Alternatifim Cafe

YGS'de topuklu ayakkabı yasağı

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

Yüksek Öğretime Geçiş sınavı için hazırlıklar başlarken sınavla ilgili bir yasak kararı çıktı.

Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavı tarihi yaklaşırken sınava hazırlıklar da başladı. Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖYSM) Temsilcisi Prof. Dr. Ali Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre sınav gözetmenlerine de yeni yasaklar geldi. Sınavda görevli olan kişilerin o gün topuklu ayakkabı giymesi ve yanlarında kitap, gazete getirmeleri yasaklandı.

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü ve Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖYSM) Temsilcisi Prof. Dr. Ali Erdoğan, 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak olan YGS sınavına ilçede 242 salonda 4 bin 352 öğrencinin gireceğini söyledi. YGS ile ilgili yazılı açıklama yapan Prof. Dr. Erdoğan, 14 okul, 242 salon yapılacak olan sınavda 547 öğretmen ve 104 hizmetli olmak üzere toplam 651 kişinin görev yapacağını bildirdi.

TOPUKLU AYAKKABI YASAK

Sınav öncesi İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün Cumhuriyet Meydanı ve Manavgat Kapalı Spor Salonu yanında danışma ofisleri kuracağını belirten Erdoğan, Manavgat Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sınava girecek öğrencilere barınma konularında yardımcı olacağını ifade etti.

Erdoğan, "Sınavda görevli kişilerin öğrencilerin dikkatini dağıtacak harekette bulunmasını istemiyoruz. Bu nedenle sınavda görevli kişilerin 11 Nisan'da ses çıkartacak topuklu ayakkabı giymemelerini ve okumak için kitap ve gazete getirmemelerini istiyoruz. Sınav günü, saat 07.30'dan itibaren ilçede ek otobüs seferleri yapılacak. Sınav günü okul çevrelerinde gürültü kirliliği yapacak inşaat, yol yapımı ve onarım çalışmalarına izin verilmeyecek. Aynı zamanda sınav süresince düğün konvoyu geçişlerine geçit verilmeyecek." diye konuştu.
#1 - Mart 24 2010, 12:41:48
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.