Alternatifim Cafe

OMÜ'ye Hukuk Fakültesi kurulacak

Discussion started on Üniversiteler

SAMSUN (İHA) - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Hukuk Fakültesi'ni açacaklarını söyledi.
OMÜ'nün tanıtımı ile yüksekokul, bölüm ve program seçmelerine yardımcı olmak amacıyla Rektörlük tarafından lise 4. sınıf öğrencilerine yönelik 'tanıtım günü' düzenlendi. Yeşilkent Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda yapılan tanıtım gününe İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan, OMÜ Rektörü Prof Dr. Hüseyin Akan, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sait Bilgiç, Prof. Dr. Ahmet Bulut, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Nazmi Polat, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

İyi puan alınıp en iyi üniversiteyi gitmenin başarıyı getirmediğini dile getiren Rektör Akan, başarıda önemli olanın herhangi bir üniversitede en iyisinin olunması gerektiğine işaret etti.

Puanla başarının paralel olmadığının altını çizen Prof. Dr. Hüseyin Akan, "Başarı başka bir şeydir. Akıl ve zekayı doğru kullanabilmek diyebiliriz. Okuduğunuz okulun sonucunda iş bulma durumu var. 'İyi bir üniversiteyi bitirdim, devlet beni atasın' bu yok. Hangi mesleği yaparsanız yapın mümkün olduğunca onun iyilerinden olmaya çalışın. Buna birkaç açıdan imkan yok. Üretim otomasyonu gittikçe, emek gücü azalıyor. Bununla orantılı olarak çalışacak insan gücü azalıyor. Melek alanları da değişiyor. Ayrıca, dünyada bilinen 20 meslek varken, Türkiye'de 4 bin meslek biliniyor. Bunu en iyi Amerikalar yapıyor. Yani yoktan meslek üretiyor" dedi.
OMÜ'nün tabiat harikası bir yer olduğunu dile getiren Akan, Türkiye'de Olimpik Yüzme Havuzu olan tek üniversitenin ise OMÜ olduğunu kaydetti.

Hukuk Fakültesi'nin 2009-2010 eğitim-öğretime yüzde 80 açılacağının müjdesini veren OMÜ Rektörü Prof Dr. Hüseyin Akan, "Kontenjan yetişmezse, bize bağlı öğrencileri Gazi Üniversitesi'nde okutabiliriz. Gazi'de 1. sınıf okunur, 2. sınıfı gelince de buraya gelirsiniz. Ama orada kalma şansınız olmaz" şeklinde konuştu.
Daha sonra sınıfları gezen Akan ve Zafer Orhan, öğrencilerin sıralarına oturarak bir süre sohbet etti. Kaymakam Zafer Orhan, verdiği desteklerden ötürü Hüseyin Akan'a saat hediye etti.
#1 - Şubat 27 2009, 19:39:31
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.