Alternatifim Cafe

A'dan Z'ye en popüler yazılımlar

Discussion started on Yazılım

AviSynth

Yazılım Windows sistemi ile bütünleşiyor ve video dosyalarını başarılı bir şekilde düzenleyebiliyor.

FlaskMPEG ve AviSynth ekibi kısa sürede TMPGEnc veya başka bir çözücü yazılımın video-verisi kaynağı olmayı başardı.

Download: AviSynth
#1 - Eylül 05 2008, 08:24:43
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bridge Building Game

Ücretsiz muhakeme oyununda göreviniz sınırlı bir bütçe ile nehirlerin üzerinden geçecek köprüler inşa etmek.

Bu köpür yapıları sadece kendi ağırlıklarını taşımakla kalmayacak bilakis yapılacak bir testte üzerlerinden geçecek trenin ağırlığına da dayanabilmeli.

Download: Bridge Building Game
#2 - Eylül 05 2008, 08:25:43
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ClearProg

Yazılım tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi ve geçici dosyalarınızı her internet oturumunda sonra silebiliyor. Geri dönüşün kutusu ve Belgeler geçmişi de tek bir tuş tıklaması ile silinebiliyor.

Download: ClearProg
#3 - Eylül 05 2008, 08:27:14
Mercey.

DivX

MPEG4'ü temel alan video codec'i sayesinde komple bir DVD tek bir CD'nin içine sığacak hale getirilebiliyor.

DivX paketinin içinde codec'in yanında bir oynatıcı da mevcut. Oynatıcı interaktif menüleri, çoklu ses izlerini ve altyazıları destekliyor.

Download: DivX
#4 - Eylül 05 2008, 08:28:11
Mercey.

Exifer

JPG formatında kaydedilen her resim içinde 100 den fazla standart bilgi bulunan Exif bilgilerine sahiptir. Bu bilgiler arasında tarih, zum miktarı, çekim uzaklığı hatta kullanılan kameranın firmware sürümü bile bulunabilir.

Eğer bu Exif verilerini okumak isterseniz sizlere bu ücretsiz yazılım yardımcı olabilir.

Download: Exifer
#5 - Eylül 05 2008, 08:29:09
Mercey.

FRAPS

Windows ortamında monitör içeriğini resim dosyası olarak kaydetmek için "Print Screen" tuşuna bansak ve basit bir resim düzenleme programı yetiyor.

DirectX ve OpenGL uygulamalarında ise ancak FRAPS gibi bir araç yardımınıza koşabilir.

Download: FRAPS
#6 - Eylül 05 2008, 08:30:00
Mercey.

GrabIt

GrabIt, haber gruplarının veri yığınlarını okumanızı sağlayan ücretsiz bir haber okuyucudur.

Sadece istenilen sunucuyu seçin ve indirme avına başlayın

Download: GrabIt
#7 - Eylül 05 2008, 08:31:07
Mercey.

HLSW

HLSW ile oyun sunucularını birbirine bağlayabilir ve bunları yönetebilirsiniz.

Bu iş için araç gerçek-zamanlı istatistik sayesinde size oyuncu sayısı, ping oranlarını, boş yerleri ve güncel haritaları gösterebiliyor.

Download: HLSW
#8 - Eylül 05 2008, 08:31:51
Mercey.

IrfanView

IrfanView önemli özelliklere sahip muhteşem bir resim izleme programı ve 60'dan fazla dosya biçimini destekliyor. Araç sayesinde hızlıca koleksiyonlarınız arasında dolaşabiliyorsunuz ve kendi kendine çalışabilen slayt gösterileri hazırlayabiliyorsunuz.

Buna ek olarak basit düzenleme araçları, grafik dönüştürücü ve tarayıcı arayüzü de geliyor.

Download: IrfanView
#9 - Eylül 05 2008, 08:35:28
Mercey.

JetCast Server

Bu ücretsiz yazılım PC'nizi bir radyo istasyonuna dönüştürüyor. Kendi kendinize bir web radyosu oluşturun ve başkaları tarafından dinlenmeye başlayın.

JetCast MP3, WMA ve OGG gibi yaygın tüm formatları destekliyor.

Download: JetCast Server
#10 - Eylül 05 2008, 08:36:19
Mercey.

KeePass

KeePass kendine ait şifre-oluşturucusu olan, ücretsiz açık kaynaklı bir parola-yöneticisidir.

Parolalar AES ve Twofish algoritmaları ile şifreleniyor. Bu şifreleme yöntemi son derece güvenlidir ve bankalar tarafından da kullanılır.

Download: KeePass
#11 - Eylül 05 2008, 08:37:08
Mercey.

Little Fighter II

Dövüş ve aksiyon oyununda farklı özelliklere sahip 21 karakter seçime sunulmuş. Rakibi darbeler ve özel hareketlerle yere sermek oyunun temel prensibi.

Bir PC'de maksimum dört, ağ ortamında ise sekiz kişi oynayabiliyor.

Download: Little Fighter II
#12 - Eylül 05 2008, 08:41:07
Mercey.

myTunes Redux

Eğer ağ üzerinde birden fazla kullanıcı iTunes müzik çalarını kullanıyorsa, o kişilerin müzik arşiviniz ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Standart olarak bu dinlenilen parçaların bilgisayara kopyalanması özelliği entegre edilmemişti. Fakat myTunes şu andan itibaren bu özelliği de sunuyor.

Download: myTunes Redux
#13 - Eylül 05 2008, 08:42:26
Mercey.

Notepad++

"Notepad++", Windows'un not defterinde bulunan dört sınırlamayı kaldıran bir metin düzenleyicisidir.

Ücretsiz yazılım hem hızlı yükleniyor hem de az kaynak kullanıyor.

Download: Notepad++
#14 - Eylül 05 2008, 08:43:18
Mercey.

OpenOffice Portable

"OpenOffice Portable" açık kaynaklı yazılımın resmi sürümünü baz alıyor ama özel olarak mobil kullanım için optimize edildi ve kurulma zorunluluğu yok.

Office paketi metin düzenleme, tablo hesaplamaları, sunum yazılımı ve çizim programından oluşuyor.

Download: OpenOffice Portable
#15 - Eylül 05 2008, 08:44:47
Mercey.

Pound Ice Walls

Ücretsiz flash tabanlı oyunda buz üzerinde sürekli yürüyen ve eğer o devasa buz duvarları olmasa sonsuza kadar yürümeye devam edecek olan bir adamı oynuyorsunuz.

Elbette ona yardımcı olabilirsiniz. Doğru anda ekrana tıklayıp duvarın içinde bir delik açabilirsiniz.

Download: Pound Ice Walls
#16 - Eylül 05 2008, 08:45:39
Mercey.

QuickTime Alternative

Bu ücretsiz yazılım her türlü ekstra fonksiyonu ile, tıka basa dolu olan "Apple QuickTime" medya oynatıcısının yerine geçiyor.

Arada sırada da olsa bir QuickTime dosyası oynatmak isteyenler, "QuickTime Alternative" ile çok daha fazla verim alabilirler.

Download: QuickTime Alternative
#17 - Eylül 05 2008, 08:46:34
Mercey.

Rick Dangerous

80'li yılların arcade klasiği her C64 ve atari fanı için halen bir başlık olma özelliği gösteriyor. Indiana Jones tarzıyla son derece uzun dört bölümde koşmalı, sıvışmalı, zıplamalı ve ateş etmelisiniz.

Download: Rick Dangerous
#18 - Eylül 05 2008, 08:48:32
Mercey.

SpyBot-Search & Destroy

İsminden de anlaşılacağı gibi program Windows kurulumlarınızı tek bir tık ile reklam ajanlarına karşı tarıyor.

Eğer Spybot şüpheli bir yazılım bulursa, bu yazılımın reklam ve casusluk ile ilgili olan kısımlarını silebiliyor. Böylece yazlımın çalışma süreci etkilenmemiş oluyor.

Download: SpyBot-Search & Destroy
#19 - Eylül 05 2008, 08:49:25
Mercey.

TreeSize

Genel amaçlı bir sabit disk yönetimi aracı. TreeSize disklerin kullanım alanını grafiksel olarak gösteriyor ve ek olarak kayıp depolama alanını vurguluyor.

Bu kayıp depolama alanlarını geri getirmeye yönelik püf noktaları, yazılımı tamamlıyor.

Download: TreeSize
#20 - Eylül 05 2008, 08:50:20
Mercey.

uTorrent

uTorrent özellikle ufak boyutu ile dikkatleri üzerine çeken bir BitTorrent istemcisi.

Temalar sayesinde program kullanıcı nasıl isterse o şekle girebiliyor.

Download: uTorrent
#21 - Eylül 05 2008, 08:51:22
Mercey.

VLC Media Player

Yazılım neredeyse tüm video dosyalarını çalıştırıyor. Bunların arasında DVD'ler, Video CD'ler, MPEG'ler ve DivX var.

Sıra dışı özelliği: Oynatıcı MPEG ve DivX akışlarını destekliyor ve böylece videoların tamamen inmemiş olsalar bile oynatabiliyor. Filmin başını izleyin ve indirmeye değer olup olmadığına kara verin.

Download: VLC Media PLayer
#22 - Eylül 05 2008, 08:52:18
Mercey.

Win-SeO

Ücretsiz yazılım Win-SeO ile işletim sisteminize veya gerçek sabit diskinize her hangi bir etkisi olmadan kritik uygulamaları izole edilmiş bir ortamda çalıştırabilirsiniz.

Bu durum özellikle tarayıcı veya e-mail istemcileri gibi internete erişen programları kullanmak istediğinizde ortaya çıkabilir.

Download: Win-SeO
#23 - Eylül 05 2008, 08:53:13
Mercey.

XPAntiSpy

Yazılım, kayıt defterinde uzun uzadıya aramaya gerek kalmadan Windows XP/2000'deki casus yazılım ve PhoneHome bileşenlerini bulup kaldırabiliyor.

Ayrıca bazı programlar tarafından talep edilen otomatik güncelleme özelliği de istek üzerine kapatılabiliyor.

Download: XPAntiSpy
#24 - Eylül 05 2008, 08:54:02
Mercey.

Yeti Sports – Pingu Throw

Eğlenceli PC oyunu "Yeti Sports – Pingu Throw" un basit bir oyun prensibi var: Yeti, tahta sopa ile penguene öyle bir vurmalı ki, mümkün mertebe havadaki en yüksek yere çıksın.

Download: Yeti Sports - Pingu Throw
#25 - Eylül 05 2008, 08:54:52
Mercey.

Zoom Player Standard

Zoom Player şaşırtıcı derecede ufak ve bir medya oynatıcıdan beklenen her şeyi sunuyor.

Pro sürümü DVD fonksiyonları sunuyor, online akışları destekliyor ve henüz indirilmesi bitmemiş videoları oynatabiliyor.

Download: Zoom Player
#26 - Eylül 05 2008, 08:55:37
Mercey.

Aaa, resimler yok. (6) Hiç haberim yoktu valla, neyse çok yorgunum uğraşamam şimdi. Reklam yapmış oldum işte, Chip de herşey var. (6) (6)
#27 - Eylül 05 2008, 18:07:21
Mercey.

teknolojini tek adresi  süpermiş (6)

chip de herşey var dediğin gibi Mercey
#28 - Eylül 08 2008, 23:23:58
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.