Alternatifim Cafe

''İşte benim Trabzon'um''

Discussion started on Trabzonspor

Trabzonspor başkanı Sadri Şener ilerisi için umutlu konuştu: "İyiyiz ama daha iyi olacağımızdan da eminim. Herkes Belediye maçında endişelenmiş, bense rahattım, 1 yesek 3 atardık. İtibarımız, gelirimiz, popülaritemiz artıyor. Kadro oturdu, seneye transferle de az uğraşacağız" dedi.

Trabzonlular’ın 2010 dilekleri geride kalan 8 maçı baz alacak olursak gerçekleşmiş gibi görünüyor... Futbolcusundan teknik heyetine, yönetiminden taraftarına kadar herkes yakın geçmişteki kötü günleri adeta hiç yaşanmamış gibi unuturken işin başındaki isim olan Başkan Sadri Şener’in keyfine de diyecek yok. FANATİK olarak bu kez 1 numarayla görüştük, gündemi konuştuk. Şener, Teofilo’dan, gelecek transfer planlarına, ekonomik durumdan tribün atmosferine kadar bir çok konuda önemli sözler sarfetti. İşte son günlerin en mutlu Başkanı Sadri Şener’in o değerlendirmeleri...

‘Bu, Teo’nun ilk kışı’
“Teofilo Gutierrez, neler yapabileceğini kanıtlamış, kariyeri ortada bir isim. Ancak hayatında kış nedir bilmeyen bir futbolcu olarak Türkiye’de karakışa denk geldi. Karla tanıştı, sele tanık oldu. Biz onu biliyoruz, sıkıntımız yok. O da kısa sürede bildiğimiz seviyeye çıkacaktır. Üstelik hatırlamakta fayda var, Alanzinho da böyle tutuk başlamıştı, şimdi yaptıkları ortada.”

‘Mutluluk gözlerine yansıdı’
“Takımdaki gelişim sadece saha içinde değil. Şenol hoca takımın kimyasını değiştirdi. Oyuncularımızın gözlerine bile yansımış durumda mutlulukları, bunu hemen anlıyoruz. Haliyle bu durum skora da etki ediyor. Bizim de işimiz azaldı, yok hoca ne demiş, yok tercüman gelsin bir baksın, yok futbolcu olay çıkarmış... Artık biz sadece yöneticilik yapıyoruz. Tribünde de rahat maç izliyoruz. Son Belediye maçında herkes biraz gerilmiş bizim 2. gol gelmeyince. Ama ben rahattım, biliyordum ki, 1 gol yesek 3 gol atardık.”

‘Bursa’ya gitmeyeceğim’
“Ben de insanım... Bazen maçlara gidemiyorum, bu hafta Bursa’da da olmayacağım mesela. Özel bir işim sebebiyle İngiltere’de olacağım. Maçı canlı izleyemeceğim için başka türlü takip edecek olmak şüphesiz daha gerilimli. Benim bu tavrım da zaman zaman yanlış yorumlanıyor. Kimi zaman duygusal davranıp kimi zaman da işlerim sebebiyle gidemiyorum, olmadık yerlere çekiliyor. Artık bunları aşmak lazım.”

Şener’in lig kehaneti!
“Biz kazanmaya devam etmeliyiz... Bu sayede 8 puanlık farkın daha da azalacağını düşünüyorum. Yani her takımın ciddi işler yaptığı bir ligde kalan haftalarda çok sürprizlere tanık olabiliriz. İnsanlar buna hazırlıklı olmalı.”

‘Bu bir yükseliş devri’
“Maç kazanmak demek artık günümüz futbolunda sadece 3 puan demek değil. Puanın yanında çok şeyler kazanıyorsunuz. Örneğin bizim bu çıkış sürecimiz bize para olarak dönüyor, prestij olarak dönüyor, itibar olarak dönüyor. Popülerliğimiz bir anda arttı. Artık Trabzonspor daha fazla konuşulan, gösterilen ve yazılan bir durumda. O problemli süreçten sonra bunlarla vakit geçirmek gerçekten üzüntülerimizi unutturuyor. İşte hep birlikte bu durumu korumak ve iyi değerlendirmek lazım. Bunun için çalışıyoruz.”

İşte yeni sezonun transferleri
“Son yıllarda transfer konusu belki zorunluluktan da olsa gündemimizde fazla durdu. Fakat gelecek sezon öncesinde biz de işte de biraz nefes alacağız. Çünkü takımımız oturdu. Kadroda herkesin de gördüğü, kabul ettiği, kaliteli bir rekabet var. O nedenle yeni sezonda transferde daha sessiz olacağımız belli. Tabi ki bunları henüz oturup Şenol hocayla etraflıca konuşmadık ama savunmaya yapılacak 1-2 takviyenin bize yeterli geleceği görüşündeyim.”
#1 - Şubat 12 2010, 20:35:55
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.