Alternatifim Cafe

Katatonia!

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Rock ve metal adına dinlenmesi gereken bi grup bence ozellikle gone ve sweet nurse sarkıları cok guzel aranızda katatonia seven varsa yorumları bekliyorum ki insallah vardr  :4 :4

bi kac tane videosuda var  :4

MURDER = http://www.youtube.com/watch?v=EDXrou1qKE4&mode=related&search=
İstanbul konseri = http://www.youtube.com/watch?v=lEIMMQNPUBw&mode=related&search=
My Twin = http://www.youtube.com/watch?v=hajIklde934
Compilation = http://www.youtube.com/watch?v=w360Um3duUw&mode=related&search=
#1 - Eylül 10 2006, 15:43:25
« Son Düzenleme: Ocak 18 2007, 15:54:13 Gönderen: VeLeD-i MeTaL »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

buRcHu

benm dinLediim sadece sweet nurse  :okey
harbyden iiLer ::yea ::yea
#2 - Eylül 10 2006, 15:54:19

katatonia ! denildiginde 800 kere düşünüm bu adamlar ne yapiyor denilmeli bence kusursuz melankolik ezgilerle suslenmis tum sarkilarini dinlemeden gune baslamiyanlardanim kiii my twin ile cosup headbang yapmak ayrıcaliktir !
#3 - Eylül 24 2006, 13:32:29

canozgur_91

süper bi grup ya özellikle Teargas şarkılarına bitiyorum...
#4 - Eylül 24 2006, 13:41:09

Daha fazla bilgi ( biyogragi-disografi) verirseniz iyi olur. Aksi taktirde kilitenecektır...
#5 - Eylül 27 2006, 15:17:26

Biyogragi

Katatonia, İsveç, Stockholm çıkışlı Doom/Dark Metal grubudur. 1991 yılında Jonas Renkse (bkz.Lord Seth) ve Anders Nyström (bkz.Blakkheim) tarafından kurulmuştur.

İlk demoları Jhva Elohim Meth ile metal piyasasında ses getiren grup, ardından ilk EP Jhva Elohim Meth...The Revival ve ardından ilk albümleri Dance Of December Souls'u yayınladı. İlk albümün getirdiği başarı, grubun tanınmasını kolaylaştırdı. Ardından For Funerals To Come EP çıkaran grup, 1996 yılında kariyerlerinin en önemli albümlerinden olan Brave Murder Day'i yayınladı. Jonas Renkse'nin sesinde sorun olması nedeniyle vokalleri Opeth vokalisti Mikael Akerfeldt'in üstlendiği albüm, Doom/Death Metal tarzının en önemli albümlerinden kabul edildi.

Brave Murder Day'den sonra Sound Of Decay EP çıkaran grup, kısa süreli ayrılık yaşadıktan sonra tekrar aktif müzik hayatına döndü ve 1998'de Discouraged Ones albümünü çıkardı. Depresif bir albüm olan Discouraged Ones, ayrıca grubun Doom Metal köklerini tamamen bıraktığı albümdür. Grup, Discouraged Ones ile beraber daha alteratif tarzlara kaymıştır. Konserlerinde Discouraged Ones öncesi albümlerden çalınan tek şarkı ise Brave Murder Day albümünden Murder adlı şarkıdır.

Brave Murder Day'den sonra çıkardığı albümlerde, tarzını sürekli geliştiren Katatonia, Stoner Rock, Modern Rock, Dark Metal gibi türlerde albümler çıkarmış ve asla kalitesini düşürmemiştir. Özellikle 2003 tarihli Viva Emptiness ve 2006 yılında çıkan son albümleri The Great Cold Distance ile bu müzikal gelişimlerini sürdürmüş ve tamamen Dark Metal tarzına yönelmişlerdir.

Grupta,Discouraged Ones albümüne dek stüdyo kayıtlarında vokalin yanında ve bateri görevlerini de üstlenen Jonas Renkse'nin yerine bateriye Tonight's Decision albümünde Dan Swanö eşlik etmiştir, Last Fair Deal Gone Down albümünden itibaren ise Daniel Liljekvist bateri görevini üstlenmektedir. Brave Murder Day albümünün kayıtlarında kadroya gitarist Fred Norrman eklenmiştir. 1999 yılında ise Fred Norrman'ın kardeşi Mattias Norrman bass gitarist olarak kadroya katılmıştır. Jonas Renkse ile grubu kuran Anders Nyström ise aktif olarak grupta yeralmaktadır. Bu kadro Katatonia'nın güncel kadrosudur.

Türkiye'ye ilk olarak 2001 yılında gelerek konser veren grup, daha sonra 2004 yılında Rock The Nations II festivaline katılmış, en son ise 24 Haziran 2006 tarihinde Yedikule Zindanlarında gerçekleşen Mute Fest'te sevenleriyle buluşmuştur. Eylül 2006'da grup, ülkemizde dört kenti kapsayacak bir turne yapacaktır.

Mevcut Üyeler

* Jonas Renkse ("Lord Seth") - Vokal (1991 -)
    * Anders Nyström ("Blackheim" ya da "Blakkheim") - Gitar (1991 -)
    * Fred Norrman - Gitar (1994 -)
    * Mattias Norrman - Bas (1999 -)
    * Daniel Liljekvist - Davul (1999 -)

#6 - Ekim 25 2006, 10:25:39

canozgur_91

biyografi için teşekkürler... bu arada konunun başlığında katantonia yazıyo katatonia değil mi grubun adı :)
#7 - Ekim 25 2006, 13:31:12

biyografi için teşekkürler... bu arada konunun başlığında katantonia yazıyo katatonia değil mi grubun adı :)

ewt ya buyuk rezillik  :muhah yanlıs yazmısım  :muhah uyardıgın içn saol.... :kisss
#8 - Ekim 28 2006, 15:45:31
« Son Düzenleme: Ekim 28 2006, 16:01:09 Gönderen: VeLeD-i MeTaL »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bi Kaç Resim...

#9 - Ekim 28 2006, 16:12:32
Mercey.

canozgur_91

ewt ya buyuk rezillik  :muhah yanlıs yazmısım  :muhah uyardıgın içn saol.... :kisss
yok ya ne rezilliği her insan hata yapar (6) önemli değil... :)

fotolar da çok güzelmiş bu arada teşekkürler..
#10 - Ekim 28 2006, 22:53:55
« Son Düzenleme: Ekim 28 2006, 22:55:04 Gönderen: Nightmare. »

canozgur_91

Reklam olmazsa bi bakın derim Katatonia Türkiye Fan Sitesi.. Daha yeni kurulmuş sanırım ama içerik gayet sade ve hoş...

www.katatonia-tr.com

Ayrıca önerdiğim şarkılarını da yazayım...

My Twin, Teargas, Complicity, Rainroom, Elohim Meth, Evidence, Scarlet Heavens  :yeah
#11 - Kasım 21 2006, 16:27:18
« Son Düzenleme: Kasım 21 2006, 16:30:05 Gönderen: Nightmare. »

Reklam olmazsa bi bakın derim Katatonia Türkiye Fan Sitesi.. Daha yeni kurulmuş sanırım ama içerik gayet sade ve hoş...

www.katatonia-tr.com

My Twin, Teargas, Complicity, Rainroom, Elohim Meth, Evidence, Scarlet Heavens  :yeah

paylaşımın için eywallah :4
#12 - Kasım 21 2006, 16:51:38
Mercey.

canozgur_91

www.katatonia-tr.com

paylaşımın için eywallah :4
önemli değil, görevimiz  :D buldukça bişiler eklerim zaten, hastayım bu gruba..
#13 - Kasım 21 2006, 16:54:58

severiz kendilerini..
my twin adlı şarkıyı zaten anlamaya gerek yok sürekli dilimde..sonra da help me disappear gelir..
dinleyin pişman olmazsını gruplarından biri yani  :Ç
dipnotçuk:resimler için tesekkür  :sizo
#14 - Aralık 25 2006, 17:58:25
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

canozgur_91

...
#15 - Ocak 07 2007, 13:31:13

resimler cok guzelmiş saol bizimle paylaştıgın için  :sizo
#16 - Ocak 07 2007, 13:33:08
Mercey.

canozgur_91

resimler cok guzelmiş saol bizimle paylaştıgın için  :sizo
Ne demek, görevimiz :nohashas Buldukça koycam zaten :Ç
#17 - Ocak 07 2007, 13:35:30

canozgur_91

Biraz daha foto... :urfa
#18 - Ocak 07 2007, 14:07:24

sen de olmasan çekilmez buralar :sizo
#19 - Ocak 07 2007, 14:10:54
Mercey.

canozgur_91

Eywallah :Ç
#20 - Ocak 07 2007, 14:14:37

tatlicadi

evidence güzel şarkı
#21 - Ocak 07 2007, 21:40:32

DİSKOGRAFİ

Dance Of December Souls (1993 // No Fashion)

Seven Dreaming Souls
Gateways of Bereavement
In Silence Enshrined
Without God
Elohim Meth
Velvet Thorns (of Drynwhyl)
Tomb of Insomnia
Dancing December

Brave Murder Day (1996 // Avantgarde Music)

Brave
Murder
Day
Rainroom
12
Endtime

Discouraged Ones (1998 // Avantgarde Music)

I Break
Stalemate
Deadhouse
Relention
Cold Ways
Gone
Last Resort
Nerve
Saw you Drown
Instrumental
Distrust

Tonight's Decision (1999 // Peaceville)

For my Demons
I am Nothing
In Death, a Song
Had to (Leave)
This Punishment
Right into the Bliss
No Good Can Come of This
Strained
A Darkness Coming
Nightmares by the Sea
Black Session
No Devotion
Fractured

Last Fair Deal Gone Down (2001 // Peaceville)

Disposession
Chrome
We Must Bury You
Teargas
I Transpire
Tonight's Music
Clean Today
The Future of Speech
Passing Bird
Sweet Nurse
Don't Tell a Soul

Viva Emptiness (2003 // Peaceville)

Ghost of the Sun
Sleeper
Criminals
A Premonition
Will I Arrive
Burn the Rememberance
Wealth
One Year from Now
Walking by a Wire
Complicity
Evidence
Omerta
Inside the City of Glass

Brave Yester Days (2004 // Avantgarde Music)

CD - 1
Midwinter Gates (Prologue)
Without God
Palace of Frost
The Nothern Silence
Crimson Tears (Epilogue)
Gateways of Bereavement
Velvet Thorns (of Drynwhyl)
Black Erotica
Love of the Swan
Funeral Wedding
Shades of Emerald Fields
For Funerals to Come
Epistel
CD - 2
Murder
Rainroom
Nowhere
At Last
Inside the Fall
Untrue
Nerve
Saw you Drown
Quiet World
Scarlet Heavens

The Black Sessions (2005 // Peaceville)

CD - 1
Teargas
Right into the Bliss
Criminals
Help me Disappear
Nerve
The Future of Speech
Ghost of the Sun
I am Nothing
Deadhouse
Passing Bird
Sleeper
Sulfur
No Devotion
Chrome
A Premonition

CD - 2
Dispossession
Cold Ways
Nightmares by the Sea
O How I Enjoy the Light
Evidence
March 4
I Break
For my Demons
Omerta
Tonight's Music
Stalemate
Wait Outside
Fractured
Sweet Nurse
Black Session

DVD
Ghost of the Sun
Criminals
Teargas
I Break
I am Nothing
Sweet Nurse
Tonight's Music
For my Demons
Chrome
The Future of Speech
Complicity
Burn the Rememberance
Evidence
Deadhouse
Murder

The Great Cold Distance (2006 // Peaceville)

Leaders
Deliberation
Soil's Song
My Twin
Consternation
Follower
Rusted
Increase
July
In the White
The Itch
Journey through Pressure

#22 - Ocak 18 2007, 16:24:50
Mercey.

canozgur_91

Oooo çok güzel oldu bu emeğine sağlık :D
#23 - Ocak 18 2007, 17:52:07

önemli değil  :sizo
#24 - Ocak 18 2007, 17:56:45
Mercey.

şarkıları bilgisayarda vardı hiç dinlemezdim :Ç bi gün can sıkıntısından dinledim ve tonight's music şarkılarıyla onnara bağladım  (6) en çok sevdiğim parçalarıdır ztn tonight's music...vokalistlerinin seside çok hoşuma gidio :ask
#25 - Ocak 25 2007, 16:32:38

canozgur_91

şarkıları bilgisayarda vardı hiç dinlemezdim :Ç bi gün can sıkıntısından dinledim ve tonight's music şarkılarıyla onnara bağladım  (6) en çok sevdiğim parçalarıdır ztn tonight's music...vokalistlerinin seside çok hoşuma gidio :ask
Harbiden Jonas'ın mükemmel bi sesi var...
#26 - Ocak 25 2007, 17:54:23

Im nothing
help me

bu 2 şarkılarına bitiyorum
#27 - Ocak 26 2007, 18:17:15
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

canozgur_91

Im nothing
help me

bu 2 şarkılarına bitiyorum

Eet I'm Nothing süper bi şarkı...
#28 - Şubat 20 2007, 23:02:43

i am nothing e +100...00

beni benden alan sözleri ve gün aşırı dinlenmezse rahatsızlık yaratacak müziğiyle çok sevdiğim şarkıdır kendisi.sözlerini de yazalım da görülsün güzelliği  ;)

tonight i'm nothing
it doesn't matter where i've been
delay of reaction is
the unseen movie of this life

i remember one of my friends
telling me to go ahead

water on every side
there's a dead spot in my eye
if i listen close at night
there's something coming my way

like someone called my name
but i didn't care to look that way
i just fixed my eyes into the crowd
it would have been strange to turn around

if you would tell me that i was someone
then for a second i would think
just like i would try to consider
how it would feel to know

i have to get on with this
it's a decision for tonight
out to look for chances
it is murder of my mind

once i was someone new
i was chosen for a while
then with time i am changing
at least that is what they say

what is worth with being here
i pray so often for a change
!!
#29 - Şubat 21 2007, 16:18:28
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

En sevdiğim gruplardan biri.

Sweet nurse, gone,teargas, rainroom şarkıları güsel.

I'm nothing süper..!
#30 - Şubat 21 2007, 17:37:12

çok iyi kaliteli bi grup help me disappear, my twin, murder...
#31 - Şubat 21 2007, 17:59:19
Yine de ben toplardım yerlerden kalbimin kırıklarını!Sırf ayaklarına batmasın diye!!!

i am nothing,gone,murder,my twin favorilerim güzel şarkıları var
#32 - Şubat 28 2007, 21:36:01
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

tonight's music şarkıları çok hoşuma gidio=)
#33 - Mart 07 2007, 19:16:17
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

canozgur_91

Biraz foto koyasım geldi. (6)
#34 - Haziran 07 2007, 13:06:29

canozgur_91

Bu da Katatonia'nın son videosu ' July ' :

http://www.youtube.com/watch?v=gLEogbdozHc
#35 - Haziran 07 2007, 13:11:03

canozgur_91

The Great Cold Distance albümü röportajı:

Katatonia'da gökgürültüleri eşliğinde bir değişim söz konusu! 13 Mart'ta çıkmış olan yeni albümleri The Great Cold Distance,
grubun 1996'da yayınlanmış olan Brave Murder Day albümlerinden bu yana çıkardıkları en agresif albüm. 2003'te çıkardıkları
Viva Emptiness, grubun içinde hapsolmuş öfkenin bir kez daha gün ışığı görmeye başlamış olduğunun kanıtıydı zaten. Grup
her ne kadar son on yılda yaptıkları daha 'herkese açık' sound sayesinde fanlarının sayısını arttırabilmişse de, eskilere dönmeleri
gerekli bir değişmeydi. Çünkü her ne kadar popüler olsalarda Discouraged Ones, Tonight's Decision ve Last Fair Deal Gone Down gibi
albümleri grubun müzikal açıdan kendilerini geliştiremedikleri bir dönemi yansıtmakta. Yine de bu formül tutmuştu ve kimse
şikayetçi değildi. Ama sanırız değişim zamanı geldi.

"Katılıyorum" diye söze başlıyor grubun frontmani Jonas Renkse. "Bahsettiğiniz albümler, farklı olguları temsil etselerde
aynı tatda olduklarından bir 'üçlü' olduklarını söyleyebiliriz. Viva Emptiness albümü için beste yapmaya başladığımızda Last Fair Deal Gone Down
için turneleri yeni bitirmiştik ve anlamıştık ki bestelerin daha sert kısımları canlı olarak kulağa daha da güzel geliyor. Böylelikle
müzikte daha sert bir sound kararına dönüş kararını almış olduk."

Bu 'daha sert bir sounda dönmek' deyimi az bile kalmakta. The Great Cold Distance'da daha önce göstermedikleri bambaşka bir öfke
ve kesinlik var. "Aslında hiç bir zaman oturupta daha teknik birşeyler yapmalıyız diye düşünmedik. Kendimizi aşmak istedik her zamanki gibi.
Daha karmaşık bir yol izlemek daha doğal geldi bu kez. Bugüne kadar şarkılarımız hep basit oldu. Bu kötü bir şey değil. Ama birkaç yıldır
bunu yapıyoruz zaten. Biraz daha farklı birşeyler yapmak istedik. Abartacak kadar değil ama, ilginç olacak kadar. Grup için güzel bir deneyim
oldu, daha önce yapıldığını da sanmıyorum. Mesela Meshuggah gibi bir gruptan agresif ve extrem vokal beklersiniz, ama biz bunu
kendimizce yapmak istedik ve bence clean vokalin farkından dolayı gerçekten de güzel oldu."

Böylesine güçlü bir müzik dünyaya kendisini gösterirken doğru yansıtılmayı hakediyor. Gerçektende albüm fotorafları Katatonia'nın
kendilerini 14 yılın ardından nasıl gördüklerini binlerce kelimeden iyi açıklıyor. Grup arka planda tıpkı Entombed'un 90'ların başlarında
kullandığı gibi büyük beyaz bir haçla siyah giysileri, belli belirsiz bakışları ve yüzleriyle hala "metal" olmanın ne demek olduğunu özetliyor.
Jonas: "O haç burada, Stockholm'de çok büyük bir mezarlıkta bulunuyor ve onu bilmeyen yok diyebiliriz. İlk başta Entombed'da aynı şeyi
yaptığı için haçın önünde resim çekilmemekten yanaydı kararımız. Oraya vardığımızda mezarlığın başka yerlerinde resimler çekildi, sonra inanılmaz büyük
bir haç olduğu için kendimize saklamak adına bir kaç tanede onunla çekildik. Resimleri gördüğümüzde inanamadık ve neden kullanmayalım ki
dedik. Eski günlere bir selam ve Entombed'a da bir saygı niteliğinde oldu. Zaten ilk başladığımızda büyük Entombed hayranlarıydık."

Albüm hazırlanırken de kendinize güveniniz bu kadar yerinde miydi? "Her yeni albümün hazırlığında heyecanlanırız. Sonuçta ortaya nasıl bir şey
çıkacağını bilemezsiniz. Zaman ilerledikçe herşey daha da netleşir ve kolaylaşır. Beş altı şarkı ana hatları ile ortaya çıktığında zaten
tüm albümün nasıl bir şekil alacağı yolunda bilginiz olmaya başlar. My Twin şarkısını bestelerken onun yeni bir Teargas olacağını
biliyorduk. En başından belliydi bu". My Twin'i, yani albümden çıkan ilk single'ı dinlerken anlıyoruz ki bu bir klasik son dönem Katatonia şarkısı.
"Kesinlikle, ben de öyle düşünüyorum" diyor vokalist. Peki ya tuhaf bir şarkı olan Soil's Song? "O şarkı konusunda şüpheliydik.
Bizim de kulağımıza vokallerden önce de sonra da garip gelmişti. İnsanlar hemen dinleyip geçsinler diye albümde başa bir yerlere koyduk zaten.
Albümü dinlettiğimiz herkes 'o öldürücü şarkı neydi?' tepkisini verdi ama o şarkıyı duyar duymaz. July adlı parça da hafif mistik
sözleriyle diğerlerinden hemen ayrılıyor. "Sanırım o parçayı temmuz ayında stüdyoda yazmıştım. Biz yaz gecesi insanın kendini kötü hissetmesinden bahsediyorum
orada. Kış aylarında depresyonda olmak kolaydır. Ama yazın depresyonda olmanın daha zor yanları vardır bence."

Jonas'la 8 yıl önce yapılmış bir röportajda bazı grupların depresyonu biraz fazla hevesle anlattıklarını söylediğini hatırlatıyorum. "Evet
bunu söylediğimi hatırlıyorum. Ben çok büyük şeyler hakkında yazamam mesela. Herşeyi olabildiğince gerçekçi anlatmayı seçmişim. July mesela
kaybedilmiş bir aşk için yazılmış bir şarkı değil. Ama kırık kalp temalı. Farklı bir çevre yaratmak istedim o şarkı için. Bildiğimiz trajedinin
dışında birşeyler olsun istedim. Belki on yıl önce bugünlere gelebileceğimizi tahmin edebilirdim ama 12 yıl önce edemezdim. Herşey Brave Murder Day'le başladı
aslında. Çünkü peri masallarındaki üzüntüden uzaklaşıp gerçekte ne hissettiğimle ilgili sözler yazmak istiyordum. Kendimizi
geliştirdiğimiz doğru ama. Viva Emptiness'teki küfür hali mesela; bu bir Katatonia albümünden bekleyeceğiniz birşey değildi. O yüzden
oraya koyduk o küfürleri. Biliyordum ki bazı insanlar şok olup şikayet edecekler, ama ben onu oraya bir sebepten ötürü yazdım"

Katatonia'nın üretken bir grup olduğu sır değil. Ay ışığı ve underground kelimelerini çağrıştıran October Tide ve Diabolical Masquerade
albümlerinden tutunda, daha az ciddi ama daha çok kar getirmiş Bloodbath'a kadar pek çok başarılı albüme imza atmış bir gruptan bahsediyoruz. Ayrıca
2005'teki Wacken performansları bu işin içinde sadece para için olmadıklarını da kanıtladı. Jonas'a eski dostları Mikael Akerfeldt ve Dan Swano'nun da
destekleriyle hayatında ilk kez kırk bin "metalhead"in önüne çıkmanın nasıl bir duygu olduğunu soruyorum. "Benim için çok tuhaftı.
Daha önce hiç bir konserde bas yada gitar çalmamıştım ve neler olacağını kestiremiyordum. Sahnede çalabildiğimin en iyisini çaldım
ve sonra da sarhoş olmaya konsantre oldum. Katatonia olarak o kadar büyük bir dinleyici kitlesine hiç çalmamıştık ve sadece
eğlenmek için kurduğumuz bir grupla orada çalabilmek çok garipti. Hemen belirtelim, Renkse ve Akerfeldt yukarıda da bahsettiğimiz
gibi çok iyi dostlar; hatta geçmişlerinde birbirlerinin kirasını ödemeye yardımcı olacak kadar. (Hatta Opeth'e double albüm çıkarmalarını
öneren de Renkse'ymiş) Kurdukları grupları 10 yıldan uzun bir süredir devam ettiren ve hayatlarının en büyük konserlerini vermiş bu iki arkadaş
konserden sonra neler konuştu? "Sadece ne kadar yol katettiğimizden bahsettik. Mikael ve ben hep herşeyden fazla müzikle ilgilendik. Bazı geceler
birlikte sabahlara kadar albümlerden bahsederdik.''
#36 - Ağustos 16 2007, 17:24:20
« Son Düzenleme: Ağustos 16 2007, 17:26:03 Gönderen: ^^NighTMaRe^^ »

Doom üstadları. :haydut
#37 - Ağustos 26 2007, 17:43:29
Mercey.

bu aralar en çok dinlediğim grup depresyona neden oluyor çok dinleyince bir isveç dehası grup daha ayrıca bir gitaristleri var ki anlatılmaz sanırım grubun en komik elemanı anderstan bahsediyorum tabiki.
#38 - Ağustos 07 2011, 17:41:07
I wont allow any hapiness
cause everytime you laugh, I feel so guilty

işte birkaç resim
#39 - Ağustos 07 2011, 17:43:26
I wont allow any hapiness
cause everytime you laugh, I feel so guilty

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.