Alternatifim Cafe

Necati Şaşmaz

Discussion started on Yerli Sanatçılar

Necati Şaşmaz (d. Sivrice, Elazığ, 15 Aralık, 1971) Türk sinema ve dizi oyuncusu.

Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Irak,Kurtlar Vadisi Pusu' daki Polat Alemdar rolü ile tanınır. Tam Adı Muhammed Necati Şaşmaz'dır.

Abdulkadir Şaşmaz'ın oğludur. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada'da tamamladı. ABD'de 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete geldiği sırada geri dönüş uçak biletini 11 Eylül 2001 tarihine aldı. Amerika'da yaşanan saldırılar sebebiyle uçağı Amerika'ya varamadan geri dönen Şaşmaz, sonradan ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine Amerika'ya dönmekten vazgeçti.

Hayatına Türkiye'de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara'da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden İstanbul'da Osman Sınav'la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceğini beklentisi ile görüşmeye gitti. Osman Sınav'ın "Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum" sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.

Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz, özel hayatının kalmadığını, "Beni sadece Ankara'da ismimle çağırıyorlar, İstanbul'da herkes Polat diyor" sözleri ile dile getirdi.

Amerika'da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yaptı. Raci Şaşmaz (Kurtlar Vadisi dizisinin senaristi) ve Zübeyr

TV Dizileri   
2003 - Kurtlar Vadisi (süre: 97 Bölüm)
2007 - Kurtlar Vadisi Terör (süre: 2 Bölüm - Yasaklandı)
2007 - Kurtlar Vadisi Pusu (süre: Devam ediyor)

Filmleri
1985 - Yılanların Öcü
2005 - Kurtlar Vadisi Irak

#1 - Şubat 04 2008, 17:30:12
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

(6) adam karizma,kurtlarla geldi kurtlar ile gidecek
#2 - Nisan 17 2008, 11:09:23

sürmeli çocuk

bunu bana benziyolar ne alakaysa :(
#3 - Haziran 01 2008, 15:17:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.