kalpsizsin", "Aşk Sakızı" ve "İki Kelime" isimli şarkıları yine listelerde bir numara oldu. 2006 yazında Sezen Aksu ile beraber çıktıkları turne çalışmasında "Tempo" isimli single çalışmaları büyük ilgi gördü.

Hepsi'den sürpriz albüm; Hepsi 1+2 ( Bandana Hediyeli) özel baskı!

Hepsi'den 1+2 albümlerinin yeni tasarımı ve albümün içinde yer alan Bandana ile sınırlı sayıda basılan "Hepsi 1+2" albümü müzik marketlerde...
#16 - Ağustos 19 2007, 09:58:54
« Sarhoş olmadan çekemem bu fani dünyayı... »

DJ Hüseyin: "You Dance From İstanbul"

"My Imagination" ve "Miracles" adlı albümleriyle Türk dans müziğine yeni bir soluk getiren DJ Hüseyin Karadayı'nın üçüncü albümü "You Dance From İstanbul" çıktı. 18 şarkıdan oluşan albümde ünlü DJ'in aranje ettiği, Türkiye'nin en önemli sanatçılarının şarkılarının remix'leriyle, 2007'nin en popüler yabancı dans parçaları yer alıyor.

Albümün dikkat çekici remix'leri arasında Tarkan'ın İngilizce albümündeki "Touch" adlı parça, Ajda Pekkan'ın efsane şarkısı "Yaz Yaz Yaz", Sezen Aksu'nun "Şarkı Söylemek Lazım"ı, Ferhat Göçer'in "Cennet"i ve Burak Kut'un son albümünün çıkış parçası "Komple" de bulunuyor. Albümde ayrıca, Melis Sökmen'in yorumuyla özdeşleşen "Autumn Leaves" adlı parça da var...
#17 - Ağustos 19 2007, 10:01:19
« Sarhoş olmadan çekemem bu fani dünyayı... »

www.gokselle.net burdan görebilirsiniz dayımın albümünü
#18 - Ağustos 26 2007, 01:47:32

Özlem Gezer'in Kölem Ol adlı süper single si çıktı Albümdeki Şarkılar

1 Kölem Ol
2 Güneşim
3 Yaz Geldi
4 Kölem ol (Remix)

www.oncumuzik.com da albüm demosu ve satın alabilme imkanı bulunuyor

www.ozlemgezer.net
#19 - Eylül 05 2007, 13:41:44

NEV'in de albümü çktı=) ışığım we gölgem...
çok güzel olduğu söylenior ama pek bilgim yok ne yazık ki=((
#20 - Eylül 10 2007, 00:19:27
HayatıMa giReN herKese, yaşaNmış heRşeye...
Teşekkürler! büyüyoruM sizinLe...

...cadisila...

sürmeli çocuk

tarkanın albümü kurban bayramına doğru çıkıyorr
#21 - Ekim 22 2007, 23:17:58

newin albümü süper olmuş sukut u hayal :)
#22 - Ekim 30 2007, 23:39:45
Sesimi duyan yok, elimi tutan yok
Ağlasam, yalvarsam, bağırsam
Bir şey farketmez

TAN-SÖZÜMÜ TUTAMADIM

1-SÖZÜMÜ TUTAMADIM
2-NELER NELER(CLUB VERS.)
3-NELER NELER
4-GEÇER
5-YAĞDIR GÜNAHLARI
6-YAĞDIR GÜNAHLARI(CLUB VRS.)
7-SANA BÖYLESİ YAKIŞIR
8-BELKİ MERAK ETMEZSİN
9-DOĞUM GÜNÜ
10-ZİYAN
11-KIZILCA GÜNEŞ
12-BIKTIM SENDEN
13-MİRACLE
14-AŞKIM AŞKIM

HER BİRİ MUHTEŞEM HER BİRİ DUYGULARIN KALEME DÖKÜLMÜŞ ŞEKLİ DİNLEYİN TÜ MÜZİK MARKETLERDE.........
#23 - Aralık 31 2007, 10:55:09

pop  dnyasında herkes bi acayip canım en iyi grubu ben 4 yüz ilan ediyorum kabul edenleri seviyorum sizleride hemen üzülmeyin neyseeeee....benden bu kadar bye
#24 - Şubat 15 2008, 15:59:03

şunuda geçmeden olmas ben beyonceye hayranım onun hakkında herşeyi yazan bir konu yazıcam sizlerde davetlisiniz
#25 - Şubat 15 2008, 16:01:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.