Alternatifim Cafe

Ne İstiyorsunuz?

Discussion started on Aile, Çocuk Eğitimi ve Gençlik Sorunları

Genç arkadaşlarım, siz soruyorum ne istiyorsunuz? Ben biri lise son, biri ilköğretim 7 diğeri ilköğretim 1 de okuyan üç çocuk babası ve de eğitimciyim. Bazen ben bile çocuklarımı anlamakta ve ne istediklerini belirlemekte zorlanıyorum. Hadi yazın şimdi gerçekten ne istiyorsunuz anne babalarınızdan ve düşünün siz anne- baba olsaydınız bu istekleri yerine getirebilirmiydiniz?

Buyrun Lütfen.....!!!!!
#1 - Kasım 15 2006, 15:55:25
« Son Düzenleme: Mayıs 30 2008, 11:22:57 Gönderen: Bahtsız Bedevi »
İNSAN EN GÜZEL KENDİNİ ANA DİLİNDE ANLATIR... KULLANMAK İSTEMİYORSAN BARİ KİRLETME... BİZİ FARKLI KILAN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİMİZDİR DİLİMİZ...
... TÜRKÇE YAZ TÜRKÇE KONUŞ...

valla bileme ki güzel bir soru olmuş başta ve bence irdelenmesi gereken önemli bir konu....

çocuk gerçekten de çok şey ister...ben anne olsydım ki şahsen isteklerine yetişemezdim çocuğumun...

valla ben de annemden ve babamdan çok şey istiyorum ama hepsi olmuyor tabi...
#2 - Aralık 20 2006, 20:24:19
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

birey yetiştirmek basit değil bunun tüm sorumluluğunu alarak düşünerek çocuk yapılmalı kaldıramıyacağı bi yük altına girmemeli ilk önce .
sen olumlu ve olumsuz tüm yönleriyle bireyin karakterini kabul  etmeli ve yaş ve yaş değişicek sorunlarında birlkte üstesinden gelmeyi bileceksn .onların dili farklı anlmıyorsan bile anlamışcasına destek vermelsinki aile olabilesin
çok şey bekliyen çocuğu  yetiştirendir çocuk ilgi sevgi şevkat ister en önemliside anlayıştr . yanlış yapar elbet çocuk yanlışınının üstne gitmek yerine tartışılıp çözülmelidr.
gerçek bir aile gibi yani ..
bir gencin yaşamını kısıtlamak örneğin .. o yaştaki insanın ne kadar zoruna gidiceğini sonra ne sorunlar doğurucagına düşünerek hareket etmeli
çocuk fazla bişey beklemez fazla şey bekliyen ailedir :)
#3 - Ekim 22 2007, 12:31:39
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Anti-tiKKy

Çocuğun istediği istediğini yapabilmektir. Sadece bu.
#4 - Ağustos 17 2008, 20:41:00

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.