Alternatifim Cafe

Neden Herşeyin Mantıklı Bir Açıklaması Var..?

Discussion started on Mantık

bazen yaşantımızda yaptığımız yanlışları düzeltmek için karşımızdane ya bunun bi matıklı  açıklaması war deriz ve mantık aramaya başlarız neden???????????? hiç düşündünüz mü

yada o hatayı yapmadan önce mantıklı düşünseydik mantıklı bi açıklama ararmıydık???????????????
#1 - Ağustos 26 2006, 16:16:22
« Son Düzenleme: Ağustos 26 2006, 17:53:29 Gönderen: _TrAiToR_ »
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

cezaebru

dünya üzerinde var olan herşeyin açıklaması var ve doğru açıklamalar hep mantıklıı
böle bi şi işte
#2 - Ağustos 26 2006, 17:56:20

Dünyada yaşıyoruz ve dünyadaki çoğu şey mantıkla açıklanabiliyor kendi açımızdan.
#3 - Kasım 01 2006, 14:08:57
˙·٠•●  Bazen Yalnız Kalmak İstiyorum Ama Bazen Yalnızken Bile Yalnız Olamıyorum....... ●•٠·˙

http://www.travian.com.tr/?uc=tr1_16599
Bir de bu oyunu denyin beğenmeyen bana gelsin:D

mantık=eseme = yani mantıklı davranmak doğru karar vermek anlamına gelir aynı zamanda aklın yolu birdir gerçeği demektir bence google danda mantıkla ilgili bi açıklama bulursam eklerim buraya
#4 - Kasım 16 2006, 19:45:42
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

Ya bence öyle değil aslında hepimiz bi işe başlarken (iyi,kötü) sonucunu az çok biliriz ve bunu bile bile yaparız genel olarak konuşmayı sevmem ama aslında belki de yaşıyoruz dediğimiz şeylerin bi çoğunu yaşamıyoruzdur ne dersin :)
#5 - Aralık 06 2006, 10:32:02

tatlicadi

hayır yaptığımız en ufak bi hata belki mantıksızdır
herşey mantık değil herşeyin bi açıklaması mantıklı değil ama neden bilmiyorum mantığı ne bunun ???
#6 - Aralık 09 2006, 18:37:38
« Son Düzenleme: Aralık 09 2006, 18:38:30 Gönderen: MoR_CaDı »

MANTIĞINI ÇALIŞTIRSAN ANLARSIN  :muhah
#7 - Aralık 11 2006, 16:31:58
YILMAZ ABİ DİORKİ BU ÜLKEDE SADECE DÜŞÜN AMA DÜŞÜNDÜKLERİNİ DIŞARI VURMA YOKSA SONUN BENİM GİBİ OLUR DİOR...

çünkü; hayattaki her şey mantık çerçevesinde yaratılmış. Her insan düşünürse mantıklı bir cevap bulabilir kendine ...
#8 - Mart 22 2007, 22:30:26
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

çünkü her şeyin mantıksız bi açıklaması vardır.. mantıksız bi açıklamanın olduğu yerde mantıklı açıklama onu rencide etmek için kesinlikle olmak zorundadır.. bilmem anlatabildim mi?
#9 - Mart 22 2007, 22:33:12
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

Hayr bnce herşein mantıklı bı açıklması yok......

Mantıklı bı açıklama girişimi ise "BENCE" sadece sözumuzn arkasında durma çabasından kaynaklanıor....
#10 - Nisan 06 2007, 16:43:12
Nefes Almak Yaşamak mıdır Anne? Acı Çekiyorum Nefes Alırken..Nefes Alamamak Ölüm mü Anne? O zaman Ölüm Kolay Anne....

herşeyii  mantık dediğimiz bir sonuca bağlarızzz çünküü mantıkk her insanın son buluştuğu ortak düşüncede olduğu yer gözüyle bakılır... biriyle olan görüş farklılığı düşünmeyle beraber ortak sonuc bulana kadar gider ve sonunda ortak bir görüş meydana gelir ve buda insanların herzaman ortak yön bulma çabasına da mantık denir. böylece iyiyi kötüyü herkesce ortak bilinen insanlala aynı mantıkta birleşilir. herkesce uygun görülen her açıklama ve davranışın açıklaması mantıklıdır. çoğunluğa doğru gelen bir kavram yanılmamalı görüşüyle paralel ilerler...
#11 - Mayıs 03 2007, 03:57:48
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

mantık özneldir, enigması sürreel düzlemde çözülebilir ki herkesin mantığı kendi dönergesi içindedir bu sebepten özneldir diyorum.
açıklama ise gerçek tabanlı yapılır ki bu bağlamda doğru ile gerçek arasındaki fark ortaya çıkar
sonuç olarak mantığın getirisi olan doğrular kişisel, gerçek ise tektir

subnegative iyi günler diler.
#12 - Haziran 16 2007, 00:30:48

yuruken bile mantıgımızı yasadımız surec icinde ne yaparsak yapalım hersey mantı dayalıdır  (6)
#13 - Haziran 27 2007, 22:01:42
Sev Ama Mevsimlik OLmasın Yazın Açıp Kışın Solmasın

evanescence_bep

Arkadaşlar herşeyin mantıklı bir açıklaması yoktur....

Eğer dünyada diyorsanız belki ...

Ama her bölmeyi düşünmek gerek....

Cennet -  cehennem nasıl yaratıldı ?.. gibi...

Yani herşeyin mantıklı bir açıklaması yoktur...

Eğer kastın dünya ise olabilir...

Ama genelleme yaptığın için bu cevabı uygun gördüm...
#14 - Temmuz 19 2007, 11:24:21

bncede herşeyin mantıklı bir açıklaması vardır ama bazılarını bilmiyor olbiliriz bu evrenin yaratılmasının bile mantıklı bi açıklaması vardır ama biz bunun mantığını çözemiyor olabiliriz...çünkü insanın herşeyi çözebilen bi yaratık olması mantıksız olabilir:D
#15 - Ağustos 13 2007, 13:06:56
King of pop is not dead..!Micheal Jackson is live in his song..!

bncede herşeyin mantıklı bir açıklaması vardır ama bazılarını bilmiyor olbiliriz bu evrenin yaratılmasının bile mantıklı bi açıklaması vardır ama biz bunun mantığını çözemiyor olabiliriz...çünkü insanın herşeyi çözebilen bi yaratık olması mantıksız olabilir:D

burası çok doğruama insan tarafsız düşünürse dünyanında cennet cehenneminde eden var olduğunu bulabilir   bence tek bişeye tek bi mantıklı açıklayamayız onu da diğer dünyada öğrenicez allaha olan inancımız doğrultusunda oluşan bir merak bu: allah nasıl var ve neden hep tek başına yasşadığı  bir evde (ahiret) bizi sınayarak topluo
#16 - Ağustos 31 2007, 23:40:37
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

Mantık nedir?
İkna eden cevap..
İkna olmak iyidir...
İkna olan fayda görür.
Mantık faydalı bişeydir.
O kadar...
#17 - Eylül 12 2007, 18:55:26
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

eminim bu sorununda mantıklı bir acıklaması vardır ...
peki bende birsey sorim mantık görecellimidir ?
#18 - Eylül 13 2007, 08:57:18

yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum.

sürmeli çocuk

her şeyde mantık aramamak gerekir ama mantıksızlığında mantıklı bi açıklaması vardır :Ç
#19 - Mart 19 2008, 23:21:55

fortune

Ynt: Neden Herşeyin Mantıklı Bir Açıklaması Var..?
« Yanıtla #22 : 13 Eylül 2007, 07:57:18 »

dark.angel
500-999

.....HaTe Me!!!!!.....

Neden Herşeyin Mantıklı Bir Açıklaması Var..?
« : 26 Ağustos 2006, 15:16:22 »   

--------------------------------------------------------------------------------
bazen yaşantımızda yaptığımız yanlışları düzeltmek için karşımızdane ya bunun bi matıklı  açıklaması war deriz ve mantık aramaya başlarız neden??? hiç düşündünüz mü

yada o hatayı yapmadan önce mantıklı düşünseydik mantıklı bi açıklama ararmıydık???

« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2006, 16:53:29 Gönderen: _TrAiToR_ »  Moderatöre Bildir    Logged 

--------------------------------------------------------------------------------
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye 

>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

cezaebru
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2006, 16:56:20 »   

dünya üzerinde var olan herşeyin açıklaması var ve doğru açıklamalar hep mantıklıı
böle bi şi işte 

Moderatöre Bildir    Logged 

black_nIght
500-999

öLüM mElegi GelDE AL lan ??U canMI arTıK!!!!!!!

« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2006, 14:08:57 »   

Dünyada yaşıyoruz ve dünyadaki çoğu şey mantıkla açıklanabiliyor kendi açımızdan.

˙·٠•●  Bazen Yalnız Kalmak İstiyorum Ama Bazen Yalnızken Bile Yalnız Olamıyorum....... ●•٠·˙

http://s19.bitefight.net/c.php?uid=25004

alex
3000+

feel me!

« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2006, 19:45:42 »   

mantık=eseme = yani mantıklı davranmak doğru karar vermek anlamına gelir aynı zamanda aklın yolu birdir gerçeği demektir bence google danda mantıkla ilgili bi açıklama bulursam eklerim buraya 

ixtanbul_1453
0-9

« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2006, 10:32:02 »   

Ya bence öyle değil aslında hepimiz bi işe başlarken (iyi,kötü) sonucunu az çok biliriz ve bunu bile bile yaparız genel olarak konuşmayı sevmem ama aslında belki de yaşıyoruz dediğimiz şeylerin bi çoğunu yaşamıyoruzdur ne dersin 

tatlicadi
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2006, 18:37:38 »   

hayır yaptığımız en ufak bi hata belki mantıksızdır
herşey mantık değil herşeyin bi açıklaması mantıklı değil ama neden bilmiyorum mantığı ne bunun 

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2006, 18:38:30 Gönderen: MoR_CaDı »  Moderatöre Bildir    Logged 

DİNO
10-49

« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2006, 16:31:58 »   

MANTIĞINI ÇALIŞTIRSAN ANLARSIN   

YILMAZ ABİ DİORKİ BU ÜLKEDE SADECE DÜŞÜN AMA DÜŞÜNDÜKLERİNİ DIŞARI VURMA YOKSA SONUN BENİM GİBİ OLUR DİOR...

tatlicadi
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2006, 22:05:30 »   

sen çalıştır anla bakim neymiş   

coldplay
KacEderim.com Editörü
Editör

« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2007, 18:55:51 »   

Alıntı sahibi: DİNO üzerinde 11 Aralık 2006, 16:31:58

katılıyorum;)

Ya Sev Ya Terket

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE !   

tatlicadi
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2007, 23:33:44 »   

Alıntı sahibi: coldplay üzerinde 14 Ocak 2007, 18:55:51
Alıntı sahibi: DİNO üzerinde 11 Aralık 2006, 16:31:58

katılıyorum;)

o zaman neden mantık çalıştırm am lasım başka yolu yokmu mantığı ne şimdi ya ne diyosun mantaıksız 

frozen
KacEderim.com Editörü
Editör

here we go again ***frozen***

« Yanıtla #10 : 22 Mart 2007, 22:30:26 »   

çünkü; hayattaki her şey mantık çerçevesinde yaratılmış. Her insan düşünürse mantıklı bir cevap bulabilir kendine ...

...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

tHe_gAmE_aNd_mE
2000-2999

hAyAt 125 BPM bİ'bEatE sÖz yAzmAk gİbİ...

« Yanıtla #11 : 22 Mart 2007, 22:33:12 »   

çünkü her şeyin mantıksız bi açıklaması vardır.. mantıksız bi açıklamanın olduğu yerde mantıklı açıklama onu rencide etmek için kesinlikle olmak zorundadır.. bilmem anlatabildim mi?

sAnmA cAnım hErkEsi sEn cAn-ı diLdEn yAr oLuR,
hErkEsi sEn dOst mU sAndıN beLki oL aĞyAr oLuR,
cAn-ı diLdEn beLki oL aLemdE biR diLdAr oLuR,
yAr oLuR aĞyAr oLuR diLdAr oLuR sErdAr oLuR...
sAgOpA kAjmEr:göLgE hArAmiLeRi...

bloody_nymph
10-49

ѕiηєм

« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2007, 15:43:12 »   

Hayr bnce herşein mantıklı bı açıklması yok......

Mantıklı bı açıklama girişimi ise "BENCE" sadece sözumuzn arkasında durma çabasından kaynaklanıor....

Nefes Almak Yaşamak mıdır Anne? Acı Çekiyorum Nefes Alırken..Nefes Alamamak Ölüm mü Anne? O zaman Ölüm Kolay Anne....

DİNO
10-49

« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2007, 23:15:08 »   

BENCE Sözü BiLe EdiLdiği Zaman MantıksaL Bir yanı Olur janem

ESRArlı_gozler
100-249

uyku en tatlı şey dünyada sevmekten sora....

« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2007, 02:57:48 »   

herşeyii  mantık dediğimiz bir sonuca bağlarızzz çünküü mantıkk her insanın son buluştuğu ortak düşüncede olduğu yer gözüyle bakılır... biriyle olan görüş farklılığı düşünmeyle beraber ortak sonuc bulana kadar gider ve sonunda ortak bir görüş meydana gelir ve buda insanların herzaman ortak yön bulma çabasına da mantık denir. böylece iyiyi kötüyü herkesce ortak bilinen insanlala aynı mantıkta birleşilir. herkesce uygun görülen her açıklama ve davranışın açıklaması mantıklıdır. çoğunluğa doğru gelen bir kavram yanılmamalı görüşüyle paralel ilerler...

subnegative
0-9

Kişisel Bi Mesajım Olsa Yüzüne Söylerim

« Yanıtla #15 : 15 Haziran 2007, 23:30:48 »   

mantık özneldir, enigması sürreel düzlemde çözülebilir ki herkesin mantığı kendi dönergesi içindedir bu sebepten özneldir diyorum.
açıklama ise gerçek tabanlı yapılır ki bu bağlamda doğru ile gerçek arasındaki fark ortaya çıkar
sonuç olarak mantığın getirisi olan doğrular kişisel, gerçek ise tektir

subnegative iyi günler diler.

REDBUL
KacEderim
Editör

« Yanıtla #16 : 27 Haziran 2007, 21:01:42 »   

yuruken bile mantıgımızı yasadımız surec icinde ne yaparsak yapalım hersey mantı dayalıdır   

İmzanız Kural Dışı

JeLLy-BooN
1500-1999

FınDıkIm NeRGiSiM :))

« Yanıtla #17 : 19 Temmuz 2007, 10:24:21 »   

Arkadaşlar herşeyin mantıklı bir açıklaması yoktur....

Eğer dünyada diyorsanız belki ...

Ama her bölmeyi düşünmek gerek....

Cennet -  cehennem nasıl yaratıldı ?.. gibi...

Yani herşeyin mantıklı bir açıklaması yoktur...

Eğer kastın dünya ise olabilir...

Ama genelleme yaptığın için bu cevabı uygun gördüm...

limitless_anger
50-99

"εαŧ мε đяīηҝ мε"

« Yanıtla #18 : 12 Ağustos 2007, 16:44:43 »   

abi mantık çok mantıksız bişe   

imza kural dışı..

sewcan
250-499

sonunda döndüm!

« Yanıtla #19 : 13 Ağustos 2007, 12:06:56 »   

DÜN B*Ktu BUGÜN KOKTU!....

ESRArlı_gozler
100-249

uyku en tatlı şey dünyada sevmekten sora....

« Yanıtla #20 : 31 Ağustos 2007, 22:40:37 »   

Alıntı sahibi: sewcan üzerinde 13 Ağustos 2007, 12:06:56

burası çok doğruama insan tarafsız düşünürse dünyanında cennet cehenneminde eden var olduğunu bulabilir   bence tek bişeye tek bi mantıklı açıklayamayız onu da diğer dünyada öğrenicez allaha olan inancımız doğrultusunda oluşan bir merak bu: allah nasıl var ve neden hep tek başına yasşadığı  bir evde (ahiret) bizi sınayarak topluo

vti_1.6
250-499

İSTEDİĞİM İSTEDİĞİM GİBİYDİ, İSTEDİĞİMİ BULDUM:)

« Yanıtla #21 : 12 Eylül 2007, 17:55:26 »   

Mantık nedir?
İkna eden cevap..
İkna olmak iyidir...
İkna olan fayda görür.
Mantık faydalı bişeydir.
O kadar...

AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

cennet bekleyebilir 

cevaplamış şehr-i tutsak' tan önce.
tam 6 ay 6 gün önce...

bunun da mantklı bir açıklaması vardır...
#20 - Mart 19 2008, 23:58:44

serzenişte

Çünkü herşeyin temeli mantığa dayanır. "Herşeyin mantıklı bir açıklaması var" değildir olay.. Asıl olay her şey mantık çerçevesinde vardır ve bunun doğal bir sonucu olarak mantıklı açıklaması da vardır.
#21 - Temmuz 09 2008, 00:52:00

Yeni!
en başından herşeyi düşünebilseydik pişmanlık duygusu olmazdı zaten
#22 - Temmuz 09 2009, 16:26:03
« Son Düzenleme: Ekim 16 2010, 12:58:05 Gönderen: fabrication »
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.