Alternatifim Cafe

Karaçalı - Aha Dipcik! (ft. Saian)

Discussion started on Rap - HipHop

Kesinlikle dinlemenizi önerdiğim parçalardan!

https://www.youtube.com/watch?v=60DBrvvlsE8

Sözler:

- :Karaçalı
+ :Saian

-Her ülkenin bir öyküsü vardır, öyle başlar sevdası. Yaşlı, genci sabi masum, savaş vakti meftası.
+Yoksa mezara kalmaz, ak kefen cebinde saklanan bu her beşer mirası, adı da: "ayak bastı parası" moruk.
-Önce gözünü ez, kendini ara son kez ve veda et. Popçular var ortalıkta fihrisimden bi davet..
+"Popçu" sıfatı ney ki Ali? Angolasakson ülkesinde keyf-i alem +4 YTL'lik bi vergi!
-Kiminin sakso seansları!
+Kimine şöhret türbülansı!
-Kimine gecelik bi tarife!
+Kimine her gün arefe..
-Kimi hala talebe.
+Şovmen olmuş, pısmış, hep çıkar peşinde muhalefet..
-Kimi hala cenabet..
+Sosyal haklar çuvala girdi, fazla söz gerekmez, "insan olma" şartı "nefes alıp vermek" anlamında kanka..
-Hmm, ben de verdim oyumu, avuçlarımda kaldı boğumu, oksijensiz bi yaşam bu memlekette, anla durumu..

+Toplumsal bi paranoyak!
-Mevzilerim panik atak!
+Dinlemem de etmem de, popülistdir vaazın!
-Fink atıp da kol gezerken onca drama hanzolar!
+Melanko dünyandan önce sırada onca dert var!

+Nedense ben bi tribe girdim.
-Söyle kanki, neydi derdin?
+Sorma kanka, dört bi yakada rapçiler var, gangster.
-Lan bu hırrolar yakında savaşmayı da ister hee?
+Nerde kaldı, çelebi olmuş hepsi mister, seni de dissler.
-Alayı aynı mafiş, aynı tat ve aynı rhyme, aynı part ve aynı verse ve aynı tempo, aynı time, yeah!
+Yo yo aynı kalıba 500 MC girdi, peh! Sen sakın gelişme, önde gideni takip et ve tehdit! Mühim bi nokta, sahne alana bak lan, tavana vurdu, indir beline silahı takarak, rap damızlık hindi!
-Aha da kanka şimdi ben bi tribe girdim. Sai sat komando, bense başında Afgan tarzı yek bi puçki! Uyumadan da savaşa girdik, hengamesiz olsun, kan görenin götü korksun, alem katil görsün istedik!
+Toplumsal trackten mahrum kalmış her bi rapçi... Kurumsal yalan bu istinaden atılan her bi dipçik!
#1 - Şubat 21 2014, 23:26:58

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.