Alternatifim Cafe

YGS sonuçları yarın açıklanıyor

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

ÖSYM, 11 Nisan 2010 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını yarın açıklayacak.

Alınan bilgiye göre ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, YGS sonuçlarına ilişkin bilgi vermek amacıyla yarın saat 10.00'da YÖK'de basın toplantısı düzenleyecek.

Sınav sonuçları saat 10.30'dan itibaren ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.

YGS'nin değerlendirilirken her bir aday için YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 olmak üzere altı ayrı puan türü oluşturuluyor.

Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS'ye girmeye hak kazanabilecek.

Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.
#1 - Nisan 29 2010, 14:07:56
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

pfff ne kadar çabuk ... hiç heyecanlı değilim nedense
#2 - Nisan 29 2010, 15:49:43

Zeitgeist

Offff iğrenç bi sonuç alacağımı biliyorum ama nedense heyecan var. :D
#3 - Nisan 29 2010, 17:57:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.