Alternatifim Cafe

Moğollar ''Umut Yolunu Bulur'' Diyor

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

Moğollar yeni albümleri 'Umut Yolunu Bulur' ile beş yıl aradan sonra sevenleriyle buluşuyor.

Moğollar yeni albümleri 'Umut Yolunu Bulur' ile beş yıl aradan sonra sevenleriyle buluşuyor. Geçtiğimiz sene 40. kuruluş yılını görkemli bir Türkiye turnesi ile kutlayan, Türk Rock Müziği'nin öncü temsilcisi Moğollar; içerisine onlarca kaydı, sayısız deneysel performansı ve birçok ulusal ve uluslararası ödülü sığdırdığı kariyerine, beş yıllık bir aradan sonra 'Umut Yolunu Bulur' isimli albümüyle devam ediyor. Sevenlerine en son 2004 yılında Emre Plak tarafından yayımlanan ' Yürüdük Durmadan ' albümleriyle seslenen Moğollar; bu aranın ardından yeni bir albümle dinleyicisine ulaşıyor.

Cahit Berkay, Taner Öngür, Engin Yörükoğlu, ve Serhat Ersöz' den oluşan çekirdek kadrosuna, 2008'de Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'yı solist olarak dâhil eden Moğollar; 'Umut Yolunu Bulur' albümlerinin kayıtları sırasında müzisyen Utku Ünal'ı da, 2.davulcu olarak ekibine kattı. Genişleyen ve güçlenen kadrosuyla Moğollar, kırk yılı aşkın müzik kariyerine, yeni bir albüm ekleyerek devam ediyor.

Kayıtları S.E.S.'de gerçekleştirilen, Moğollar' ın on birinci stüdyo albümü 'Umut Yolunu Bulur', on iki yeni Moğollar şarkısı içeriyor. Genelinde, söz ve müziği Cahit Berkay ve Taner Öngür' e ait olan şarkıların yanı sıra; albümde Nazım Hikmet ve Can Yücel'in şiirlerinden etkilenerek hazırlanmış beş şarkı bulunuyor. Yapımını, Emre Plak'ın üstlendiği 'Umut Yolunu Bulur' isimli son Moğollar çalışmasının miksleri Jamiroquai ve Underworld gibi dünyaca tanınan grupların prodüktörü Mike Nielsen; masteringi ise Pink Floyd, Bob Geldof gibi isimlerle çalışmış efsanevi ses mühendisi Andy Jackson tarafından gerçekleştirildi. Öğrenmenin ve deneyimlemenin sınırı olmadığına inanan ve zaten yıllardır bu düsturdan beslenen Moğollar, hem kulaklarımızın aşina olduğu, hem de yepyeni pırıltılar barındıran 'Umut Yolunu Bulur' adlı albümleri ile, çoğumuzdan daha genç ve dinamik olduklarını bir kez daha gösteriyor ve 40 yıllık macera dolu yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor.

UMUT YOLUNU BULUR:
01- Çaya Kaç Şeker
02- Geri Sar
03- Haydarpaşa Merdivenleri
04- Yalan
05- Umut Yolunu Bulur
06- Moğol Misketi
07- Kadınlarımız
08- Kriz Bastı
09- Bulutlar Adam Öldürmesin
10- Günler
11- Alarm
12- Uğur Mumcu Anısına
#1 - Aralık 09 2009, 10:40:24
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Emrah Karaca pek gitmemiş bence.Sanki zamane gruplarından biri varmış havası oluyor zaten,sesini garipsedim epey.Hemen böyle yorum yapmak için erken olabilir ama iki  şarkı dinledim ikisindende pek hazzetmedim açıkçası.
#2 - Aralık 11 2009, 21:44:36
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.