Alternatifim Cafe

sussam küçülür mü acılarım....

Discussion started on Aşk - Meşk

Sussam küçülür mü acılarım, diner mi gözyaşım?
Yüreğimin bildiğin en zayıf yerlerinden bir de sen vurdun! Neydi iz bırakma çaban bende, sen zaten ‘sendin’ yoktu ihtiyacın bende ki gibi bir yüreğe?
Ben de durma sebebin neydi?
Yaralı, yorgun, paramparça bir yüreği neden istedin ki?
Şimdiler de kurmaya çalıştığım hayatımı bir de sen darmadağın ettin…
Bu muydu istediğin?
İstediğini aldın; acım tarifsiz, yok bir cümlem bile nefessiz kalışımı anlatmaya yetecek; boynu bükük kalemine gelen her kelimemin; çünkü yetmiyor gücü içimdeki acıyı alıp götürmeye!
Acıda olsa yalandan da olsa her ne şekilde olursa olsun bir iz bırakmaktı istediğin ve gurur duyacağın o izi ruhumun en derinine bıraktın altında yaralarımdan akan kanla adın yazıyor…
Kahramanım olmaya çok yakınken düşmanım oluverdin hem de hiç zorlanmadan gerçek ‘seni’ göstererek…
Sönmüş şehrimin ışıklarında, yalnız yaralı bir yüreğim var, yine canım acıyor, yine paramparçayım…
Ben yine yeniden başım dimdik kalkarım ayağa, senin yaktığın ışıklar olmadan hem de………….Biliyorum çok zor seni bir anda silmek, yok saymak çünkü ben hiçbir şeyi yalan yaşamadım, yalan değildi duygularımın dile getirdiği sözcüklerim…
Yine aklıma geleceksin,bir şarkıda, bir fotoğrafta, ya da bir cümlede….
Zaman zaman   yüzün gelecek aklıma ve ona dalıp gideceğim, ve büyük bir sızıyla kendime geleceğim benim gördüğüm yüzün sahibinin sen olduğunu anlayınca binlerce kez kızacağım kendime…
Kolay olmayacak biliyorum varlığını silmeye çalıştığım her yerde sen inadına var olacaksın; sonra rüyalarımda hüküm süreceksin, kolay olmayacak direneceğim yaşadığım acıları daha da büyüterek yaşatmaman için direnmeliyim biliyorum…
Kolay olmuyor, zaman diyorum… En azından bu kez zamanın benim için akmasını ve akıp giderken de seni ve senli her şeyi de beraberinde götürmesi için dua edeceğim.
Ben etmesem de sana beddua, gözyaşlarım acıyla geçen her saniye lanetler yağdıracak sana bunu biliyorum…
Bir gün bir yerde yüreğinde tarifsiz bir sızı nefesini boğazında düğümlediğinde, acıdan gözlerin dolduğunda, sığınmak istediğin bir yürek istediğinde ben geleceğim aklına ve işte o zaman çektiğin acılar katlanarak ruhunu parça parça yapacak, anlayacaksın beni ve af dileyeceksin yürekten belki de hayatında ilk kez gerçekten af dileyeceksin; ama çok geç olacak bulamayacaksın beni hiçbir yerde, ve acında boğulacaksın her geçen gün biraz daha canın yanacak… susuşların çığlık olacak kimseler duymayacak anlamayacak seni, bir ben duyabilirim seni, çünkü ben seni kimsenin sevemeyeceği gibi her halinle günahınla sevmiştim, silemeyeceksin gözlerinden hayalimi aynalara bakınca gözlerindekinin ben olduğumu göreceksin,, gecelere sığınacaksın ama nafile gecelerde de yer yok yalan yüreklere……..
Kocaman kahramanım olacaksın sanmıştım,KAHRAMANIM!!! Ama katili oldun güvenimin kalan yarısının,masumca inanışlarımın,saflığımın,sevgimin…
Bunları sen yapmamalıydın,sen olmamalıydın bu kadar acı veren…
Sen sustukça, susturdukça içindekileri küçülüyorsun içimde büyürken kinim…
Ama Nazım’ın dediği olacak bir süre sonra ‘sen de şimdi herkes gibisin,kalbimde senin için yok bile kinim’
Arkadaşım kal istedim,,,büyük adam,,,sende üzdün beni hem de çok,,,küçüğün kalsaydım,,,temmuz gecelerinde,,,beni tanıdığın o gündeki acılarımdan daha çok yaktın beni,,,ömrümde bir sır gibi sakladım aşkını diye mesaj attığın,,,günden daha fazla yaralarım şimdilerde,,,yardım edeceğim dediğin günden beri büyüyor yaralarım senin yüzünden,,,keşke hiç değmeseydin bana,,, ‘bana hayattan daha kötü davrandın’
……………………………istediğin kadar üzebildin mi bari bu kadar mıydı……….. olmuş mu?
#1 - Eylül 20 2009, 09:16:11

çok güzel yazı
#2 - Eylül 29 2009, 14:25:52

harikaa
#3 - Ekim 11 2009, 15:38:25
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

Çok güzeel
#4 - Ekim 11 2009, 17:59:01

geç oldu ama teşekürederim arkadaşlar :)
#5 - Ekim 19 2009, 02:48:11

ufff çook güzell olmuş emeğine sağlıkk okurken bile duygulandım sanki beni anlattın  X(
#6 - Nisan 06 2013, 12:30:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.