Alternatifim Cafe

Kartal'ın avı sürüyor!

Discussion started on Beşiktaş

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında deplasmanda Çek Cumhuriyeti temsilcisi Viktoria Plzen ile karşılaşacak. Başkent Prag'daki Letna Stadı'nda oynanacak maçı İspanyol hakem Carlos Clos Gomez yönetecek.

Karşılaşmanın rövanşı 5 Ağustos Perşembe günü İstanbul'da yapılacak ve play-off turuna yükselecek ekip belli olacak.

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Faroe Adaları'nın Vikingur takımını eleyerek bir üst tura yükselen Beşiktaş, Çek temsilcisi Plzen'i de geçerek play-off'a yükselmek istiyor. Yeni teknik direktörü ve dünyaca ünlü yıldız futbolcularıyla iyi bir hava yakalayan siyah-beyazlı temsilcimiz, kendine göre zayıf rakibi karşısında galibiyet alarak İstanbul'a dönmek istiyor.

SCHUSTER'İN 18 KİŞİLİK KADROSU

Beşiktaş'ta, Alman teknik direktör Bernd Schuster'in belirlediği, Çek Cumhuriyeti kafilesinde yer alan 18 kişilik oyuncu kadrosunda şu futbolcular bulunuyor:

"Hakan Arıkan, Cenk Gönen, İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Zapotocny, Fabian Ernst, Quaresma, Sivok, Hilbert, Tabata, Bobo, Erhan Güven, Delgado, Nobre, Holosko, Necip Uysal, Ekrem Dağ, Nihat Kahveci."

İtalyan savunmacı Matteo Ferrari ise Schuster tarafından 18 kişilik kadroya alınmadığı için Çek Cumhuriyeti'ne götürülmedi. Bu arada kafilede Başkan Yıldırım Demirören ile Yönetim Kurulu Üyeler de yer aldı.

PLZEN TARİHİNDE 3. KEZ AVRUPA MAÇI OYNAYACAK

Beşiktaş ile UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turunda karşılaşacak olan Viktoria Plzen, tarihinde 2.kez Avrupa Kupalarına katılıyor. Daha önce yalnızca 1971-72 sezonunda Kupa Galipleri Kupası'nda "TJ Skoda Plzen" ismiyle mücadele eden Çek Cumhuriyeti temsilcisi, 1.turda eşleştiği Bayern Münih takımına evinde 1-0 ve deplasmanda 6-1 mağlup olarak elenmişti.

Geçen sezon Çek Cumhuriyeti Ligi'ni 5.sırada bitiren Viktoria Plzen, Çek Cumhuriyeti Kupası'nı kazanarak Avrupa Ligi'ne 3.ön eleme turundan itibaren katılma hakkı kazandı.

ÇEK CUMHURİYETİ DEPLASMANINI SEVMİYOR

UEFA Avrupa Ligi 3.ön eleme turunda Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plzen takımı ile karşılaşacak olan Beşiktaş, Avrupa Kupalarında daha önce Çek Cumhuriyeti takımları ile 2 kez eşleşmişti.

2002-03 sezonunda UEFA Kupası 4.turunda eşleştiği Slavia Prag'a deplasmanda 1-0 yenilmesine rağmen evinde 4-2 yenerek tur atlayan siyah beyazlı takım, 2003-04 sezonunda ise Şampiyonlar Ligi grup maçlarında Sparta Prag'a deplasmanda 2-1 mağlup olmuş, sahasında ise 1-0 galip gelmişti.

KARAKARTAL 11 ÖN ELEME TURUNDA 9 KEZ GÜLDÜ

Beşiktaş, Avrupa Kupalarında bugüne kadar (Viktoria Plzen turu hariç) 11 kez ön eleme turunda mücadele etti. Siyah beyazlılar, mücadele ettiği bu 11 ön eleme turunun 9 tanesinde turu geçmeyi başarırken, 2 tanesinde ise elendi. Ayrıca Beşiktaş Avrupa Kupalarında mücadele ettiği son 7 ön eleme turunda da rakiplerini elemeyi başarırken günümüzde UEFA Avrupa Ligi ismiyle oynanan UEFA Kupası'nda oynadığı 4 ön eleme turunda da turu geçen takım oldu.

UEFA Kupası'nda ilk olarak 1996-97 sezonunda Beyaz Rusya'nın Dinamo Minsk takımını eleyen siyah beyazlılar, 2005-06 sezonunda Liechtenstein'ın Vaduz takımını, 2008-09 sezonunda Bosna Hersek'in Siroki Brijeg takımını bu sezon da Faroe Adaları'nın Vikingur takımını saf dışı bıraktı.

BEŞİKTAŞ TEMMUZ AYINDA YENİLMİYOR

Avrupa Kupalarında Temmuz ayında 4 maç oynayan Beşiktaş, bu 4 karşılaşmada 3 galibiyet ve 1 beraberlik alarak hiç mağlup olmadı. 1999-2000 sezonunda 28 Temmuz 1999 tarihinde Şampiyonlar Ligi 2.ön eleme turunda İsrail'in Hapoel Haifa takımı ile evinde 1-1 berabere kalan Beşiktaş, 2000-01 sezonunda 26 Temmuz 2000 tarihinde oynanan Şampiyonlar Ligi 2.ön eleme turu maçında Bulgaristan'ın Levski Sofya takımını sahasında 1-0 mağlup ederken, son olarak 2010-11 sezonunda ise 15 Temmuz 2010 tarihinde oynanan UEFA Avrupa Ligi 2.ön eleme turu maçında Faroe Adaları'nın Vikingur takımını sahasında 3-0 yendi, 22 Temmuz 2010 tarihinde deplasmanda oynanan maçı da 4-0 kazanmayı başardı.

PLZEN 2 MAÇTA 2 GOL YEDİ

Bu sezon henüz ilk 2 haftası geride kalan Çek Cumhuriyeti Ligi'nde oynadığı 2 karşılaşmada 1 galibiyet, 1 beraberlik alarak 4 puan toplayan ve averajla 3.sırada yer Viktoria Plzen, ligde oynadığı her iki maçta da kalesinde 2 gol gördü. Ligin ilk haftasında Sigma Olomouc ile evinde 2-2 berabere kalan Viktoria Plzen, 2.hafta maçında ise deplasmanda Slovan Liberec'i 3-2 mağlup etti. Viktoria Plzen takımının attığı toplam 5 golün 2 tanesini Jan Rezek atarken, David Limbersky ve Pavel Horvath 1'er gol kaydetti, 1 golü de rakip takım oyuncusu kendi kalesine attı.

MUHTEMEL İLK 11'LER

Stat: Letna Stadı
Saat: 21:30
Hakem: Carlos Clos Gomez
Yayın: NTV Spor

Viktoria Plzen: Krbecek, Rajtoral, Bystron, Navratil, Limbersky, Petrzela, Rada, Horvath, Jiricek, Kolar, Rezek
Teknik Direktör: Pavel Vrba

Beşiktaş: Hakan Arıkan, İbrahim Üzülmez, Sivok, İbrahim Toraman, Erhan, Ernst, Delgado, Quaresma, Tabata, Nihat, Bobo
Teknik Direktör: Bernd Schuster
#1 - Temmuz 29 2010, 15:57:51
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.