Alternatifim Cafe

Günde kaç soru çözüyorsunuz?

Discussion started on Üniversiteler

Sea Deniz

Günde kaç soru çözüyorsunuz?
#1 - Mayıs 06 2006, 07:37:56
« Son Düzenleme: Nisan 08 2010, 21:27:01 Gönderen: Mercey »

AmY

günde 170 soru..ki milli güvenlikçiyle hesapladık..ancak böle çözmeye devam edrsem ünv. bana bi adım daha yaklaşır....
yani anlicağn işte önümüzdeki yıl gireceğim sınava ve ona göre hesaplama yapıldı...günde 170 soru şart...
ben bunu bilir bunu söylerim...yanlış düşünüyorda olabilirim...
170i bazen geçiyorum bazende 100de kalıyorum..nolcaksa halim...
#2 - Mayıs 06 2006, 11:06:36

AmY

ehehehe kimseler soru çözmüo buaralar yada burayı farkeden yok...(:
#3 - Mayıs 14 2006, 17:37:23

Sea Deniz

bnce kimse soru çösmüo  :öff
#4 - Mayıs 14 2006, 18:22:00

ya arkadaşlarım çok çalışıyo kafayı yiyom ben hiç çalışamıyom ya
#5 - Mayıs 28 2006, 12:22:42
İmzanız kural dışı.

ben her gün 100 soru çözmeye çalışırım
#6 - Haziran 29 2006, 17:38:20
ASKERE UZANAN ELLER KIRILSIN!!!

wala ben son dönem biras boşladım ama asıl çalıştıım zamanda 500 den fazla soru rahat çözerdim heyyy gidi günler....  :4
#7 - Temmuz 02 2006, 23:04:03
IsLIğImLa FıSıLdAmışTıM ŞiŞeYE KıYıYA ÇıĞlIğIm VuRMuşş...

KLaVuzUm KaLbİmDi BuRnUm ÇoKtAn SüRtÜLdÜ

ben bu sene öss ye hazırlanıyordum . günde 1000 yaklaşık soru çözüyordum .ama bu seene  gene hazırlanacam ..........................
#8 - Temmuz 23 2006, 21:59:48
slm..

bence 250 500 arası ideal olan  :oley
#9 - Temmuz 24 2006, 00:24:05
..::yıLmAZ ERdoĞAn fan CluP::..
..::yıLmAZ ERdoĞAn fan CluP::..

bence saat olarak söleyim ben verimli 3 saat çalış sen kazanırsın abi 3 saat .........
#10 - Temmuz 24 2006, 01:02:05
GüZeLi GöRDüN Mü KaLBiNi ÇaLmALı

SeBeBi YoKtuR   ANaM

CaNıNI SıKtImı HaTuN u SaLMaLı  SeBeBi YokTuR  AnAm

valla ben  250 500 arası çözerdim ama soruya sayısına takılmamak lazım benc de alfa doru demiş günde temiz bi üç saat çalışsan yeter
#11 - Ağustos 17 2006, 19:37:27

tR!gonometR!k

wala lise son olduk yaws...şu yaz günü 200 soRu çösüom  :sizo
#12 - Ağustos 18 2006, 14:42:58

lise sonum.walla bu ara iice boşladım testleri.okulda sınawlar olunca okula ağırlık werdim.ama 150 fln çözerdimm :nanik
#13 - Ocak 16 2007, 21:15:18
haY Bu ÖsS nin...bIktIm yAwss ::yea

BoUn

Arkadaşlar bence de soru sayılarına falan takılmayın. Önemli olan gerçekten verimli çalışmak önce konu eksiklerinizi kapatmaya çalışın zaten konuyu doğru düzgün bilmeden test çözmek de ne kadar doğru olur bilemiyorum. O yüzden mümkün olduğunca eksik olduğunuz konuları tespit edin, sonra o konuya çalışın ve sonra da o konuyla ilgili zorlanma derecenize göre test çözün. Yani eğer konu basit geldiyse az soru çözersiniz, zor geldiyse de çok soru çözün iyice pekiştirmek için. Bir de çözdüğünüz testlerdeki yapamadığınız hiçbir sorunun cevabını öğrenmeden geçmeyin dersaneye falan gidiyorsanız hocalarınıza sorun eğer arkadaşlarınız yapabiliyorsa onlara sorun ama bir şekilde öğrenin yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü. :okey
#14 - Ocak 17 2007, 16:27:58

Arkadaşlar bence de soru sayılarına falan takılmayın. Önemli olan gerçekten verimli çalışmak önce konu eksiklerinizi kapatmaya çalışın zaten konuyu doğru düzgün bilmeden test çözmek de ne kadar doğru olur bilemiyorum. O yüzden mümkün olduğunca eksik olduğunuz konuları tespit edin, sonra o konuya çalışın ve sonra da o konuyla ilgili zorlanma derecenize göre test çözün. Yani eğer konu basit geldiyse az soru çözersiniz, zor geldiyse de çok soru çözün iyice pekiştirmek için. Bir de çözdüğünüz testlerdeki yapamadığınız hiçbir sorunun cevabını öğrenmeden geçmeyin dersaneye falan gidiyorsanız hocalarınıza sorun eğer arkadaşlarınız yapabiliyorsa onlara sorun ama bir şekilde öğrenin yapamadığınız soruların nasıl çözüldüğünü. :okey

ya aslında war ya çoq gzl bi konuya değindin.bazı arklarım günde bu kaadr az mı soru çözüosun?ben buu kaadr çözüorum fln diolar :icon sen bu sorularla bi yere giremezsin gibi laflar ediolar.ama ben bunları takmıorum çünkü önemli olan senin dedin gibi konuyu anlamak konuyu anlamazsan nasıl test çözüceksin.hocalarla konuştum onlarda aynı şeyi diolar.bende deneme sınawlarında yanlış yaptım soruları we hangi konularda yanlış yaptımı tespit edip onlar üzerinde durmaya çalışıorum :okey
#15 - Ocak 17 2007, 16:31:47

BoUn

ya aslında war ya çoq gzl bi konuya değindin.bazı arklarım günde bu kaadr az mı soru çözüosun?ben buu kaadr çözüorum fln diolar :icon sen bu sorularla bi yere giremezsin gibi laflar ediolar.ama ben bunları takmıorum çünkü önemli olan senin dedin gibi konuyu anlamak konuyu anlamazsan nasıl test çözüceksin.hocalarla konuştum onlarda aynı şeyi diolar.bende deneme sınawlarında yanlış yaptım soruları we hangi konularda yanlış yaptımı tespit edip onlar üzerinde durmaya çalışıorum :okey
Öncelikle tebrik ediyorum seni o arkadaşlarını sallamadığın için ;) Deneme sınavlarına değinmişsin bence çok iyi bir nokta bu. Artık ilk dönem bitti ve 2. döneme giriyoruz ve bence 1. dönemden daha çok deneme yapmalısınız kendinize. İlla okulun veya dersanenin sağlaması gerekmiyor denemeyi. Kendiniz de deneme alıp çözebilirsiniz zaman tutup. Senin dediğin yöntem süper denemede yanlış yaptığın soruların konularını tespit edip eksiğini kapatmaya çalışmak. Aynısını ben de yapardım hatta kendime bir tablo yapmıştım bunun için yaklaşık şöyle bişeydi:

1. deneme   2. deneme  3. deneme..........
geometri konuları 
doğruda açılar            +                 +                  +
üçgende açılar            +                 -                   +
üçdende alan             -                   -                   -
benzerlik                     +                +                  +
vs.                               
.
.
.
Bu tablodan ne çıkartırsınız?
Ben şahsen öncelikle (-)nin az olduğu konulara bakarım mesela üçgende açılar, burda ben konuyu biliyorum ama demekki biraz eksiğim var denemelerden birinde yanlış yaptığıma göre. O zaman o konuyla ilgili soru çözerim. Ama üçgende alanda ciddi bir problemim var gibi görünüyor o halde konuyu baştan gözden geçirip soru çözerim.
Siz de böyle şeyler yaparak biraz olsun eğlenceli hale getirebilirsiniz çalışmayı.

#16 - Ocak 17 2007, 16:53:50

Öncelikle tebrik ediyorum seni o arkadaşlarını sallamadığın için ;) Deneme sınavlarına değinmişsin bence çok iyi bir nokta bu. Artık ilk dönem bitti ve 2. döneme giriyoruz ve bence 1. dönemden daha çok deneme yapmalısınız kendinize. İlla okulun veya dersanenin sağlaması gerekmiyor denemeyi. Kendiniz de deneme alıp çözebilirsiniz zaman tutup. Senin dediğin yöntem süper denemede yanlış yaptığın soruların konularını tespit edip eksiğini kapatmaya çalışmak. Aynısını ben de yapardım hatta kendime bir tablo yapmıştım bunun için yaklaşık şöyle bişeydi:

1. deneme   2. deneme  3. deneme..........
geometri konuları 
doğruda açılar            +                 +                  +
üçgende açılar            +                 -                   +
üçdende alan             -                   -                   -
benzerlik                     +                +                  +
vs.                              
.
.
.
Bu tablodan ne çıkartırsınız?
Ben şahsen öncelikle (-)nin az olduğu konulara bakarım mesela üçgende açılar, burda ben konuyu biliyorum ama demekki biraz eksiğim var denemelerden birinde yanlış yaptığıma göre. O zaman o konuyla ilgili soru çözerim. Ama üçgende alanda ciddi bir problemim var gibi görünüyor o halde konuyu baştan gözden geçirip soru çözerim.
Siz de böyle şeyler yaparak biraz olsun eğlenceli hale getirebilirsiniz çalışmayı.

ewt yaptın tablo gerçekten çok gzl bende böle  yapıorum eksik oldum konulardan da dersaneden özel ders alıorum.elimden geldince deneme sınawlarına girmeye çalışıorum ama 1. dönem bitti sayılı.bundan sonra daha sıkı tutmalıyımm :cicek
#17 - Ocak 17 2007, 17:00:37

BoUn

Evet bundan sonra biraz daha sıkı tutman iyi olur senin için zaten şurda çalışarak geçireceğin 4-5 ayın kaldı sonra kurtulursun bütün bu dertlerden inşallah;)
girdiğiniz denemeler için de bir tablo yapın bence. Böylece gelişme kaydedip etmediğinizi görebilirsiniz. Her dersten tek tek kaç netiniz olduğunu toplam puanınızı falan hesaplayın ve kendinizdeki değişiklikleri görün :okey
#18 - Ocak 17 2007, 17:07:57

Evet bundan sonra biraz daha sıkı tutman iyi olur senin için zaten şurda çalışarak geçireceğin 4-5 ayın kaldı sonra kurtulursun bütün bu dertlerden inşallah;)
girdiğiniz denemeler için de bir tablo yapın bence. Böylece gelişme kaydedip etmediğinizi görebilirsiniz. Her dersten tek tek kaç netiniz olduğunu toplam puanınızı falan hesaplayın ve kendinizdeki değişiklikleri görün :okey

ewt bende ara sıra önceki denmeri fln bakıorum.bundan sonra da daha sıkı biçimde dewam edicem tekrar tşkler :kisss
#19 - Ocak 17 2007, 17:15:44

ya vallaa lise son oldumm temmus 17 den beri hergün 200 civarı soru çözüorum bide bu sıcakda :ohmygod
 inş faydasını görürüs ne diiim  :öff
#20 - Ağustos 10 2007, 01:31:54
Hani ansızın kaçar gidersin bütün dostlardan
Hani gün gelir, uzaklaşırsın bütün aynalardan
Hani gözlerin, hani gözlerin
Uzaklara dalar, suskun bakar
İçinde kalanları anlatamazsın O suskunluk bir hastalık gibi sarar vücudunu kurtulamazsın

tR!gonometR!k

350- 400 soru çözün yeter. kng
#21 - Ağustos 17 2007, 23:36:31

esmerkız.17

lise sondayım ve 250 300 arası çözüyorum
#22 - Kasım 13 2007, 16:26:36

Günde 1000 soru çözen hangi arkadaşlarımız merak ettim..

Hani Kendileri normal nefes alıp verebilen yanii bildiğimiz insan dimi :D Onlarda oksijen soluyo.. hımmm

Humanoid gördüm ben onları biraz.... günde en fazla taş çatlasa 100 soru çözerim ve de yetiyoo..
#23 - Kasım 13 2007, 23:26:37
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

250-500
#24 - Mayıs 28 2008, 12:39:58

200 şimdilik seneye daha çok yükselticem.
#25 - Haziran 02 2008, 13:25:24
Açları Beslediğim Zaman Bize ``Kahraman``  Diyorlar,
Bu İnsanların Neden Aç Olduklarını Sorduğumuz Zaman  ``KOMÜNİST``

250-500 iidir sanırım daha çözmeye başlamadım ama
 :)) :)
#26 - Haziran 23 2008, 17:39:04

Zeitgeist

-Genellikle- hiç soru çözmüyorum. (6)
#27 - Nisan 08 2010, 21:14:59

-Genellikle- hiç soru çözmüyorum. (6)

Bunu yazmaya gelmiştim bende. Edinemedim hala o alışkanlığı. 5 soruda bitiyor benim test.
#28 - Nisan 08 2010, 21:24:18
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

sessiz yalnızlık

günde 1000 soruda çözdüm, 1500de.
ama bayadır, sadece 50 soru çözmekteyim.
#29 - Nisan 08 2010, 22:19:28

Zeitgeist

Bunu yazmaya gelmiştim bende. Edinemedim hala o alışkanlığı. 5 soruda bitiyor benim test.
5 soruyu bile çözsem sevineceğim inan ki. Pazar günü, dershane hocam soru sayılarımızı getirmemizi istiyor. Herkes 1000-1500 çözmüş. Sıra bana geliyor, 100 soru. O da olmuyor ya genelde. (6)

Sınıfın en iyi sözel öğrencisiyle -haftada fiks 2000 soru çözer - aynı puanları alıyor olmam sevindiriyor beni.
#30 - Nisan 08 2010, 22:25:50

Geçen hayatımda ilk kez 420 gördüm ya beni bile bu hale getiriyorsa bu sınav helal olsun arkadaş ya da günde 2 deneme çözmek höyt be .  : O

Hee oy olarak 0-250 ideal : O
#31 - Nisan 08 2010, 23:00:51
« Son Düzenleme: Nisan 08 2010, 23:01:32 Gönderen: Toilet »

Yok öyle bi Dünya.!  

Hevai

Ortalama 150-200 çözdüm bir sene boyunca.
#32 - Nisan 09 2010, 13:50:48

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.