Alternatifim Cafe

Cinsellik Kuralları

Discussion started on Yararlı Bilgiler

PosiTive

İşte ülke ülke cinsellik kuralları;

- Tazmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar.

- Norveç'te plaj görevlileri, çıplak güneşlenen kadınları siyah plastik torbalarla poşetleyerek plajdan çıkartıyorlar.

- Arizona Cottonwood yasalarına göre; çiftlerin, patlak lastikli otomobil içinde sevişmeleri yasak.

- Hindistan'daki yasa, sıradan ev işlerini yapan kadınlara, evdeki evlenmemiş genç delikanlıların cinsel gereksinimlerini giderme görevini de vermiyor.

- Tayvan yasalarına göre, damadın akraba ya da arkadaşlarından biri, gelinin bekaretini alarak damadı, bu sıkıcı ve istenmeyen görevden kurtarıyor.

- Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde bir kadın, her sevişme için eşinden para isteğinde bulunabiliyor.

- Endonezya'da masturbasyon yapan kişiye cezası kesinlikle başının kesilerek veriliyor.

- Guam'da erkekler için değişik bir meslek var. Bu mesleği yapan erkekler, şehir şehir gezerek bakire kızlarla para karşılığı ilişkiye girer ve bekaretlerini bozarlar. Bunun nedeni ise, Guam yasalarına göre bakirelerin evlenmesinin kesinlikle yasaklanmış olması.

- Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor.
#1 - Eylül 22 2007, 02:06:41
« Son Düzenleme: Eylül 22 2007, 02:08:14 Gönderen: PosiTive »

- Tazmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar.

- Tayvan yasalarına göre, damadın akraba ya da arkadaşlarından biri, gelinin bekaretini alarak damadı, bu sıkıcı ve istenmeyen görevden kurtarıyor.

- Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor.

öehh :hönk :hönk Yuh artık yahu :hönk :ohmygod
#2 - Eylül 22 2007, 02:31:11
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

PosiTive

ne kadar düşünceliler diğ mi? :dondurma

#3 - Eylül 22 2007, 14:43:44

- Guam'da erkekler için değişik bir meslek var. Bu mesleği yapan erkekler, şehir şehir gezerek bakire kızlarla para karşılığı ilişkiye girer ve bekaretlerini bozarlar. Bunun nedeni ise, Guam yasalarına göre bakirelerin evlenmesinin kesinlikle yasaklanmış olması.

en güzel bu ya
#4 - Eylül 22 2007, 19:36:37
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

tR!gonometR!k

- Endonezya'da masturbasyon yapan kişiye cezası kesinlikle başının kesilerek veriliyor.

Sorarım size neyin başıdır bu? :dondurma
#5 - Eylül 23 2007, 17:59:50

(6)
evet bunu bilmek hakkımız  kioptum
#6 - Eylül 23 2007, 20:46:48
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

PosiTive

öhm
:dondurma
#7 - Eylül 23 2007, 21:53:23

java

Misal ben Endonezya ya gidiyorum turist olaraktan, -ki Bali adalarına gitme düşüncem vardı-, nefsime hakim olamıyorum ve de şaapıveriyorum, ha tabi bu kuraldan haberim de yok o durumda da kesecekler mi acep(gerçi kim görecek şaaptığımı, görse ne diye şikayet edecek "Gördüm, avuçluyodun" mu diyecek) .. Neyse bilgilendirip, belki de istikbalimi kurtardığın için teşşekkürü sana borç bildim positive.
#8 - Eylül 23 2007, 22:01:33
« Son Düzenleme: Eylül 23 2007, 22:02:13 Gönderen: java »

PosiTive

Misal ben Endonezya ya gidiyorum turist olaraktan, -ki Bali adalarına gitme düşüncem vardı-, nefsime hakim olamıyorum ve de şaapıveriyorum, ha tabi bu kuraldan haberim de yok o durumda da kesecekler mi acep(gerçi kim görecek şaaptığımı, görse ne diye şikayet edecek "Gördüm, avuçluyodun" mu diyecek) .. Neyse bilgilendirip, belki de istikbalimi kurtardığın için teşşekkürü sana borç bildim positive.
ne demek efendim.
afiyet olsn
#9 - Eylül 23 2007, 23:17:55

yuh yanı bakırelerın evlenmesının yasak olması cok sacmaymıs...
#10 - Eylül 24 2007, 16:08:29
DUVARLAR RENKLİ OLSADA KARANLIKTA NE GÖREBİLİRSİNKİ? BİR KÖRE RENKLERİ NASIL ANLATABİLİRSİNKİ? MİKROP RENKLİ OLSA IŞIK VERSEN GÖREBİLİRSİNKİ? MİKROBU NASIK KIRARSIN BANA HANGİ KİMYA İLE GELEBİLİRSİNKİ BİLİRSİN ASİTİN ÜSTÜNE BAZ DÖKMÜŞTÜM MAKSAT pH OLSUN DİYE....

AmY

Alıntı
- Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde bir kadın, her sevişme için eşinden para isteğinde bulunabiliyor.
Bizim burda bu kadın tipine başka bir şey deniyor :dondurma
#11 - Eylül 24 2007, 21:22:55

Alıntı

bunun nedeni çok fazla maç izlemekten kaynaklanıyor sadece.

gerdek zamanında arkadan sesler gelebilir;

- hadi olum bastır, ters köşe, lan kaçırdın ***
- şut ve goooollllll

şeklinde
#12 - Eylül 24 2007, 21:26:38
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

_DaRkdreams_

#13 - Eylül 24 2007, 21:28:08

İZlEnmek değilde izlemesini düşünemiyorum bile bütün konuklarda mastürbasyon yaparlarmış vayy be poza bak :D
#14 - Ekim 13 2007, 18:13:59
Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür

Sonu yok bunun, boşluklardan boşluk beğendim

Vazgeçtim bugün herşeyden halsiz şu kalbim

Kan revan içinde hep kanamaz denen yerlerim......

garip seyler bunlar
#15 - Ekim 13 2007, 19:07:20
www.askimchat.net

/server irc.askimchat.net    dostlugun ve arkadasligin tek adresi

Tazmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar

Tayvan yasalarına göre, damadın akraba ya da arkadaşlarından biri, gelinin bekaretini alarak damadı, bu sıkıcı ve istenmeyen görevden kurtarıyor

Guam'da erkekler için değişik bir meslek var. Bu mesleği yapan erkekler, şehir şehir gezerek bakire kızlarla para karşılığı ilişkiye girer ve bekaretlerini bozarlar. Bunun nedeni ise, Guam yasalarına göre bakirelerin evlenmesinin kesinlikle yasaklanmış olması.

- Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor

OHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaa :kop
#16 - Ekim 13 2007, 19:50:02

Gözünü seviyim türkiyenin ve türk insanının medeniyet tek dişi kalmış ama o bile yeter :))
#17 - Ekim 13 2007, 21:11:29

ıyıkıde turkum :kop ne bunlar be hepsı bırbırınde saçma :Ç
#18 - Ekim 13 2007, 22:44:24

Çok ilginç bi tarafı annesi kızının gerdeğinde yanında oluyo iyi tamamda damat ne yapcak orda psikolojisi bozulur insanın yafff
#19 - Ekim 14 2007, 11:15:05

Acımasız gerçekler (6)
#20 - Ekim 14 2007, 21:43:06
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

işin suyunu kaçırmışlar biraz :)
#21 - Ekim 17 2007, 01:17:45
DurDurun Dünyayı nan İnicek Var!

bu ne yaw,, türkiyede böle kurallar yok,, ne biçim kurallar böleee
#22 - Kasım 04 2007, 04:00:44

rihanna_m

bunları uygularkenn neler hissediyolarıdr acabaa :Ç
#23 - Ocak 10 2008, 19:31:43

öehh :hönk :hönk Yuh artık yahu :hönk :ohmygod
hrbi ya yuh artık :ohmygod :hönk :Ç :Ç
#24 - Şubat 16 2008, 20:01:21

:Ç Yok artık ya.
#25 - Şubat 16 2008, 20:22:26

İzliyicilerin yorumlarını düşünemiyorum bile.

-Abi kız gülüyomu ağlıyo mu?
---

- Bravo (alkışla beraber) bak bu hareket iyiydi işte
---

- Hadim be koçum hadi be bilader ! Aslansın sen başarırsın.. Huraaa
---

vs. Yani iğrenç bir gelenek. Kusucam :kus
#26 - Şubat 17 2008, 16:02:59
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Gevurun hali başka olur..!
#27 - Şubat 17 2008, 17:59:22
İmzanız kural dışı.

---

---

---

Jüri üyeleri puan fln verirlermiş :Ç :Ç
Düşünemiyorum ya. İğrenç (6)
#28 - Şubat 17 2008, 18:03:49

Gözünü seveyim Türkiye'min.. (6)
#29 - Şubat 18 2008, 22:24:03
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Gözünü seveyim Türkiye'min.. (6)

heh aynen ondan neyseki ona karışan yok =P
#30 - Şubat 18 2008, 22:40:27
''Cehennem, başkalarıdır. ''

BaGéT

:hönk
#31 - Şubat 18 2008, 22:45:45

Alıntı

Biz kızların bakire olması için bi taraflarımızı yırtıyoruz bunlar bakire olmaz diyor..  :ohmygod
#32 - Şubat 22 2008, 00:52:52

Alıntı

Biz kızların bakire olması için bi taraflarımızı yırtıyoruz bunlar bakire olmaz diyor..  :ohmygod
:muhah
#33 - Şubat 22 2008, 01:06:28

Listeye şunu da ekleyin.

Türkiye'de yakını veya göz koyan bir sapık tarafından tecavüze uğrayan kızı veya kadınları töre gereği öldürürler.
#34 - Şubat 22 2008, 09:20:28

Listeye şunu da ekleyin.

Türkiye'de yakını veya göz koyan bir sapık tarafından tecavüze uğrayan kızı veya kadınları töre gereği öldürürler.

malesef.. :ban
#35 - Mart 12 2008, 23:00:04
İmza kural dışı.

bunlar ne yaa ne saçma gelenekler :D
milletin önünde fln şaapıyolar    bi yerde de anaları izliyo tövbe yarabbim yaa
#36 - Nisan 01 2008, 19:08:39

Tazmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar.

Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor

oha bune yaaa acaip şaşırdım :hönk
#37 - Mayıs 04 2008, 20:45:00

- Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor

cekirdek falan :Ç
#38 - Mayıs 16 2008, 21:33:11
böğürtlenli reçelim =)

sürmeli çocuk

Kolombiya Cali'de, genç kızlar evlenip kocaları ile ilk kez cinsel ilişkide bulunurlarken kızın annesi olayı mutlaka izliyor.

azmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar.

oha ne len bunlar,aptalca kurallar ,Allah tan Türkiye deyim he (6)
#39 - Mayıs 17 2008, 02:39:14

Yuh  kioptum :muhah muhaha
#40 - Mayıs 27 2008, 19:39:52

poison_black!!

ay yerim ben onları ya.
Kurtarıyorlar biricik akrabalarını böyle bir dertten :)
#41 - Mayıs 27 2008, 19:50:01

Şizofren Sevdam..

- Arizona Cottonwood yasalarına göre; çiftlerin, patlak lastikli otomobil içinde sevişmeleri yasak.

fantaziye bak yaa (6)
bence bunu istiyceklerini düşünmüyorum (6) (6)

düşüncenize kurban
ne anlayışlı insan topluluğu imiş bu
#42 - Mayıs 27 2008, 19:58:44

si-en-bi-sie

- Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde bir kadın, her sevişme için e??inden para isteğinde bulunabiliyor.

Bu onun karısından çok o-noktanokta'sı olduğu anlamına geliyor (6)
#43 - Mayıs 27 2008, 20:03:24

acaba bizim normallerimiz de onlara anormal gelio mudur :alala :öff
#44 - Mayıs 27 2008, 20:06:16
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

si-en-bi-sie

'Anne baba sizi seviyorum- Bu kız bozuk çıktı '
Sonrada kendsiiyle birlikte kızın kafasına bir kurşun.
Kesinlikle onlar bizi okusa, bizim onlara şaşırdığımızdan çok şaşırır.
#45 - Mayıs 27 2008, 20:10:15

si-en-bi-sie

Arkadaşım sende yukarda bahsettiğim o gerçekleşmiş olaydan haz alıyosan kendinden uzak biyerlere git.
Lakin çok tehlikelisin.
#46 - Mayıs 27 2008, 20:49:45

si-en-bi-sie

Kestirip atıyosun he.
Benim yorum sap gibi ortada kaldı sen haklı gözüktün.
Aferim iyi taktik. Durmak yok yola devam.
#47 - Mayıs 27 2008, 21:09:57

si-en-bi-sie

Muhatap olmak zorunda değilsin yazılara ilişkin yorumlar yazmadığın sürece.
Ayıca  'Paranoyakmısın ne ayaksın' tarzı ifadeler lugatında neyi ifade ediyor.
Töreler Türkiyeye mal edilemez sadece Türkiyenin azınlık kesiminde kullanılır demişsin.
Azınclığa bakarmısnız.Doğunun tamamı ve de doğudan yıllar önce göçle batıya gelmiş doğulular, dolayısıyla batınında yarısı. Doğunun tamamı batının yarısı = Azınlık. Seni tebrik ediyorum.
Bence sen başkalrını boşver ne birşeyleri oku ne de yaz.Dinler.Kendini yorma.
#48 - Mayıs 27 2008, 21:28:01

Şizofren Sevdam..

heh bir burda lazımdı tartışma cuk oturdunuz sizde
Musty sen yapma bari yaaa
#49 - Mayıs 27 2008, 21:30:08

Doğuyla batıyla alâkasız.
İstanbul'un göbeğinde de böyle bir denyo çıkabilir, Şanlıurfa'nın herhangi bir köyünde de ..
Eğitimle alâkalı; hak verirsiniz ki kütük, heryerde kütük.
Son olarak; Buğra'yı yanlış anlamışsın Mustafa ..
Tartışma yersiz. - kişisel görüş-
#50 - Mayıs 27 2008, 21:33:51

night

Böyle kural mı olur lan :Ç

Türkiye'deki kurallar her ne kadar abartılsa da en azından namus çerçevesinde ama burada yazanlar tamamen hayvanlık..
#51 - Mayıs 28 2008, 12:39:21

- Hindistan'daki yasa, sıradan ev işlerini yapan kadınlara, evdeki evlenmemiş genç delikanlıların cinsel gereksinimlerini giderme görevini de vermiyor.

peeehhhhhhh bi de verseLerdiiiii   :icon
#52 - Haziran 10 2008, 13:28:27

valla iiyiki orda yaşamıyuorumm evlendikten sonra damadın arkadaşları o "malum" zor görevi üstlenebiliyolarmış o damatla o gelin sonra nasıl aynı yatağa giriyolar anlamadım bizim burda ayrılma sebebi o yaaa:Ç
#53 - Ağustos 01 2008, 09:10:31
AZ KAŞARDAN TOST ÇOK KAŞARDAN DOST OLMAZ:D

Tazmanya ve Avustralya'nın Gipssland bölgesinde yeni evli çiftler, gerdeğe ilk olarak, evlilik töreninin ortasında yere serdikleri bir hasır üzerinde ve bütün konukların gözleri önünde giriyorlar

iyiki türkiyedeyım bari burda namahrem diye bi terim var :D
#54 - Ağustos 01 2008, 10:02:03
« Son Düzenleme: Eylül 13 2008, 09:19:49 Gönderen: +90 »
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Gunes ve Ay

iyiki türkiyedeyım bari burda nahmarem diye bi terim var :D
Türkiye'de de nahmarem diye bir terim yok zaten, namahrem var.
#55 - Ağustos 01 2008, 12:43:39

yararlı bilgilerde bu kadar yorumu ilk kez görmüştüm doğrusu .P
#56 - Ağustos 01 2008, 12:46:45
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

delikadir

Oha bunlar ne böyle ya :o
Da bunun neresi yararlı lüzumsuz bilgilerde olsa daha iyi olmaz mı? :Ç
#57 - Ağustos 01 2008, 16:55:16

kardesim endonezya daki de sacmalıkmıs.. ben cekmeyeceksem hayatın tadını nasıl cıkaracam ya.. ::yea :yeah :muhah :Ç :Ç :sizo :sizo
#58 - Ağustos 10 2008, 02:51:08
(byFVRS)

bunlar ne yaa ne saçma gelenekler :D
milletin önünde fln şaapıyolar    bi yerde de anaları izliyo tövbe yarabbim yaa

bak arkadaşım kadıncağız menopoza girmiş zaten eski günleri hatırlamak istiyordur kesin hor görmemek lazım :D

şimdiden türkiyede de başladı eş değiştirmeler haftalık seks partileri aile içi seks.

şu eşini ilk gece için arkadaşa hediye etme olayı yakındır gibime geliyor :D

ALLAH'ım sen bizi utandırma :D
#59 - Ağustos 29 2008, 07:33:56

Endonezya'da masturbasyon yapan kişiye cezası kesinlikle başının kesilerek veriliyor.

oohaa...
#60 - Eylül 05 2008, 05:53:19
υçмαyı iѕтємє, υçмαyı ∂єηє !
нα∂i кαρα qözℓєяiηi, вiя кєяє σℓѕυη ∂єηє !
ѕσηѕυzℓυктα ѕєяєѕєяρє υzαηмışıм вємвєуαz вυℓυтℓαяα
єℓℓєяiм, кσℓℓαяıм, iρєк∂єη кυмαş σℓмυşℓαя ѕανяυℓмυşℓαя σя∂αη σяαуα
∂υ∂αкℓαяıм∂α тєвєѕѕüм, ѕıяıтıуσяυм вєη нαуαтα (:
iηα∂ıηα υçυуσяυм υçѕυz вυ¢αкѕız, ѕσηѕυz ∂iуαяℓαяα !...

"աгﻨէէεռ ъկ_ցlﻪოօгօսร"

si en bi Sie ya da Mustafa... Artık ne ise...

Doğunun TAMAMI ve doğudan batıya gelmiş DOĞULULAR ve bu doğulular batının YARISINI oluşturuyor... bu insanların hepsi töre cinayeti işleyen tiplerMİŞMİŞ!
Bilgisizliğini son mesajında yeterince ortaya koydun, kusura bakma üzülerek söylüyorum.

Seninle de daha fazla tartışmayacağım çünkü seni doğululara emanet ediyorum. Gereken cevabı sana onlar verir sanırım.
bana kalırsa doğuyu sanki turkiye ye ait bir parça deilmiş gibi gösteriyorsun. mustafa dogu batının yarısı oldugu için azınlık degil diyor. haklı bence. önemli olan bilgiyi aşılamak. dışlamak ya da sırtımızı dönmek degil.
aa hiçbir şekilde yermeden yapmalıyız bunu. cunku başka ülkelerde olmayan bir sürü şeye sahibiz şu an sayamayacagım kadar fazla şeye. turk olmasıyla gurur duymadıgını da söylemedi ztn mustafa arkadasımız. en azından öyle anladım.
#61 - Eylül 13 2008, 02:33:39
Bir gün  :rusruleti ZBAM!!!

ıyıkıde turkum :kop ne bunlar be hepsı bırbırınde saçma :Ç
Sanki bizimkiler çok mantıklı. :icon Töre diye bir belamız var bizimde unutmayın ..

en azından bu kadar saçmalamıyorlar
#62 - Eylül 18 2008, 15:37:09

Yok daha neler, Ne kadar ayip birsey bu ya millette utanma yok herhalde !
#63 - Eylül 30 2008, 00:11:47

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

Yuh kurallara bak be.
#64 - Eylül 30 2008, 13:39:21
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Evet çok mantıklıymış tebrik etmek lazım(6) acaba çok düşünmüşler mi (6)
#65 - Kasım 05 2008, 20:50:48
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

---

---

---

Jüri üyeleri puan fln verirlermiş :Ç :Ç
Düşünemiyorum ya. İğrenç (6)

evet, protokol aşırı tahrikten, en yakınındaki karşı cinse direk de dalabilir (6)
#66 - Aralık 05 2008, 20:08:01

unutmayalım ki bizimde gerdekten sonra kanlı çarşafı gösterme adetimiz var
#67 - Aralık 26 2008, 18:00:50
ruhunu yüzüne giyicek kadar cesur musun?

Zeitgeist

Alıntı

Uğursuzluk mu getiriyormuş?  (6)
#68 - Temmuz 11 2009, 14:18:40

Yuh yaa hepsi birbirinden saçma :D Millet kendini düşünerek kural koymuş heralde :P Merak işte naaprsın :D
#69 - Ocak 09 2010, 00:20:55
Ne Kadar Bilirsen Bil;
Söylediklerin Karşındakinin Anlayabildiği Kadardır...

Daha nelerr :D aşmış millett
#70 - Ocak 09 2010, 04:16:04
Ne Kadar Bilirsen Bil;
Söylediklerin Karşındakinin Anlayabildiği Kadardır...

- Norveç'te plaj görevlileri, çıplak güneşlenen kadınları siyah plastik torbalarla poşetleyerek plajdan çıkartıyorlar.

Bunu sevdim. gd
#71 - Eylül 20 2010, 16:03:23
Binlerce kez baktım aynaya. Her seferinde farklıydı gördüğüm bakışlar. Sanki her geçen gün biraz daha yorgun, yıpranmış.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.