Alternatifim Cafe

Kitaplar Hakkındaki Yorumlar Ve Tavsiyeler Buraya

Discussion started on Kitap

Yazarı        :Jean-Christophe Grange
Yayınevi     :Doğan Kitapçılık
Basım Yeri :İstanbul
Çeviren     :Şevket Deniz
ISBN         :975-293-333-5
Sayfa        :458
Cilt            :Karton Kapak
Boyut        :23 x 14 cm.
Ayrıntılar:Güneydoğu Asya'da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır. Siyah kanla çizilmiş bir yol. Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol. PARİS. İlk temas. KUALA LUMPUR. Hayat Yolu. Uçuşan ve Çoğalan. Sonsuzluğun İşaretleri. KAMBOÇYA. Bal ve Fresk. TAYLAND. Arınma Odası. Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK. Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi'dir! Ve PARİS. Her şey sona ermedi, yeni başlıyor. ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!

Not:Resim koyacaktım ama alan dolmuş.Kusuran bakmayın...
#26 - Temmuz 01 2006, 14:27:38

Yazarı        :Jean Christophe Grange
Yayınevi     :Doğan Kitapçılık
Çeviren      :Ali Cevat Akkoyunlu   
Orjinal Dil   :Fransızca
Sayfa         :358 s.
Cilt             :3. h., orijinal karton kapağında
Boyut         :14x23
Ayrıntılar    :Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim: Jean Christophe Grange’yi bu tarzın zirvesine çıkaran, “Kızıl Nehirler”i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, “Leyleklerin Uçuşu”nda da var. Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap! (Arka Kapak’tan)
#27 - Temmuz 01 2006, 14:29:50

Yazarı          :Jean Christophe Grange
Yayınevi       :Doğan Kitapçılık 
Çeviren        :Şevket Deniz
Orjinal Dili    :Fransızca
Dili               :Türkçe
Sayfa           :405 s.
Cilt              :3. h., orijinal karton kapağında
Boyut          :14x23
Ayrıntılar     :“Paris’te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu... İstanbul’a kadar süren ve Nemrut Dağı’nda sona eren bir kaçma-kovalamaca... Jean-Christophe Grangé’ye yaraşır bir kitap.” -Le Monde
Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki Küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi.

Paris’i kana boyayan Türk mafyası, Kızıl Nehirler’in, Taş Meclisi’nin ve Leyleklerin Uçusu’nun yazarı Grangé’den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman. (Arka kapaktan)

#28 - Temmuz 01 2006, 14:33:02

siyah kanı okudum galiba filmide çevrilmiş izlemek isterdim doğrusu harika bir kitaptı dan brownun ihanet noktasını okumanızı tavsiye ederim
#29 - Temmuz 01 2006, 14:36:29
hüzünlerden bozma mutluluklar yaşıyorum....
---------------------------
bitiyorum her nefeste
ne halim varsa gördüm...

Yazarı          :Dan Brown
Yayınevi       :Altın Kitaplar
Çeviren        :Petek Demir
Dili               :Türkçe
Orjinal Dil     :İngilizce
Sayfa           :512 s.
Cilt               :2. Hamur - Ciltsiz
Boyut           :14 x 20 cm
Ayrıntılar      :NASA'ya bağlı bir uydu Kuzey Kutbu'nun derinliklerine gömülü nadir bulunan bir nesnenin varlığını belirler. Bir süredir bocalamakta olan NASA bunu bir zafer olarak niteler. Amerikan uzay politikasını ve yaklaşmakta olan başkanlık seçimini derinden etkileyecek bir zaferdir bu...

Başkan, Beyaz Saray Gizli Haber Alma Analisti Rachel Sexton'ı Milne Buzul Katmanı'na gönderir. Karizmatik bilim adamı Michael Tolland başkanlığında uzmanlardan oluşan bir ekiple Kuzey Kutbu'na giden Rachel, bir süre sonra akla gelmedik bir oyunu ortaya çıkarır. Tüm dünyayı amansız bir düşmanlığa sürükleyecek bir bilim sahtekârlığı söz konusudur.

Rachel, Başkan'la bağlantı kuramadan Michael ölümcül bir saldırıya uğrar. Gerçeğin ortaya çıkmasını istemeyen esrarengiz biri, katillerden oluşan bir ekiple herkesi ortadan kaldırmaktadır. Issız ve ölümcül bir çevrede bir avuç insanın tüm umudu bu korkunç sahtekârlığın arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Öğrenecekleri gerçek ihanetin doruk noktasıdır.
(Arka Kapak) 
#30 - Temmuz 01 2006, 17:41:32

son damla
korku- gerilim
tavsiye ederim :okey
yazarı salim dalaman
#31 - Temmuz 01 2006, 17:44:50

Yazar : AGATHA CHRISTIE    Yayın Evi : ALTIN YAYINLARI   Sayfa : 171   

Cinayete kurban olan kişi, Bay Rachett adıyla anılmaktadır. Ve daha sonra gerçek adının Cassetti olduğu ortaya çıkacaktır. Kendisinin öldürüleceğinin farkına varmış ve korunması için aynı trende bulunan dedektif Poirot’a yirmibin dolar teklif etmiş, fakat Bay Poirot adamın tehlikeli biri olabileceğini dedektiflik içgüdüsünün de yardımıyla sezinleyerek kabul etmemiştir.
Cassetti’nin öldürülme sebebi, daha önce çocuk kaçırma olaylarına karışmış olmasıdır. En son ise Amerika’nın tanınmış ailelerinden Armstrong’ların kızını kaçırmış ve fidye istemiş, daha sonra ise de çocuğu öldürmüştür.
Cinayetin aydınlatılma işini Ekspresin müdürlerinden olan Bay Bouc, Poirat’a teklif eder, o da bunu kabul eder ve ipuçlarını o anda trende bulunan doktoru da yanlarına alarak, üçü araştırmaya başlarlar. Cinayeti ortaya çıkarabilecek dört ipucu bulunur;
Bunlar bir kondüktör elbisesi düğmesi, bir pipo temizleyici, üzerinde H harfi bulunan değerli bir mendil ve cinayetin saatini bulmalarına yardımcı olabilecek 01:15’i gösteren durmuş saat, doktor da yaptığı incelemeler sonucunda cinayetin 00:00 ile 02:00 arasında işlenmiş olduğunu ortaya koyar.
Şimdi bir de trende bulunan yolculara göz atalım: Albay Arbuthnot Hindistan’daki görevini bitirerek İngiltere’ye dönmekte, daha sonra aralarında bir ilişki anlaşılan Mary Debenham ise, 25 yaşlarında mürebbiyelik yapan biridir. Mac Queen Rachett’in sekreteri, Prenses Natalia Dragomiroff, yaşlı, soğukkanlı ve son derece çirkin olmasına rağmen güçlü bir kişiliğe sahiptir. Caroline Hubbard, hep kızından bahseden orta yaşlı geveze bir kadın, Masterman ise Rachett’ın uşağıdır. Michel yıllardan beri aynı hatta çalışan kondüktördür. Trende seyahat eden 13 yolcudan diğer altısının isimleri ise, Greta Ohlsson, Kont ve Kontes Andrenyi, Cyrus Hardman, Foscarelli, ve Hildegarde Schmidt’tir.
Delilleri incelemeye ve tanıkları dinlemeye başlayan üçlü, ipuçlarını yavaş yavaş çözerek sonuca ulaşmaya başlarlar. Bu süreçte İstanbul Calais vagonundaki yolcuları tek tek sorgular, cinayetin işlendiği gece koridorlarda gezen kırmızı kimonolu bir kadın saptanır. Cinayeti iki kişinin işlediği kanısına varırlar. Bunun sebebi cesedin üzerindeki bıçak yaralarının fasılalarla açıldığıdır. Tariflere göre cinayeti işleyen esmer, kısa boylu, zayıf ve ince kadın sesli biridir. Bu da cinayeti biri kadın biri erkek iki kişinin işlediği kanısını ortaya koyar.
Cesette on iki adet yara bulunmakta, vagondaki tek pipo içicisinin Albay Arbuthnot olduğu anlaşılır. Düğmelerin bulunduğu üniformayı ise sadece kondüktör giymektedir. Trende H harfiyle başlayan isme sahip biri de bulunmamakta, tüm kapıları kilitli olan trene dışarıdan yolcu binmediğine göre, katil vagonun içerisindedir. İçerideki on üç kişiden biridir ama hangisi?
Kitabın bundan sonraki bölümleri daha da ilginç ve sürükleyicidir. Hercule Poirot hemen her yolcunun bu cinayeti işleyebileceği ihtimaline karşın olanca titizliğiyle onları dinlemeye devam eder. Her birinin cinayeti nasıl ve ne amaçla yapabileceklerini kurgular; ancak hiçbirinin bu işi yapmamış olduklarına dair veriler de mevcuttur. Dışarıdan biri de vagona binmediğine göre bu cinayeti kim planlanmış ve yapmıştır?
Kitap oldukça ilginç ve akla gelmeyecek bir biçimde sonlanır. Poirot ince zekası sayesinde cinayeti çözmüş, en son vagondaki tüm yolcuları yemek salonuna toplar ve cinayeti açıklar. İki ihtimal vardır, birincisini salondakilere anlattığında yolcular bunu fazla inandırıcı bulmaz. İkinci ihtimal ise doğru senaryodur. Fakat bu da yolculardan hiçbirinin işine gelmez.
Her zaman gerçekler doğru olanı ya da olması gerekeni ortaya koymamakta, veya bazı işler öyle olması gerektiği için olmuştur. Birinci ihtimalin tüm yolcular, dedektif, ekspresin müdürü ve doktor tarafından kabul edilmiş olmasının sebebi budur.

#32 - Temmuz 01 2006, 17:52:07
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2006, 17:53:03 Gönderen: Yazar_barışakdemir »

GÖKBÖRÜ

EFENDİ (Beyaz Türklerin Büyük Sırrı )YAZAR:Soner YALÇIN

Bu kitabı okurken belki biraz karışık gibi gelebilir. ama çok değişik ve hiç beklemediğiniz bilgilerle karşılaşacaksınız.Kitap Türkiye deki sabateistler ve bunların ülke üzerindeki etkilerinden bahsediyor.

bu da kitabın arka kapağı ;

Sizin hiç idam edilmiş akrabanız var mı?
Onların var! Hem de üç kişi!
Sizin akıl hastası akrabınız var mı? Peki intihar eden akrabanız? Onların var! Hem de sayıları şaşırtacak kadar çok!
Sizin başbakanlık yapmış akrabanız var mı?
Onların var, hem de on yıl!
Milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış siyaset adamı akrabalarınız var mı?
Onların var, sayıları yirmiye yakın!
Avrupa güzeli, futbolcu, şarkıcı, yazar, diplomat akrabalarınız var mı?
Onların var!
Sizin, büyük amcası Gazi Osman Paşa için yazılan kahramanlık marşıyla, yüz yıl sonra darağacına gönderilen Dışişleri bakanı akrabanız var mı?
Onların var!
Sizin Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerine başkanlık etmiş akrabalarınız var mı?
Onların var!
Sizin Mustafa Kemal'in huzurunda evlenen akrabanız var mı ya da Osmanlı Sarayı'na damat olan akrabanız?
Onların var!
Adı, İzmir Suikastı'na karıştığı için idam edilen akrabanız var mı?
Onların var!...
Onlar yüz yıl hep göz önünde oldular. Ama bir sırlarını hep saklı tuttular...
İzmirli Evliyazade Ailesi'nin Sırrı Neydi?

#33 - Temmuz 01 2006, 19:30:34

Gunes ve Ay

Bu Hayat Sizin - İpek Ongun  :))

Gençlik ile ilgili öneriler vs.Muhteşem bir kitap...  :okey
#34 - Temmuz 06 2006, 14:59:36

Başarıya Götüren Aile- Doğan Cüceloğlu => öğrencilerin mutlaka okuması gereken bir kitap...
Ladesçi - yazarını unuttum...
#35 - Temmuz 06 2006, 15:02:56
İmzanız kural dışı

günahın rengi.....çok güzwel bir kitap tavsiye ederim...
#36 - Temmuz 10 2006, 19:42:13

Yazar : ZÜLFÜ LİVANELİ    Yayın Evi : REMZİ KİTABEVİ   Sayfa : 272   

Kimi zaman bir savaş bir kentin, bir ülkenin kaderini değiştirir, kimi zaman bir tek kişi koca bir ailenin… Leyla: Yalılarda doğmuş büyümüş bir paşazade, bir Osmanlı soylusu… Ali Yekta: Uşaklık kaderini değiştirme ihtirasıyla yanıp tutuşan bir İstanbullu… Rukiye-Roxy: Almanya’da doğmuş, seks modelliği yapmış bir hip-hop’çı… Livaneli, birbirini hiç tanımayan bu üç ayrı kişiliğin yaşamını, bir “İstanbul romanı”nda birleştiriyor. Kentlisi-köylüsü, varsılı-yoksulu, din hocası, söz sahibi bankacısı, gazetecisi… Her birinin bir nedenle ötekinin yaşamına girdiği, onu değiştirdiği, günümüz Türkiyesi… Ve bir roman kahramanı gibi öne çıkan pırıltılı Boğaziçi’nde, Bosnalılar Yalısı’nın ilginç dünyası… Leyla’nın Evi, dünyada sadece yaptığı müzikle değil, çeşitli dillere çevrilen, sinemaya aktarılan ve ödül alan kitaplarıyla da tanınan Livaneli’nin Mutluluk’tan sonraki romanı…

#37 - Temmuz 11 2006, 18:29:17

bu kitabı bende okumak istiyorum babam okusun leylanın evni bende okucam ;)
#38 - Temmuz 11 2006, 19:08:09
Burası benim imzammış meğersem.

Bu aralar bende okuyorum.Güzele benziyor.Dün başladım okumaya.  :.dost
#39 - Temmuz 13 2006, 01:23:26

üfff o jean-christpohe grange nin siyah kan kitabı çok acayip  :icon
ama kurtlar imparatorluğu harikaydı var ya  ordaki karakterler fln çok iiydi  :okey

dan brown unda melekler ve şeytanlar kitabı bi şaheser.. kurgusu olay örgüsü kesinlikle harika
herkes okumalı o kitabı   ;)

#40 - Temmuz 14 2006, 14:03:04

Yazar : EMRE KONGAR  Yayın Evi : REMZİ KİTABEVİ   Sayfa : 246   

Tarihe bakarken genellikle hangi yanlışlar yapılır?
Türkler isteyerek mi Müslüman oldular?
İslama laikliği kimler getirdi?
Osmanlı’da inançları yüzünden kimler yakıldı?
Osmanlı İmparatorluğu Müslüman olduğu için mi çöktü?
Ermeni trajedisi bir soykırım mıdır?
Niçin? Abdülhamit: “Kızıl Sultan” mı, “Ulu Hakan” mı?
Vahdettin “hain” miydi? Amerika hangi Lozan’ı kabul etmedi?
Atatürk niçin yalnız bir liderdi? Menderes bir “Demokrasi Şehidi” midir?
Askerler siyasette ne tür tarihi roller oynamıştır?
Atatürkçü aydınlar niçin öldürüldü?
Prof. Emre Kongar, bu ve benzeri ilginç soruların yanıtlarını, hem resmi, hem de gayri resmi tarihi eleştirerek veriyor.

#41 - Temmuz 14 2006, 15:47:04
« Son Düzenleme: Temmuz 14 2006, 15:48:04 Gönderen: Yazar_barışakdemir »

Gülse Birsel_Yolculuk Nereye Hemşerim

bence güzel ve matrak :okey
#42 - Temmuz 15 2006, 20:13:21
Yalanlarla , iftiralarla dolu boş v€ anlamsız bir yaşam...Kalbi d€lik insanlar €trafımı sarıyor...Korkuyorum b€nd€ gerç€ğimi
yitiririm diy€...Halbu ki kayb€ttiğim ş€yl€ri üz€rin€ bin €kl€y€r€k hayatıma €kliyorum huzur v€rsin diye...

Olmuyor yin€ d€ olmuyor kahr€tsin...

Stephen King_Hayvan mezarlığ,şaşırtıcı ve gizemli bir korku klasiği...Herkese okumalarını tavsiye ederim                                                                       
#43 - Temmuz 16 2006, 15:33:59
« Son Düzenleme: Temmuz 16 2006, 15:34:54 Gönderen: dr_gamzeyildiz »
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

T!Z!C!K

Poirot ve Oliver sahte ipuçları arasında gerçekleri bulabilmek için tüm dedektiflik hünerlerini ortaya koyarak katilin peşine düşerler...

Tüm zamanların en ünlü polisiye yazarı Agatha Christie'nin kitapları satış rekorları kırmıştır. Christie'nin polisiye romanların kraliçesi olduğu tartışılmaz...

"Agatha Christie yine yepyeni mükemmel bir cinayet romanıyla
New York Times

"Çözüm büyük bir zeka eseri."
Times Literary Supplement

süper zevkli bi kitap okumanızı tavsiye ederim çözüm gerçekten zeka istiyo şaşırtıcı! :okey
#44 - Temmuz 16 2006, 15:53:38

T!Z!C!K

da vinci sifresi ni bilmeyen yoktur artık çok etkiliyici ya okuduğum en güzel kitaplardan biri hiç bırakmak istemiyosunuz elinizden önce kitabı okuyun sonra filme gidin   :okey 
#45 - Temmuz 16 2006, 15:57:18

Bazı kitaplar vardır.Okumaya başladıktan sonra,sonu hakkında tahminler yapmaya başlarsınız.İlerledikçe bu tahminlerinizin tutmadığını görürsünüz ve kitaptan sıkılmaya başlarsınız.Ama sonunu merak ediyorsunuzdur.Ve nihayet kitabın sonu geldiğinde yazar kitabı öyle bir şekilde bitirmiştirki kitabı rafa mutluluk içinde koyarsınız.

İşte Leyla'nın evi böyle bir kitap bence.Mutlaka okuyun...
#46 - Temmuz 17 2006, 12:05:52
« Son Düzenleme: Temmuz 17 2006, 12:06:21 Gönderen: Yazar_barışakdemir »

üfff o jean-christpohe grange nin siyah kan kitabı çok acayip  :icon
ama kurtlar imparatorluğu harikaydı var ya  ordaki karakterler fln çok iiydi  :okey

dan brown unda melekler ve şeytanlar kitabı bi şaheser.. kurgusu olay örgüsü kesinlikle harika
herkes okumalı o kitabı   ;)

bence de bu kitaplar çok iyi siyah kan meleler ve şeytanlar ve da vinci şifresi süper hepsi ;)
#47 - Temmuz 18 2006, 13:27:28
neden dostça ve insanca ayrılamıyoruz ki biz

*Çilekeş Fan Club*

evanescence-call me when you're Sober

cezaebru

ya hepiniz biliyosunuzdur matel fırtına
ama kayıp naaş daha güsel hepinize tavsiye ederim
reşat nuri güntekin-yaprak dökümü
peyami safa- 9. hariciye koğuşu 
#48 - Temmuz 19 2006, 15:09:25

cok kucukken okumustum cok seviyorum victor hugo- sefiller kitabi
#49 - Temmuz 19 2006, 18:16:05
maRaz-ı mevT

ben soner yalçının kitaplarına bayılıyorum.. yakın tarih belgelerle anlatıyo. anlatımı da çok güzel gerçekten tavsiye ederim.. tanıdık isimlerle karşılaşınca kitap okumak daha da zevkli oluyo. ben teşkilatın iki silahşörü kitabını okudum. şimdi de bay pipo yu okuyorum.. bence okuyunn...
#50 - Temmuz 19 2006, 18:21:50
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.