Alternatifim Cafe

_TrAiToR_ ile ..Sözde..Soykırım Üzerine....

Discussion started on Ermeni Sorunu

t-mac

her iki taraf içinde soykırım kelimesi çok iddalı geliyor bana..ermeniler uçmuş zaten dünyaya türkler şu kadar admımızı öldürdü diye veridkleri rakam zaten o yıllarda bu topraklarda yaşayan ermeni nüfusu etmiyor..bunu ciddi alanlar türklere,atalarımıza düşmen kesilenlerinde mantığı ortada :haydut
#26 - Aralık 04 2006, 13:26:29

Soykırım yapılsa bile belgeleri yok edilmiş tanıkları ortadan kaldırılmıştır...
Yani aksini söylemek yada Paralel doğrultuda bir cevap vermek imkansız.
#27 - Aralık 04 2006, 23:01:45
Özlemişim buraları =)

Osmanlı tarihi arşivine baktığınız zaman bütün belgeler açık ortada..
Soykırımın aksine,ermenilere sahip çıkılmıştır.

Objektif bakıp söyle,Oynanmış olması % kaçtır?
#28 - Aralık 04 2006, 23:25:38
Özlemişim buraları =)

lisedeki tarih hocamız...
başbakanlık hangi birimi unuttum.... osmanlıdan kalan binlerce belge olduğunu ve bunların çevrildiğini söylemişti...
buun haricinde değişikilik olması imkanı yok gibi geliyor... en fazla farklı lanse edilebilrir(günümüzde bir çok iey de olduğu gibi)..
#29 - Aralık 04 2006, 23:33:37
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

hayır bizim belgelerle oynama ihtimalimiz kadar karşı tarafın da oynama ihtimalini düşünmelisin bir de...derdim ama onların doğru düzgün belgeleri bile yok ellerinde soykırıma dair..biliyorsun..bir fotoğraf gösterdiler bir seferinde soykırımdan diye..kendilerinin öldürdükleri türkler çıktı o fotoğraftakiler..bu kadar şerefsizler yani
#30 - Aralık 04 2006, 23:34:22

evet yapılan bi soykırım var 

türkler erminileri öldürdü bunlarda ama ermeniler türkleri katletti  buda var... yapılanları inkar etmek bi cahillikten  yada şeytanlıktırr ama emin olun ermeniler bi şeytanıtr tıpkı  ingiliz ve yunanlılar gibi...

ermenilerin yaptıkları en önemli  hareket TBMM  tanıyan ilk devlettirr....
#31 - Aralık 04 2006, 23:39:58
GüZeLi GöRDüN Mü KaLBiNi ÇaLmALı

SeBeBi YoKtuR   ANaM

CaNıNI SıKtImı HaTuN u SaLMaLı  SeBeBi YokTuR  AnAm

türkler erminileri öldürdü bunlarda ama ermeniler türkleri katletti  buda var... yapılanları inkar etmek bi cahillikten  yada şeytanlıktırr ama emin olun ermeniler bi şeytanıtr tıpkı  ingiliz ve yunanlılar gibi...

Hiç bir millete şeytan falan demeye hakkın yok taaki o millete mensup olan her insanı tanıyıp karar verene dek!!
#32 - Aralık 04 2006, 23:42:11
Özlemişim buraları =)

Hiç bir millete şeytan falan demeye hakkın yok taaki o millete mensup olan her insanı tanıyıp karar verene dek!!

onlar bize neler dediğini sen biliyor musun ....

soykırım vardırrr  kabul etsinler artık...evet şeytanlardırrr  hep arkadan vurmuşlardırr..

senin tarih bilgin zayıf galiba arkadaşşşş
#33 - Aralık 04 2006, 23:51:59

SeBeBi YoKtuR   ANaM

Anlaşılmıştır  ;)

Arkadaşlar aramızda karşı millete mensup üyelerde var..

Dikkatli konuşmanızı rica ediyorum  :okey

Bana diyosan benim yaptığım tarafsız olmaktır...
Ön yargılı bir cumle o yuzden cevabını verdim
bu aynen alternatifmcafe forumundan kötü bir kişiyi tanıyıp bütün alternatifimcafeye kötü demeye benziyo  :öff
#34 - Aralık 04 2006, 23:53:43
Özlemişim buraları =)

Anlaşılmıştır  ;)

Bana diyosan benim yaptığım tarafsız olmaktır...
Ön yargılı bir cumle o yuzden cevabını verdim
bu aynen alternatifmcafe forumundan kötü bir kişiyi tanıyıp bütün alternatifimcafeye kötü demeye benziyo  :öff

biz tarihtan konuşuyoruzzz... yapılanlar ortadaa bu bi  objektiflik değildirr...senin yaptığın bi var olanı yok soymaktırrr ki buna bi artniyettir emin ol....
#35 - Aralık 04 2006, 23:55:25

SeBeBi YoKtuR   ANaM

Benim milletimin soykırım yaptığını ve katil olduğunu söylüyosa ben konuşurum
Nerde bunun kanıtları..daha milli bir arşivleri yok doğru düzgün ama herşeyi biliyolar görmüş gibi...
benim babaannem anlatırdı babasından duyduklarını..tehcirde bir kaç gün geç kalsaydık..kendilerinin doğuda binlerce türkü öldüreceklerini itiraf etmiş bunlar..ayrıca tehcirde ermenilerin öldüğü doğrudur ama bu bir soykırım değildir..bu biir çünkü soykırım o milletin kökünü kazımaya yönelik bir uygulamadır...
türklerin yaptığı bir eylem hiç değildir çünkü tehcirde görevli olanlar kürtlerdi..kanıtları mevcuttur..bu ikii
ve tehcir sırasında ölen ermenilerin çoğu hastalıktan ölmüştür ki..ermenilerin çoğu değil..ölen ermenilerin çoğu diyorum..yanlış anlaşımasın..

burada sadece tehcir yüzünden sorumlu tutulabilir osmanlı ama şu da unutulmamalıdır ki..doğuda ruslarla ve yerel isyancılarla bir olup..onlara destek verip ve hatta onlarla savaşıp bir sürü insanımızın ölümüne neden olmaktaydılar o sırada..hiç de acımam o yüzden zorunlu göçlerine..kendileri kaşınmasalardı
#36 - Aralık 04 2006, 23:56:48

Birde ermeniler Atatürk'ün bazı fotoğrafları ile oynamışlardı..

Atatürk'ün ayağının dibine birini koymuşlar..Soykırım demişlerdi..

Biz bu kadar şerefsiz değiliz.

Anlaşılmıştır  ;)

çelişki..
#37 - Aralık 16 2006, 17:57:53

Bence çelişki yok..ikinci açıklama daha çok alaycı bir üsluba sahip gibi geldi bana ama yanılıyor da olabilirim tabii  :nohashas
#39 - Aralık 16 2006, 18:05:38

yine de hakarete gerek yok...!
#40 - Aralık 16 2006, 18:07:23

ben de son gülen iyi güler diyorum..
#41 - Aralık 16 2006, 18:10:34

yine de hakarete gerek yok...!

Hakaret derken şerefsiz kelimesini söylüyorsan topic patenti bendedir ve sözümün ardındayım..tüm mesajlara bir bak önce..onların neler yaptığını oku..kendi sitelerinde bize neler dediklerine(vazgeçtim bizden..anamıza atamıza neler dediklerine) bir göz gezdir..sonra bana hakarete gerek yok de..lütfen..ben tokat atana diğer yanağımı uzatmam

Komikşey saygılarımı Sunuyorum  ;)
teşekkür ederim..binmukabele
#42 - Aralık 16 2006, 18:12:00

bak sevgili agop veya adın neyse..
bugüne kadar pek gülememişsiniz gördüğüm kadarıyla..bundan sonra da hiç gülememek istemiyorsan tehditlere son ver..karlı çık
#43 - Aralık 16 2006, 18:13:34

bak sevgili agop veya adın neyse..
bugüne kadar pek gülememişsiniz gördüğüm kadarıyla..bundan sonra da hiç gülememek istemiyorsan tehditlere son ver..karlı çık

sen ne diyorsun biri bana tercüme etsin..tehdit eden yok bu birrrr.ikincisi ise bildiğin tek ermenice erkek ismini bir kıza söylüyorsun ki bu çok komik... zuhaha
#44 - Aralık 16 2006, 18:20:42

Bu da benim ermenilerle ne kadar ilgilendiğimi veya takıntılı olduğumu gösterir..kızı erkeği mühim değil bence hakaret ediyorsa ve tehditvari kelimeler kullanıyorsa. neyse gülecek birşey bulman hoş..siz bu saplantınıza bir son verseniz daha iyi olur bence..akıllı olup daha çok gülersiniz..sona kalmadan..ee ne demişler..sona kalan...
#45 - Aralık 16 2006, 18:25:09

Bu da benim ermenilerle ne kadar ilgilendiğimi veya takıntılı olduğumu gösterir..kızı erkeği mühim değil bence hakaret ediyorsa ve tehditvari kelimeler kullanıyorsa. neyse gülecek birşey bulman hoş..siz bu saplantınıza bir son verseniz daha iyi olur bence..akıllı olup daha çok gülersiniz..sona kalmadan..ee ne demişler..sona kalan...

madem ermenilerle ilgilenmiyorsun ne diye burda yorum yapıyorsun...???? hayret yani.. biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan sus akıllı sansınlar...bu  da son sözümdür
#46 - Aralık 16 2006, 18:32:25

daha okuduğundan sonuç çıkaramayan insanlar da beni deli ediyor..benim ilgilendiğim ya da burada diğer yorum yapanların..ermeniler falan değil..bu ne kibir..başkaları ilgilensin onlarla...biz burada ülkemizi ve tarihimizi ilgilendiren bir konuda bize, atalarımıza ve çocuklarımıza kadar sıçrayacak bir iftiradan bahsediyoruz..kimin ne bildiği ortada..iyi valla..ermeniler böyle iddia ediyo diye ve ben onlarla ilgilenmiyosam bu konuda da konuşmıyım ki onlar istedikleri gibi at sürsün meydanda..ne bu ya? en iyi savunma saldırıdır demiş birisi..ermeniler de bunu yapıyor işte..ama neyi savundukları da çıkar birgün ortaya...son söz...
#47 - Aralık 16 2006, 18:37:36

_BoDdAh_

başlık _TrAiToR_ ile sözde Soykırım Üzerine.... olsa bence daa ii olurdu ne de olsa SÖZDE soykırım iddaaları bu  :okey
herneyse..bizim izlediğimiz politika şuan şudr: ermeniler tehcir sırasından ölmüştr fakat bu ölümler zorunlu göçler hastalıklar gibi nedenlerden dolayıdr ayrıca zorunlu bir göç vardr doğru ve bu göç esnasından ermenilerin topraklarımızdaki evleri eşyaları korunmaya alınmıştr eğer bi gün gelecek olursalar bu sahip oldukları geri verilecektr madem biz soykırım yapıoruz onları bu ülkeden atıyoruz neden böle bi anlaşma imzalayalım ve geri dönmelerine olanak sağlayalım ki  :icon :icon
#48 - Aralık 16 2006, 18:44:36
« Son Düzenleme: Aralık 16 2006, 18:45:30 Gönderen: _BoDdAh_ »

_DaRkdreams_

bu arada tv de izlemiştim...ermenilerin ulusal marşları türklerin aleyhine....ulusal marşlarında bile bize dil uzatıyorlar  :S  &o
#49 - Aralık 16 2006, 18:56:36

_BoDdAh_

birşey deil arkadaşım sonuçta çok mühim bi konu asıl böle bi konu açıp ilgilenildiği için sen saol  :cicek
konuyu dağıtmadan devam ediyim ermeniler olayı daa farklı boyutlara da taşıdılar ağrı dağının aslında kendilerinin olması gerektiğini savunuolar ya bi de kalkmış ağrı dağı ile ilgili marş bestelemişler hatta bir sürü sözde soykırım iddaları üzerine filmleri var :ban

hatta en son Fransa olmak üzere bu iddialar Arjantin, Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lübnan, Rusya Federasyonu, Slovakya, Uruguay, Yunanistan ve Polonya ülkeleri tarafından tanınmış ama 1948 yılında kabul edilen Birleşmiş Milletler kararlarına göre de Ermeni tehciri soykırım olarak kabul edilmemiştir  :icon
#50 - Aralık 16 2006, 19:00:13
« Son Düzenleme: Aralık 16 2006, 19:02:13 Gönderen: _BoDdAh_ »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.