Alternatifim Cafe

Her Ay Bir Hatim Yapalım mı?

Discussion started on İslam Dünyası

ya ben kacırdım bir daha isterim bakın ramazan da kesinlikle istiyorum eger  vermezseniz karizmanızı dusururum eger dusure bilirsem
#51 - Ağustos 20 2006, 19:10:38

alex abi sen 15.cüz diodun ben mi okucam sen mi?eğer okumadıysan ben okiim olur mu?
#52 - Ağustos 20 2006, 21:59:09
« Son Düzenleme: Ağustos 20 2006, 22:03:13 Gönderen: daisy07 »

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

Arkadaşlar şehir dışında olmam sebebiyle foruma aktif olarak katılamadım. Arada sadece bakıp çıkabildim.   :ohmygod

Okuyan arkadaşlar Allah kabul etsin  :cicek

Okuyamayan arkadaşlarda bir an önce okuyabilir ya da okuyamayacakları cüzleri bildirebilirlerse (özel mesajla da olabilir) tekrar paylaşım yapar Ramazan ayına kadar İnşaAllah yeni hatimimize başlarız. :ask

Nightmare üzülme sana da bir cüz  veririz.  :okey
#53 - Ağustos 20 2006, 22:22:28

SnoWays

:)
#54 - Ağustos 20 2006, 23:07:27
« Son Düzenleme: Kasım 01 2008, 14:49:46 Gönderen: Eeyore »

heyyy benim de bitti.Allah(c.c) kabul etsin inşallah
#55 - Ağustos 21 2006, 01:13:34

Hatimimizin son durumu;

1. cüz     Seyyare - Okundu
2. cüz     Seyyare - Okundu
3. cüz     Aceyip bişe
4. cüz      Aceb-ul Acaib -Okundu
5. cüz      Aceb-ul Acaib -Okundu
6. cüz      Aceb-ul Acaib -Okundu
7. cüz       smaLLchApuLchİ -Okundu
8. cüz       smaLLchApuLcHi -Okundu
9. cüz       smaLLchApuLcHi - Okundu
10. cüz     alex- Okundu
11.cüz      alex
12. cüz     Daisyo7 -Okundu
13. cüz     TrAİToR
14. cüz     TrAİToR
15. cüz     TrAİToR
16. cüz     derwiis
17. cüz     derwiis
18. cüz     derwiis
19. cüz     zencİİRİİ -Okundu
20. cüz     zencİİrİİ -Okundu
21. cüz     zencİİRİİ -Okundu
22. cüz     Yaseminim -Okundu
23. cüz     Yaseminim -Okundu
24. cüz     Yaseminim -Okundu
25. cüz     Eslem -Okundu
26. cüz     Eslem - Okundu
27. cüz     Eslem -Okundu
28. cüz     SnoWays -Okundu
29. cüz     SnoWays - Okundu
30. cüz     SnoWays - Okundu

:)) :cicek :bye

#56 - Ağustos 21 2006, 09:52:03
« Son Düzenleme: Ağustos 29 2006, 11:14:47 Gönderen: seyyare »

tşkler seyyare :okey

dasiy07 ben  haber veririm kardeşim :)) :okey
#57 - Ağustos 21 2006, 14:41:35
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

eslem

seyyarecim benim cüzler çoktan bitti de kusura bakmayın haber veremedim tatildeydim sölemesi ayp  [:D]
Allah kabul ede....
#58 - Ağustos 21 2006, 20:37:25

haydiii medem gaza geldik anlamını da ogrenelim
#59 - Ağustos 22 2006, 21:43:11
herkesin ağzında bir  fanilik dırıltısı
Sonunda tek bir şarkı tabutun gıcırtısı

İnşallah Musti anlamını da öğreniriz. Öncelikle kısa namaz surelerinden başlayarak okumaya başlarız inşaAllah.  :okey
#60 - Ağustos 23 2006, 10:29:23

HATİM DUAMIZ

Elhamdu lillahi rabbi’l-alemin, ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-salatu ve’s-selamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain

Ey Yüce Rabbimiz !

Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lutufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından boş çevirme Allah’ım !

Kiyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi !

Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz, bizleri ibadet ve ittaatin yolundan hiç bir zaman ayırma Allah’ım!

Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle Allah’ım !

Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanın şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allah’ım !

Okunan Hatımi şerifi dergahında Kabul eyle.

Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi !

Diğer Peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarına, dini İslam’a ilimleriyle ve kiliçlarıyla hizmet eden alimlerle şehitlerin ruhlarına hediyye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi !

Amin diyen cemaatimizin ahirete göç eylemiş gecmişlerinin ruhlarına, bu topluluğumuza sebep olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış müslüman kardeşlerimizin ruhlarına hediyye eyledik, sen ulaştır Ya Rabbi !

Ve hasseten bu hatimin yapılmasında emeği geçen ve katılan herkesin geçmişlerinin ruhuna hediyye eyledik sen ulaştır yarabbi!!

Günahlari varsa, onları hasenata tebdil eyle Allahım!

Hatime katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle Allahım! Varsa bütün sıkıntılarinı sen gider ya Rabbi!

Senin affina merhametine ve lutfuna daha cok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma ya Rabbi! Dua dua sana yalvarıyoruz, kapına geldik bizleri boş çevirme Ya Rabbi!

Allahım sende biliyorsun ki senden baskasına rabb demedik, sadece sana kulluk etttik ve sadece senden yardım istedik, ve biliyoruz ki Allahım senin razı olmadığın işler yaptık ama sen bizim rabbimizsin senden başkasına gidecek halimiz yok ki, ceza versen de sen bizim rabbimizsin affetsen de rabbimizsin, bizi bağişlarsan sen gafur ve rahimsin.

Sen affedicisin affi seversin bizleri affeyle ya rabbi...

Ahirete göç eylemis kemikleri çürümüş bir fatihaya muhtaç olanların kabirlerini Kur’an’ın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle Allah’ım !

Kabirlerinde imanlarının ve Kur’an’ın nurunu onlara ortak eyle ! Kabirlerini cennet bahçelerinden eyle. Cehennem çukuruna benzetme Ya Rabbi !

Beşer olarak, şaşarak işledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı çekenler varsa okunan Kur’an hürmetine sen onları kurtar Allah’ım !

Sevgili Peygamberin hürmetine onları affet Allah’ım !

Kabe-i Muazzama, Ravza-i mutahhera ve diğer mukaddes yerler hürmetine sen onlara acı Allah’im !

Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış bütün müslüman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz Allahım! Zulmedenleri islah eyle ya Rabbi! İslah olmalari mümkün değilse onları Kahhar isminle kahreyle ya Rabbi!

Özellikle şuan dünyanın dört bir tarafinda, biz burada rahat bir mekanda karnımız tok başımızda çatı dua etmek bile nefsimize ağır gelirken ya onlar, ya onlar Allahım! Gecenin bir saatinde, soğukta, karnı aç ve bir köşede ölmeyi bekleyen müslüman kardeşim “ben burada bu haldeyken benden bir duasını bile esirgeyen müslüman kardeşimden hesabımı soracağım günü bekliyorum” diyorsa bunun hesabını nasıl veririz Allahım! Bizlere bu şuuru nasip eyle Allahım!

Devletimizi idare eden, kalbinde iman taşıyan bütün yöneticilerimizin de yüzünü kara çıkarma, onlara bu dine hizmet etmeye muvaffak kıl Ya Rabbi !

Sahabe efendilerimiz gibi dünyanın her bucağına hizmet aşkıyla hicret eden gönül erlerini sen muzaffer eyle Allah'ım!

Ya rabb! Sana rab diyorum çünkü sen hepimizin terbiye edicisisin, bizleri ağır şeylerle terbiye etme Allahım!

Son nefesimizde kelime-i şehadetle buyrun « Eşhedu el la ilahe illallah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu dünyadan göç etmeyi, imanın ve İslamın doğru temiz ve nurlu yolundan ayrılmadan göç etmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi !

Şerefimiz olan dinimizi, dunyamızı ahiretimizi mamur eyle.

Gözümüzün, kulağımızın kalbimizin ve diğer bütün azalarımızın şerlerinden bizleri koru.

Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamız, bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoşnutluğuna sebep olan işlerde ve doğru yolunda daim eyle !

Kabul olmayacak dua ile sana el kaldırmaktan insanlığa ve İslamlığa faydalı olmayan bilgiden, bir müslümana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri de koru Ya Rabbi !

Amin diyen kullarını iki cihanda aziz eyle.

Cennetinle cemalinle bizleri müşerref eyle ve duamızı yüce dergahında kabul eyle Ya Rabbi !

Hülasa duaların özü ; sevgili Peygamberimizin senden istediği hayırliı işlerin tamamını biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi !

Sevgili Peygamberimiz’in sana sığındığı bütün şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan biz de Sana sığınıyoruz, hepimizi koru Allah’ım !

Hatim duasına katılan katılmayan herkesin günahlarını geniş mağfiretinle affeyle ya rabbi

Bizlere hiçbir zaman düşünemediğimiz kadar büyük ve geniş nimetler ihsan eyle ya rabbi

Hiçbir gölgenin olmadığı o dehşetli hesap gününde senin gölgenin altında bulunmayı nasip eyle Allah’ım

Bu hatime katılan arkadaylarla beraber cenette de komşu olmayı nasip eyle ya Rabbi

Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamun ale’l-murselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin
#61 - Ağustos 29 2006, 11:03:19

amiiin..  :cicek

heRkese tşk edioRum, ALLah Razı oLsun.. kabuL etsin inşaaLLah.. :cicek
 :öff
#62 - Ağustos 29 2006, 17:15:03
bir varmI$
bir yokmu$

tşkler seyyare kardeşim :))

amin.
#63 - Eylül 01 2006, 10:16:33

amin..

teşekkürler  :))

Allah kabul etsin inşaAllah..
#64 - Eylül 01 2006, 17:12:21
Islami kurtarmaya degil; Islamla kurtulmaya calisalim...

Allah'ın ezeli sırlarını ne sen ve ne de ben bilirim,
Ve bu muammalı harfleri ne sen okuyabilirsin ne de ben
Perde arkasında ki dedikodumuz, mücadelemiz devam ediyor, Fakat perde kalkınca ne sen kalırsın ne de ben

Ben teşekkür ederim. Hayırda yarışmak ne kadar güzel. :ask

Allah kabul etsin.

Diğer hatimimizi Ramazan Ayında başlayabiliriz inşaAllah.

Cüz dağılımı için yeniden bir paylaşım yaparsak daha iyi olacak sanırım.

Okumak isteyen arkadaşlar isimlerini yazarlarsa sevineceğim. :cicek
#65 - Eylül 04 2006, 10:36:52

ben okumak istiyorum :okey :cicek
#66 - Eylül 04 2006, 21:55:52

bende istioRum abLacım..  :cicek
 :öff
#67 - Eylül 04 2006, 22:25:44
bir varmI$
bir yokmu$

ya millet merhaba ben yeni üye oldum da
hatta bu yazıyı okuyunca üye oldum
ya bende varım lütfen
 :))
#68 - Eylül 05 2006, 00:16:48

Arkadaşlar bu defa cüz paylaşımını daha profesyonelce yapalım. Cüz almak isteyen arkadaşlar Ramazan Ayındandan bir hafta öncesine kadar isimlerini eklesinler. Önceki hatimimizi de devam ettirir şekilde cüz dağılımını yaparız. :okey

#69 - Eylül 05 2006, 10:39:53

tamam seyyare iyi olur ayarla bişiler ben ismimi yazdım burayı görmeyen arkadaşlarınız varsa kuran okumayı bilen onlarada söleyin lütfen :okey

kız eslem nerdesin :)
#70 - Eylül 05 2006, 10:59:29

T!Z!C!K

allah kabul etsin inşallah... :))
#71 - Eylül 05 2006, 21:06:56

her ay yapılacak hatime beni de ekleyebilirsiniz..

ve bence Kur'an Ayı olan Ramazan da tek bir tane hatim yetmez..

okuyacakların çokluğuna göre hatim sayısı belirleyelim..

ne dersiniz?

:okey   :cicek   :))
#72 - Eylül 05 2006, 21:51:09

Perde arkasında ki dedikodumuz, mücadelemiz devam ediyor, Fakat perde kalkınca ne sen kalırsın ne de ben

haklısın hich de birisi dağıtımı yapsın
kim yapcak seyyare mi???
düzenli olarak da her ay devam etsin bence :oley süperrr olur
#73 - Eylül 05 2006, 23:27:39

dağıtımı seyyare kardeşimiz yapıyor sanırım yakında cüz dağıtımını yapar..
#74 - Eylül 05 2006, 23:33:12

bende katılmak istiyorum inşALLAH :))
#75 - Eylül 05 2006, 23:34:53
« Son Düzenleme: Eylül 06 2006, 00:01:14 Gönderen: CrAzY_OsSiE »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.