Alternatifim Cafe

Özenti Olarak Tanımladığın Kişiler?

Discussion started on Rock

kimler özentidir?

sokakta özenti olduğunu gördüğün bi kişi hakkında aklına ilk ne gelir :D  (6) :alala
#1 - Eylül 01 2008, 19:28:56
« Son Düzenleme: Eylül 01 2008, 19:47:22 Gönderen: manyetikalan »
angel of death

Rock Dinliyorum Deyip Msn de Ne Dinliyorumda Demet Akalın,Serdar Ortaç Dinleyen Kişidir.. Rockçıyım Deyip Şunu Bunu Dinliyorum Dediği Zaman Hangisini Seviyosun Diye Sorduğumda Cevap Veremeyip Aklına İlk Gelen Şarkısını Söyleyen Kişidir.. Popçu Olmaları Daha Makbuldür..
#2 - Eylül 01 2008, 19:52:40
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

O Zaman Oda Rock Dinlemesin Yani.. Kimse Zorlamıyor Ki Onu..
#3 - Eylül 01 2008, 19:58:41
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Özenti , özentidir. Konuşmalarında belli eder kendisini. Giyimle, dinlediği türle alakalı değildir. Sadece rock&metal içerisinde de değildir. Özenti olan insan heryerdedir. Ayrıca şunu demek istiyorum. Bir insan metal dışında da başka bir müzik türünden bir grup, sanatçı dinleyebilir. Ha bunla kastım  pop, rap falan değil jazz,blues (vs.) idir.
#4 - Eylül 01 2008, 20:18:38
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Mesela bir sene önce pembe pembe giyinirken şimdi simsiyah takıp takıştıranlar veya geçen sene ismail yk dinlerken şimdi linkin park hayranı(!) olanlar.. Ki bizim buralarda fazlasıyla var :okey
#5 - Eylül 01 2008, 20:26:24
kısmet

Metal dinliyorum deyip Tokio Hotel dinleyen birine kesinlikle özenti gözüyle bakarım...
#6 - Eylül 01 2008, 20:29:02
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Herkes birbirinden birşeyler görüp uyguluyor,o vakit herkes özenti.
Tanrım.
#7 - Eylül 01 2008, 20:33:52
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Zeitgeist

Spesifik görünmekte bir pürtelaş içinde gençlik. Rock,Rap,Pop dinlemek bile özentiliğe kâfidir. Zira başkalarından görerek o müziği dinler, dinlediğimiz müziğe binaen giyiniriz. Herkes gibi bende bir özenti(!)yim, siyasete özenirim, ekose pantolonlardan vazgeçmem, arkeologlara özenirim, punk rock çatısı altındaki bir çok grubu dinlerim. Bu da beni bir özenti yapar, nickim bile özenti ürünüdür. Adındanda anlaşıldığı üzre Zeitgeist filminden çalıntıdır. Ona bakılırsa bu konuyu açan kişide bir özentidir.
  Hayatta bir çok şeye özenerek yaşarız, kabul etsekte etmesekte. Vitrinde gördüğümüz Nightmare Before Christmas hedelerini "Ayh süfer bu!" şeklinde kelamlar ederek alır ve akabinde o zamazingolara tebelleş bir biçimde hayatımızı sürdürürüz. Pek müessif, lakin hepimizin yaptığı budur. Kim ben bir şeye özenmiyorum adamım derse yalan söyler, kendini bilmelidir insan. Kendisini bilmeyip her önüne geleni özenti yaftasına yapıştırıp ifşa etmemelidir kanaatimce.
  O ilah,ulvi,yegane olarak gördüğümüz vakt-i evvel maşuk olduğumuzu zannettiğimiz akabinde Mecanin minvalinde gezdiğimiz Rock solistleri,gitaristleri v.s de başkalarına özenerek bu güne gelmişlerdir.
  Peki eyvallah hepimiz özentiyiz, bu çürütülemez bir denencedir lakin özentinin alası olarak tanımlanabilecek kişileri afişe etmek isterim ;
  Akla ilk gelen kuşkusuz Emo'lar olacaktır. BoBaBi rumuzlu yarim ile gezdiğimde bir olaya şahit olmuş idik. 2 emo kız sırf artistlik olsun diye çarşının ortasında kadınlara "150 bininiz var mıaaaa?" şeklinde istifhamlarını yöneltiyorlardı. Ben bu insanlara acırım farz-ı muhal. Akabinde şu Tokio Hotel ve türevleri grupları dinleyen ve onların sitelerine müntesip olanlardanda haz etmem. Sırf ortam olsun diye festivallere gidenleride sevemedim yarim. Birde şu Türkçe katledicileri vardırki o konuya hiç girmeyeyim.
#8 - Eylül 01 2008, 20:38:44
« Son Düzenleme: Eylül 01 2008, 20:41:13 Gönderen: Zeitgeist »

Rock Dinliyorum Deyip Msn de Ne Dinliyorumda Demet Akalın,Serdar Ortaç Dinleyen Kişidir.. Rockçıyım Deyip Şunu Bunu Dinliyorum Dediği Zaman Hangisini Seviyosun Diye Sorduğumda Cevap Veremeyip Aklına İlk Gelen Şarkısını Söyleyen Kişidir.. Popçu Olmaları Daha Makbuldür..

bu ÖZENTİ değil yalancı oluyor :Ç özenti özenmek fiilinden gelen bir isimdir çoğu kişi bunu yalnış kullanıyor bende buna sinir oluyorum :Ç mesela ben arkadaşımdaki aynı elbiseyi alıp giymişsem özenti oluyorum :Ç neyse .. (6)

#9 - Eylül 01 2008, 20:52:09

bi arkadaşımız tokio hoteli örnek wermiş bence tam yerinde bi örnek :D
geçen seneler ponponlu toka takıp gezen insan bu sene tokio hotel t-shirtüyle gezio we siyah ojeler küpeler bileklikler bilmemneler sorduunda rockcı metalci wuuuuu falan oluosun ama bi *** bilmeyen insandır :D
gülüorm ölelerine yorum bile yapılamıo ölelerine karşı.. :Ç

şunu söylemek istemiorum yalnış annaşılmasın hani metal dinliosan başka bişey dinleyemezsin demiorm ama dinlediğin şeyin ne olduğunu biliceksin.. zaten metalciler kendilerini kasmazlar herkese wericekleri bi cwp wardır dimi??  ::yea :nohashas
#10 - Eylül 02 2008, 10:26:22
angel of death

Metal dinliyorum deyip Tokio Hotel dinleyen birine kesinlikle özenti gözüyle bakarım...

evet kesinlikle katılıyorum.. çünkü tokya hotal fanları derki: tokio hotel dünyanın en iyi grubu ondan iyisi yok vuuu mükemmeller.. '' işte bu müzikden anlamamaktır.. :Ç
#11 - Eylül 02 2008, 12:58:02
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

poison_black!!

kimler özentidir?

Sen, ben, o.
Biz, siz, onlar.
#12 - Eylül 02 2008, 13:02:28

metalci rockcı bilmem neci gibi davranıp, yine kendisi gibi davrananları birşey bilmemekle suçlayıp kendisini çok bilgili sananlar.. aslında onlarda birer özenti :D ;)
#13 - Eylül 02 2008, 13:06:59

bakınız. th fanları :Ç
#14 - Eylül 02 2008, 13:10:17

Tokio Hotel Fanlarının Çoğu  (6) Bknz : Bill Benim Onu Kimseye Vermem :Ç
Konuşma Tazları Bknz : Yhaa Hava Bhugün Chok Scakh :Ç

....

(6)
#15 - Eylül 02 2008, 13:14:57

#16 - Eylül 02 2008, 13:32:56

....

(6)

Eren kes sesini bende eskiden tokio hotel seviyordum ve hiçde böyle biri değildim :Ç yeni yetme sevenlere gıcık oluyordum hatta çünkü ben th i yaklaşık bi 4 yıl falandır seviyordum türkiyede ünlü olmadan öncede neyse (6). YENİ YETME TH SEVERLER ÖZENTİ DEĞİL E.Z.İ.K ! :Ç
#17 - Eylül 04 2008, 16:26:17
« Son Düzenleme: Eylül 04 2008, 16:28:11 Gönderen: Estrella De Mar »

....

(6)

Eren kes sesini bende eskiden tokio hotel seviyordum ve hiçde böyle biri değildim :Ç yeni yetme sevmelere gıcık oluyordum hatta çünkü ben th i yaklaşık bi 4 yıl falandır seviyordum neyse (6). YENİ YETME TH SEVERLER ÖZENTİ DEĞİL E.Z.İ.K ! :Ç
TH Kötü Grup Değil Zaten Bende Dinliyorum (6) + Fanlarının Çoğu Dedim Bunların İçinde Sen Yoksun :bite
#18 - Eylül 04 2008, 16:28:34

Linkin Park'ı , Tokio Hoel'i , Avril'i kendilerine ilah yapmış tiplerdir . "Bence"
#19 - Eylül 04 2008, 16:46:58

arkadaşım annatmıştı bi kızla tanışmış kız rakçıyım fln die geçiniomş sormuş angi grubları sevion die oda slipknot metalika fln filan saymış sora arkadaş sılipnatın bi şarkısı söle demiş oda bilmiom deince neden sevdiini sormuş
cvp:adı güzel

işte bu gelio :Ç
#20 - Eylül 09 2008, 19:54:10
bip bip

adı güzel
sdlgşkfds
(6)
#21 - Eylül 09 2008, 21:21:15

Rock dinlediğini bangır bangır bagırma gereği duyanlar!
#22 - Eylül 09 2008, 22:56:46

Tokio Hotel i örnek vermişsiniz ama tüm th fanlarından bahsedemezsiniz

Bende Th dinliyorum ve sizin dediğiniz gibi Bill aşkım Tomm benim falan diyen özentiler çok haklısınız ama onlar yüzünden Tüm th fanları için böyle konuşamazsınız

Daha doğrusu konuşmakta elbette özgürsünüz ama bu şekilfde Th gerçek fanlarına ( öznti olmayanlarınna ) hakaret etmiş oluyorsunuz ...

Dediğim gibi bende Th dinliyorum ama sadece onları dinleyip işte ben rock veya metalciyim demiyorum

Özentilere de Karşıyım !....
Özentiler yüzünden benim gibilr arada kaynıyor 
#23 - Eylül 10 2008, 18:00:47
. ..  7h!5 p4!n !5 ju57 700 r341 . . .

Linkin Park'ı , Tokio Hoel'i , Avril'i kendilerine ilah yapmış tiplerdir . "Bence"

al bendende o kadar bıktık yaw.. (6)
#24 - Eylül 10 2008, 18:18:21
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

sokakta etrafıma baktığımda hep aynı tip gördüğüm erkek ve kız modellerinin hepsi özentidir :)
#25 - Eylül 10 2008, 18:33:13
=>> CeRKeS KıZı <<=  !...BaL ToplamaK İstiyorsanıZ, ArI KovanınA ÇomaK SokmayıN ...!  =>> CeRKeS KıZı <<=

Dionysus.

Özenti kelimesi insanların akıllarına öylesine empoze edilmiş ki, asıl manasını kavrayamıyorlar.Kelimenin kökünden de anlaşılacağı gibi birşeye özenmek.Peki neden özenmek gibi gayet normal bir kelime, abartılarak aptal saptal şekillere sokuluyor? Herhangi birşeye özenmenin anlamını kavrayamıyor musunuz?
Karşındakinde birşeyi görür beğenirsin.Sende aynısı olsun istersin.Bunun müzik versiyonuda tıpkı bunun gibidir.Birinden duyarsın, dinler beğenirsin.Ve dinlemeyede devam edersin.İlk insan olmadığımıza göre illaki birşeylere özenmiş oluyoruz değil mi?
Ha, beğenmediği halde sırf "cool görüniyim dinliyormuş gibi yapıyım " diyen insanlar yok mu? Malesef ki var.Peki onlar neden özenti yaftasına yapıştırılıyor? halbuki tamamen ayrı kelamlar.O şahısla ilgili söylense söylense, kendini bir b*kmuş gibi göstermeye çalışıyor, denir.Özenti kelimesi kavram olarak bu manada kullanmak yanlış.
#26 - Eylül 10 2008, 19:07:25
« Son Düzenleme: Eylül 10 2008, 19:09:19 Gönderen: Dionysus. »

Özenti , özentidir. Konuşmalarında belli eder kendisini. Giyimle, dinlediği türle alakalı değildir. Sadece rock&metal içerisinde de değildir. Özenti olan insan heryerdedir. Ayrıca şunu demek istiyorum. Bir insan metal dışında da başka bir müzik türünden bir grup, sanatçı dinleyebilir. Ha bunla kastım  pop, rap falan değil jazz,blues (vs.) idir.

Bunu yazardım bende.
#27 - Eylül 10 2008, 19:45:30

kesinlikle...
#28 - Eylül 15 2008, 18:12:18

Konudaki serzenişler ve sitemler aynı ama farkında olmalısınız ki siz de bir zamanlar birilerine özenip, Rock müziği seçtiniz.
#29 - Eylül 16 2008, 12:05:39
Minä Rakastan Sinua

Dionysus.

Konudaki serzenişler ve sitemler aynı ama farkında olmalısınız ki siz de bir zamanlar birilerine özenip, Rock müziği seçtiniz.
Söylenmek istenilen budur zaten.Dinlediğimiz müziği yapan kişilerde birilerinden gördüler değil mi?
Özenti kelimesine öcü gözüyle bakmak, sözde o şekilde olduğunu düşündüğümüz insanları kınamak, küçümsemek yanlış.Kişi kendine bakmalı önce.Sonra yargılamalı etrafındakileri.İşte böyle olduğunda bu tip tartışmalarda çıkmayacak.Kendimi bildim bileli süregelen bu konuşmalarlada karşılaşmayacağız.
Kişi hep birbirinin açığını kolladıkça, saçma sapan konularda tartışma çıkarmaya çalıştıkça  ( bkz: din,siyasi vb konular.) düşünce özgürlüğü diye birşey kalmayacak.Tek düze hayatta, at gözlüklü insanlar..
Etrafta kim ne dinliyoda ne söylüyo diye düşünüp kafanızı yoracağınıza biraz da halinize, gidişatımıza bakın.Dünyada kafaya takılacak binbir türlü problem varken tartışılan şeylere bakıldıkça gülmemek elde değil, ağlanacak halimize.Ve ben şuanda yazdığım bu mesaj karşısında kendimi tutamayıp gülüyorum.Yazık bana.
#30 - Eylül 16 2008, 15:43:13

Any_one

-Kendi dinlediği grupları yüceltip, başkalarınınkini eğer dinlemiyorsa (ki önceden o da dinlemiştir aslında) ezen tipler.
Bu tipler genelde çok sık aralıklarla favori gruplarını değiştirirler, önceden dinledikleri grupları ezerler (Bak teyzesi büyümüş.).

Rock dinlediğini bangır bangır bagırma gereği duyanlar!

-Hani dinlersin seversin de dinlersin müziği, sözleri hoşuna gitmiştir. Tarz yaparsın, siyah giyersin vb. içinden geliyordur da giyersin.. ama içten içe hissedemezsen dinlediğini o zaman anla özentisin, içinden gelmeden giyersen giydiklerini o zaman anla özentisin. İçinden gelen de başkalarının etkisinde gelmez içine 'iç' diyorum 'dış' değil;)

Yani ' İçinden geleni yapçaksın o senin tarzın olcak. ' söz budur. :ehem

not: Linkin Park, Avril, Tokio Hotel vb. dinleyenler kendilerini ' Ya ben özentiymişim ):' diye kasmasınlar. Ben de Linkin Park hayranıyım kaç yıldan beri son gidişatını pek beğenmesem de aşağlamam grubumu. Bestelerini, yaptıkları müzikleri ve sözlerini sevdim ben onların. Amacım hava yapıp bir arkadaş kitlesi oluşturmak değildi. Sözlerini gördüm ve etkilendim derin duygular oluşturdu onlar bende. Amacınız hava vb. gibi değilse sizin de benimki gibi; kasmayın hiç. Sonra az gelir yaptıkları, haz alamazsınız başka ufuklara açılırsınız; değiştirirsiniz grubunuzu böyle gelir, gider bu;)-bkz: benim gibi.

#31 - Eylül 17 2008, 17:35:48

Any_one

Hayır canım. Sen öyle olabilirsin, gördüklerin öyle olabilir ama bazı insanlar (bkz: özentilik dönemini yaşamadan atlatmış genç)
dinledikten sonra hoşuna gittiği için dinlemiş, içinden geldiği gibi bir tarz yaratmış insanlardırlar. Bunlar rock müzik de dinler, rap de jazz da r&b de vb. Tarzları kimisinin rock- metal olmuştur kimisinin rap kimisinin başka birşey.. İlk dinledikleri kimi zaman rastlantı sonucu gelmiştir önlerine kimi zaman tavsiye.
İşte bazılarının da havalı sanılan bir grup arkadaşları tavsiye ettiği zaman her ne kadar etkilenmese de dinler, hayran olur, biter.
Özentilik böyle bir şey olsa gerek.
#32 - Eylül 17 2008, 17:50:10

Zeitgeist

Benim olduğum gibi sen de bir özentisin. Tamamiyle özgün bir insan bulursan bana söyle.
#33 - Eylül 17 2008, 18:03:39

Any_one

Sen özentilikle özenmenin arasındaki farkı çözememişsin anlaşılan. Özenmek dersek evet özeniyorum, gothiclere özenirim mesela son zamanlarda ama onlar gibi olma çabam yok ama onlar gibi olma çabası yapsaydım özenti olurdum;) Ben şuanda kimseye bakmadan kendi kafamda takılıyorum. Arkadaşlarım tarzımı anlayamaz bile beğendiğimi dinlerim, içimden geleni yaparım işte bu içimden gelen de benim tarzıma ve müzik seçimime yansır. Bazıları da hava veya arkadaş ortamı yaratmak, kızların gözüne girmek vb. şeyler yüzünden seçerler tarzlarını, hissetmeden. İşte bence özentiler budur. Özenmez miyim? Özenirim. Ama içimden geleni yaparım. Belki de çoğu insan böyledir;) Sana da mantıklı gelmiyor mu?
#34 - Eylül 17 2008, 23:10:40

Zeitgeist

Spesifik görünmekte bir pürtelaş içinde gençlik. Rock,Rap,Pop dinlemek bile özentiliğe kâfidir. Zira başkalarından görerek o müziği dinler, dinlediğimiz müziğe binaen giyiniriz. Herkes gibi bende bir özenti(!)yim, siyasete özenirim, ekose pantolonlardan vazgeçmem, arkeologlara özenirim, punk rock çatısı altındaki bir çok grubu dinlerim. Bu da beni bir özenti yapar, nickim bile özenti ürünüdür. Adındanda anlaşıldığı üzre Zeitgeist filminden çalıntıdır. Ona bakılırsa bu konuyu açan kişide bir özentidir.
  Hayatta bir çok şeye özenerek yaşarız, kabul etsekte etmesekte. Vitrinde gördüğümüz Nightmare Before Christmas hedelerini "Ayh süfer bu!" şeklinde kelamlar ederek alır ve akabinde o zamazingolara tebelleş bir biçimde hayatımızı sürdürürüz. Pek müessif, lakin hepimizin yaptığı budur. Kim ben bir şeye özenmiyorum adamım derse yalan söyler, kendini bilmelidir insan. Kendisini bilmeyip her önüne geleni özenti yaftasına yapıştırıp ifşa etmemelidir kanaatimce.
  O ilah,ulvi,yegane olarak gördüğümüz vakt-i evvel maşuk olduğumuzu zannettiğimiz akabinde Mecanin minvalinde gezdiğimiz Rock solistleri,gitaristleri v.s de başkalarına özenerek bu güne gelmişlerdir.
  Peki eyvallah hepimiz özentiyiz, bu çürütülemez bir denencedir lakin özentinin alası olarak tanımlanabilecek kişileri afişe etmek isterim ;
  Akla ilk gelen kuşkusuz Emo'lar olacaktır. BoBaBi rumuzlu yarim ile gezdiğimde bir olaya şahit olmuş idik. 2 emo kız sırf artistlik olsun diye çarşının ortasında kadınlara "150 bininiz var mıaaaa?" şeklinde istifhamlarını yöneltiyorlardı. Ben bu insanlara acırım farz-ı muhal. Akabinde şu Tokio Hotel ve türevleri grupları dinleyen ve onların sitelerine müntesip olanlardanda haz etmem. Sırf ortam olsun diye festivallere gidenleride sevemedim yarim. Birde şu Türkçe katledicileri vardırki o konuya hiç girmeyeyim.

+

Özenmek ve özentilik aynıdır özünde.
#35 - Eylül 17 2008, 23:14:33

Any_one

Özenmek : Kendisinde olmayan veya yapısına uymayan beğendiği bir durumda olmaya, beğendiği şeye benzemeye çalışmak: ''Yavru horozlar meydanı boş bulunca ötmeye özenirlerdi.''  TDK Sözlükten baktım senin için, ben de öğrendim  :dondurma .
 Buna bakılırsa biz böyle miyiz? Bence hayır. Bence henüz içinden geldiği gibi yaşayan bir sürü insan, genç var. Ben de onlardan biri olduğumu sanıyorum. Değilsem söylerdim hatalarımı söylemek gibi bir alışkanlığım vardır da :p
Rock özentisi: Ben rock dinliyorum der tarzını oluşturur. Aslında sırf göstermelik dinler. Kulakları rahatsız olur, alışamamıştır, ağır gelir, birşey anlamaz; anlamaya çaba sarf etmez. Ama tarzım olsun, havam olsun diye devam eder. Evet özentilik budur canım. Senin söylediğin ise etkisinde kalmak olabilir, hoşlanmak belki de.
#36 - Eylül 17 2008, 23:30:02

Çok biliyorsunuz.
Neticede kültür emperyalizmidir. Bunun rock metal cart curt ne alakası var yahu.. Sınırlandırmayın giyim ve müzikle bunu..
tdk kadar güvenilir bir kaynaktan edindiğim nacizane bilgi,

kişilerin yönlendirilmemiş tepkiselliklerinin ilk hedefidir. genelde bireyselleşme sürecinin olduğu her ortamda gözlemlenebilen özentilik eleştirilerini de beraberinde getirir. eskiden toplumun alt sınıflarına göre kolektif ruhun daha az baskın olduğu, bireyin öne çıktığı toplumun üst sınıflarında görülen özentilik hali günümüzde çoğu sınıfta artan bireylerle her yere yayıldı tabii.
reklamı yapılan kimlik sayısı gün geçtikçe popüler kültür denilen şeyle katlanarak artınca yalan kimlikler, komik duruşlar çevreyi sardı.
bir de ortaya bunun eleştirisi çıktı ki, bunun da sahtesi ve gerçeği ayırt edil(me)meye başlandı. populer olan her seyden nefret etmek tartışılır oldu.
#37 - Eylül 17 2008, 23:34:26
yankee go home

Any_one

Çok biliyorsunuz.
Neticede kültür emperyalizmidir. Bunun rock metal cart curt ne alakası var yahu.. Sınırlandırmayın giyim ve müzikle bunu..
tdk kadar güvenilir bir kaynaktan edindiğim nacizane bilgi,

kişilerin yönlendirilmemiş tepkiselliklerinin ilk hedefidir. genelde bireyselleşme sürecinin olduğu her ortamda gözlemlenebilen özentilik eleştirilerini de beraberinde getirir. eskiden toplumun alt sınıflarına göre kolektif ruhun daha az baskın olduğu, bireyin öne çıktığı toplumun üst sınıflarında görülen özentilik hali günümüzde çoğu sınıfta artan bireylerle her yere yayıldı tabii.
reklamı yapılan kimlik sayısı gün geçtikçe popüler kültür denilen şeyle katlanarak artınca yalan kimlikler, komik duruşlar çevreyi sardı.
bir de ortaya bunun eleştirisi çıktı ki, bunun da sahtesi ve gerçeği ayırt edil(me)meye başlandı. populer olan her seyden nefret etmek tartışılır oldu.

Bence haklısın.
+ Konu neden açılmış anlamama rağmen, bir de rock metal bölümüyle ne alakası olduğunu anlayamıyorum. Ya da niye sadece rock metal? Tamamiyle müzikle mi ilgilidir özentilik? Neyse önemli değil benim için. Bunları öğrenmem yarar sağlamıyacak bana.
#38 - Eylül 17 2008, 23:42:52
« Son Düzenleme: Eylül 17 2008, 23:56:03 Gönderen: Any_one »

Rock^çıyım Diyip PoP DinLeYenLer.
Bir MaL Sanıorlar KendiLerini..
#39 - Eylül 21 2008, 14:32:13
Emocukk.

MOD:Yanlız_EmO

Dionysus.

Eheh.
Bu nickle böyle yerlere fazla yazma bence sen.Psikolojik ve fizyolojik sağlığın açısından diyorum.
#40 - Eylül 21 2008, 20:39:35

Any_one

Eheh.
Bu nickle böyle yerlere fazla yazma bence sen.Psikolojik ve fizyolojik sağlığın açısından diyorum.

ehüreh (6)
#41 - Eylül 22 2008, 18:20:03
« Son Düzenleme: Eylül 22 2008, 18:23:29 Gönderen: Any_one »

Özentilik herkesde var arkadaş ya, herkes birilerine özenir yalan mı. Ama sonra özüne dönecektir. Mesela emo bir özentiliktir, ama belli bi yerden sonra insan özüne döner. Yalansa yalan deyin.
#42 - Eylül 23 2008, 17:33:08

Zeitgeist

Sende yalanmışsın Asi Ruh.
#43 - Eylül 27 2008, 16:54:05

özentiyim............:Ç
#44 - Eylül 28 2008, 14:19:15
İmzanız kural dışı.

insan tek başına yaşamıyo bu dünyada illa ki çevresindeki her sevdiği insandan birşey kapıcak onu uygulamaya çalışcak ki kendi tarzını bulsun.. sevdiği insanlara özenerek başlayan yolculuk kendi tarzında son bulur fakat özentilik başka bi olay yani belki de herkesin diline kötü yansımış bi kelime olduğu için de öyle geliyo olabilr herkese fakat özenti olarak tanımladığmız kişiler KENDİ ORTAMINDAKİ HERKES gibi olmaktır.. "bütün arkadaşlarım emo ve çok ilgi çekici bir tarz, herkes bu müziklerde kopuyo ve bu ortama girmek için bu müzikleri dinlemek zorundayım, sigara içmeyip *** tarafta olmamalıyım, jnm yhaa diye konuşup çok cool olunuyo" gibi düşüncelerden en azından bi tanesini düşünenler özentidir yani başka da bi açıklaması yoktur bunun bence ..
#45 - Ekim 01 2008, 00:32:13
Beynimde dans eden hatıraların bacağını nasıl kırabilirim?..

metalciyim diyip emo giyinenler:D:D
#46 - Ekim 02 2008, 18:59:45
I'm breaking the habit

can-kan tarzı insanlar diim en basitinden

bide dünden beri görmee başladıım yeni çocukların hepsi
#47 - Ekim 02 2008, 19:06:39
bip bip

bill & tom kaulitz ve onların tayfaları gustav ve georg..
avril lavigne..
#48 - Ekim 07 2008, 16:52:12
FeeLiN' the bLaNks..

avril lavigne..

ve bunların dinleyici kitleleri.. :)
#49 - Ekim 07 2008, 18:28:02
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

avril lavigne..

onları unutmuştm saoL (=
#50 - Ekim 09 2008, 18:47:28
FeeLiN' the bLaNks..

insan tek başına yaşamıyo bu dünyada illa ki çevresindeki her sevdiği insandan birşey kapıcak onu uygulamaya çalışcak ki kendi tarzını bulsun.. sevdiği insanlara özenerek başlayan yolculuk kendi tarzında son bulur fakat özentilik başka bi olay yani belki de herkesin diline kötü yansımış bi kelime olduğu için de öyle geliyo olabilr herkese fakat özenti olarak tanımladığmız kişiler KENDİ ORTAMINDAKİ HERKES gibi olmaktır.. "bütün arkadaşlarım emo ve çok ilgi çekici bir tarz, herkes bu müziklerde kopuyo ve bu ortama girmek için bu müzikleri dinlemek zorundayım, sigara içmeyip *** tarafta olmamalıyım, jnm yhaa diye konuşup çok cool olunuyo" gibi düşüncelerden en azından bi tanesini düşünenler özentidir yani başka da bi açıklaması yoktur bunun bence ..
belli zaten
#51 - Ekim 12 2008, 01:28:49
I'm breaking the habit

Eskiden Dinlediği Grupları Bırakıp Aniden Başkalarından Gördüğü Grupları Dinleyen İnsanlar.
Üstüne Birde Eskiden Dinlediği Grupları Ezmeleri Yokmu ..

Ben Hala (O Kadar Özentinin Hastası Olmasına Rağmen) Linkin Park , Evanescence , Avril Lavigne , Tokio Hotel Dinliyorum.
#52 - Mayıs 08 2009, 15:34:00

avril lavigne..

#53 - Haziran 08 2009, 13:15:06
~ Değerlerin kaybolmaya yüz tuttuğunu düşünüyorum bazen. Olmaması gereken şeylerin olduğu anlar, tek yanlışımla kaybolabileceğini… Kaybolamaz biliyorum aslında. Karşılığını aldığım en büyük şey, onda saklı. Ve hep ondaydı.

~ Kaybedince mi anlıyoruz sevdiklerimizin değerini, yoksa kaybettiğimiz için mi değerliler bizim gözümüzde? İşte bunu anlamıyorum.  Benim içinse tek yanıt, onun hep değerli olduğu…

AslankaRan

Ben dinlerken arkadamn dinlenirmi lan o müzik deyip sonrasında bir kız arkadaşından o grubu veya şarkıyı benden isteyenler! Kınıyorum. :B
#54 - Temmuz 29 2009, 23:32:49

Karıdan kızdan geçtim , Metal müziği seçtim .
#55 - Temmuz 30 2009, 04:07:09

Karıdan kızdan geçtim , Metal müziği seçtim .
Yürü be koçum.  (6)
#56 - Temmuz 30 2009, 07:46:47

Kimse kusura bakmasın emolar özentilerin tekidir =) zaten hepsi iğrenç yaratıklar duygusal ergenler =)
#57 - Eylül 05 2009, 16:09:51

Kaç emo tanıyorsun diye sorasım geldi.
#58 - Eylül 05 2009, 16:12:16

Avril ve Tokio Hotel hayranı olanlar genelde.
Şu sıralar Link Park dinleyen özentiler de artmış.
#59 - Eylül 10 2009, 19:10:53
Rock you like a hurricane.

Birlierinin sevmediklerini "Aaa bunu sevmemişler dinlemiyim o halde" diye cevaplayan insanlar kanımca büyük bir özentir. 
Yorumlara ve düşüncelere bakmadan sevdiğin müziği dinlemelisin .
Kaliteli olsun yeter .
#60 - Eylül 11 2009, 04:07:31
« Son Düzenleme: Eylül 11 2009, 04:11:54 Gönderen: Funeral »

Zeitgeist

Herkes özentidir bu kadar basit.
#61 - Eylül 11 2009, 06:31:48

Anlamadığım bir kaç husus var .

Özenti denince neden ilk akla Rock ve Metal müzik giyenler gelinir?
Özentilik sadece müzik ve giyim mi ?
Sizin hayalinizdeki kişi özentilik olmuyor mu?

Bunlarda özenmek değilmidir.

Kendimce cevaplar::::
Özenti denince neden ilk akla Rock ve Metal müzik giyenler gelinir?
Rock ve metal müzik ülkemizde sonradan gençlerin popüler olmasından kaynaklandı . Daha önceden varmıydı vardı tabikide ama siyaset olayları yüzünden uzak kaldı . Bu şekilde ülkemizde biraz geç popüler dinlenmeye rağbet gösterdiler.Anadolu Rock , Pop rock olsun güzel sanatçılarımız gruplarımız var. Metalden çok bilindik yoktu yavaş yavaş ün sahibi oldular. :hımm

Rap konusunu açmıyorum . Çünkü fazla ilgim ve bilgim olmadığı için  laf edemiyorum  :4
Özentilik sadece müzik ve giyim mi ?
Siz yeni arkadaşlar tanıdıkça yeni tatlar tadarsınız. Havuç suyunu hiç içmeyen arkadaşlarıma bunu tattırarak ne kadar güzel bir şey olduğunu ispatlayarak . Yarını onunda beslenme çantasında getirmesi özentilik olmuştur.
Müzik konusunda ise  yeni arkadaşlar tanıdıkça (Orta Öğretim , Lise , Üniversite ) yeni yeni şeyler beğeniyorsunuz . Rock müziğini ben 6 yaşında Grup ayna ile tanıştım. O zamandan bu zamana ortamında etkisiyle değiştim ve şuanda arabesk techno tarzı olmadığı sürece dinliyorum .  Giyimde bu şekilde alakalı .  bkz : Bayanlar çanta sevgisi  , yine bayanların ayakkabı takı
Bayan verdiğim için kusura bakmayın . Erkek arkadaşlarımızın hiç bir şeyini beğenmiyorum :D
Sizin hayalinizdeki kişi özentilik olmuyor mu?
10 yaşıma kadar kaptan dede diye tanıdığım kişinin mesleği duruşu ve itibarı ile bende bu mesleğe (gemi kaptanı) çok istiyordum.
Doktor olmak isteğinizdeki filmlerde görülen karakterler .
#62 - Eylül 11 2009, 12:00:18
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Bir insanın özenti olup olmadığını yazı şeklinden rahatlıkla anlayabiliriz.
+
Emoların büyüük bir çoğunluğu özentidir.
Doğruya doğru ne yapayım. -_-
#63 - Eylül 11 2009, 23:48:59

Özenti dediğin insan kendini her yerde belli eder.

Tokio Hotel'in de fanları vardır, özenti fanları vardır.
Siz gidip gidip o özenti Bill'e Tom'a "aşkkoom" diyen fanlarla karşılaştıysanız biz ne yapalım.

Metal dinliyorum demiyorum ağırlıklı olarak Rock dinliyorum.
Kısıtlama yoktur bende güzel olan her müzik dinlenmeye layıktır.

Ve Tokio Hotel'i de çok seviyorum.
Tokio Hotel en iyi gruptur mantığı hiçbirimizde yoktur.
Çok merak ediyorum Tokio Hotel hakkında konuşanlar acaba kaç şarkısını dinlemişler?
Bir Love Is Dead'i Scream'i Monsoon'u dinlediniz mi?
Monsoon son yüzyılın en iyi şarkıları arasında sayılıyor.
Haberiniz var mıydı bundan?
Daha 20 yaşındaki o çocuklar şimdiden efsane gruplar arasında sayılmaya başladılar.
Çünkü gerçekten iyi müzik yapıyorlar.

Sizin o küçümsediğiniz grup gayet aklı başında insanlar tarafından seviliyor ve göklere çıkarılıyor.
Size bunu anlatmaya çalışmayacağım, anlayamazsın.
Bir kere bile bir Tokio Hotel röportajı okumuşluğunuz yoktur ki.
Gerçek bir TH fanı, onları görünüşü için sevmez.
Onların müziklerinin, şarkı sözlerinin, sahne performansının ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikriniz olduğunu sanmıyorum.
Ve en iyisi de onların kişilikleri belki de tüm o övdüğünüz grupların üyelerinin kişiliklerini ezer geçer.
Siz bunları anlayamazsınız tabi!

Bir grubu tanımadan yorum yaptığınıza göre asıl özentiler sizlersiniz.
:)
#64 - Haziran 22 2010, 16:15:40

Zeitgeist

Tokio Hotel'in o bahsettiğin 2 şarkısını da dinledim, afedersin ama *** gibi.
Son yüzyılın en iyi şarkılarından mı sayılıyor? Bu anket ne zaman yapılmış, kaç yaş arası kişilere ve kimlere sormuşlar?
Senin tarzında cevap vereyim yazdıklarına.
Çok merak ediyorum bi Beatles'ın, Queen'in, Bad Religion'ın, Ac/Dc'nin, Blind Guardian'ın, Dead Kennedys'in, Ramones'un, The Doors'un ya da en basitinden bi Pearl Jam'in kaç şarkısını dinledin?
Bohemian Rhapsody, Let it be, Yesterday, Helter Skelter, Somebody to Love vs yüzyılın en iyi şarkıları olarak benimseniyor, haberin var mıydı bundan? Ha benim kanıtımda senede bir yapılan anketlerdir. Senin kanıtın da 10-15 yaş arası çocukların oy kullandığı anketler herhalde. Justin Bieber, Tokio Hotel falan vardır seçeneklerde.
Mansoon yüzyılın en iyi şarkılarından biriymiş, kime göre neye göre? Yukarıda saydığım gruplar kurulmasaydı, o bahsettiğin şarkı ilk 1000'e girebilirdi belki.

Efsane grup mu sayılmaya başlamışlar, hadi ya ne zaman? O halde neden herkes dalga geçiyor?
Bak bi Dimebag Darrell'a. Adam 16 yaşındayken yarışmalara katılması yasaklanmış, her seferinde kazandığı için. Tokio Hotel'ciler napmış?
Efsane mefhumu seneler içinde değişmiş azizim. Eskiden, bu saydığım gruplar efsane sayılırdı, artık onların yerini Tokio Hotel almış. Üzülüyorum aslında. Adam gibi müzik yapsalar içim gam yemeyecek. Anca glam/hair metal yapan herifler gibi kendilerini kılıktan kılığa soksunlar.

Aklı başında dediğin sırasına, defterine vs 'ashkhooom tommsss' yazan tipler mi? Anlatmaya çalışmamış halin bu mu?
Röportajını okusam ne değişecek? Röportaja göre mi adam seçiyoruz biz? 'Röportaj süper, hadi ben artık bunları dinleyeyim' midir olay? Ayrıca onu da okudum, 'ben gay değilim, birsürü de sevgilim oldu' lafından öteye gitmeyen bi solist(!)leri var. Solist yazınca kendimden tiksindim bi an.

Kişilikleri ne lan? 24 saat onların yanında mısın? Nereden biliyorsun kişiliklerini?

Baştan sona saçmalamışsın git buradan lütfen. Burası sana göre bir yer değil, seni thfansssstomsss.com ' a alalım conim.

Sahne performansı var, sahne performansı var. Bunları izle ve sus.

http://www.youtube.com/watch?v=JszN7h84TXs
http://www.youtube.com/watch?v=yUeVv-fDPNk&feature=fvst

Sözlerimi de şununla bitirmek istiyorum.

Alıntı
Özenti dediğin insan kendini her yerde belli eder.

Bence de, haklısın.
#65 - Haziran 22 2010, 16:46:12
« Son Düzenleme: Haziran 22 2010, 16:47:45 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Zeitgeist

Queen'le dünkü çoluk çocuk grubunu karşılaştırttın ya bana, öleyim ben artık.
#66 - Haziran 22 2010, 16:51:43

Zeitgeist

Ha bir de öyle bi konuşmuşsun ki, bir an gözümden yaşlar süzüldü. Aynı şöyle yazım tarzın ;

bak beyim, sana iki çift lafım var.koskoca adamsın.paran var, pulun var, herşeyin var.binlerce kişi çalışıyor emrinde.yakışır mı sana ekmekle oynamak.yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak.ama nasıl yakışmaz.sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören.anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.ama ben boşuna konuşuyorum.sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum.hıh.sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey.sen mi büyüksün.hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta.sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.gözümde pul kadar bile değerin yok.ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın.yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi.çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.bizler birbirimizi seviyoruz.biz bir aileyiz.biz güzel bir aileyiz.bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun.dokunma artık aileme.dokunma çocuklarıma.dokunma oğluma.dokunma gelinime.eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.anlıyor musun.vururum ve dönüp arkama bakmam bile.

Tamam ağlama, th dinleyenlere özenti demeyeceğiz bundan sonra. Yeter ki ağlama. : ((((
#67 - Haziran 22 2010, 17:03:50
« Son Düzenleme: Haziran 22 2010, 17:04:45 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Queen - Tokio Hotel ?

Salak Ceren.  (6)
#68 - Haziran 22 2010, 17:49:08

Zeitgeist

Olum anlayabileceği türden cevaplamaya çalıştım. Salaklık bende değil yani. (6)

Rock for dummies hesaaaabı. Hani ayıkıyon mu?
#69 - Haziran 22 2010, 17:58:47

Yok lan anladım da Tokio Hotel'e göre Queen fazla tepede kalmış sanki. :manyak

Nöt : Monsoon güzeldir.  (6)
#70 - Haziran 22 2010, 18:00:40

Bu konuyla ilgili şu makaleyi okuduğumda çok beğenmiştim: http://www.anatolianrock.com/makale40.htm

Ancak günümüzde özenti kelimesi biraz daha farklı bir anlamda kullanılıyor sanki.Buna göre bence "müzik" anlamında "şekilci" olmak özenti olmak anlamına geliyor.
#71 - Haziran 25 2010, 17:13:11

+1687251461
#72 - Ekim 09 2010, 22:48:44
alıştım karıştım ben sana
rüyanda görsen inanma

Ben ve Ceren, güller açan dalın özenti meyveleriyiz kng Olay kapanmıştır gençler dağılın.
#73 - Ekim 10 2010, 00:58:55

Zeitgeist

Ben ve Ceren, güller açan dalın özenti meyveleriyiz kng Olay kapanmıştır gençler dağılın.

Evet ben ve Neci, özentinin kralıyız. (6)
#74 - Aralık 10 2010, 15:51:15

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.