Alternatifim Cafe

Jay-Z

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Brooklyn sokaklarıyla iç içe büyüyen Jay-Z yada gerçek ismiyle Shawn Corey Carter, babasının evi terketmesiyle sıkıntılı günler yaşadı. Küçükken mahallesinde Jazzy olarak çağrılan Jay-Z, New York'lu rapper Jaz-O'nun desteğiyle piyasaya çıktı ve çok geçmeden New York hip-hop çevrelerinde saygı duyulan bir isim haline geldi. Sıkı dostları Damon Dash ve Kareem 'Biggs' Burke ile Roc-a-Fella Records'u kurdu. Hemen ardındanda çıkış albümü "Reasonable Doubt" piyasaya çıktı. New York'ta oldukça ses getirsede bu albüm ülke çapında pek başarılı olamadı. Yinede Jay-Z gerçek hayran kitlesini bu ilk albümle kazandı. Oldukça kaliteli olan bu albümde Jay-Z'ye, Notorious B.I.G de yardımcı olmuştu. Bu ilk albümün ardından birer yıl arayla, 97'de "In My Life Time,Vol.1", 98'de "Vol.2: Hard Knock Life" ve 99'da "Vol.3: Life And Times Of S.Carter" İsimli albümlerini albümlerini çıkaran Jay-Z, yüksek satışlar elde etti ve büyük bir üne kavuştu.

2000'li yıllar Jay-Z için dönüm noktası oldu. Peşpeşe çıkardığı başarılı albümlerle dünya çapında bir isim haline geldi. Bu dönemde compilation çalışması "Dynasty", R&B şarkıcısı R.Kelly ile birlikte kaydettiği "Best Of Both Worlds", enstrumanlarından vokaline tamamı canlı kaydedilen "Unplugged", solo albümleri "The Blueprint" ve "The Blueprint 2: The Gift And The Curse" büyük ilgi gördü. Jay-Z, son albümünde yer alan "03 Bonnie & Clyde" isimli parçasında, 2Pac şarkısı olan "Me And My Girlfriend"'in sample'larını kullandı ve bu şarkıda ona Destiny's Child grubundan tanıdığımız Beyonce Knowles eşlik etti. Şüphesiz albümün en iyi şarkısı. R&B şarkıcısı Toni Braxton da aynı şarkıyı kendi albümünde "Me And My Boy Friend" şeklinde yorumladı. Fakat insanların halen 2Pac'ın üzerinden para kazanmaya çalışmaları rahatsız edici. Tekrar Jay-Z'ye dönecek olursak, önümüzdeki yıllarda bu başarılarını sürdürecek gibi görünüyor. Ancak para ve ün uğruna bazı değerleri unutan Jay-Z'ye gerçek rap dinleyicileri yavaş yavaş sırtını çevirmekte. Jay-Z'nin bunu umursadığını pek sanmıyorum, çünkü o artık bir star.

JAY Z HİTLERİ

1. Can't Knock The Hustle
2. Can I Live II
3. Girls Girls Girls
4. Hard Knock Life
5. H To The Izzo
6. Renegade
7. Jigga That Nigga
8. 03 Bonnie & Clyde
9. A Dream
10. Excuse Me Miss
#1 - Mart 13 2006, 14:47:07
Bir kentin içinde görünmez adam kırılmış kalbiyle durmadan anlattı kendini nefes almadan dur durak tanımaz ahh bu adam...
www.myspace.com/emre_

jay z.... bu adamın linkin parkla bi sarkıları wardı. 99 problems/points of a.. o manyaq ya
#2 - Haziran 09 2006, 15:12:03

beyonce la yaptığı düete bayılıyorum ben bonnie and clyde  :yeah
#3 - Haziran 09 2006, 22:56:53

şarkıları cok güzel oluyor özellikle beyonceyle düey yaptıkları
Jay-Z,thalia,tommy mottola

#4 - Haziran 09 2006, 23:30:32

...GÖkÇe...

bir tek beyonce la olan düetini dinledim baska hiç dinlemedim ama adam süper yakisikli ya :-[ :-[
#5 - Haziran 10 2006, 14:53:23
İmzanız kural dışı.

numb encore ve bonie and clide şarkılarına bitiorum :yeah
#6 - Haziran 10 2006, 15:55:02
MC DEVİL KANCA CREW
DARK_ALFA_EXODUS_SERCS_YER6 MAFYASI_VİCEZA_YAĞIZZ_TRAİTOR_DİSHİ KARTAL_POİSOFSOUL_BAD CHİLD

numb encore ve bonie and clide şarkılarına bitiorum :yeah

bende ;)
#7 - Haziran 10 2006, 16:24:16
saplanmış kalbine şuursuz oklar yine.
kim bilir, kim sorar halini?

Bonnie & Clyde çok güzel gerçekten,,
linking parkla yaptığı numb encore da en beğendiklerim arasında
ve de zewkli adam beyonce gibi bi kızla birlikte :urfa
#8 - Temmuz 03 2006, 14:33:26
« Son Düzenleme: Temmuz 03 2006, 14:33:37 Gönderen: handan öztürk »
All the pictures have all been washed in black, tattooed everything...

BEYONCE İLE YAPTIĞI DÜET BONİE&CLYDE VE SEAN PAUL İLE DÜETİ WHAT THEY GONNA DO BİDE NUMB ENCORE SÜPER
#9 - Temmuz 03 2006, 23:29:17

BoUn

Şarkıları süper özellkile numb/encore un üstüne şarkı tanımam ben üstelik kendisi de çok yakışıklı
beyonce çok şanslı jay-z gibi biriyle çıktığı için
#10 - Ağustos 02 2006, 01:14:49

hey jay z duy sesimi cık benim birick grubumdan.ona zarar verirsen öldürürüm seni  (6)  ya get tek takıl sen tek iysin  :) linking parka zarar veren sahıs
numb encore olucak parcamı beee sözlere bakın bi.bunalım ve üzüntü tümsali bi duygu karısımın nasıl berbat yorumlamıs  :ban irenc berbat ötesiiiii
#11 - Ağustos 02 2006, 23:00:10

bence o kadar yakışıklı birisi değil ama biraz  Beyonce ye yakışıyo  ama süper şarkıları war ::yea
#12 - Ağustos 03 2006, 09:08:43
söyleyecek çok sözüm vardı, hepsi yarım kaldı. Neler ummuştum hayattan, elimde ne kaldı? Kırılan kalbim miydi yoksa?... Karnımdaki bu sancıyla, küflenmiş ruhum unutmadı, unutmadı seni hala...

yonJa'Mı eqLeyinn piLizzz ---> wict.girl@hotmail.com  (6)

hey jay z duy sesimi cık benim birick grubumdan.ona zarar verirsen öldürürüm seni  (6)  ya get tek takıl sen tek iysin  :) linking parka zarar veren sahıs
numb encore olucak parcamı beee sözlere bakın bi.bunalım ve üzüntü tümsali bi duygu karısımın nasıl berbat yorumlamıs  :ban irenc berbat ötesiiiii

onur nie öle diyon yawww, harika olmuş encore, müziğini değiştirmişler, daha farklı olmuş
sen beğenmiyosan numb ı dinle biz de encore dinleriz :nanik
bidaa jay-z ye laf attığını duymayayım :@  :sopa
ayrıca ben de seni banlıyorum  :ban hıh uyuz onur neolcak
#13 - Ağustos 04 2006, 08:46:41
All the pictures have all been washed in black, tattooed everything...

BoUn

onur nie öle diyon yawww, harika olmuş encore, müziğini değiştirmişler, daha farklı olmuş
sen beğenmiyosan numb ı dinle biz de encore dinleriz :nanik
bidaa jay-z ye laf attığını duymayayım :@  :sopa
ayrıca ben de seni banlıyorum  :ban hıh uyuz onur neolcak
Ben de duymak istemiyorum bir daha jay-z ye laf ettiğini bir tanem o benim ya

#14 - Ağustos 04 2006, 13:54:22

O ADAM Bİ ZENCİ VEDE O BİR NEGRO.O YÜZDEN UYUMSUZ TAMAM MI?TEK BASINA TAKILSIN.GİDİPĞ MİLLETİN GRUBUNUN İCİNE ETMESİN  :)
#15 - Ağustos 04 2006, 13:57:45

BoUn

O ADAM Bİ ZENCİ VEDE O BİR NEGRO.O YÜZDEN UYUMSUZ TAMAM MI?TEK BASINA TAKILSIN.GİDİPĞ MİLLETİN GRUBUNUN İCİNE ETMESİN  :)

ne içine etmesi ya bence tamamlamış grubu o ben şahsen sadece linkin parkın söylediğini de seviyorum ama encore daha çok seviyorum :okey 
bence kendi başına da takılsın ama daha çok başkalarına takılsın çünkü takıldığı adamlar onun sayeseinde birşeye benziyor beyonce u da o adam etti zaten.(tabi linkin park için geçerli değil onlar zaten mükemmeldi sadece onunla biraz daha iyi oldular)
#16 - Ağustos 04 2006, 14:11:26

GÜZELİMMM SEN GRAMMY ÖDÜLLERİNİ SEYRETMEDİN HERALDE O GRUPTAKİ ÇOCUK DEDİKİ BU ŞARKIDA JAZ-Y BİZLE SÖYLEMESEYDİ BİZ GRAMMY ALAMAZDIK DEDİ SEN HALA KORUYORSUN EĞER O ŞARKILARI TEK SÖYLEDİĞİNDE BAŞARILI OLMUŞ OLSAYDI O TEK SÖYLEDİKLERİYLE GRAMMY ALIRDI CANIMMM ADAM ALBÜM ÇIKARMADAN TEK ŞARKIYLA GRAMMY ALIYOR SEN HALA KONUŞUYORSUN ....
#17 - Ağustos 04 2006, 16:02:31

GÜZELİMMM SEN GRAMMY ÖDÜLLERİNİ SEYRETMEDİN HERALDE O GRUPTAKİ ÇOCUK DEDİKİ BU ŞARKIDA JAZ-Y BİZLE SÖYLEMESEYDİ BİZ GRAMMY ALAMAZDIK DEDİ SEN HALA KORUYORSUN EĞER O ŞARKILARI TEK SÖYLEDİĞİNDE BAŞARILI OLMUŞ OLSAYDI O TEK SÖYLEDİKLERİYLE GRAMMY ALIRDI CANIMMM ADAM ALBÜM ÇIKARMADAN TEK ŞARKIYLA GRAMMY ALIYOR SEN HALA KONUŞUYORSUN ....
linking park&jay_z ortaklıgı hakkında sölicem sadce bi isim ortaklıgı.her ne kadar melodi fazla deforme olmamıs gibi görünsede sarkının ruhunu yansıtmıo.ritm ise cok disiplin icersinde komplike edilmis.daha karısımlı bisi beklerdim.
ok ciddi bi yorum yapim bari Jay_z kaliteli isler yapmıs basarılı bi insan.gecmisine bakıldında karnesi pekcok pekiyilerle dolu.fakat ben bu ortakılıgın deformasyon yaratıcanı düsünüom.ilerde daha  İYİ anlıcaz.bekleyip görelim.
grammy ödülü hakkında ise sunu sölicem
kral tv muzik odullerinden farksizdir nazarimda, grammy odulu alan cogu kisinin de gozumde zerre degeri yoktur. NEDENMİ CÜNKÜ AMERİKA PİYASASINDAKİ Bİ KAC KİSİNİN KEYFİ NOT VERMELERİ NE KADAR DORU.BU İS AMERİKA TEKELİNDE Bİ İS OLMAMALI.ONUN ZEVK VE TADLARINA GÖRE Bİ DEGERLENDİRME HİC UMRUMDA DİİL  :ban
#18 - Ağustos 04 2006, 16:22:29

BoUn

ŞARKIDA JAZ-Y BİZLE SÖYLEMESEYDİ BİZ GRAMMY ALAMAZDIK demiş buna ne diceksin peki grubun kendisi kabul etmiş bunu.
#19 - Ağustos 04 2006, 16:30:07

jay_z &lp ortaklıgı ii düsünlüp planlanmıs bi isim ortakılıgından baska hic bisi deildir benim nazarımda.yapılan encore calısması belli bi disiplin icersinde komplike edilmis bi calısmadan ileri gitmio.daha karısımlı bi tad beklerdim.
ciddi konusmak gerekirse Jay_z evet jayz kaliteli islere imsa atmıs bi kisidir.gecmisine bakıldında karnesinde baya pekiyileri vardır.fakat gruba katkısı düsünüldüne deformasyondan baska bisi düsünemiorum.zaman en ii göstergec olucak sanırsam.bekleyip görücez.umarım hayal kırıklıgı yaratmaz grup adına
grammy hakkında ise sölicem ;
kral tv muzik odullerinden farksizdir nazarimda, grammy odulu alan cogu kisinin de gozumde zerre degeri yoktur.NEDENMİ PEKİ CÜNKÜ AMERİKA TEKELİNDE Bİ ÖDÜL TÖRENİ VEDE ORANIN İNSANIN MÜZİK ZEVK VE TADLARI İCERİSİNDE SEKİLLENMİS Bİ TÖREN.SUNU SÖLİM OYNU KURALLARINA GÖRE NASIL OYNANCANI COK İİ BİLEN İNSANLAR İCERİSİNDE MEVCUT.BENSE BU İSTEN NEFRET EDİORUM OLDUMU?????
#20 - Ağustos 04 2006, 16:33:54

linking park&jay_z ortaklıgı hakkında sölicem sadce bi isim ortaklıgı.her ne kadar melodi fazla deforme olmamıs gibi görünsede sarkının ruhunu yansıtmıo.ritm ise cok disiplin icersinde komplike edilmis.daha karısımlı bisi beklerdim.
ok ciddi bi yorum yapim bari Jay_z kaliteli isler yapmıs basarılı bi insan.gecmisine bakıldında karnesi pekcok pekiyilerle dolu.fakat ben bu ortakılıgın deformasyon yaratıcanı düsünüom.ilerde daha  İYİ anlıcaz.bekleyip görelim.
kral tv muzik odullerinden farksizdir nazarimda, grammy odulu alan cogu kisinin de gozumde zerre degeri yoktur. NEDENMİ CÜNKÜ AMERİKA PİYASASINDAKİ Bİ KAC KİSİNİN KEYFİ NOT VERMELERİ NE KADAR DORU.BU İS AMERİKA TEKELİNDE Bİ İS OLMAMALI.ONUN ZEVK VE TADLARINA GÖRE Bİ DEGERLENDİRME HİC UMRUMDA DİİL  :ban
  YANLIŞIN VAR GÜZELİMM GRAMMY SANDIĞIN GİBİ KRAL MÜZİK ÖDÜLLERİ GİBİ DAYISI BİLMEMNESİ OLANLARIN ALDIĞI ÖDÜL DEĞİLL HALKIN OYLAMASI SONUCU YAPILAN BİT OYDUR ARTI BİRÇOK KİŞİ ÇOKBAŞARILI OLUP HALA GRAMMY ALAMAMIŞTIR ALINMASI EN ZOR ÖDÜLDÜRR
#21 - Ağustos 04 2006, 16:37:28

YANLIŞIN VAR GÜZELİMM GRAMMY SANDIĞIN GİBİ KRAL MÜZİK ÖDÜLLERİ GİBİ DAYISI BİLMEMNESİ OLANLARIN ALDIĞI ÖDÜL DEĞİLL HALKIN OYLAMASI SONUCU YAPILAN BİT OYDUR ARTI BİRÇOK KİŞİ ÇOKBAŞARILI OLUP HALA GRAMMY ALAMAMIŞTIR ALINMASI EN ZOR ÖDÜLDÜRR
bak sana sölicem arada bi iki eli düzgün adamı secebiliolar.fakat bu nadir yapılan bisi.hem o oylama dedin sacmalık seysine katılan insan toplulugu kim oldugunu az arastırsan anlarsın.
desperate hosewifes dizisini ele alalım.bu diziye oy verenler kimler.hangi insanlar begenilerini sunuo sence???
#22 - Ağustos 04 2006, 16:48:34

YANİ UZATMAYA GEREK YOK GRAMMY EN PRASTİJLİ ÖDÜLDÜR MÜZİK DÜNYASININ OYLAMAYLA YAPILIR HALKIN OYLAMASIYLAVE JAZ-Y DE O ŞARKIYADÜET YAPMASAYDI O ŞARKI BİR ŞEYE BENZEMEZDİ KENDİLERİ BİLE SÖYLEMİŞKEN LİNKİN PARKIN BUNU UZATMAYAGEREK YOK
#23 - Ağustos 04 2006, 16:55:20

YANİ UZATMAYA GEREK YOK GRAMMY EN PRASTİJLİ ÖDÜLDÜR MÜZİK DÜNYASININ OYLAMAYLA YAPILIR HALKIN OYLAMASIYLAVE JAZ-Y DE O ŞARKIYADÜET YAPMASAYDI O ŞARKI BİR ŞEYE BENZEMEZDİ KENDİLERİ BİLE SÖYLEMİŞKEN LİNKİN PARKIN BUNU UZATMAYAGEREK YOK
linking parkın satıs grafigi ve yaptıı isler ortada.o ödül sadece bi parca icin verilmio.bu sacma düsünceden kurtul.ben oy hakkında bisi demicem.pekş oysa insan bi gruba oy verirken sadce o parca süper oldu icin mi verir??
dier yandan bu eurovision gibi yarısmadırki birincisi hakkında tek kelime bile etmek istemiorum.oy diosan al sana oy.oy gibi zırvalıklarla insanlar cok ii aldatılıo.baska bisi demicem
su örnei verimde sora bida su oy hakkında yorum yapma
yıl 2001 türkiyeye verilen oylar
bosna sıfır vermiş sora yunanistan 10 vermiş almanya yedi vermiş
bende derimki hade ordan sana kim inanır böle sacma oylamaya cocuk bile inanmaz
yunanistanın verdiği oyun nedeni cok acık bu anlatırsam cok uzun olcak o yüzden arastırılsın diorum anlasılır
Grammy dev sirketlerin elinde bulunan bi amerika kurulusu vede gözümde hic bi değeri yok
bundan baska tek yorum yapmıcam.
#24 - Ağustos 04 2006, 17:14:23

grammy de oşarkıyla adaydı o şarkıdan grammy aldı ne var bunda o şarkı adaykan albüme göz atacaklar  o yüzden mi millet grammy almak için bir taraflarını yırtıyor erovizyon gibi ulusal birşeyle grammy yi karıştırma neyse uzatmıyacağım herkes kimin ne kafdar başarılı olduğunu neyin ne olduğu görüyor bu saçmalık çok uzadı nedense zaten bu rockçılar hep rapçilerle uğraşır durur...
#25 - Ağustos 04 2006, 17:28:17

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.