Alternatifim Cafe

Nu-Metal'e neden gıcıksınız?

Discussion started on Metal

Nu-Metal e neden gıcık olur?
- Bu bir MEtal sevenlerin, MEtalciyim demenin bir maddesi midir?

- Mixer nefretliği midir? Rap Nefretliği midir? yada 8 lik bir ritme 4 nakarat sıkıştırma nefretliği midir?

-Yoksa müzikten anlamayan MEtal dinlemeyen Rap dinleyen bir çömezin bu müzik türünü sevmesi midir?
Taş fırın metalciliğini böylelikle yumuşatması mıdır?

-Müzik zevki tartışılmaz denilir, renkler gibi,,
bilmeyenlerin yaptığı iş denir, Ama bir profesyonel ,, herşeyi iyi yapan , ileride böyle bir grup kurulduğunda yeni malzeretiniz ne olur.. (mesela Eminem,Marilyn,DJ Tiesto,Petrucci.. bir grup yapıyoruz dese kelitesinde ne süpheniz olur)Sonuçta rap sevmiyorum bu yüzden dersiniz belki de.. SOnuç yine ilk maddelere döner..

-Nu-MEtalden Neden nefret ediyorsunuz

-Bence Nu-Metal Rapcore tarzı Rap ve MEtalcilerin geçiş noktası,, arasındaki köprüdür.

BEnim Nu MEtal i sevmemin Nedeni,, Rap teki anlatım, MEtal deki müzik altyapısı, sonuçta istediğim çıkıyor ortaya Anlatmak istediklerim ve müziğim..

Bir kişi MEtal yapıyor gitar tutmasını bilmiyor biri Nu-metal yapıyor Gitarı süper çalıyor ama görüş metalciden yana olur.. onun karizması Metallica, Children of bodom dan geliyor,,ne kadar derin, bilinmezi dinlersen o kadar saygı... bence Dünya da ki bir çok şey gibi koca bir yalan koca bir Önyargı,
#1 - Temmuz 16 2008, 23:09:13

Kim demiş gıcığız diye :haydut
#2 - Temmuz 16 2008, 23:35:34

Kim demiş gıcığız diye :haydut
Aynen Benim En Sevdiğim Metal Türüdür. (6)
#3 - Temmuz 17 2008, 11:14:35

Evet rapi sevmediğim için sevmem kendilerini fakat istisnalar kaideyi bozmaz favori grubum Slipknot'dır sonrasında Otep gelir. Tabi bunlar benim açımdan nu-metal e girmiyorlar bla bla bla.
Ama harbi nu-metal müzik yapanları sevmem, dinlemem. Çünkü öyle bir kapasite yok bende.
#4 - Temmuz 17 2008, 12:04:25
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

nu - metal dinlerim.. Favorim  KORN ' dur .. ya bu konuda bnm anlamadığım baktığım her yerde korn un tarzı için nu -metal yazılmış .. ama bi linkin park la karşılaştırılırsa dağlar kadar fark var arada .. nasıl oluyo ?  ? bi bilen varsa açıklasın ..

bu arada linkin park ın hakkını da vermek lasım. adamlar iyi müzik yapıyo dinleniyo.. ayrıca bu dinlediğin müziğin esaslarına göre yaşamak da neyin nesi oluyo ? bişiyi dinliyosak onlar gibi yaşamak zorunda deiliz .. hatta yaşamamalıyız da zaten .. günümüzde özenti gençlik dediklerimiz böyle yapıo .. neymiş efendim ben metal dinliorum.. hadi gidelim  filan yere  baştan aşağı siyah giyelim .. gözümüzü siyaha boğalım .. yok böle bişiy ..

zaten yenı  gruplara da hep anti patim vardır. saçma sapan makyaj yapıp da dinlenmeye çalışılan .. baknz : metallica dır bnce metal müziiğin babası .. admlarda hiç bi abartı , makyaj bişiy yok .. KAliteli müzik budur bence  ..

amma yorum yaptım artık susiimm ...  xD  :D
#5 - Temmuz 17 2008, 12:14:35
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Önceden vardı böyle bi önyargım, metalin içinde DJ'in ne işi var diye.. Ama sonradan öyle uç noktalarda örnekler duydum ki, adam cubudu cubudu efektleri dizmiş arka arkaya şarkıda gitar yok bateri bile yok, adam buna nu-metal demiş, o zaman dedim ki ulan bu Linkin Park, Limp Bizkit falan iyiymiş yine diye, herhangi bi rap düşmanlığım yok, dinlemiyorum sadece (arada bi kaç şarkı var tabi pılis sıtendap pılis sıtendap :D ), hatta rap-rock şarkıları dinliyorum walk this way olsun, bring the noize olsun, nu-metal'e karşı tutumum da rap'e karşı tutumumla aynı, dinlemiyorum ama karşı diilim, müzik bu istiyen dinlesin, ama bu yenibi müzik türü, bunu yapanlar ni bileyim bi AC/DC'yle bi Led Zeppelin'le ya da TuPac'le Dr. Dre'yle aynı kefeye konulmamalı, başka bişey bu Nu-Metal..

2 sene önce falan Blue Jean'in arka sayfalarınnda okur sayfaları vardı, orda rockcılarla rapciler salak salak atışırdı, bi çocuğun yazısını görmüştüm üynen şöyleydi, "Adım falan filan, şurda oturuyorum, Linkin Park, Limp Bizkit, Korn dinliyorum, adresim şu şu şu. (Not: Rock'ın içine rap koyup buna Nu-Metal diyen ezikler bi zahmet eklemesinler)" Al işte böyle tipler de var :Ç
#6 - Temmuz 17 2008, 12:58:17
« Son Düzenleme: Temmuz 17 2008, 13:06:12 Gönderen: BoBaBi »

Ben de başlık açayım millet metal'e niye gıcık diye  :angry

Ben şahsen gıcığım nu ya saygı duyarım ama dinlemem =|
#7 - Temmuz 17 2008, 14:55:07
out of the ash
i rise with my red hair
and i eat men like air.

Bu aralar Industrial Metal'e taktım.. :Ç
O yüzden nu-metal dinleyemiyorum..
Normalde dinlerim ve severim de..!
#8 - Temmuz 17 2008, 15:24:27
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

Soru1
hmm.. rapi sevmemenizin nedeni doğası mı?
yoksa müzik adına bir bk bilmeyan , mahalle köşelerinde ağzından küfür eksik olmayan bol pantolonlu kendini bir bk sanan geri zekalı, salak salak konuşan, insan denilmeyecek yaratık yüzünden mi?
(ki bu tiplerden ben de nefret ederim ve bu zamana kadar hiç öyle giyinmedim. Acayip rap takıldığım zamanlar bile)

Soru 2
RApten nefret ederim diyenler Sagopa Kajmer ile Ceza arasındaki farkı biliyor mu? Eminim Ceza tipine gıcıksınız,, Peki Sagopa Kajmer in Şarkılarını, Sözlerini hiç anlamaya çalıştınız mı?(Özellikle Kits)

nu - metal dinlerim.. Favorim  KORN ' dur .. ya bu konuda bnm anlamadığım baktığım her yerde korn un tarzı için nu -metal yazılmış .. ama bi linkin park la karşılaştırılırsa dağlar kadar fark var arada .. nasıl oluyo ?  ? bi bilen varsa açıklasın ..

LP nu-mEtal değil de LP tarzı değişik bişe...
Aralarında ki Fark Mike ve Hahn dır.. Çünkü Mike Bildiğin Rapçi,, farkı Yeri geliyor Scream da yapıyor, gitar da çalıyor , piyona da.. Ama Rap işte.Buda LP ı tam metal e taşımıyor. Slipknot gibi..

2) Linkin PArk ın albümünde Full metal,Full Rap,Aşırı Slow,Disco  her tarz şarkıları var.. ama Slipknot ve Korn Metal ağırlıklı...
#9 - Temmuz 17 2008, 16:15:30

nu-metal'e bir gıcığım yok.. zaten linkin park'ı çok severim tabii linkin park bence nu metal değilde daha farklı bir müzik yapıyor her müzikden bi katkı var... ben metal müzik dinlediğim için aşırı rapli olan şarkılarını dinlemem ama metal ağırlıklı şarkılarını çok severim :)
#10 - Temmuz 17 2008, 20:07:30
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

poison_black!!

Nu-metale gıcığım çünkü linkin parka gıcığım.
Linkin parka gıcığım çünkü nu-metale gıcığım.
Bu böyle gideer.
#11 - Temmuz 18 2008, 03:48:06
« Son Düzenleme: Temmuz 18 2008, 03:48:31 Gönderen: Çâh-ı Zemzem »

hmm pekı  teşekkürLer  Link_in_Park  :)
#12 - Temmuz 18 2008, 12:23:07
-- I Điэđ  fоя  yоυ --

Nu-metal'in gönlümde bambaşka bir yeri var :P
#13 - Temmuz 18 2008, 12:26:38
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Rap'i sevmem hatta nefret ederim gayet net ve açık
#14 - Temmuz 18 2008, 13:52:07

Yok öyle bi Dünya.!  

Punk- O -Rama

Eskiden severdim,bayağı hoşuma giderdi.Rock'ı ilk dinlediğim zamanlar Nu Metal denen zırvadan başlamıştım.İnsan ilerleyen vakitlerde Nu Metal'in ne kadar hezeyan olduğunu farkediyor.Şöyleki,Rock'ın tarihini,felsefesini bilen hiçbir insan Nu-Metal dinlemez.İvedi edipte velveleye vermeyin ortamı.Zira bu konuyu açan insan eleştiri kabul eden cinsten değil.Hiciv yapmayacaksınız ona,güzelleme yapacaksınız,bunun örneklerini de yaşadım bizzat.Tek laf ettimmi düşüncelerine negatif korelasyonla yaklaşan,hede hödö ediyor hemen.Neyse,bakınız efendim Rap seviyorsan Nu Metal'ini dinle birşey diyemem,ama Rock dinliyorum diyipte bu zırvayı dinleyenlerden haz etmem.Bu new age müzik akımlarından hoşlanmıyorum,Rock dediğin 60-70-80 yıllarıdır.Gerisinin gözümde zerre değeri yoktur,çünkü yeni yetme ergen gençlerinin gözdesi olup ulvi gruplar mertebesine çıkarılmışlardır.Farzı mahal,Evanescence,Good Charlotte,Linkin Park v.s .Bir kere bu müzik türünün ismi ve icra edilen müzik arasında hiçbir bağdaşım yoktur.Nu Metal=New Metal'dir.Metal ile korelasyonu yoktur,distortion,scream,clean,brutal göremezsiniz şarkılarda.Gelipte bana Chester scream yapıyor demeyin,üyeliğimi sildiririm alimallah.Metal kelimesinin geçtiği bir müzik türünde metal ile alakalı tek bir hedenin bulunmayışı sinir bozucu elbet.Rock ve Rap'in bir arada olmasına karşıyım,çünkü eskilerde böyle şeyler yoktu.İşin bkunu çıkardılar,Rock müziği yeni yetme körpe beyinlerin oyuncağı haline getirdiler.Saygı sevgi,bir programın daha sonuna geldik.Buradan İzmir'deki anneme öpücüklerimi yolluyorum.

İdit: Rexino nirdesin?Sanada el sallıyorum buradan.

Program bitti,dağılın.
#15 - Temmuz 19 2008, 21:59:18

nu metaL güzeLdir çok severim ama deniLdiği gibi gerçek metaLLe hiç bir aLakası yoktur....
#16 - Temmuz 19 2008, 22:07:39

Eskiden severdim,bayağı hoşuma giderdi.Rock'ı ilk dinlediğim zamanlar Nu Metal denen zırvadan başlamıştım.İnsan ilerleyen vakitlerde Nu Metal'in ne kadar hezeyan olduğunu farkediyor.Şöyleki,Rock'ın tarihini,felsefesini bilen hiçbir insan Nu-Metal dinlemez.İvedi edipte velveleye vermeyin ortamı.Zira bu konuyu açan insan eleştiri kabul eden cinsten değil.Hiciv yapmayacaksınız ona,güzelleme yapacaksınız,bunun örneklerini de yaşadım bizzat.Tek laf ettimmi düşüncelerine negatif korelasyonla yaklaşan,hede hödö ediyor hemen.Neyse,bakınız efendim Rap seviyorsan Nu Metal'ini dinle birşey diyemem,ama Rock dinliyorum diyipte bu zırvayı dinleyenlerden haz etmem.Bu new age müzik akımlarından hoşlanmıyorum,Rock dediğin 60-70-80 yıllarıdır.Gerisinin gözümde zerre değeri yoktur,çünkü yeni yetme ergen gençlerinin gözdesi olup ulvi gruplar mertebesine çıkarılmışlardır.Farzı mahal,Evanescence,Good Charlotte,Linkin Park v.s .Bir kere bu müzik türünün ismi ve icra edilen müzik arasında hiçbir bağdaşım yoktur.Nu Metal=New Metal'dir.Metal ile korelasyonu yoktur,distortion,scream,clean,brutal göremezsiniz şarkılarda.Gelipte bana Chester scream yapıyor demeyin,üyeliğimi sildiririm alimallah.Metal kelimesinin geçtiği bir müzik türünde metal ile alakalı tek bir hedenin bulunmayışı sinir bozucu elbet.Rock ve Rap'in bir arada olmasına karşıyım,çünkü eskilerde böyle şeyler yoktu.İşin bkunu çıkardılar,Rock müziği yeni yetme körpe beyinlerin oyuncağı haline getirdiler.Saygı sevgi,bir programın daha sonuna geldik.Buradan İzmir'deki anneme öpücüklerimi yolluyorum.

Program bitti,dağılın.

hOCAM hOCAM'  diyor bir üniversiteli genç soru soracak bakar mısınız?

1)Eleştiri yaptığınız adam o davranışları yapması için O konuda kaç kere aşağılacıyı yorum yaptınız.Saymanıza gerek yok sayamazsınız..neyse saymayın belirtmek istedim..şimdi soruya gelelim..
(Eleştirinizi yapın ve gidin..bunu beni mutlu eder ama her sayfaya argo+aşağılayıcı yorum yaparsanız cevap argo olur) hatırlarsın belki..

2)Slipknot un yaptığı nedir. distortion dan bahsediyoruz heralde..

3)Chester bir metalci kadar Scream yapmıyor.belki de yapamıyor,, yapsa farkı kalmazdı zaten..GEreği kadar yapıyor.yada yaptığı kadarı benim için tam kıvam...
SORU:Senin MEtalciler Chester kadar ince sese sahip mi,, bağırırken aniden sesini inceltebiliyor mu?
Yani Nu-MEtal bu.. Black MEtal Penceresinden bakma...
ÖRNEK:Reggae ve Rap Bir HIP Hop dalıdır ve Raggea(Sean PAul)Kimse hızlı Söylemesini beklemez..,Gerektiği kadar hızlıdır.

4)Slipknot un cihazlarını Toplarsan 2 metal grubu çıkar ortaya.. Adamlar Bira fıçısını bile getirip konsere çalıyorlarsa susacaksın....öyle 1 bass 1 electro bateri + Bağırmaya  ve distortion MEtal, Saygı diyorsan ..

5)''Eskilerde bir şey yoktu''  Eskilerde ne vardı.. daha eski ye git en eskiye git, al ile bağlama çal..
Teknoloji geliştikçe müzik kaliyesi artıyo bence,, Manyetikler bile gelişiyo,, 70 lerdeki bi gitarla şimdiki bir değil,,

6)Müziği bilenler dinlenmiyor, bilmeyenler dinleniyor .. bu çelişki nedir.. Müzik nedir sence ona cevap ver,,
Bir Gitarı hızlı çalabilmek mi,, güzel müzikler çıkarıp şarkı yapabilmek mi? Dünyanın En iyi gitarcılar saydığınız isimlerden çok daha hızlı çalanlar var. FARK iyi bir solo dur.. üretimdir...Biri Rapde katıp üretiyorsa..

7)60 70 80 .. güldüm gerçekten,, Bence Rap kültürünü bile bilmiyorsun,, Nu MEtal i de anladığını sanmıyorum,
SoRU:Eminem,Marilyn Manson,DJ Tiesto,Petrucci,Alexi Laiho hadi bir grup yapıyoruz deseler..Eminim Yİne Kötülerin oluşturduğu bir grup dersin .. pardon eminem kimdi,,

YAni Anlatmaya çalıştığım Bi TÜRÜ kötülüyorsun,, bilmeyenlerin oluşturduğu,, aha oluştu ne olacak,,,
BU 'METALCİLER SATANİSTTİR' DEN HİÇ BİR FARKI YOK

Biz şimdi Müzikten Anlamayan çömezizya,, sende iyi bilen,, ama heral 60 80 arası Rock bilen sadece...Müzik=ROCK(Sonuç Bu Çıkıyor)

Ben MEtal,Rap,Pop,Reggae,Punk,... hepsini de dinliyorum ama birini ad olarak seçmişim(Aslında HEpsini Seçmişim) ve Müzik Adına hiç bir şey bilmeyen çömezim...

Sorunlarım bunlar.....

Selam: (ARabeks Rapten (DJ AKMAN)NEfret ediyorum,, Children Of Bodom un Vokalistinden nefret ediyorum... Müziğe Selam....Gitarıma Mike a Selam  :)))
#17 - Temmuz 19 2008, 23:34:28
« Son Düzenleme: Temmuz 19 2008, 23:36:50 Gönderen: Link_in_Park »

Punk- O -Rama

Diyosun.Okeyto bebişim.
Slipknot ve Chester savunan insanla münakaşa etmek zaman kaybı diye düşünmekteyim.Ah
#18 - Temmuz 19 2008, 23:42:25

HEp Aynı cevap, :(  Bu soruların cevabını verebilseydin... biri bana verseydi.. düşünmeye başlardım..

BEn Slipknot u da savunurum Chester a 30 Second u da , Ancesttral ıda Nirvana yı da Rob Zombie yide Dido yu da ,, aslında bildiklerinin hepsini sana karşı savunurum...

BEnde 2 3 sene sonra farklı düşüneceksin

Bi senin gibi tiplere farklı müzikleri anlatmaya çalışırım
Bir de rap ten başka bir eşy dinlemeyenelere bu iki bağnaz türü olumsuz vaka ama baya çevirdim şimdiye kadar dedikleri tek şey , O ZAMAN
#19 - Temmuz 19 2008, 23:47:50

Gıcıklık Nu-Metal'le alakalı değil kesinlikle.
Gıcıklığın nedeni, nu metal yapan popüler gruplar.
Linkin park, Korn, Slipknot vs.
Bu grupların tişörtlerini, şarkılarını, aklınıza gelebilecek her şeyini, en olur olmadık yerlerde bile görmekten gına geldi insana.
Sokaktaki her on 'ben metalciyim' diyenlerin dokuzunun üstünde bu grupların tişörtleri var.
Şahsen ben canım sıkılırsa nu metal'de dinlerim, çok başka bir müzik türüde.
#20 - Temmuz 20 2008, 00:13:30
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bu cevap hiç aklıma gelmemişti. Tebrik Ediyorum..
O tişort giyenlerden biri de benim.. Ama hiç bir zaman ben Metalciyim demedim, rapçide demedim.. NU-Metal Rapcore dedim hep.. bana gelipte Satanist misin diyen oldu..LP tişörtüyle
Rap konserine(S.Kajmer) gidecem dediğimde anana mı küfrettirecen diyenler

Böyle bir toplumda.. anlatmaya çalışıyoruz bir şeyler... ne yapak..
#21 - Temmuz 20 2008, 00:25:31

Bu topluma müzik konusunda pek de fazla bir şey anlatamazsın.
Çünkü hepsinin fikri sabittir dinlediği müzik tarzı hakkında.
Lp tişörtüyle satanist misin sorusuna maruz kalıyorsan da kendinde değil soruyu sorandaki beyinden şüphe edilir zaten.
Klasik bir laf vardır toplum üzerinde 'siyah giyen her insan satanisttir' şeklinde.
Eheh, neyse işte, anladınız siz beni, sorun yok. .P
#22 - Temmuz 20 2008, 00:37:42
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Tamam, BEn cevabı aldım.gayet mantıklı buldum.. diğerleri kişisel görüşler.. ki gerek yok

YAw Gitarı elime alınca kendimi tutamıyom Children Of Bodom bilen dinliyom
Rap ortamına giriyom acayip rap bende bi gariplik var.. üstüne B.spears da tatlı niyetine gidiyo...
#23 - Temmuz 20 2008, 00:44:35
« Son Düzenleme: Temmuz 20 2008, 00:45:04 Gönderen: Link_in_Park »

Program bitti,dağılın.

Evet ceren gene yapmış yapacağı açıklamayı :ehem
#24 - Temmuz 20 2008, 10:30:50
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

İlk dinlemeye başladığımda aynı Ceren gibi bende dinlerdim nu metal.Korn,Linkin Park vs.vs ama artık uzak duruyorum.
Çünkü asıl metal müziğin ne olduğunun farkına vardım.
Nu-metal iğrençtir , kötüdür lan dinlemeyin demiyorum ama şahsım adıma artık sevmemek ve dinlememekteyim..
Nyse..

Makinelerden çıkan müziğe müzik demem;hele ki metal hiç demem.
Nu-metal toptan makine müziği değil belki ama %55'i makine işi.
Bu yüzden sevmiyorum.

-bu sevmeme nedenlerimden sadece 1'i idi. -
#25 - Temmuz 21 2008, 16:50:19

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.