Alternatifim Cafe

Michael Jackson

Discussion started on Yabancı Sanatçılar- Gruplar

Michael Jackson

Pop Müzik
Doğum Yeri : Indiana/USA
Doğum Tarihi : 29 Ağustos 1958

Michael Jackson müziğinin ötesinde dünya eğlence sektörünün ve onu besleyen batılı kitle kültürünün ortaya sürdüğü bir metadır.

Kariyeri : Babası Joseph, Michael Jackson’ın müzik ve dansa olan ilgisini fark edince, vaktini ve gücünü onun eğitimine ve gelişimine harcadı. Yoğun çalışmalar sonucunda 8 kardeş olan Jackson ailesinden Michael, Marlon, Tito, Jermaine, Jackie “Jackson 5” grubunu oluşturdular. 1964’de Jackson 5 profesyonel anlamda çalışmaya başladı. Bir yıl içinde Jackson kardeşler şarkılarını ve danslarını Harlem, New York’a taşıdılar. Harlem’in ünlü Apollo tiyatrosunda sahne alan Jackson 5 salonu doldurdu ve amatör şov yarışmasında birincilik ödülünü aldı. 1969 yılına kadar Jackson 5 konserlere ve gece şovlarına devam etti. Dönemin en başarılı r&b plak şirketi olan Motown’un kurucusu Berry Gordy’nin Jackson 5 grubunu dinlemesi ile grubun önü açıldı.Beatles’dan sonraki en hızlı çıkışı yakalayan Jackson 5 arka arkaya yaptıkları başarılı albümler ile kitlelerin ilgisini kazandı. Listelerde 1 numaraya çıkan hitler I Want You Back, ABC, The Love You Save ve I’ll Be There hala çalınan ve tanınan klasikler haline geldiler.

Artık tek başına
Motown kısa zaman içerisinde Michael Jackson’un solo yeteneklerini keşfetti. 1971-76 yılları arasında Got To Be There, Rockin’ Robin, I Wanna Be There, Ben single’ları yapıldı. Ardından Music&Me, Forever Michael ve The Best Of Michael Jackson solo albümleri piyasaya çıktı. Bu albümler ile Michael Jackson’un kariyerinin ne denli güçleneceği belli oldu.

Michael solo çalışmaları ile beraber Jackson 5 ile beraber çalışmaya devam etti. Grubun ilk üç albümleri Diana Ross Presents Jackson 5, ABC, Third Album piyasaya çıktı. Üçü de satış listelerinde ilk beşe kadar yükseldi. Albüm için çalışmadıkları dönemlerde kapalı gişe dünya turnelerine çıktılar. Alt grup olarak o sıralar tanınmayan Commodores isimli bir grup ile Lionel Richie eşlik ediyordu. Motown için 11 albüm yapan Jackson 5, 1976’da ilerleyen yıllarda Sony Müzik olacak olan CBS şirketi ile anlaştılar. Aynı yıl içine Motown, Jackson 5 Anthology karışık albümünü piyasaya çıkarttı. Jackson 5, Motown’dan ayrılana kadar 100 milyon albüm sattı.

The Jacksons Grup, ismini The Jacksons olarak değistirdi. Solo kariyerine başlamak için Jermain Jackson Motown’da kaldı ve yerine küçük kardeş Randy geçti. The Jacksons, daha önce olduğu gibi hit üretmeye devam etti. İlk albümleri The Jacksons’da yer alan Enjoy Yourself şarkısı single olarak bir milyondan fazla sattı. CBS televizyon kanalında yaptıkları bir gösteri ile kız kardeşleri Rebbie, La Toya, Janet ekranlarla tanıştılar.
Bu dönemde Michael Jackson kendini geliştirme imkanı buldu. Kariyerlerinde ilk kez kendi başına albüm yapma şansı yakaladı. Destiny albümü ile Michael Jackson hit bestecisi olarak da ün salmaya başladı. Albüm, iki milyondan fazla satıldı.

Off The Wall
1979’da Michael Jackson yetişkin bir sanatçı olarak ilk solo albümünü çıkarttı. Bu albüm ile pop müzik ve şov dünyasının öne çıkan bir tipi haline gelen Michael Jackson ilk Grammy ödülünü kazandı. Albümde yer alan single’lar Don’t Stop ‘till You Get Enough, She’s Out Of My Life ve Off The Wall, bütün listelerde 1 numaraya kadar yükseldiler ve milyonu aşan rakamlarda satıldılar. Off The Wall albümü Amerika Birleşik Devletlerinde 5; dünya genelinde 8 milyon dan fazla sattı. Solo kariyeri ile beraber The Jacksons ile çalışmaya devam eden Michael Jackson besteci ve yazar olarak gücünü platin albüm olan Triumph ile ıspatladı. Bu albümün dev turnesinde The Jacksons 34 şehirde konserler verdiler ve 5,5 milyon dolarlık bir turne cirosu elde etti. Atlanta Çocuk Vakfı için 100,000 dolar getiren bir konser verdiler. 1982’de Michael Jackson, Diana Ross için The Muscles şarkısını yazdı. E.T. (Extra-Terrestrial) albümü ile en iyi çocuk albümü olarak bir Grammy daha kazandı.

Thriller
1982’de yayınlanan Thriller albümünün ilk single şarkısı The Girls Is Mine (Paul McCartney ile düet), milyonu aşan satışları ile albümün yolunu açtı. Thriller, noel başında müzik mağazalarına girdi. Aynı günlerde radyo ve televizyonlara çıkan ikinci single Billy Jean ile albüm satışları birkaç hafta içinde bir milyonu aştı. Üçüncü single Beat It ile Michael Jackson ismi pop dünyasının dışına da taşındı. Rock müziğin efsane gitaristi Eddie Van Halen’in da çaldığı Beat It kısa zamanda rock radyolarında da boy gösterdi. The Jacksons, Motown’un 25 yıldönümü için hazırlanan özel televizyon şovu için tekrar bir araya geldi. Bu televizyon programında Michael Jackson tek başına Billy Jean şarkısını ve tarihe geçen Moonwalk dansını yaptı. Sadece Amerika içinde 50 milyon seyirciyi ekran başına toplayan şov, dünyada da milyonlarca televizyonda yayınlandı. 1983’de Thriller’ın satışları 10 milyonu geçti ve tarihte en çok satan albüm olarak rekorlar kitabına geçti. Bir başka rekor, Thriller klibi ile kırıldı. 14 dakikalık bu klip 900,000 adet satılarak en yakın takipçisini geride bıraktı. Albüm bir çok ödüle hak kazandı; 8 Grammy, 7 Amerikan Müzik Ödülü, 4 Siyah Altın Ödülü, 4 Amerikan Video Ödülü, 3 MTV Ödülü ve People’s Choice Award.

We Are The World
1984’de Michael Jackson ve kardeşleri Victory albümünü çıkarttılar. Thriller’ın sürmekte olan etkisi ile “Victory” çift platin oldu ve Jacksons’ın en çok satan albümü haline geldi. Uluslararası basının büyük ilgisi sayesinde Jacksons’ın Victory turnesi büyük ilgi gördü. Michael Jackson, bütün turne gelirinin bağışlanacağını ilan etti. Bunun üzerine Hollywood Ticaret Odası, yıldızlar geçidine Michael Jackson’un özel yıldızını ekledi. Kariyerinin bir başka başyapıtı olan We Are The World’u 1985’de Lionel Richie ile beraber besteledi. 40’dan fazla sanatçının katıldığı We Are The World, en çok satan single olma özelliğini hala koruyor. Single satışlarından elde edilen gelirin bir kısmı, Afrika’da hüküm süren açlık ile mücadele için harcandı. Michael ve Lionel, bu performanslarıyla Yılın Şarkısı Grammy Ödülü’nü kazandılar.

Bad
1987’de I Just Can’t Stop Loving You ile Michael Jackson tekrar dünya müziğinin gündemini belirledi. 31 Ağustos’da müzik mağazalarına giren albüm, müzik piyasasının gördüğü en büyük sipariş olarak tarihe geçti. Bir başka ilk: Albümde yer alan Man In The Mirror, The Way You Make Me Feel, Bad, I Just Cant Stop Loving You single’larının hepsi, listelerde 1 numarada kalmayı başardı. Michael, 127 konserlik dünya turnesine çıktı. Turne, 1989’un Ocak ayında 125 milyon dolarlık ciro ile Bad için üçüncü bir dünya rekoru kırmış oldu. Daha önce Thriller ile elinde tuttuğu En Çok Satan Klip rekorunu 94 dakikalık Moonwalker ile kıran Michael (1 milyon satış), 1989’da çıkan Michal Jackson…The Legend Continues ile (500,000 satış) eski rekorunu bir kere daha geçti. Bad ile Michael Jackson sayısız ödül ve ünvan kazandı. Dehasının bütün bu ödüllerden daha belirgin kanıtı, dünya çapında elde ettiği satış rakamlarıdır. Toplam 110 milyon albümü satılan Michael Jackson, Jackson 5, The Jacksons ve arada çıkarttığı solo albümleri de eklendiğinde, 210 milyonluk satış rakamlarına ulaşıyor.

Dangerous
1991’de MTV Video Vanguard ödülünün adı, sanatçının onuruna Michael Jackson Video Vanguard olarak değiştirildi. Bir ay sonra Black Or White yayınlandı ve 7 hafta boyunca 1 numarada kaldı. Albümünde yer alan single yine bütün listelerde en üst sıralara kadar yükseldi. In The Closet 6 numaraya, Jam 3 numaraya yükseldi. Albüm dünya genelinde 17 milyon adet sattı. Dangerous dünya turnesinde Michael Jackson, her gittiği ülkede bir numaralı gündem oldu. Sadece Japonya’da, 500,000 seyirci Michael Jackson’u izledi. 1993 yılında bütün dünya basını Michael Jackson’ın müziğini ve kliplerini yayınlıyordu. 27. Superbowl maçının devre arasında sahne alan Michael Jackson, 100 milyon Amerika’lıyı ekran başına toplayarak bir başka rekora imza attı.
Kitle kültürünün rantiyecileri 24 Şubat 1993’de 35. Grammy ödüllerinde Michael Jackson’un Yaşayan Efsane ödülünü verdi. 9 Mart’ta Soul Train Müzik ödüllerinde bir başka balon ödül olan Yılın Hümanisti ödülünü aldı
#1 - Şubat 12 2006, 13:25:33
Sonomama Shine ( Muerete Ahora )

evet süper bi adam.Ben micheal ın bi belgesilini izlemiştim.Küçükken babası dans etmediği zaman ya da yanlış dans ettiği zaman falan kemerle dövüyomuş.Kardeşleri arasında en sevilmeyini sadece janet le iyi anlaşıyo.Bi de en çok sevdiğim şarkıları they don't care about us-smooth criminal-black or white vs vs :okey
#2 - Mart 08 2006, 18:35:19

ipexy_13

çok başarılı, şarkıları harika ve iyi biri....
#3 - Mart 08 2006, 19:08:39

eslem

bana pek hitap etmio :alala
#4 - Mart 08 2006, 21:16:15

allahın estetik maymunu      Ajda pekkanı geçti
#5 - Mart 12 2006, 10:28:27

müthiş dans ediyo hastayım dansına popta tek ama adam gerçekten estetik maymunu olmuş  :hönk
+
Alıntı
bayılıyorum bu adama.sanırım şimdi
müslüman olmuş :ewet çarşafa bürünmüş we yaşadığı yere cami yaptırcakmış.
bu dorumu yaa  :hönk
#6 - Mart 12 2006, 11:28:22

Heeeeee  Müslüman olmuş

Bir gun herkes müslüman olacak

Tanrı   Bizi Korusun!
#7 - Mart 12 2006, 20:09:16

adam resmen maymuna donmuş ne dansını ne sarkılarını hıc bıseyını sewmıorum ıgrencc otesıı

[eklenti yönetici tarafından silindi]
#8 - Mart 12 2006, 20:50:17

Sadece They dont care about us sarkısı güzel!!!eski mi yeni bilmiorum ama güzel  (6)
#9 - Mart 15 2006, 21:52:19
İmza Kural Dışı

nefret ediorum ya.evrimini tamamlayınca maymuna döncek o.ne kdr ii dans ederse etsin iğrenç bi kişilik

lütfen yaptığın yorum hakaret boyutuna ulaşmasın.OK sevmeyebilirsin herkes sevecek diye bişi yok ama o yorumlarını kendine sakla.Ayrıca micheal jackson ın devamlı estetik olmasını sebebi ilk zamanlar amerika da yapılan beyaz-zenci ayrımında zarar görmemekti ancak daha sonra beyaz olunca yaptırdıpı bütün estetikler kadın olma çabası için.TEkrar bi ayrıca eğer micheal bir kez daha estetik olursa derisi kopucak ve kafa tası görülmeye başlayacak!!!
#10 - Mart 25 2006, 19:35:52

allahın estetik maymunu      Ajda pekkanı geçti

ayrıca sen madem sevmiyon niye böyle bi sayfa açtın???
#11 - Mart 25 2006, 19:39:08

ben çok sewerim hatta hastası bile sayılabilirim
bence o dünya starı hatta öyle
siz ne kadar kabul etsenizde etmesenizde
adam dinletiyor kendini
ayrıca insanları dış görünüşe göre yargılamayın
o bir sanatçı onu şarkılarına ve dansına bakmalısınız
bence çok başarılı
ayrıca müslüman olmadı sadece cam dan saklanmak için öyle giyindi
ama umarım öyle olur
#12 - Nisan 23 2006, 00:02:34
sonsuzluk önümdeydi hep ama gidemedim senden uzağa

T!Z!C!K

şarkıları güzel dansı güzel tamam bi takım maymuna benzetmişsede kendini bütün düyanın saygı duyduğu bi insan ...
#13 - Nisan 23 2006, 10:42:19

dansı güzel olabilir ama şahsen ben kendilerini pek sewmem  :kop
#14 - Nisan 24 2006, 10:39:29

sonuna_dek_akman

ya bu adamın yenı esaygı gostercem be...
  saddam bebek katılı..
bu adamda bebek ve cocuk tacızcısı...
allah kahretsın bunu yatacak kız bulamadı da mahsum cocuklara bulastı.....
sanatıında dunya capında sektor halıne gelse bıle yaptıkları onun ıssız yerdekı ot konumuna getırır..
pıslıgın tekıne yapılcak yorum boyle olur.........
#15 - Mayıs 04 2006, 19:08:35

ya bu adamın yenı esaygı gostercem be...
  saddam bebek katılı..
bu adamda bebek ve cocuk tacızcısı...
allah kahretsın bunu yatacak kız bulamadı da mahsum cocuklara bulastı.....
sanatıında dunya capında sektor halıne gelse bıle yaptıkları onun ıssız yerdekı ot konumuna getırır..
pıslıgın tekıne yapılcak yorum boyle olur.........
uffffff ben bunlari bilmiyordum yafff dogrumu bunlar????? :alala
#16 - Mayıs 15 2006, 13:02:00
Ya tutulacak kadar yakn ol,yada unutulacak kadar uzak ol...!

sonuna_dek_akman

tabı doğru kız....
adam mahkemelerde surunuyo hala......
#17 - Mayıs 16 2006, 14:11:29

neyse geyik yapmiyalim...
ben begenmiyom bu muchael jackson igrenc yaaaaa
#18 - Mayıs 16 2006, 14:20:56

sonuna_dek_akman

ya bu geyık sayılmaz be....
adam hakkındakı yorumnlarımız ıste...
tecavuzcu coskunun amerıkalı versıyonu....
coskun en azından yasıtı ınsanlara tcvz edıyobe...
#19 - Mayıs 16 2006, 14:23:06

yaaaa iyide böyle şeyler yok ki
mahkemede suçsuzluğu kanıtlandı
hatta bi çocuk vardı buna taciz edildi deniyodu
bu çocuk itiraf etti zaten ööle bişey yok die
öne sürdükleri kanıtlarda sahte çıktı
bende sonuna kadar michael ın suçsuz olduuna inanıyorum
#20 - Mayıs 16 2006, 18:11:23
sonsuzluk önümdeydi hep ama gidemedim senden uzağa

jackson ın tipini kişiliğini beğenmiorum ama harika dansı var esgeçmielim :okey
#21 - Mayıs 16 2006, 20:14:17

jackson ın tipini kişiliğini beğenmiorum ama harika dansı var esgeçmielim :okey
evet dansi güzel katiliyorum bak yigit aklima geliyo bayilicam simcik :ask
#22 - Mayıs 16 2006, 20:15:27

ooo o bi dahi beaaa tıpkısı gibi yapıoo yavvsss
#23 - Mayıs 16 2006, 20:16:10

evet hayret senle ayni fikirdeyim simcik iste
#24 - Mayıs 16 2006, 20:34:09

:alala

bi yanlşlk olmalı :kop

kısım bak güselce anlaşalım timam mı?

zevklerimiz kendimize kalsın :okey
#25 - Mayıs 16 2006, 20:35:19

aman yawww bisi demicem daha sana :yanlis
#26 - Mayıs 16 2006, 20:37:03

sonuna_dek_akman

ya ama bu adamı estetık amnya ettıler....
orjınalıyle sımdıkı halı arasında manyak farklar var....
ama kolay deıl star yaratmak.........
#27 - Mayıs 16 2006, 20:37:14

aman yawww bisi demicem daha sana :yanlis

yaw yine yanlş anladı yaaa :muhah

senle didişmek hoşuma gidio anlıyo musun....
sevdim seni yani :cicek
#28 - Mayıs 16 2006, 20:39:46

sonuna_dek_akman

ya bu play_grılın sevenı çok oluo be.....
sıcakkanlı kız ama .....
bende sevdım onu....
ya mıchael kusura bakma senın sıtede soledık ama affola :)
#29 - Mayıs 16 2006, 20:52:37

ya bu play_grılın sevenı çok oluo be.....
sıcakkanlı kız ama .....
bende sevdım onu....
ya mıchael kusura bakma senın sıtede soledık ama affola :)
saolun garde$ler :))bende ikinizi her ne kadar gicik ettiysende beni meltem :ask (6)
#30 - Mayıs 16 2006, 20:57:02

:kop :kop

allam yaaa NEFRETTEN AŞK DOĞARMIŞ :p

gerçi son zamanlarda inanmamaya başlamştım ama :cicek
#31 - Mayıs 16 2006, 20:58:40

:kop :kop

allam yaaa NEFRETTEN AŞK DOĞARMIŞ :p

gerçi son zamanlarda inanmamaya başlamştım ama :cicek
tam geyik ortami yaptim valla bak simcik selin tugce gene kizacaklar :4
#32 - Mayıs 16 2006, 21:02:44

sonuna_dek_akman

vay be bu sahne gozlerımı yasarttı be....
su uc ınsanın bırbırne olan sevgısını goruyounuzmu alla alla...
ya gercekten geyık yapmayalım...benı cok uyardılar valla banlarlar....
bana cıyın en azından :(
#33 - Mayıs 16 2006, 21:04:50

sana kiyamam yafff :)) merak etme tek sen degil seni yaparlarsa benide ikimiz en cok konulari batirdik :kisss :muhah
#34 - Mayıs 16 2006, 22:10:09

sonuna_dek_akman

sana kiyamam yafff :)) merak etme tek sen degil seni yaparlarsa benide ikimiz en cok konulari batirdik :kisss :muhah

ya ama konuları batrırmıyozkı.....  :yanlis
yorum yaparken yanlıslıkla geyık yapmaya baslıyoz sonradan toparlıyoz ama.....  :okey
demı arkadaslar  :muhah
#35 - Mayıs 17 2006, 10:55:12

michael jackson böeeeeesin :D
ama dans etmen güzel yani :)
#36 - Mayıs 18 2006, 13:52:09

o bir estetik maymunu. yaptığı şarkılar iğrenç imajının sayesinde diplerde
#37 - Haziran 17 2006, 19:16:14
İmza Kural Dışı

estetik maymunu. plastik bebek
#38 - Temmuz 11 2006, 12:38:33
İmza Kural Dışı

bu adam kendini çok fena bozdu ("adam" diyorum ama neysee). tipini gerçekten hiç bir şeye benzetemiyorum
#39 - Ağustos 05 2006, 18:11:25
I Don't Belong Here

ıyyyyyyyyyy  bu adamı hiç sewmem kaç kere burnuna estetik yaptırdı burnu fln delik deşik oldu :hönk
#40 - Ağustos 09 2006, 09:20:27
söyleyecek çok sözüm vardı, hepsi yarım kaldı. Neler ummuştum hayattan, elimde ne kaldı? Kırılan kalbim miydi yoksa?... Karnımdaki bu sancıyla, küflenmiş ruhum unutmadı, unutmadı seni hala...

yonJa'Mı eqLeyinn piLizzz ---> wict.girl@hotmail.com  (6)

Heeeeee  Müslüman olmuş

Bir gun herkes müslüman olacak

Tanrı   Bizi Korusun!
onun müslümanlığından ne cıkar yaa :öff

adam harbi ii müzik yapıo ama :öff

#41 - Ağustos 09 2006, 09:24:37
edward <3 be my vampireee (=

M_SlimShady

ya adamın müziği gzl de tipi kaymış yaa :muhah emınem 'just lose ıt'şarkısında dalga geçiyor zaten izlemeyenler wardır belki.... adamın tipine kusuyo em.sonra onun kılığına giriyor we burnunu düşürüyor sonra yatakta çocuklar zıplıyor falan :muhah(Şu küçük çocukları taciz etmesi olayı işte) :öff
#42 - Ağustos 11 2006, 22:54:57

ewt super dalgaya almış o klipte m jacksonu burnu düşüyo, saçı yanıyo falan  kioptum bi ara gazetede m jacksonun emineme dava açtığını okumuştum o klipten dolayı
#43 - Ağustos 20 2006, 17:00:09
I Don't Belong Here

M_SlimShady

ewt super dalgaya almış o klipte m jacksonu burnu düşüyo, saçı yanıyo falan  kioptum bi ara gazetede m jacksonun emineme dava açtığını okumuştum o klipten dolayı
yaw o adam dengesiz walla şimdide emıneme haber yollayarak müzikal iş birliğine girmeyi teklif etmiş daha önce de 50yle çalışmak istediğini solemiş emınemle müzik yapmak istiyomuş ama emınemden henüz cvp gelmemiş :4 :4 :4 enteresann :icon
#44 - Ağustos 21 2006, 12:41:35

yaw bu erkek mi  kioptum  :alala

#45 - Eylül 05 2006, 19:36:39
« Son Düzenleme: Eylül 05 2006, 19:37:43 Gönderen: dirty »
I Don't Belong Here

M_SlimShady

abi tipine ne bakıyosunuz herif ii müzik yapıyo işte daha ne sonuçta şarkıcı bu manken diil pek takılmayın böyle şeylere :ohmygod :ohmygod gerçi ben pek dinlemem ama yani müziği kaliteli sonuçta tipi kaymış olsada yani müziği çok ii dansları falan super michaelın :okey
#46 - Eylül 05 2006, 21:17:37
« Son Düzenleme: Eylül 05 2006, 21:30:02 Gönderen: M_SlimShady »

bu adamı da sevemedim gitti ruhuma pek hitap etmiyo galiba
#47 - Ekim 13 2006, 23:52:59

T!Z!C!K

sadece tipinden yorum yapmayın arkadaşlar

tamam kendini maymuna çevirmiş

abuk sabuk olaylarla gündeme gelmiş olabilir

ama o hala yılların Michael Jackson 'ı  :)

#48 - Ekim 14 2006, 13:35:27

M_SlimShady

JACKSON KADIN OLDU !
Dünyaca ünlü şarkıcı Michael Jackson, giydiği topuklu ayakkabı ve kadın kıyafetleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen Jackson, St. Tropez’de kadın kılığında yürürken paparazzilerin objektifine takıldı.

Jackson’un bu fotoğrafları görenleri hayrete düşürdü…

[alıntı]
#49 - Ekim 14 2006, 22:26:57
« Son Düzenleme: Ekim 14 2006, 22:56:32 Gönderen: M_SlimShady »

T!Z!C!K

fiziği güzelmiş be tabii gerçekten oysa :Ç
#50 - Ekim 15 2006, 12:37:26

JACKSON KADIN OLDU !
Dünyaca ünlü şarkıcı Michael Jackson, giydiği topuklu ayakkabı ve kadın kıyafetleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen Jackson, St. Tropez’de kadın kılığında yürürken paparazzilerin objektifine takıldı.

Jackson’un bu fotoğrafları görenleri hayrete düşürdü…

[alıntı]

kioptum  kioptum  kioptum beklenir
#51 - Ekim 15 2006, 16:29:54
I Don't Belong Here

M_SlimShady

YENİ ALBÜM İÇİN WILL.I.AM İLE ÇALIŞIYOR
Son dönemin en revaçta olan prodüktörü kuşkusuz Black Eyed Peas'in Will.i.am'dir. Bu aralar yayınlanan hemen hemen her albümde adı geçen Will.i.am şimdi de Michael Jackson'ın yeni albümüne el attı.
2001 yılındaki "Invincible" albümünün ardından gelecek yeni stüdyo albümü için çalışmalarını bir süre önce başlatan Michael Jackson, albümle son derece titiz bir çalışma yürütüyor.

Son dönemin gözde prodüktörlerinden Will.i.am ile stüdyoda olan Jackson, Will.i.am'in yaptıklarından son derece memnun olduğunu ve onunla çalışmanın ilginç olduğunu düşündüğünü belirtti.

#52 - Kasım 07 2006, 17:20:44

yaw bu erkek mi  kioptum  :alala

hemde tas fırın be ne diyon sen iki bıyık ciztin mi tamam iste
#53 - Kasım 07 2006, 17:39:50

sonuna_dek_akman

geyıkK  oLmuşŞş buRası ya :öff
#54 - Kasım 09 2006, 14:58:28

ne beklıon ne olabılır ama adam nedense top mop kadın madın zencı beyaz neyse de herif dunya çapında tanınıyo hala hayranları bılem var
#55 - Şubat 07 2007, 19:34:05

şarkıları ve özellikle danslarıyla uzunca bir süre unutulmayacak insan
severek dinlemekteyiz  :Ç
#56 - Ağustos 24 2007, 21:50:49
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

şarkıları ve özellikle danslarıyla uzunca bir süre unutulmayacak insan
severek dinlemekteyiz  :Ç

heee ne demezsın
#57 - Ağustos 26 2007, 22:13:58

_DaRkdreams_

Nasıl hee ne demezsin ?  :haydut

Adamın bi moonwalk u var offfff  :haydut
Dansları bitirir adamı ya  :haydut
#58 - Ağustos 26 2007, 22:24:29

Nasıl hee ne demezsin ?  :haydut

Adamın bi moonwalk u var offfff  :haydut
Dansları bitirir adamı ya  :haydut

tamam adam dans ıyıde ben bazı sarkılarını sevıyom tam hepsı degıl bı slow sarkısı var o çok guzel
#59 - Ağustos 28 2007, 16:13:38

Ya şu hayaletide beğeniyosunuz ya helal be öcü böö ucube seside dandik takım elbisenin üstüne tanga giyiyodu adam neresi iyi bunun şimdi diyceksiniz adam dünya starı sen beğenmezsen beğenme diyceksiniz ama olay şarkıyla star olmak değil starlık bir bütündür kişilik ve yapılanlarda önemli küçük cocuklara taciz ediyodu hıyar :@
#60 - Ağustos 28 2007, 16:21:24

evet o hayalet öcü böö ucube dandik sesli adamın şarkılarını ve danslarını beğeniyorum helal bana  :manyak
#61 - Ağustos 28 2007, 17:21:53
Suskun bir tutkuyum ben.

evet o hayalet öcü böö ucube dandik sesli adamın şarkılarını ve danslarını beğeniyorum helal bana  :manyak

aferımm :D helal sana

hem kımsenın muzık zevkı tartısılmaz
#62 - Ağustos 28 2007, 17:25:37

Siz buna zevkmi diyosunuz bravo size tabi adam tacizcinin teki sizin gibi hayranları varken herhalde yapar adam ne yapsa büyüksün baba diyceksiniz yuhh yaa !!!
#63 - Ağustos 28 2007, 17:27:24

Siz buna zevkmi diyosunuz bravo size tabi adam tacizcinin teki sizin gibi hayranları varken herhalde yapar adam ne yapsa büyüksün baba diyceksiniz yuhh yaa !!!

ya anlatamıyorum sen nıye sımdı ınsanların muzık zevkıne ne karısıyon bırak kım ne dınlerse kıme hayran olursa olsun
#64 - Ağustos 28 2007, 17:29:37

ya anlatamıyorum sen nıye sımdı ınsanların muzık zevkıne ne karısıyon bırak kım ne dınlerse kıme hayran olursa olsun
Bende size anlatamıyorum zaten adam bile değil o ya heyy kendinize gelin bülent ersoyu dinleyin yeminle karısmam ama bu şahıs olmasın ya
#65 - Ağustos 28 2007, 17:31:17

Bende size anlatamıyorum zaten adam bile değil o ya heyy kendinize gelin bülent ersoyu dinleyin yeminle karısmam ama bu şahıs olmasın ya

:kop :kop :kop aman o donmeyı almıyım
#66 - Ağustos 28 2007, 17:33:34

:kop :kop :kop aman o donmeyı almıyım
Bak en azından o dönme dediğinin bir sıfatı var DÖNME :D Ama bu jackson ne ben hala anlıyamadım anlamamda zaten star diyolar bide bu dangiye :):)
#67 - Ağustos 28 2007, 17:35:22

bravo bize helal vallahi  :Ç
zaten ben dinliyorum diye yapıyor herşeyi  :lol
büyüksün baba  :artis
nolur karışma bana bırakta dinliyim  :kop

#68 - Ağustos 28 2007, 17:54:25
Suskun bir tutkuyum ben.

:kop :kop :kop hiç gulecegım yoktu
#69 - Ağustos 28 2007, 17:58:56

Evet ya bak adama artık hak veriyorum sen böle düşünürsen adamın suçu ne az bile yapıyomus 8-10 tane cocugu var 7 tane karısı var 8 e adaylarıda var yürüyün be kim tutar seni.....
#70 - Ağustos 28 2007, 18:01:56

9 da hazır :D
#71 - Ağustos 28 2007, 18:02:36

9 da mı hazır kımmıs o 9.sanslı bayan :kop
#72 - Ağustos 28 2007, 18:04:37

dedim ya ben onu dinliyorum diye yapıyor herşeyi  :artis

yürüyün kim tutar seni   :kop

büüyksün baba adayım 8'e  :kop
#73 - Ağustos 28 2007, 18:07:01
« Son Düzenleme: Ağustos 28 2007, 18:09:18 Gönderen: frekanss »
Suskun bir tutkuyum ben.

9 da mı hazır kımmıs o 9.sanslı bayan :kop
Tebrikler sizsiniz mümkünse çok cocuk yapın onlarda topçu olur popçunun çoçuğundan ne olur başka :))
#74 - Ağustos 28 2007, 18:07:50

yürüyün baba kim tutar seni   :kop
Senin için daha neler yapıcak çok merak ediyorum acaba sünnette olurmu :DDD
#75 - Ağustos 28 2007, 18:08:42

suraya bak ya konu nerden nereye geldı
#76 - Ağustos 28 2007, 18:11:15

gerenk yok ben 8'e aday oldum  :manyak
neyse efenim asıl konuya dönelim  :Ç
sevmekteyiz şarkılarını ve danslarını
#77 - Ağustos 28 2007, 18:24:06
Suskun bir tutkuyum ben.

siz smooth criminali dinleyin tawsiyemdir..  :urfa  bittiğim sarkılardan biri..  ::yea

kioptum
#78 - Ağustos 29 2007, 09:20:48
« Son Düzenleme: Ağustos 29 2007, 10:14:05 Gönderen: nyliefer »
İmza Kural Dışı

evet bende o sarkısını sevıyom bıde bad
#79 - Ağustos 29 2007, 23:18:14

_DaRkdreams_

Criminal baba şarkıdır
Ayrıca Alien Ant Farm tarafındanda coverlanmıştır
#80 - Ağustos 29 2007, 23:22:03

buraya yazanların bi çoğunun aklından şüphe ediyorum.arkadaşım madem michael jackson ı sevmiyosun ne diye saçma sapan şeyler yazıyosun.hiç kralı tanımak için uğraştınız mı??sadece medyanın uydurduğu heberlere inanıyosunuz.sizin hayranı olduğunuz  sanatçı hakkında asılsız haberler çıkınca öfkeden deliriyosunuz ve her türlü platformda bununu  yalan olduğunu filan söylüyorsunuz.peki siz hiç bu haberlerin yalan olabileceğini düşünmediniz mi??zaten düşünmüş olsanız biraz araştırırsınız.neyse ben biraz bu yalan haberlere açıklık getiriyim.

1-birsürü estetik ameliyat oldu diyosrunuz ama hiç onunda insan olduğunu düşünmüosunuz.şöle ki bir insanın 30(!)dan fazla ameliyat olması için önce karaciğerine dalağına midesine filan estetik yaptırması lazım ki o kadar çok ameliyatı kaldırsın.bu saçmalıktan ibaret bişey değil yani.sadece 2 kez burun ameliyatı olmuştur.

2-derisini beyazlattı??!!mantıklı insanlar bunu düşünür çünkü istediğin zaman beyaz istemediğin zaman siyah olunamayacığını bilmesi lazım.tıp bu kadar ilerledi madem neden milyarder insanlar bronzlaşmak için solaryuma giriyorlar hiç düşündünüz mü.kolay olsaydı gider hemen bi estetik olup bronzlaşırlardı dimi.evet michael in beyazlamasının tek ve yegaen nedeni VİTİLİGO denen hastalık olması.bu hastalık baba tarafında genetik.öle ki la toya jackson da ve michael in bi çok kuzeninde var.ve bu hastalık amerikada 1 milyon kişide görülüyor.bu hastalığa yakalanan insanların teninde beyaz lekeler ortaya çıko ve genişlio süreekli.michael da bir kral olduğu için bu lekeleri önceleri siyah boya ile kapatıodu ama sonra beyaz alanlar genişlledikçe beyaz boya ile kapattı.her starın yapması gerektiği gibi.ve bu hastalığa yakalanan kişiler güneşe ve herhangi bir güçlü ışığa çıkamazlar ve derileri sürekli incelir.

3-çocuk tacizcisi!!saçmalıktan ibaret.daha çok para kazanmak isteyen büyük gazete sahiplerinin çıkardığı bir iddia sadece.davalılar ise bunları para için yapmışlardır.öle ki michael in en yakın dostu olan paul mccartney e bile onun hakkında kötü şeyler söylemesi için milyondolarlar teklif etmişler.bu iddialrın hepsinin asılsız olduğunu 10 suçtan yargılanan michaelin tüm bu suçlardan akalnmasıyla anlayabiliyoruz.hakkında ki tüm davalar düşmüştür çünkü o zaten suçsuzdu ve ilahi adalet yerini buldu.

veee artık kral yeni albümü için canla başla çalışıo.tozunu attırıcak heryerin ..

king of the pop.....

#81 - Mayıs 03 2008, 17:08:56
İmzanız Kural Dışı

4ever.haiko

adamın şarkıları süper..kendisi hakkında pek yorum yapamıycam..fazla araştırmadım kendisini..ama you rock my world şarkısını kesinlikle dinleyin..
#82 - Ağustos 28 2008, 17:00:58

4ever.haiko

öldü ya...ağlıcam bu son yazdığım yorumdan sonra adamın hayranı olmuştum ben yaa...   X( X( X(
#83 - Haziran 26 2009, 02:04:03

grçekten efsane bir isim kaybedildi :(
#84 - Haziran 26 2009, 17:59:32

Her zaman -özellikle de Billi Jean parçasıyla- hatırlayacağım pop efsanesi...
#85 - Ağustos 07 2009, 20:50:31
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Fade

Billie Jean'de farklı bi hava var, öldüğünü hatırlatıyor bana.
#86 - Ocak 28 2010, 14:57:44

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.