Alternatifim Cafe

500 Days Of Summer

Discussion started on Sinema

Tür : Komedi / Dram / Romantik
Gösterim Tarihi : 9 Ekim 2009
Yönetmen : Marc Webb
Senaryo : Scott Neustadter , Michael H. Weber
Görüntü Yönetmeni : Eric Steelberg
Müzik : Rob Simonsen, Mychael Danna
Yapım : 2009, ABD , 95 dk.
Oyuncular : Joseph Gordon-Levitt (Tom Hansen) , Zooey Deschanel (Summer Finn) , Geoffrey Arend (McKenzie) , Chloe Moretz (Rachel Hansen) , Matthew Gray Gubler (Paul) , Clark Gregg (Vance)

Alışılmamış türde bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur.

Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

İlk defa Sundance Film Festivali'nde gösterilen film, hem eleştirmenlerden hem de seyirciden tam not aldı.
#1 - Ağustos 25 2009, 22:33:58
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Dionysus.

Summer - Autumn olayı güzeldi.
filmde güzeldi aslında.
#2 - Ocak 17 2010, 14:31:00

Son zamanlarda izlenebilecek en güzel aşk ve dramayı anlatan filmlerden biridir. Sırf Zooey Deschanel için bile izlenebilir.
#3 - Ocak 17 2010, 18:37:00

Beğendim, çok beğendim hemde. Merak ettiğim kadar varmış. Ayrıca şunu da farkettim bu filmle ben aşk temalı filmleri seviyormuşum.
#4 - Ocak 17 2010, 19:06:11
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Dionysus.

o değilde, parktaki oyunları iyiydi.sustu, sustu ve bir anda penissssss! diye bağırdı o güzel sesiyle Zooey.  (6)
#5 - Ocak 17 2010, 19:10:03

Bir penis lafı anca bu kadar sempatik çıkabilirdi bir bayandan evet : p
#6 - Ocak 17 2010, 19:11:34

Dionysus.

filmin geri kalanında mıymıntı konuşmalarıyla bile ayrı bir hoştu yahu. yalnız ben Katy Perry benzerliğini çıkaramıyorum aklımdan (6)
#7 - Ocak 17 2010, 19:13:28

Ben de kime benzettiğimi düşünüyordum 2 saattir. Daha da düşünürdüm, nasıl teşekkür etsem bilemedim :Ç
#8 - Ocak 17 2010, 19:17:39
« Son Düzenleme: Ocak 17 2010, 19:17:58 Gönderen: frekanss »
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Aslında öyle bir saf bir yüzün böyle şeylere konu olması bile kötü diyor insan. Filmdeki karakteri başka biri oynasa izlerken çeşitli küfürler saydırabilirdim ona mütevvelit. Ama zooey başka evet. Katty'e küfürlerimle.
#9 - Ocak 17 2010, 19:18:53

Dionysus.

ah bilseydim, beklemezdim bu denli : p

-
[spoiler]o mazlum ile karşılaşıp nikah yüzüğünü elinin üzerine koyduğu sahnede dedin gibi başka birisi oynasaydı eğer, sövebilirdim evet.Fakat o ak pak yüz o haltı ederken bile öylesine gülümsüyorki. kedi gibi birşey lan -.- [/spoiler]
#10 - Ocak 17 2010, 19:21:36

orada kendimle ikilemdeydim. saydırmak istedi bünyem ama yapamadım. o nasıl bir yüz ve oyunculuktur.
#11 - Ocak 17 2010, 19:25:02

Alışılmışın dışında fabrika çıkışı bir romantik komedi olmadığı için beğenildiğini düşünüyorum. Ki benim için öyle. Herşey iyiydi güzeldi, Zoey deli ediyor tabi insanı neden niçin gibi bissürü şey uçuşuyor kafanda. Hal ve hareketleri v.s Onun dışında Tom'un çok bilmiş kardeşi rolunu oynayan Chloe Moretz var tabi. Büyümüşte küçülmüş gibiydi. Birde Summer - Autumn mevzusuda gayet güzeldi ve son bakış.

#12 - Mart 04 2010, 18:07:17
« Son Düzenleme: Mart 04 2010, 18:07:39 Gönderen: Tári Elensar »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

derjavin

Sıradan bile diyemeyeceğim. "İzlediğim filmler" listesine bir film daha eklemiş oldum, bu kadar.
Zooey Deschanel olmasaydı tamamlayamazdım bile.
#13 - Ekim 01 2011, 21:44:28
« Son Düzenleme: Ekim 01 2011, 21:44:58 Gönderen: Toprak »

zooey için izlemiştim. ve genelde beşyüz days of summer olarak okunur. ben söylemiyorum tabi. söyleyenleri tanıyan insanları tanıyoum.
#14 - Ekim 02 2011, 00:38:04
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

YokOno

Kesinlikle bu kadar olumsuz olan yorumlara katılmıyorum. Eğer aşk filmi izlemek istiyorsanız önerebileceğim filmlerin başlarında geliyor. Konusunun bu denli gerçekçi olması da cabası.
#15 - Ağustos 02 2012, 01:39:04

Bir penis lafı anca bu kadar sempatik çıkabilirdi bir bayandan evet : p

Halbusam burda  "yaprraaaamm" diyorlar kaba bir biçimde jksdbvhdsvfb
#16 - Aralık 21 2012, 22:17:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.