Alternatifim Cafe

Diğer Fıkralar..

Discussion started on Fıkra

Anti-tiKKy

Güzelmiş, teşekkürler. (:
#601 - Ağustos 20 2008, 00:20:56

Anti-tiKKy

Parayı cebe indiregandi yapmış. :Ç
#602 - Ağustos 20 2008, 00:22:38

Yat dedi yattim ac dedi actim aletini cikarip soktu. Isini bitirdiginde kan gelmeye basladi cok korkmus ve cok aci cekiyordum cünkü ilk kez dis cektiriyordum!!
#603 - Ağustos 22 2008, 22:55:15
Sade Gordugum Mu Benim Bence Gormedigimde Benim

bunun değişik bi wersiyonu vardı
o daha şeydi.
 anlamlı.
#604 - Ağustos 22 2008, 22:56:31
İmza kural dışı.

Ayaklari çok fena kokardi. Bir gün bir arkadasina birlikte tiyatroya gitmelerini teklif etti.
- Hay hay dedi arkadasi. Ama eve git ayaklarini yika ve temiz bir çorap giy. Söz mü?
- Söz...
Tiyatroya gittiler. Yerlerine oturdular. Aradan bes on dakika geçmeden etrafindakiler mendillerini burunlarina götürmeye basladi.
- Hani söz vermistin dedi arkadasi.
- Vallahi degistirdim dedi ve ekledi:
Inanmazsan diye kirlileri de cebime koydum. Iste burada!...
#605 - Ağustos 22 2008, 23:01:07

Hayatında hiç otobüse binmeyen Tortumlu birgün istanbul'da işi çıkar ve istanbula gitmek için bilet alır hemde en önden. Otobüs tam Esenler otogarına girerken vitesi kırılır. Tortumlu dayanamaz ve şöförün yanına giderek:

- Gardaş bir şey demiremde, onun başına bir hal geleceği belliydi . Taaa Erzurumdan başladın buraya kadar oynadın.
#606 - Ağustos 22 2008, 23:06:49

temel bir gun vesikalık çekilcekmiş.karşısına cafer çıkmış ne bu telaş demiş, temel de 6 tane acele vesikalık çekilmem lazım demiş. cafer bundan kolay ne var demiş.vesikalık belden yukarı çekilir demiş. sen bi çukur aç ben geliom demiş cafer.cafer geldiğinde ne gorsun temel 6 tane çukur kazmış.olum nie 6 çukur kazdın demiş.temel de 6 tane çekilcem ondan demiş.olum bunun için 6 çukur kazmana gerek yoktu ben zaten 6 tane fotoğraf makinası getirdim demiş
#607 - Ağustos 22 2008, 23:08:43

süpermiş yaw !
#608 - Ağustos 23 2008, 02:01:31
İçimde şefini kaybetmiş bir orkestranın hüznü var...

Adam geç saatte zil zurna sarhoş eve geldi. Karısı uyuyordu. Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra karısının yanına geldi ve kadını uyandırdı.
- Karıcığım,
- Ne var ?
- Sen ne mükemmel bir kadınsın be, bir tanesin.
- Ne oldu gene?
- Ne olacak tuvaletimize o otomatik lambayı ne zaman taktırdın ? Harika olmuş.
- Ne diyorsun sen ne lambası?
- Valla ne bileyim hayatım, tuvaletin kapısını açınca ışık yanıyor kapatınca sönüyor.
Bu duyan kadın öfkeyle yerinden fırladı :
- Allah belanı versin pis sarhoş yinemi buzdolabına işedin ! :kop
#609 - Ağustos 23 2008, 23:15:38

Dünyanın en komik fıkrası seçilmiş

Bide Siz Bakın Komik mi..

Ormanda dolaşan 2 avcıdan biri birden bire yere düşer. Arkadaşı, düşen adamın nefes almadığını ve gözlerinin ferinin söndüğünü görür.
Bunun üzerine telefonla acil yardımı arar. “Arkadaşım öldü, ne yapabilirim” diye sorar.
Telefondaki ses yanıtlar: “Sakin olun. Size yardım edebilirim. Ama önce arkadaşınızın ölüp ölmediğinden emin olalım.”
Telefonda bir süre sessizlik olur ve bir silah sesi işitilir.
Avcı telefonu tekrar eline alır ve şöyle der: “Evet, tamam. Şimdi ne yapacağım?”
#610 - Ağustos 28 2008, 00:09:58

4ever.haiko

4 türk ölür ve cehenneme giderler.kapıdaki bekçi sorar:
-avrupa cehennemine mi gitmek istersiniz Türk cehennemine mi?diye
bizimkiler aralarındaki fark ne diye sorar
zebani:
-avrupada 1 tas b*k yiceksizinz.türk cehenneminde 1 kova..demiş
türklerden 2si avrupada daha az yeniyo diye oraya gitmişler..diğer 2si ise biz Türküz diye Türk cehennemini seçmişler..arada 3-4 gün geçmiş avrupadakiler demişki bi Türkleri ziyaret edelim..gitmişler bakmışlar ki halay çekiyolar
-niye siz halay çekiyosunuz biz hep b*k yiyoruz "diye sormuşlar
diğerleri de demişki:
-burası türk cehennemi bi gün kova olur b*k olmaz,b*k olur kova olmaz
#611 - Eylül 20 2008, 14:09:52

sonu olmayan fıkra

Patron Sekretere : Bir haftalığına iş için yurtdışına çıkacağız. Ona göre hazırlan.
Sekreter kocasını arar : Patronla bir haftalığına yurtdışına çıkacağız. Sen başının çaresine bakarsın.
Kocası sevgilisini arar : Karım bir haftalığına yok. Bu haftayı beraber geçirelim.
Sevgili Özel ders verdiği minik çocuğu arar :
Bu hafta sana ders veremicem. Gelmene gerek yok.
Minik çocuk Dedesini arar : Dedecim. Bu hafta dersim yok. Öğretmenim yok.Bu haftayı beraber geçirelim.
Dede (1.bölümdeki patron olur) sekreterini arar:
Bu haftayı torunumla geçireceğim. Gezimiz iptal oldu. Gidemicez.
Sekreter kocasını arar :
Gezimiz iptal oldu. Gidemicez.
Koca sevgilisini arar :
Bu hafta beraber olamıcaz. Karımın gezisi iptal oldu.
Sevgilisi ders verdiği minik çocuğu arar:
Bu hafta sana ders verebileceğim. İşlerim iptal oldu.
Minik çocuk Dedesini arar :
Dedecim. Öğretmenimin işleri iptal oldu. Bu hafta beraber olamıcaz. Çok üzgünüm.
Dede sekreterini arar :
Merak etme. Bu hafta yurt dışına çıkabileceğiz. Hazırlıklarını yap...
...
....
.....
......
#612 - Eylül 26 2008, 14:10:08

Düz Mantık

Birgün küçük bir çocuk yolda oynarken ordan bir polisin ilgisini çeker ve çocuğa sorar "ne yapıyorsun ufaklık"..Çocukta "polis yapıyorum" der..Polisin hoşuna gider ve sorar "anlat bakalım nasıl yapıyosun polisi".Çocuk cevap verir "çamur alıyorum su ve b*k katıyorum polis oluyor" der..Bunu duyan polis çocuğu bir güzel döver.Ertesi gün polis yine çocuğa rastlar ve bakar çocuk yine bişeyler yapıyo.. "Ne yapıyosun sen burda" diye sert bir şekilde sorar polis.Çocukta "polis yapıyorum" der..Polis yine sorar "anlat bakiim nasıl yapıyosun", çocuk aynı cevabı verir "çamur alıyorum su ve b*k katıyorum polis oluyor" der ve yine güzel bir dayak yer...Ertesi gün yine herşey aynı, polis bir hışımla gelir ve "sen akıllanmicakmısın yine mi polis yapıyosun" der...çocuk bu sefer "hayır asker yapıyorum" der..Polisin ilgisini ceker.."anlat bakalım askeri nasıl yapıyosun" çocuk başlar "çamur ve su'yu karıstırıyorum asker oluyor der", polis merakla "ee buna niye b*k katmıyosun "der...çocuk cevap verir "b*k katınca polis oluyor"...
#613 - Ocak 22 2009, 17:41:05
« Son Düzenleme: Ocak 22 2009, 17:43:01 Gönderen: Düz Mantık »

kioptum süper ya polise de yasık ama :P
#614 - Ocak 22 2009, 20:28:13
İnSaN VaR OlDuKçA EvRENdEkİ DüZeN DeĞiŞmEz

Roma'da dunyaca unlu San Pietro Kilisesi'nde buyuk bir pazar ayini... Gorkemli bir dinsel toren.. Papa bile katiliyor. Koskoca meydan mahser yeri gibi..Kilisenin ici de dısı da tiklim tiklim..

Bu arada kilise kapisinda iki adam ozellikle dikkati cekiyor...Ikisinin de boynunda kocaman birer levha asili..Birinde " Ben koyu bir Hristiyanim ,lutfen bana yardim ediniz " yazili.

Otekinde ise sadece " Ben koyu bir Yahudiyim " yaziyor. Tabii ki kiliseden cikanlar Hristiyan oldugunu ifade eden adama yanasiyorlar ve ellerini ceplerine atip comertce bir seyler veriyorlar.

Yahudi oldugunu ifade eden adamda ise siftah yok.

Bu arada kiliseden cikan iyi niyetli biri "Yahudiyim " yazisi tasiyana sokuluyor. " Bana bak kardes " diyor , "..durustluk iyi bir sey ,ama binlerce Hristiyan kiliseden cikarken , senin Yahudi oldugunu boyle aleni olarak ifade etmen kanimca hic de akillica bir hareket degil.

Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence cikar o yaziyi boynundan , sen de su Hristiyan gibi..." deyince , boynunda "Yahudiyim yazili adam " Hristiyanim " yazili olana donup sesleniyor:

- Heey !.. Salamon !.. Herife bak be !.. Gelmis bize ticaret ogretiyor..
#615 - Mart 19 2009, 19:38:22
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

Temel bir gün Yurtdışına çıkmış .. Türkiye ye dönmeden birkaç saat önce dursunu aramış ..
- Ula Dursun beni havaalindan al .
Dursun tamam demiş.
-Hangi Uçakla geleceksin Temel ?
-PanAm demiş temel..
Dursun anlayamamış.. heceleyerek söylesene temel demiş ..
Temel
 _ Son kez söylüyorum Dursun iyi dinle " der .. Ve söyler

Panda'nin Pan'i Ananin  A.....     (6)
#616 - Nisan 07 2009, 18:42:57
« Son Düzenleme: Nisan 07 2009, 18:45:12 Gönderen: Sourberry »

HOKKABAZ

-Eve geldiginde burnu kaniyordu.Meraklanan annesine;
-Okula hokkabaz geldi.Burnumdan üc tane demir ellibinlik cikardi...dedi.
-Ama hokkabaz goz aldatir...Burun kanatmazki...
-"Zaten burnumu hokkabaz kanatmadiki.
-Baska para kalip kalmadigini kontrol eden arkadaslarim kanatti.

Diyarbakirli birisi kamyonuyla Adana`da gidiyormus. Radyo'dan bir anons duyulmus : -Adana`da seyreden yolcularimiz, sehrimizi kisa bacakli, uzun kollu, kirmizi suratli ve cüce uzaylilar basmistir ama onlardan korkmayiniz ve dost olmaya çalisiniz. Adam yoluna devam etmis ve bir iki saat sonra adamin tuvaleti gelmis . Bir çali kenarina inmis. Tam isini yapacakken çali sallanmis. Bizim soför önce ürkmüs ama radyo anonsunu hatirlamis veee : -Diyarbakirliyam, kamyon soförüyem, sizinle tanismak istiyem. Ses gelmemis. Adam tekrar : -Diyarbakirliyam, kamyon soförüyem, sizinle tanismak istiyem. Yine ses gelmeyince adam bagirarak : -Diyarbakirliyam, kamyon soförüyem, sizinle tanismak istiyem. Çalinin arkasindan ürkek bir ses : -Urfaliyam, tir soförüyem, siçiyam.

Diyarbakir tren garindan Istanbul'a gelmek için yola çikmisti Haso ile Reso.Trende birlikte yolculuk yaptiklari bir yolcuyu muz yerken gördüklerinde, muzun ne menem bir sey oldugunu merak ettiler.Trenin durdugu ilk istasyonda birer muz satin aldilar. Tedbir olsun diye
-Reso :
-Haso, sen yemeyesen ben yiyacagim bana bir sey olursa sen yardimci olacaksin, der.Reso muzu isirir isirmaz tren tünele girer.
-Reso bagirir :
-Ula Haso sakin yemeyesen, ben yemisem, kör olmusam
#617 - Mayıs 25 2009, 16:06:42
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Telekom

Rus fizikçiler, yerin 100 metre altında bakır tel bulduklarını, bunun ise atalarının bundan 1000 yıl öncesinde telefon şebekelerinin oldugunu kanıtladığını duyurdular.

Bu olaydan 1 hafta sonra Amerikan gazetelerinden cevap geldi. Amerikan bilim adamları, yerin 200 metre altında 2000 yıl öncesine ait fiber optik hatlar bulduklarını, ve bunun, Amerikan toplumunun,
Ruslardan 1000 yıl önce gelişmiş dijital haberleşme sistemlerini kullandığının kanıtı oldugunu söylediler.

Bir hafta geçmeden Türk gazetelerinden cevap geldi. Türk bilim adamları yerin 500 metre altına kadar kazdıklarını ve hiçbirşey bulamadıklarını, bunun ise atalarının 5000 yıl öncesinde mobil telefon ve kablosuz iletişim sistemlerine sahip olduklarının kanıtı olduğunu söylediler...
#618 - Temmuz 22 2009, 14:31:57
İmzanız kural dışı.

Zeitgeist

İşsiz güçsüz bir adamda kaynağı bilinmeyen çok ama çok fazla para varmış Herkes bu kadar çok parayı nerden kazandığını araştırıp duruyormuş. En sonunda adamı karakola çağırmışlar o kadar paranın hesabını vermesi için. adam gitmiş karakola. komser hemen lafa dalmış.

-anlat bakalım bu kadar parayı nasıl kazandın. üstelik bir işin bile yok.

-ben herkesle iddiaya girerim komserim. ve her iddiayı da kazanırım.

-olum sadece iddiaya girerek bu kadar para kazanılırmı.

-size kanıtlıyablirim komiserim.

-nası kanıtlıyacan.

-sizinle bi iddiaya girelim benim hiç iddia kaybetmiyeceğimi anlarsınız. 100 dolarına bahse girerimki ben sol gözümü ısırırım.

Komiser düşünmüş. bi insan nasıl gözünü ısırabilir diye ve sonunda olamıyacağına karar verip iddiaya girmiş. adam bunun üzerine takma olan sol gözünü çıkarıp ısırmış. Komiser hayretle onu izledikten sonra.

- tamam ama bir iddiayla sana inanacak değilim demiş. adam peki demiş.

- 500 dolarına iddiaya girerimki. sağ gözümü de ısırırım.
Komiser iki gözü de takma olsa bu adam göremez herhalde deyip bi daha girmiş iddiaya. Sonra adam takma dişlerini çıkarıp sağ gözünü de ısırmış. komser yine şaşırmış ama pes etmemiş. Hala inanmadım demiş. Adam tamam sizinle son bir iddiaya daha girelim üstelik bu sefer bedava demiş. Komser hemen kabul etmiş.Nedir iddia demiş?

-benim s*kimin uzunluğu buradaki herkesin s*klerinin toplam uzunluğundan daha fazladır demiş. komser şöyle bi etrafına bakmış. Yaklaşık on kişi var. herbirininki 15 santim olsa toplam 150 santim yapar. Tamam demiş girmiş iddiaya. Adam indirmiş donunu bi bakmışlar ki küçücük bişey. Komiser hani uzundu lan demiş. Adam çekin komserim. Çekerseniz uzar demiş. komser adamın şeyini çekmeye başlamış. Çekiyomuş çekiyomuş. Uzamıyomuş. O sırada adam bi arkadaşına telefon etmiş.

-"Alooo Ali olum komserin eline verdim 10.000 DOLARI hazırla!.."
#619 - Kasım 08 2009, 21:58:52

Babası elinde boş bir kağıt tutan kızının yanına gidip sorar:
Kızım ne yapıyorsun?
-Resim çiziyorum babacığım.
Ne resmi?
-Çimenlikte bir keçi resmi.
Peki çimenler nerde?
-Keçi yedi
E peki keçi nerde?
-Yicek bişi kalmayınca oda gitti
#620 - Haziran 27 2010, 17:29:36
« Son Düzenleme: Haziran 30 2010, 14:32:08 Gönderen: Bees »
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Şirketin patronu bir konuda konuşmak için elemanını evinden arar.Telefonu evin küçük oğlu açar ve
Adam : Merhaba canım.Baban evdemi ?
Çocuk kısık bir sesle : Evet
Adam : Peki onunla konuşabilirmiyim ?
Çocuk : Hayır
Şaşıran adam : Peki annen evdemi ?
Çocuk : Evet
Adam : Peki onunla konuşabilirmiyim ?
Adam : Peki orda başka biri varmı?
Çocuk : Polisler var
İyice şaşıran adam : Peki onlarla konuşabilirmiyim
Adam bir ses duyar : Ne oluyor orda?
Çocuk : Çatıya arama-kurtarma helikopteri indi
Adam çılgına döner : Peki neden!?Kimi arıyorlar?
Çocuk yine kısık bir sesle ve kıkırdayarak : Beni!  :D
#621 - Haziran 27 2010, 17:38:38
« Son Düzenleme: Haziran 27 2010, 17:48:24 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

Koltuğuna oturmuş gazete okuyan adam gazetede bir haber görmüş ve gülerek karısına okumaya başlamış.
-Bak günde erkekler 25.000 Kelime kullanırken Kadınlar tamı tamına 50.000 Kelime kullanıyorlarmış :D
Kadın : Bunun sebebi size söylediğimiz herşeyi tekrar etmemiz gerekmesidir.
Adam : Efendim?  :Ç  :Ç

#622 - Haziran 27 2010, 17:47:29
« Son Düzenleme: Haziran 27 2010, 17:48:44 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

Dallas'daki NASA uzay üssünde, üs komutanı, George ve Bob adındaki astronotları yanına çağırıp, ertesi gün çıkacakları Mars yolculuğu hakkında son talimatları verir ve bu zor yolculuğun öncesinde uyumak üzere evlerine gitmelerini söyler. Her iki astronot  da, talimata uyup evlerine giderler. George tam uyumak üzereyken telefon gelir. Arayan Bob'dur.
"Alo, George. Ben Bob. Uyudun mu?"
"Henüz degil."
"Ben cok heyecanlıyım. Uyku tutmadı. Sana da uyarsa, benimle birlikte içmeye ne dersin? Uzun süre içki içemeyeceğiz..."
"Ok."
Bir saat sonra George ve Bob buluşurlar, bir bara girip içki söylerler. Barmen tam içkiyi verirken ikisine de dikkatlice bakar.
"Hey adamım. Sizi tanıdım. Yarın Marsa gidecek astronotlarsınız. Size içki verdiğim ortaya çıkarsa bir daha Dallas'ta ekmek yiyemem ben. Kusura bakmayın."
George ve Bob barmenle tartışmalarına rağmen o barda içki içemezler. Başka barlarda şanslarını denerler; ama TV programlarını sürekli izleyen barmenler onları her seferinde tanır ve içki vermeyi reddederler. Marketler de kapalıdır. Tam eve dönmeye karar verdiklerinde Bob'un aklına bir fikir gelir.
"Yahu George'cuğum. Bizim uzay roketine koydukları yakıtın kokusunu hatırlıyor musun? Aynı viski gibiydi. İstiyorsan ondan içelim."
Birlikte uzay üssüne girerler. Kontrol etmek bahanesiyle yakıt tankının yanına gelirler. Kimse şüphelenmez. Onlara güvenmeyip  kime güveneceklerdir ki zaten. Ertesi sabah füzeye binecek olanlar onlardır.
George ve Bob yakıt tankından aldıkları yakıttan birer kadeh içerler; sonra da evlerine giderler. George tam uyumak üzereyken telefon çalar. Arayan yine Bob'dur.
"Alo George. Yine ben. Rahatsız ettim ama kusura bakma. Sana bir sey sormak istiyorum. Karnın ağrıyor mu?"
"Evet Bob. Hem de çok."
"Peki. O zaman sakın gaz çıkarayım deme. Ben seni TOKYO'dan arıyorum..."
#623 - Haziran 30 2010, 14:29:49
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.